Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17.06.14   #15
Cem Sultan
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: dünya
Mesajlar: 218
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Hamdullah Çelebi şeriat mahkemesinde


kontratak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kristal senin videonun ayrtısını pc de sorun olduğu için izleyemiyorum.Videoya dair cevabımı izleyince veririm.
Soru sorma meselesini REALİTE NEyse sorunun cevabıda odur.DEDE BABA PİR MÜRŞİT DEDE liğin yasaklanmasıdır.Niye vaizler müftüler hocalar papazlar yasaklanmıyorda Aleviliğe dair ne varsa yasaklanıyor.Orda Şeyhliğide dahil etmişler onuda ARAP Alevilerinin önderine şeyh diyorlar onuda onun için koymuşlar.Çünkü Çay kahve hikayesi Nusayri önderlerlede geçmiş.Şeyhlik te ordan akıllarında kalmış.Ben her sıkışıldığında Alevilerin sırtına binilmesine tepkiliyim.Sizinki gibi Alevilerin sırtana binenler hususnda ayrımcılık yapmıyorum.
Gelelim Cem sultana Ordaki devlet kurma meselesi vurgu yapmışsın.Aleviler devlet kuramaz demişsin kardeşim o zaman Aleviler siyasette yapmasın siyasette yalan dolan gırla gidiyor o zaman bizim oyda vermememiz lazım üstelik Alevilik adına bizlere bir kifayetleri yok biz oy verdiğimiz partilerde bile bize Alevi kotası uyguluyorlar.Bu saçmalığıda Yardakçı takımı uydurmuş sen bir sistem oluşturursun içeriğini zenginleştirirsin Sen insanlığa yön verirsin.Benim ifadem illa Aleviler devlet kursun değilki sen toplum olarak diğer toplumlara İnançsal karekterin gereği yön verip toplumlara hidayet bahşedeceksin.Bu siyaside olur ekonomikte olur.Kaldiki Türkiyedeki ALevilerin %90 nı türk demişsin değil arap Alevileri çıkarırsak genel kanaat %60 türk %40 kürttür ARAŞTırma cı Hamza Aksüte görede Alevi kürtlerin sayısı Alevi türklerden fazla olduğu yöndedir .
AZInlıkta demişsin Anadolu topraklarında vakti zamanında Aleviler çoğunluk olmadı mı sayıca Osmanlı topraklarında iran topraklarında Bu Sünni tarihçilerin tezidir nasıl oluyorda bizlerin kendini yönetme hakkı olmuyor. Günümüzdeki devletlerin ,otonom bölgelerin vs %80 ni son yüzyılda kurulmuştur.iran ırak anadolu balkanlardaki milyonlarca Alev,nin ne bir devleti ne bir otonom bölgesi var.Bugün türkiyede Alevilerin 15 milyon olduğunu varsayarsak bu yüzde 20 yapar 81 ilden 16 tanesinde Alevi çoğunluğu olması gerekirken bu sayı 1 dir.Onada resmen tecavüz ettiler.Yapımcı Hasan Saltık ın Dersim katliamı için verdiği röpörtajda BİR tane kızılbaş şehrine bile tahamül edemediler diye bir nitelendirmesi vardı.REAlitede budur bırakalım İLi ,ilçe bazında 800 küsür ilçede Alevi orjinli 10 ilçe ya vardır yada yoktur.Cumhuriyetten sonra bir sürü il ve ilçeler kurulmuşturki. Alevi yerleşim yerlerinin aşiret kültür coğrafi olarak ilçe olmasına müsait 100 lerce yerleşim yeri vardır.Niye peki Alevi köylerini beldelerini ilçe yapamamışlar.çünkü Aleviler kendilerini yönetmesinler Aleviler ticaret yapmayı öğrenmesiler.Aleviler şehirli olmasınlar.Okumasınlar (lise ve üstü eğitimi kastediyorum,okuyupta bir siyasi gelenek oluşturmasınlar).Ülke yönetiminde söz sahibi olmasınlar gayesi ta bugüne kadar gelen bir husus.ZİHİN KODLAması diye bir husus var işte Devletin Zİhin kodlaması alevilik üzerinedir.Sen Alevi toplumu Adına karar Alan birisiysen bu gerçekleri görüp Hiç bir talebi olmadan milleti savaşa ne demeye sürüyorsun.Bu saçmalık değilmidir.
ultra kemalist İzzettin doğanda işte Aleviler Cumhuriyette şöyle böyle rol aldılar. Aleviler rejimin bekçileridir vs edebiyatı yapıyor.Ondan sonra çıkıp diyorki Aleviler bu ülkeden hiç bir halt alamamışlar.Alevileri sömürmüşler .Aleviler Azınlıktır 80 tane milletvekili kotası verilmesi gerekir diye Esas gerçekleri sıkıştığında ifade etmek zorunda kalıyor.
Cemalettin Çelebi Cumhuriyet fikrini vermişmiş.O dönemin siyasilerinin seçilebilmesi için zaten cumhuriyet olması gerekir.Bu sanki büyük bir hikayeymiş gibi sunuyorsun.Madem senin tarih bilgin O kadar engin 1. mecliste Alevi toplumunun önderleri diye tabir edilen insanlar çağrılıyorda.(CEMALATTİN ÇELEBİDE DAhil).2. Mecliste niye 1 tane Aleviyi meclise çağırmıyorlar Bırakalım diğerlerini cemalaettin Çelebi niye çağrılmadı ? vede bu tekke zaviye, dedelik babalık kanununu 2. Meclis in çıkartması da mı bir tesadüf ?yoksa Bilim kurgu mu.Alan el Veren elden üstündür sözünde olduğu gibi biz birilerinin bize verdiği kıymet kadar kendimize değer biçmeyelim.Biz Hak muhammet Ali YOLUNUN yolcularıysak biz İnsanlığa haysiyet bahşederiz diğerleri bize değil.

Degerli can,
Hamza Aksüt arastırma yaparken neye dayanmıs bilemem ama ülkedeki oy oranlarından üç aşagı beş yukarı bir fikir edinebilirsiniz. %40' baz alarak kücük bir hesaplama yapalım.

2011 genel secimleri
Gecerli toplam oy : 43 milyon
CHP : 11 milyon
Bagımsız : 3 milyon

2014 yerel secimler
Gecerli toplam oy : 45 milyon
CHP : 11.5 milyon
BDP ve HDP : 3 milyon

Simdi BDP ve HDP'ye oy atanların hepsini Kürt alevisi olarak kabul edersek toplamda 3 milyon alevi Kürt var demektir. (18 yasını doldurmus)
Alevi Kürt nüfusu toplam alevi nüfusunun %40'ı ise o halde toplam oy kullanan alevi sayısı 7.5 milyon olur.
45 milyon oy içinde 7.5 milyon alevi oyu %16 olur ki bunu ülke genellemesi olarak kabul edebiliriz. Buda 70 milyonluk ülkede 11-12 milyon alevi nüfusu yapar.

Simdi pembe tabloyu bırakalım. BDP-HDP'nin aldıgı 3 milyon oyun hepsi sadece Kürt alevilerden olmadıgına göre. Bu partilere Türk aleviler ve Şafii Kürtlerde oy verdigine göre ve BDP meydanlarında Şafii kürtlerin coğunlugunu göz önüne alırsak bu oyların 1 milyonu Şafii Kürt olsun, 500 binide Alevi Türk olsun, geriye sadece ve sadece 1.5 milyon Kürt alevisi kalıyor.
Buna göre alevi Kürt sayısı toplam alevilerin %40' ise oy kullanan toplam aleviler 3.75 milyon kisi yapar.
45 milyonda 3.75 milyon alevi oyu %8.3 yapar ki bunu ülke genellemesi olarak kabul edersek 70 milyonluk ülkede yaklasık 6 milyon alevi demektir.

Hamza Aksüt'ün rakamlarıyla, Pembe tabloda 11-12 milyonluk bir alevi nüfusu, realist tabloya göre 6 milyon alevi nüfusu var ortada. Sizce bu rakamlardan hangisi dogru? ve hangi rakamla ülke kurmak istersiniz?
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti