Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   zazaca (http://www.piryolu.com/forum/forumdisplay.php?f=280)
-   -   Zazaların mezhep haritası (http://www.piryolu.com/forum/showthread.php?t=7986)

Aleviyolu 28.12.15 00:20

Zazaların mezhep haritası
 
arkadaşlar bir harita hazırladım ve sonuç olarak zazaların %60 ı alevilerden oluşuyor. kendimde kürtçenin zaza lehçesi konuşan bir aleviyim . özellikle erzincan daki alevilerin önemli bir kısmı zaza diğer kısmı kurmanc ve bingöldekiler ise büyük oranda zaza alevi geri kalanlar kurmanc alevi. emek verdim emeğe saygı duyarsanız minnettar kalırım tesekürler.
mor kısım = alevi zaza
kırmızı kısım = sunni zaza
http://s24.postimg.org/5midinis5/zazalar44.gif

Aleviyolu 29.12.15 17:34

Cevap: Zazaların mezhep haritası
 
canlar kimse okumuyormu


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:08.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2