Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Pir Mehmet

 
Seçenekler
Alt 22.09.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Abdal Musa’daki “Taş Ocağı” mühürlendi!


Abdal Musa Dergahı’nın etrafındaki Dur Dağları’nda açılan taş ocakları Alevi hareketinin ve çevrecilerin kararlı mücadelesi sonucu kapatıldı. Konuyla ilgili olarak taş ocağına karşı açılan davanın avukatlarından Zafer Mülayim Antalya Cemevi’nde bir basın toplantısı ile gelinen hukuki süreci kamuoyuyla paylaştı. Avukat Zafer Mülayim’in basın açıklamasını yayınlıyoruz:


DEĞERLİ BASIN EMEKÇİLERİ !YAKLAŞIK 1 YIL ÖNCE AÇMIŞ OLDUĞUMUZ,ABDAL MUSA DERGAH VE TÜRBELERİNİN BULUNDUĞU BÖLGENİN ÇOK YAKININDA FAALİYETTE BULUNAN “ELMALI –TEKKE “ MERMEROCAĞI RUHSATLARININ İPTALİNE İLİŞKİN DAVAMIZDA TEMMUZ AYINDA YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARI VERİLMİŞ İDİ.BU KARARI SİZLERLE PAYLAŞTIK ANCAK ŞİMDİ 15 EYLÜL GÜNÜ İTİBARIYLA OCAK MÜHÜRLENMİŞTİR.
İLK BAKIŞTA KARARIN GEÇ VERİLDİĞİ DÜŞÜNÜLEBİLİR ANCAK,DAVAYA KATILIMLARIN OLMASI,YAZIŞMALAR,DAVALI ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NIN YAZIŞMAVE PROSEDÜRLERİ,DAVANIN NİTELİĞİ GEREĞİ KEŞİF VE BİLİRKİŞİ RAPORU GEREKTİRİR OLMASI GİBİ GAYET OLAĞAN NEDENLERLE BU GÜNE GELİNMİŞTİR. DAVAYA BAKAN SAYIN MAHKEME’NİN SAĞDUYULU VERMİŞ OLDUĞU KARAR,DETAYLI VE ADETA BU TÜR İŞLETMELERE İZİN VEREN ZİHNİYETE ÇEVRE DERSİ VERİR NİTELİKTE OLMASI İTİBARIYLA BÜYÜK ÖNEM ARZETMEKTEDİR.

BU NEDENLEDİR Kİ; HENÜZ SON KARAR VERİLMİŞ OLMAMAKLA BİRLİKTE,YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARININ VERİLİP UYGULANMASINA KADARKİ SÜREÇTE KARARI VEREN VE HASSASİYETLE OLAYA TARAFSIZ YAKLAŞAN SAYIN MAHKEMEYE,OLAYA SAHİP ÇIKAN ÇEVRE GÖNÜLLÜLERİ ,ALEVİ KÜLTÜR DERNEK VE VAKIFLARIYLA ALEVİ VATANDAŞLARIMIZA VE YÖRE HALKINI KUTLUYORUZ.
TARAFIMIZA 02.AĞUSTOS.2011 GÜNÜ TEBLİĞ EDİLMİŞ BULUNAN ANTALYA 3.İDARE MAHKEMESİNCE VERİLEN YÜRÜTMEYİ DURDURMA KARARINDA BİLİRKİŞİ KURULU RAPORUNA ATIFTA BULUNULARAK ,ÖZETLE;

“SÖZ KONUSU ALANDA MADENCİLİK FAALİYETİ İLE İLGİLİ OLARAK İŞLETME RUHSATI VE İZNİ İLE İLGİLİ TÜM YASAL İDARİ İZİNLERİN ALINMIŞ OLMASINA KARŞIN,SAHADAKİ MADENCİLİK FAALİYETİNİN ÇEVRESİNDEKİ BAKİR DOĞAL YAPIYA OLUMSUZ ETKİLERİNİN,TÜM ALINAN TEKNİK ÖNLEMLERE RAĞMEN KAÇINILMAZ OLDUĞU VE OLACAĞI GEREKÇESİ VE DE ANAYASA VE KANUNLAR İLE TANIMLANMIŞ İNSAN HAKLARI,KÜLTÜREL MİRAS,İNANÇLARA SAYGI VE AVRUPA PEYZAJ SÖZLEŞMESİ VE İLGİLİ KANUN GEREĞİ,SAHADAKİ RUHSAT HUKUKUNUN SÜRDÜRÜLMESİNDE “KAMU YARARININ OLMADIĞI”KANATİYLE SÜRMEKTE OLAN MADENCİLİK FAALİYETİNİN YÜRÜTÜLMESİNİN DURDURULMASINA KARAR VERİLMİŞTİR.

(Say:2)
DEVAMLA,MERMER ÇIKARMA FAALİYETİNİN DEVAM ETTİĞİ
RUHSATA KONU ELMALI İLÇESİ TEKKE KÖYÜ 21 NO’LU BÖLÜMDE,DUR DAĞLARI MEVKİİNDE VERİLEN RUHSATLARIN VE YAPILAN FAALİYETİN ÇEVRESİNDEKİ BAKİR DOĞAL YAPIYA OLUMSUZ ETKİLERİNİN KAÇINILMAZ OLDUĞU GÖRÜLEREK HUKUKA UYARLILIK BULUNMAMIŞTIR.

VERİLEN KARARDA ÇOK ÖNEMLİ İKİ HUSUS BU DAVA İLE ORTAYA ÇIKMIŞTIR. YAPILAN FAALİYETİN ÇEVREYE SAYISIZ OLUMSUZ ETKİLERİNİN YANINDA , a) –KÜLTÜREL MİRAS VE İNAÇLARA SAYGI ile
b) –AVRUPA PEYZAJ SÖZLEŞMESİ VE İLGİLİ KANUNA DA AYKIRILIKLARIN UZUN UZUN AÇIKLAMASI YAPILARAK ANLATILMIŞTIR.

ANADOLU’NUN EN TEMEL KÜLTÜR MİRASLARINDAN OLAN ALEVİ KÜLTÜRÜ VE İNANÇ SİSTEMİNİN KUTSAL KABUL ETTİĞİ HZ.ALİ VE ABDAL MUSA DERGAH VE TÜRBELERİNİN BULUNDUĞU ALANA ÇOK YAKIN BULUNAN FAALİYETİN DURDURULMASINA İLİŞKİN KARAR YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA BU DAVAYI İZLEYEN VATANDAŞLARIMIZI DA RAHATLATMIŞ, YARGIYA OLAN GÜVENİNİ ARTTIRMIŞTIR.KISACASI “ADALET YERİNİ BULMUŞTUR”.

TEBLİGAT AŞAMALARINDAN SONRA KARARI İVEDİ OLARAK UYGULANMASI VE OCAĞIN KAPANMASINI SAĞLAYAN İLGİLİLERE DE BURADAN TEŞEKKÜRLERİMİZİ BİR BORÇ BİLİRİZ.

VERİLEN KARARLA,TEKKE VE AKÇENİŞ KÖYÜNDE ELMACILIK YAPAN VE FAALİYETTEN OLUMSUZ ETKİLENEN ÇİFTÇİLERDE ÇOK MUTLU OLMUŞLAR VE ADALETE OLAN GÜVENLERİ ARTMIŞTIR.

ENERJİ VE TABİİ KAYNAKLAR BAKANLIĞI’NIN VE SİYASİ İDARENİN BU TÜR SAKINCALI ALANLARA, SAYISIZ OLUMSUZ ETKİLERİ OLAN RUHSATLARI VERİRKEN BUNDAN SONRA DAHA DİKKATLİ OLACAĞINI UMUYORUZ.

CENNET VATANIMIZIN EŞSİZ ZENGİNLİKLERİ VE DOĞASININ KORUNMASI ADINA BİZ HUKUKÇULARIN HAKLI MÜCADELENİN HERZAMAN YANINDA OLACAĞIMIZIN BİLİNMESİNİ, BU GÜZEL KARARI SİZLERLE PAYLAŞMAMIZA EV SAHİPLİĞİ YAPAN, HACIBEKTAŞ VELİ ANADOLU KÜLTÜR VAKFIVAKFI,ALEVİ KÜLTÜR DERNEKLERİ YÖNETİCİVE EMEKÇİLERİNE SONSUZ SAYGIYI BİR BORÇ BİLİRİZ.

KAMU OYUNU UZUN SÜREDİR İLGİLENDİREN DAVA İLE İLGİLİ AÇIKLAMALARIMIZI BURALARA KADAR GELİP PAYLAŞAN SİZ BASIN EMEKÇİLERİNE DE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİMİ DAVACILAR ADINA SAYGIYLA SUNARIM.

DAVACILAR VEKİLİ Av.ZAFER MÜLAYİM
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Abdal musa hasan Alevi Önderlerimiz 3 30.09.11 19:45
Abdal Musa Erkani-1 Alevi Alevi Araştırmaları 0 29.08.10 17:39
Imam musa-i kazım ocağı Alevi Ocaklarimiz 1 28.07.10 20:34
Hıdır abdal ocağı ( düşkünler ocağı ) Alevi Ocaklarimiz 0 24.09.09 04:31
Abdal Musa Sultan tuncer yilmaz Abdal Musa Sultan 0 04.09.09 11:52
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2