Tekil Mesaj gösterimi
Alt 18.06.14   #16
kontratak
Banned
Banned Users
Nereden: İSTANBUL
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Hamdullah Çelebi şeriat mahkemesinde

CEm Sultan Evvela konumuz Hamdullah Çelebi ve Ailesinin Alevi Bektaşi toplumunu nasıl çıkmaza sürdüğünün tarihsel örnekleri üzerine kuruludur.Onun için konuyu dağıtmak istemiyorum.Devlet bahçelinin hesabında neticede bir sayı çıkıyordu.Senin hesabında ne olduğu belli olmayan sayılar çıkıyor.Ama ben yinede senin hesabın üzerinden değerlendirmeler yapacam.Alevi sayısı 15 milyon olmayabilir.Çünkü 1965 li yıllara göre nufus artış hızına göre olması gereken rakam o ancak Yİne Alevi toplumuna sinsi bir şekilde Enjekte edilen az çoçuk yapma olayı yüzünden bende 12 milyon civarı olduğunu düşünüyorum.BUda % 16 yapar ancak Alevi toplumu şehirleşme ve yaşlanma olayından ötürü oy gücünün %16 dan daha fazla olduğu gereçeği vardır.BDP ye verilen %6 küsür oydan Alevi kürtlerin verdiği oy % 6 nın ancak % 10 nudur.Çünkü Alevi kürtlerin yaşam alanıyla bdp nin etkinli sağladığı alan farklı.
chp NİN ALDIĞI %26 lık oyun ben 15 puanının Alevi oyu olduğunu düşünüyorum.çünkü iç anadoluda chpnin çıkarttığı vekillerin hepsi eskiden yoğun Alevi nüfusun olduğu göçertilmesine rağmen 1 er vekil çıkarılan yerlerdir.Diğer oy potansiyeli Ankara İstanbul İZMir Adana hatay mersin vs yerlerdirki oralardanda Alevileri oyları sayesinde başa güreşebiliyor.Dolayısıyla Alevi Kürtler BDP YE Oy veriyor ifadesi yanlış bütün Alevilerin yoğunluğu chp ye gidiyor bununda sebebi hayat tarzı üzerinden chp ye vermeye mecbur kalınmasındandır.Nitekim Chp genel başkanıda Dersimlidir.Netice itibariyle büyük şehir göç artıkça büyükşehirde oy başına vekil sayısı azalıyor.Bizlerde büyükşehirlere göç ettikçe temsiliyetimiz düşüyor.bEN ONUN İÇİN BİZİm neden ilimiz ilçemiz yoktur sorusuna bunun için cevap aradım.Bizleri göçe zorladılar.Onun için Çelebi ailesine veryansın ediyorum.Benim devlet kurma fikri dediğim 100 200 yıl önceki durumla alakalıdır.Günün şartlarında Alevi toplumundan hiç bir halt olmaz.Buda acı bir gerçekliktir.
Kaldıki nüfus oranı için Hamza AKSÜTe başvurulmasına gerek yok Alevi köylerinin etnik haritası çıkartıldığında sayısal oran rahatlıkla çıkarılabilir.
Sponsor Reklamlar

kontratak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti