Tekil Mesaj gösterimi
Alt 16.06.14   #13
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Hamdullah Çelebi şeriat mahkemesinde

kontratak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cem Sultan bırak Başı dik kadı önünde hesap verme hikayesini esas meselede birisi seni kantara çekiyor.Sen niye çekemiyorsun senin niye devletin askerin paran vs yok esas mesele budur.Tekke ve zaviye kapandı yobazlık bitti mi bitmedi.Kaldıki 1926 da hangi tarikat varsa onlar içlerinden kendi ibareleriyle 10 larca ekol çıkardılar.Yani zaviyenin tabelası cami oldu diye içlerindeki hoca ve camaat değişti mi hayır.Ama dönemde şehirlerde olan Yüzlerce bektaşi tekkesi ve dergahının kapatılması bektaşiliği bitirmiştir.Bugün Sadece istanbulda istanbulun yerlisi diyebilceğimiz yüzbinlerce bektaşinin olması gerekirken bugün sayıları bir elin parmaklarını geçmiyor.Sen istediğin kadar yobazlık edebiyatı yap .Dönemin şeyhlerini veya onların çocuklarını diyanet sistemi altına almayla sadece sen bizi gör bizde seni görelim mantığı devam etmiştir.Dönemin siyasi iktidarı varlığını devam ettirebilmek için klasik devlet anlayışı olarak Alevi toplumunun sırtına binmiştir.
Kaldıki Bektaşi tekkesine üye olacakmıydım evet olacaktım nasıl olacaktım.Bugün Alevi toplumun %99 köylü ben 1960 larda köyden istanbula göç ettim göç edeceğim yer .Bektaşi dergahının olduğu ve orda yaşayan bektaşi semti mi olurdu.yoksa sıradan bir istanbul semti olurdu.Ben o bektaşi semtine göç ettiğimde sıkıntılarım en alt düzeye inecek ve ben ekonomik siyasi ve sosyal hayata rahat adepte olabilecektim.Bu diğer iller içinde geçerli.1990 larda bu ülkede bağlama taşıyor diye sopa yiyen bir sürü insan var.Eğer bizim bu denli köprü diye tabir edebileceğimiz bektaşi toplumu olsaydı bugün biz ekonomik olaraktan çok mesafe katederdik.Ama bugün nasıl.şehirleşmeden dolayı orta sınıf görüntüsü veriyoruz Ama Bir gıdımda ileriye gidelemiyor Her Alanda çekingenlik diyelim korkma diyelim diyelimde diyelim bir pasiflik var.BUGÜN milletin dalga geçtiği örgütçü solcular bile bizim içimizde at koşturabiliyorlar gerisini saymıyorum bile.Yani Cem SULTAN döneminSafsatalarını büyük bir şeymiş gibi anlatma.

yazınızda iki önemli husus var
1- Sen niye çekemiyorsun senin niye devletin askerin paran vs yok esas mesele budur. diyorsunuz
Bu ne demek? sen niye devlet kurmuyorsun demek. Eger bunu söyleyebiliyorsanız zaten sizin tarih bilginiz oldukca eksiktir cünkü alevilik bir felsefedir yoldur amacında hic bir zaman devlet kurmak olmamıstır ve olmayacaktır. Ayrıca alevi nüfusu zaten büyük yıgının icinde genislemeye calısan azınlık bir topluluktur, dolayısı ile böyle az bir nüfus ile ülke kurmak sadece bir hayal olabilir. Kaldı ki ülke kurmak icin en büyük sebebin farklı bir ırk olması gerekir ama alevilerin zaten %90 türk iken niye farklı bir ülke kurmak istesinler. Bu fenerbahcelilerin bir ülke kurmak istemesine benzer. Size göre bunlar cok basit ve bir o kadarda mantıklı seyler galiba.

2- Yani Cem SULTAN dönemin Safsatalarını büyük bir şeymiş gibi anlatma demissiniz.. Peki siz niye dönemin sartlarını kabul etmeyip de bugünkü sartlara göre degerlendiriyorsunuz? Safsata dediginiz seyler yüzünden bir cok kisi canından oldu. Bir siz akıllısınız ama o canını verenler aptal öyle mi? Hele hele o kisileri takip eden yüzlerce insan ise gerizekalıdır muhtemelen. İnsanları karalamak sizin icin ne kadar kolay dogrusu.
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti