Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 13.01.15   #1
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!


Politika
'IŞİD çetesine 'öfkeli insan topluluğu' diyen Davutoğlu Paris'te yürüyüşe katılıyor...'


HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ: "16 temsili asker, ilan ettiğiniz sultanlığınızı korumaya yetmeyecek"- A +
TARİH13 Ocak 2015 14:47Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
HDP Eş Genel Başkanı Yüksekdağ, Başbakan Davutoğlu'nun Charlie Hebdo katliamı sonrasında Paris'teki yürüyüşe gitmesini 'ikiyüzlülük' olarak nitelendirdi.
Yüksekdağ, Meclis gündemine getirecek "İç Güvenlik Paketi"nin gerçekte 'Saray Güvenliği Yasası' olduğunu söyledi.
Geçtiğimiz hafta yaşamını yitiren HDP milletvekili Murat Bozlak'ın anıldığı grup toplantısında, HDP sıralarının önüne Bozlak'ın resmi konuldu.
Zorlu bir siyasal süreçten geçildiğini vurgulayan Yüksekdağ şunları söyledi:
"Siyasi keskinliklerin keskinleştiği bir dönemden geçiyoruz. Bunun son örneği 17 insanın katledilmesine yol açan kanlı saldırı olmuştur. Bir kez daha Paris'te gerçekleşen bu kanlı saldırıyı kınıyorum. Bu, Paris'teki katliam serisinin parçasıydı."
'Fransa halkının acısını biliyoruz, derinden yaşıyoruz'

"Bundan 2 yıl önce üç kadın siyasetçi, 9 Ocak'ta vahşi bir saldırıyla katledildi. İki yıl önce bu katliamı azmettirenler hala hesap vermediler, failleri açığa çıkarılmadı. Biz iki yıl boyunca ısrarla, 'Fransız devletinin elindeki bilgiler, belgelerin açıklanması yoluyla aydınlatılabilir' dedik. İki yıl boyunca bu katliamın aydınlatılması için mücadele ettik. Ama başta Türkiye hükümeti olmak üzere, siyasi sorumlular bu katliamın aydınlatılması sorumluluğunu yerine getirmedi. Siyasi iktidar, Paris katliamı ve işlenen cinayetler karşısında, topu 'paralel'e atma çizgisini sürdürüyor. Bu kadar kapsamlı ve ciddi bir saldırının aydınlatılmaması sorununun başka sorunları yaratmayacağı düşünülemezdi. İki yol sonra başka bir katliam gerçekleşti. Üç kadın siyasetçinin iki yıl boyunca aydınlatılmayan failleri açığa çıkarılsaydı, bugün bu kanlı saldırı ve ölümler de yaşanmayacaktı. Bugünkü kaotik durum da olmayacaktı. Fransa halkının acısını biliyoruz, derinden yaşıyoruz."
'Kadınları köleleştirenler, işkenceye uğratanlar, halkların katline ferman çıkaranlar, tüm halkların düşmanıdır'

"Bizim halklarımız için de aynı saldırgan çizgiyi sürdürdüler. Kobanê'de, Şengal'de, Kerkük'te, Musul'da. IŞİD adı verilen bu karanlık zihniyet, Paris benzeri saldırılarla halklarımızın eşitlik ve özgürlük geleceğini esir almaya çalıştı. Bu saldırganlığa karşı bütün Türkiye siyasetinin ortak hareket etmesini söyledik. 'Bu IŞİD katliam çetesini sadece Kobanê'de, Şengal'de sanmayın' dedik tüm dünya halklarına.
Bu çağrılar AKP tarafından dikkate alınmadı. Kobanê'deki IŞİD vahşetine, Türkiye sorumsuz politikalarla destek ortaya koydu. Paris katliamını kınama yürüyüşüne katılan Davutoğlu, IŞİD çetesini 'öfkeli insan topluluğu' olarak tanımlıyor. Aradan geçen aylar boyunca sadece Rojava ve Ortadoğu halkları kıyımdan geçirilmedi. Tüm dünyaya tehdit olacak bir güç, canavar büyütüldü. Bu bugün Kobanê'deyse, Avrupa'nın, İstanbul'un göbeğinde bombalar batlatılıyorsa, bu karanlık çetelere verilen siyasi desteğin eseridir. Onları koruma, kollama, sınırlarda özgürlük tanıma politikasının sonucudur. 6-7 Ekim sürecinde bir çağrı yaptık. 'Kobanê sadece Kobanê değildir' dedik. Kadınları köleleştirenler, işkenceye uğratanlar, halkların katline ferman çıkaranlar, tüm halkların düşmanıdır. İnsanlık için harekete geçin, birlikte harekete geçelim dedik. Bizimle birlikte harekete geçen, onurlu Türkiye halkıdır.
Ama iktidar, 'kamu düzenini bozduğu' gerekçesiyle gözaltılar, tutuklamalar başlattı, yaşam ve özgürlük alanını kısıtlamaya çalıştı. Biz o günlerde bugünlere gelinmemesi için eylem çağrısı yapmıştık. 'Eğer bu saldırıyı Kobanê önlerinde ve içlerinde durdurabilirsek, tüm dünya halkları için eşitlik, özgürlük ve geleceğin kazanılması anlamına gelecektir' demiştik. Ama siyasi iktidarın saldırı ve baskılarıyla yüz yüze geldik."
'Siyasi iktidar kendi ikiyüzlülükleriyle yüzleşmek zorundadır'

"Davutoğlu, Paris'te olunca bu katliamcı çetelere karşı yürüyüşe katılıyor, ama Türkiye'de olursa onların yanında duruyor. Bunun Türkçe'deki karşılığı ikiyüzlülüktür. Siyasi iktidar kendi ikiyüzlülükleriyle yüzleşmek zorundadır. Eğer ortada bir ikiyüzlülük varsa, dünyadaki ve bölgedeki bütün egemen devletlerin ikiyüzlülüğüdür. Başta Türkiye devleti olmak üzere, dünya devletleri hiçbir tutum almaya yönelmediler. Kobanê'de bu karanlık çizgiye direniş sergileyen halklarımız, yalnızlaştırılarak, bu direniş boğulmaya çalışıldı. Bu katliamcı çizgiye, saldırgan odağa karşı en güçlü çizginin ne olduğunu gösterdi. Bugün Kobanê'deki direniş, insanlık adına, eşitlik, özgürlük ve yaşam adına gerçekleştirilen direniştir. Bu direnişi sahiplenmek, tüm dünyadaki karanlık çizgiye karşı mücadele etmek için en temel yoldur. Bugün Paris katliamından yola çıkarak İslamafobi yaparak, kendi sorumluluğunu ortadan kaldıramaz.
İslamafobi eleştirileriyle örtmeye çalışmak, bir siyasi iktidarın tutumu ve yaklaşımı olamaz. Siyasi iktidar, bölgesel ve küresel düzeyde, bütün insanlığa düşmanlık çizgisini ilan eden bu faşist gerici yaklaşıma karşı tutum almak zorundadır.
Bu sorumluluğu biz yerine getirmek için uğraştık. Bu İslam kılığına girmiş, gerici faşist çeteler, kıyıcı çetelerin sınırdaki serbest dolaşımı, lojistik merkezleri ifşa etmek ve ortadan kaldırmak için mücadele ettik. Siyasi iktidar bu sorumluğun kimsenin üstünden inşa edemez, bu sorumluluğu üstlenmelidir."
'Karanlık çetelere karşı direnen kadınlar, Sakinelerin, Fidanların, Leylaların yoldaşlarıdır'

"Paris katliamı, üç kadın siyasetçinin katledilmesiyle başlayan süreçtir. Kürt sorunun çözümü ve barışın tesisi sürecine karşı komplo ve suikast gerçekleştirilmiştir. Bu sürecin önü açılmadan, provokasyonların ortadan kaldırılmasını istiyorsak, bu üç kadının katledilmesinin faillerinin ortaya çıkarılmalıdır. Bu katliam bütün özgür kadınlara verilmek istenen gözdağıydı. Bugün Kobane'de, Şengal'de bu karanlık çetelere karşı direnen kadınlar, Sakinelerin, Fidanların, Leylaların arkadaşları, yoldaşlarıdır. Bu kadınlar, binlerce, onbinlerce kadının özgür iradesi ve mücadelesini büyütmüştür."
'Hükümet müzakereleri başlatmak yerine zaman kazanma politikasıyla süreci doldurmaya çalışıyor'

"Hükümet müzakereyi başlatmak yerine, bizimle mücadele çizgisinde ısrarla ve inatla sürdürülüyor. Geride bıraktığımız süreç içerisinde müzakereleri hızlıca devreye sokmak yerine, Abdullah Öcalan'ın taslağını ele almak yerine, yöntem ve zaman kazanma politikasıyla süreci doldurmaya çalışıyor.
Kürt sorunun çözümünü sağlayacak en temel yönelim olarak, siyasi dilin demokratikleşmesi, siyasi yöntemin çözüme uygun hale getirilmesi yaklaşımı benimsenmiş değil, gerilim politikası her yerde kendini gösteriyor, hissettiriyor."
'Hasta tutsakların serbest bırakılması talebine insani bir yanıt verilmiş değil'

"6-7 Ekim sürecinde gözaltı ve tutuklama operasyonları, hapishanelerin boşaltılması gerekirken doldurulması politikası izliyorlar. Hapishanelerde insanlar ölüme terk ediliyor. Hasta tutsakların serbest bırakılması talebine insani bir yanıt verilmiş değil. Geride bırakılmış on gün içinde 5 hasta tutsak yaşamını yitirdi. Lütfü Taş, barış umudunu ve iradesini büyütmek için gelen ancak , hapishanede ölüme terk edilen insanlardan biriydi. Bu siyasi çizgi çözüm sürecine yayılırsa, barış sürecinin ölüme terk edilmesinden başka bir sonuç çıkmaz. Başta Kürt halkı olmak üzere, Türkiye halkları sizin sözünüze güvenmek istiyor. Ancak hasta tutsakların ölüme terk edilmesi, bu sürece güvensizliğine neden olan en önemli sorunlardır."
'Cizre'deki provokasyonu AKP hükümetinden bağımsız düşünmüyoruz. Bir hafta içinde 5 gencimiz yaşamını yitirdi'

"Yine gerilim ve provokasyon dili devam ettiriliyor. Cizre'de herkes bir provokasyondan ve gerilimden bahsediliyor.
Cizre'de yaşanan gelişmeleri, ölümleri, 'paralelin işi', 'çözüm sürecine darbe' açıklama ve izah etme söylemini sürdürüyorlar. Bugün geldiğimiz noktada, Cizre'deki provokasyonu AKP hükümetinden bağımsız düşünmüyoruz. Provokasyon varsa, bunu açığa çıkarma sorumluluğu olan siyasi iktidardır. Bunlar açığa çıkarılmıyorsa, biz de diyoruz ki, 'bu provokasyonun bir parçasısınız, işinize geliyor'. Bir hafta içinde 5 insanımız, en küçüğü 14 yaşında gencimiz yaşamını yitirdi."
'Cizre'de hendeklerin kapatıldığı gün saldırılar gerçekleştirildi'

"Provokasyonun aydınlatılması ve hükümetin Cizre'deki sorunu çözme çabası içinde olması, bu dönemde halkımızın en önemli talebi ve beklentisidir. Bunlar olmazsa, barış umudunu ve iradesini geliştirmeniz mümkün değil.
Kamu düzenliğinden dem vuruyorlardı ama Cizre'da hendeklerin kapatıldığı gün saldırılar gerçekleştirildi. Bu asla bir tesadüf olarak görülemez. Bu sorumluluk alanı dışındaki bazı güçlerin işi ve faaliyeti olarak görülemez. Cizre üzerinden gerilim tırmandırılmaya, hükümetin tavrıyla bozulması anlamıyla bir çizginin ilerletilmesine tanık oluyoruz. Bu çizginin sürdürülmesi, çözüm ve barış umudunun darbelenmesi ve yara alması anlamına gelecektir."
'16 temsili asker, ilan ettiğiniz sultanlığınızı korumaya yetmeyecek'

"Bugün Mecliste görüşülmeye başlayan, Kamu Güvenliği Yasası aslında 'Saray Güvenliği Yasası'dır. Kamunun ve toplumun güvenliği için bu paketi çıkarmıyorlar. Sarayları ve iktidarlarının güvenliği için bu baskıcı ve antidemokratik yasayı çıkardılar. O sarayın güvenliğini, 16 Türk devletinin temsili askerlerini yanına dizerek sağlayamazsınız. O sarayın güvenliğini, baskıcı, antidemokatik, barış umudunu kıran yaklaşımlarla sağlayamazsınız. Bütün Türkiye toplumunun güvenliğini, barış, eşitlik hukukuna dayalı sağlamazsanız, antidemokratdik yaklaşımlar devam ederse, 16 temsili asker ilan ettiğiniz sultanlığınızı korumaya yetmeyecek.
Eşitlik, özgülük ve barış hukukunun inşa edilmesi ve geliştirilmesi için esas olarak partimiz sorumluluk üstleniyor. Biz bu sorumluluğu, halklarımızın gerçek kamu düzenini sağlayacak, toplumsal barış ve huzur ortamını sağlayarak yerine getireceğiz."
'Türkiye'deki egemen iktidar çürüme sürecine girmiştir'

"Bu kadar yoğun gündem içerisinde Türkiye toplumu tarihsel bir sürece gidiyor. Genel seçimlere giderken; statükonun değişimi olarak yola çıkan iktidar, artık Türkiye toplumunun değişim ihtiyacına yanıt veremeyecek, bir donma ve felç olma durumuna dönüşmüştür. Eskiyen çürür, değişim ihtiyacına girmeyen çürür. Türkiye'deki egemen iktidar çürüme sürecine girmiştir.
Yenilenme ve değişim isteği, Türkiye halklarının inancıyla sağlanacaktır, buna inancımız tamdır. HDP'nin barajı aşıp aşamayacağının kritiğini yapıyorlar. sayılar oranlar biçiliyor. HDP'nin siyasi geleneğine, siyasi mücadelesine oran biçilemez. Sizin matematik zekanız buna yetmez. Bunun için siyaset zekası gerekir."
'Bu siyasi iktidar, darbeci anayasayı aşamaz'

"Türkiye halklarının gücüne inanıyoruz, değişimin gücüne inanıyoruz. Bizim baraj sorunumuz yok, bu barajı savunanlar onlar. Bu faşist darbe anayasasına dayanarak barajı savunanlar onlar. Baraja dayanarak, siyasi varlığını sürdürmeye çalışmak, başlı başına bir sorundur. Baraj bizim sorunumuz değildir. Darbe anayasasının aşılması, en esaslı antidemokratik maddelerinin aşılması, partimizin görevidir. Bunu bizim sorunumuz olarak görüyoruz. Bu siyasi iktidar darbeci anayasayı aşamaz. 2015 genel seçimlerinde o barajı aşarak, anayasada geçen anlamını da silecek, ortadan kaldıracak, o barajı yıkacağız. O barajın altında kalacak olanlar; siyasi iktidar ve barajı savunanlar olacaktır."
'HDP barajı aşarsa, katliamlar, faili meçhuller, kayıplar aydınlatılır. Demokratik özgür yaşamı inşa etme şansımız olur'

"'HDP barajı aşamazsa ne olur?' diye soruyorlar. Biz de soruyoruz ki, 'HDP barajı aşarsa ne olur?' Artık bu sorunun cevabını vermeye yönelmeliyiz. HDP barajı aşarsa, hırsızlar iktidar olamaz örneğin. HDP barajı aşarsa, barış olur. HDP barajı aşarsa, katliamlar, faili meçhuller, kayıplar aydınlatılır. HDP barajı aşarsa, üzerinde oynanan, tarumar edilen demokrasi kavramı esas gerçeğiyle buluşur. Demokratik özgür yaşamı inşa etme şansımız olur. HDP, barajı aşarsa, inançların, kültürlerin, cennet memlekette ortak bir vatanda yaşama umudu gerçeğe dönüşür. Uzak bir ihtimal değil. Türkiye toplumuna yakın bir ihtimaldir. Eşit, özgür, emeğin, kadınların, gençlerin, hakkını, onurunu, geleceğini bulduğunu inşa etme ihtimalinin gerçekleşmesidir.
HDP Türkiye'nin yeni gerçeğidir. Tüm toplumun ortak büyüyen, yeni gerçeği ifade ediyor. Halkların ortak birleşik programına, halklarımızın özgücüne yaslanarak, hiçbir siyasi merkeze dayanmadan, halkımızın özgücüyle kazanacağımıza çok inanıyoruz. Onların eskittikleri siyasi yöntemlere mecbur değiliz, mahkum değiliz. HDP geride bıraktığı süreçte, neleri değiştirebileceğini gösterdi. Buna yeni başladı. Artık bizim zamanımız. Halkımız, kendi geleceğini, bu birleşik mücadele ve yürüyüşle elde edecek."
'Siyasi iktidar hem doğayı hem işçiyi öldürmektedir, bunu değiştirmek elimizde'

"Bugün bu birleşik mücadele ve yürüyüş içinde yer alan, bugün
emeğiyle geçinenlerin, bütün çalışanların, hırsızlık ve yolsuzluk yapmayanların, felaketle sınandığı, işsizlik ve geleceksizlikle sınandığı günlerden geçiyoruz. İşçi katliamlarına Çaykara'da yenisi eklendi. HES inşaatında çalışan işçiler çığ altında kaldı. Çok söyledik. HES'ler doğayı öldürür. Siyasi iktidar hem doğayı, hem işçiyi öldürmektedir. Bunu değiştirmek bizim elimizde, emekten ve emekçinin yanında olarak bunu değiştireceğiz."
'Metal işçilerinin, grev ve direnişini selamlıyouz'

"Metal işçileri de grev hazırlığı içindeler. Buradan metal işçilerinin, grev ve direnişini selamlıyouz. Grev yolunda ilerleyen yürüyüşünü ve mücadelesini selamlıyoruz. İşçilerin şerefiyle ve alınteriyle kazananların, Türkiye'nin gerçek galibi olması için mücadele edeceğiz. Bütün Türkiye'de emek ve özgürlük mücadelesi yürüten bütün güçlerle, daha fazla birleşerek, kucaklaşarak, mücadelemizi ortaklaştırarak bu zorlu ve karanlık süreçten çıkmak mümkündür. Hepimize ve hepinize başarılar diliyorum."ETİKETLER

---------------------------------------------------------------------------------

IŞİD ÜLKEMİZE GELİRSE,
ALEVİ KATLİAMLARIYLA İŞE BAŞLAYACAKTIR,
STATÜKOYU SAVUNANLAR,
ALEVİ KATLİAMLARININ HESABINI SORAMAZ.
KATLİAMCI IŞİDE DESTEK OLAN AKP DİKTASI,
FRANSADA BU KATLİAMA TEPKİ YÜRÜYÜŞÜNE KATILMASI ,
İKİ YÜZLÜLÜGÜNÜ GÖSTERİYOR.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (13.01.15 Saat 19:14 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.01.15   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP nin KIBLESİDİR.


,

BU ZATI İYİ TANIYIN,
AKP DİKTATÖRLÜGÜNÜN TV KANALLLARINDA,
İSLAMİ BİR VAKIF BAŞKANI OLARAK,
AKP PROBOGANDASI YAPIYOR,
SON SAÇMALIĞIDA,
6 YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARININ EVLENEBİLECEGİ FETVASIDIR.
AYNI IŞİDİN KADINLAR VE KIZ ÇOCUKLARINI,
PAZARDA KÖLE OLARAK SATMASINI SAVUNUR TİPTEN AÇIKLAMA,
ALTI YAŞINDAKİ KIZ ÇOCUKLARINA EVLENİR FETVASINI VEREN BU VAKIF BAŞKANI ,
BUNU İSLAM DİYE YUTTURUYOR,

TIPKI PARİSTE KATLİAM YAPAN EMPERYAL UŞAĞI,
EL KAİDE-IŞİD İN İSLAM DİYE YUTTURULDUĞU GİBİ,
ACABA BU SAPIK,
İSLAM ADINA 6 YAŞINDAKİ KIZINI,
60 YAŞINDAKİ ULEMAYA VERİRMİ.....
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (13.01.15 Saat 19:17 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.01.15   #3
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP nin KIBLESİDİR.

AKP Lİ BELEDİYE BAŞKANI,
İSLAM DİYE BU EMPERYAL UŞAKLARA RAHMET OKUTTURUYOR,
BUNLAR MUAVİYE YEZİT İSLAM OLSA GEREK,
İSLAMDA KATLİAM YAPMAK VARMI..
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (13.01.15 Saat 17:44 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.01.15   #4
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!
BU SAÇMALIĞIDA İSLAM DİYE YUTTURMAYA ÇALIŞIYOR,
AMERİKA TAŞERONU SÖMÜRGE SULTANI...
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.01.15   #5
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!


ANASAYFA / POLİTİKA


Diyanet Paris yürüyüşünden rahatsız oldu

  • Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2015 18:01
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Charlie Hebbo dergisi çizeri 12 kişinin vahşice katledilmesini protesto etmek için düzenlenen yürüyüşü eleştirerek, Avrupa'da her 3 kişiden birinin İslamofobia olduğunu ileri sürdü.
Buraya Reklam Verin

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Charlie Hebbo dergisi çizeri 12 kişinin vahşice katledilmesini protesto etmek için düzenlenen yürüyüşü eleştirerek, Avrupa'da her 3 kişiden birinin İslamofobia olduğunu ileri sürdü.
Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, 30'ncu İl Müftüleri İstişare toplantısına katılmak için gittiği Edirne'de Paris katliamına ilişkin ilginç değerlendirmelerde bulundu. Görmez, Paris'te Charlie Hebbo dergisi çizeri 12 kişinin vahşice katledilmesini protesto etmek için düzenenlenen yürüyüşü eleştirdi. Görmez, Avrupa'da her 3 kişiden birinin İslamofobia olduğunu iddia ederek, Müslüman coğrafyasında 12 milyon insanın katledildiğini insanlığın buna sessiz kaldığını söyledi. Görmez, "İnsanların sadece 12 kişiye düzenlenen bir cinayet sebebiyle ayağa kalkmasını ibretle izledik" demesi dikkat çekti.
İslam dünyasında meydana gelen acı hadiselerin İslamofobia olarak başka topraklara, başka coğrafyalara nasıl yansıdığını ve buralarda başka terör hadiselerine nasıl sebep teşkil ettiğini acı acı idrak ettiklerini savunan Görmez, Paris'te öldürülen 12 kişi için düzenlenen terör karşıtı yürüyüşü "ibretle izlediklerini" kaydederek, "İbretle bütün dünyayı, çağdaş dünyayı izliyoruz. Son 10 yılda İslam coğrafyasında acılarla kıvranan İslam coğrafyasında 12 milyon insan katledildi. Yok edildi. Geçen hafta Paris'te aynı şekilde hiçbir müminin, hiçbir aklıselimin kabul etmeyeceği bir şekilde 12 insan hunharca katledildi. Ama 12 milyon insanının katline ses çıkarmayan insanlık, sadece 12 kişiye düzenlenen bir cinayet sebebiyle ayağa kalkmasını da hep birlikte ibretle izledik. Ve insanlığın bir an önce bu noktada kendine gelmesi gerektiğini ifade etmek isterim" diye konuştu.
Görmez, zaman içerisinde İslamofobianın tüm dünyayı sardığını ve Avrupa'da yaşayan her 3 kişiden birinin İslamofobia hale geldiğini savunarak, "İslamofobia gelecek yıllarda daha çok konuşulacak. İslamofobia kelimesini 11 Eylül'den sonra ilk kez Hollanda Başbakanı telaffuz etti ve daha sonra da sık duyulmaya başlandı. Zaman içerisinde İslamofobia tüm dünyayı sardı" iddiasında bulundu. (DİHA)

Etiketler: Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Charlie Hebbo katliamı, Paris yürüyüşü
--------------------------------------------------------------
NEDE OLSA,
EBU SUHUD,
YANİ MUAVİYE-YEZİT İSLAMIN,
BUGÜNKÜ YORUMUDUR DİYANET.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (13.01.15 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.01.15   #6
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!


Cumhuriyet
Charlie Hebdo’yu verecek mi?
Kırmızı Haber | 14 Ocak 2015 | Gündem, Kültür - Sanat, Manşet, Manşet Altı Gündem Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler
Paris’te uğradığı silahlı saldırı sonucu karikatüristlerini kaybeden Charlie Hebdo’nun yeni sayısı yarın çıkıyor. 16 dilde yayınlanacak olan derginin Türkçe yayın hakkı Cumhuriyet’e verildi. Cumhuriyet’in dergiyi nasıl yayınlayacağı ise netlik kazanmadı.
Paris’te silahlı saldırı sonucu karikatüristlerini kaybeden Charlie Hebdo dergisinin yeni sayısı 14 Ocak Çarşamba günü yayınlanacak. Dergi 16 dilde 3 milyon baskıyla raflarda yerini alacak.
SADECE 2 GAZETEYE İZİN
Liberation gazetesi muhabiri Alexandra Schwartzbrod’un haberine göre ise Charlie Hebdo’nun son sayısını kendi dillerinde basmak isteyen dünya çapında onlarca gazete ve derginin talepleri reddedilirken, sadece Cumhuriyet gazetesi ve İtalyan Il Fatto quotidiano gazetelerine Çarşamba günü derginin kopyasını basma izni verildi. Liberation’un haberinde Charlie Hebdo’nun Fransızca dışında İngilizce, Arapça ve İspanyolca çevirilerinin de internette yayımlanacağı da açıklandı.
YARGILANABİLİRLER
Cumhuriyet gazetesinden net olarak bir açıklama yapılmazken, Charlie Hebdo’nun yeni sayısının kapağının yayınlanmayacağı ancak içinden seçme karikatürlerin gazetede yer alacağı öğrenildi. Hukukçular, Cumhuriyet’in derginin kapağını yayınlaması sonucu Türk Ceza Kanunu’nun 216. maddesinde belirlenmiş Halkı Kin ve Düşmanlığa tahrik ve dini değerleri aşağılama suçu ile yargılanabileceği görüşünde.
CUMHURİYET’E TEHDİTLER BAŞLADI
Cumhuriyet Gazetesi’nin Charlie Hebdo’nun yeni sayısını yayınlayacak olmasından sonra Twitter’dan gazeteye tehditler yağmaya başladı. En dikkat çeken tehditlerden biri ise “Cumhuriyet Gazetesi Charlie Hebdo karikatürü basacağına köprüden atlasın daha iyi, boğularak ölmek yanarak ölmekten iyidir” şeklinde. Yeni Akit ise her zamanki tehditkar üslubuyla Cumhuriyet’in Charlie Hebdo’yu yayınlaması haberini ‘Cumhuriyet gazetesinden karikatür provokasyonu!’ başlığı ile verdi.
Gazeteye tehditlerin yanı sıra destek mesajları da iletiliyor. Çok sayıda kişi sosyal medyadan Cumhuriyet’in Charlie Hebdo’yu yayınlamasına destek verdiğini belirterek, gazetenin cesaretini kutladı.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.01.15   #7
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!


ANASAYFA / MEDYA


Cumhuriyet gazetesi önünde
3 gözaltı


  • Eklenme Tarihi: 14 Ocak 2015 16:20
Cumhuriyet gazetesi önünde bayrak açarak Cumhuriyet çalışanları ve Fransa’da öldürülenlere hakaretler yağdıran 3 kişi gözaltına alındı.


Cumhuriyet gazetesi önünde bayrak açarak Cumhuriyet çalışanları ve Fransa’da Charlie Hebdo katliamında öldürülenlera hakaretler yağdıran 3 kişi gözaltına alındı.
Cumhuriyet Gazetesi önüne gelen 2 kişi "Müslümanlar geldi nerdesiniz domuz sürüleri" diye Cumhuriyet çalışanlarına ve Fransa'da öldürülen kişilere hakaretler etti. Polis bu saldırganları gözaltına aldı.
Bu saldırının ardından sakallı ve sarıklı 1 kişi de bayrak açarak Fransa’yı protesto etti. Bu kişi de polis tarafından gözaltına alındı. Polis gazete önündeki önlemlerini artırdı.
Gazete önünde yapılan küfürlü ve bayraklı saldırılar sonrası gazete önüne özel timler sevk edildi

(HABER MERKEZİ)

Etiketler: Cumhuriyet gazetesi, gözaltı
-------------------------------------------------------------
EYLEMCİLER AKP FAŞİST DİKTASININ,
UYUYAN DEGİL BESLENEN HÜCRELERİNDEN!!!!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.15   #8
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: IŞİD-AKP DİKTASININ Pusulasıdır.!!!


Dünya
Davutoğlu: Cihatçıların Suriye'ye geçişini durduramayız!


Başbakan Davutoğlu, İngiliz Independent ve Times'a röportaj verdi- A +
TARİH22 Ocak 2015 10:27
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dün sona eren İngiltere gezisi sırasında Independent'ın Ortadoğu muhabiri Patrick Cockburn ve Times'ın diplomasi editörü Roger Boyes'a verdiği mülakatlar, bugün her iki gazetede yayımlandı.
BBC Türkçe servisinin aktardığına göre Independent gazetesinin bugünkü manşetinde Davutoğlu’yla yapılan mülakata ithafen şu başlık atıldı: Gönüllü cihatçıların Suriye'ye akını 'durdurulamaz'... Gazete, Başbakan Davutoğlu'nun uyarısının, “IŞİD'in ele geçirdiği toprakların çoğunda kontrolü elinde tutmaya devam etmesi ihtimalini artırdığını” belirtiyor.
Times ise Davutoğlu'nun sözleri ile ilgili olarak birinci sayfasında “Cihatçıları durdurmaya hayır” demiş. Gazetedeki haberin başlığı ise “Türkiye Başbakanı itiraf ediyor: Cihatçıların Suriye'ye gitmelerini durduramayız.”
Independent ve Times'taki haberlerde, Ankara'nın dış politikasını eleştiren kesimlerin, Türkiye'nin cihatçıların IŞİD'in kontrolündeki topraklara girişlerini ve çıkışlarını engelleme konusunda daha fazla çaba harcayabileceklerini söyledikleri belirtilmiş.
'Sınırın diğer tarafında devlet yok'

Başbakan Davutoğlu ise iki İngiliz gazetesine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Suriye ile olan uzun sınırını kapatamayacağını belirterek ekliyor: "Her halükarda sınırın diğer tarafında bir devlet yok."

Independent gazetesindeki haberde, Suriye'nin Türkiye ile 510 mil (937 kilometre) uzunluğundaki sınırının bir bölümünü IŞİD'in kontrol ettiği hatırlatılıyor.
Başbakan Davutoğlu, Türkiye'nin Suriye'deki savaşı IŞİD'in de Devlet Başkanı Beşar Esad'ın da kazanmasına karşı olduğunu söylemiş. Davutoğlu'nun altını çizdiği nokta, uluslararası toplumun Suriye'ye kara birlikleri göndermemesi halinde, "tek alternatifin ılımlı muhalif güçlerin eğitilip silahlandırılması".
Türkiye'nin bir dönem Esad'la ne kadar yakın ilişki içinde olduğunu vurgulamak için "10 yılda 62 kez Suriye'yi ziyaret ettim" diyen Başbakan, ilişkilerin "Esad'ın kendi halkını öldürmeye başlamasıyla" bozulduğunu belirtiyor.
'IŞİD, Irak Savaşı'nın ve işgalin ürünü'

Başbakan Davutoğlu'nun vurguladığı bir diğer nokta da Türkiye'nin IŞİD'in yükselişinde rolü olmadığı. Davutoğlu, IŞİD'i yaratanın, Irak Savaşı ve bu ülkenin 2003'te ABD tarafından işgali olduğunu kaydediyor.
Davutoğlu'nun mülakat verdiği gazetecilerden Patrick Cockburn ise Türkiye'nin Suriye politikasında zigzaglar çizdiği görüşünde. Cockburn, "IŞİD Kobani'de Suriye Kürtlerine saldırdığında ve Ekim ayında neredeyse kenti ele geçirdiğinde; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Kobani'yi savunanları terörist olarak nitelendirdi, PKK 'nın Suriye'deki kolunun da IŞİD kadar kötü olduğunu söyledi. Ancak Türkiye hem Suriyeli Kürt sığınmacıların hem de Kobani'yi güçlendirecek ve transit geçiş yapacak Irak'tan 150 peşmergenin ülkeye girişlerine izin verdi" diyor.
'Her köşeye asker yerleştiremeyiz'

Başbakan Davutoğlu'nun Times gazetesinin haberinde yer alan bazı sözleri ise şöyle:
"Suriye sınırını kapatabiliriz ama bu durumda sığınmacıları kim kurtaracak? Kim onları güvenli bir bölgede tutacak? Tüm bu insanlar yürüyerek kaçtılar Suriye'den. Sınırı onlara kapatmalı mıyız? Bu ahlaki olarak kabul edilebilir mi?"
"937 kilometrelik bir sınırdan bahsediyoruz. Sınırın kapatılması mümkün değil. Her köşeye de bir asker yerleştiremeyiz."
"Elbette askeri bir bölge oluşturduğumuzu ve hiç kimsenin bu bölgeye girmeyeceğini ilan edebiliriz. Ancak o zaman da şimdi bizi eleştirenler, 'Barbar Türkiye sınırı kapattı ve bunu sonucunda insanlar öldü' diyecektir. Bunu asla yapmayacağız."
"Son bir yıl içinde 7 bin kişinin ülkemize girişini yasakladık. 1300 kişiyi de sınır dışı ettik."
"Eğer entegre bir strateji geliştirilirse, biz de bu stratejiye dahil oluruz. Ancak (NATO'daki) ortaklarımız Türkiye'nin güvenlik kaygılarını anlamazlarsa ve sadece tek bir kaygıya odaklanırlarsa, o zaman bu stratejiye dahil olmayız."
Times'taki haberde Türkiye'nin iki yıldır, ılımlı Suriyelilerden oluşan bir ordunun eğitilip silahsızlandırılması ile sığınmacıların korunabilmeleri için tercihen Birleşmiş Milletler tarafından bir uçuşa yasak bölge ilan edilmesini istediği belirtiliyor. Haber şöyle noktalanıyor:
"Bu formül üzerinde ilerleme kaydedilemiyor. Çünkü uluslararası toplum, IŞİD'le ya da Esad rejimine bağlı güçlerle karada savaşmakta gönülsüz."ETİKETLER

AKP NİN IŞİD VE TÜREVLERİNİ SAVUNDUĞUNU,
DÜNYA ALEM BİLİYOR,
IŞİD BİTERSE,
TÜRKİYEDEKİ AKP FAŞİST DİKTATÖRLÜGÜDE BİTER.!!!
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
IŞİD çeteleri Serêkanî'de katliam yaptı bilgeyol Siyaset,Politika ve Ekonomi 2 29.05.14 21:35
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2