Sponsor Reklamlar


 
Seçenekler
Alt 13.12.11   #1
ozgurkursun44
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: out of Turkey
Mesajlar: 202
Rep Puani : 10
Standart Yetmez ama Devam


Türkiye Cumhuriyeti başbakanı ve Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Sn. Tayyip Erdoğan, siyasi alanda Dersim’de yaşanan katliam ve soykırımdan dolayı özür dilemiştir. Bu özür Türkiye’de artık bir şeylerin değiştiğinin göstergesidir. Türkiye’nin kendi tarihi ile yüzleşmesi geçmişte yaşanan olumsuz durumları sorgulaması için çok büyük bir fırsat doğmuştur. Özür ile başlayan süreç Sn. Mehmet Metiner’in Sabiha Gökçen Havaalanın isminin değiştirilmesi ve yerine başka isim konulması önerisi ile devam etmiştir.Cumhuriyet Halk Partisi ne yapmıştır bu süreçte? Sn. Kılıçtaroğlu ise olayların aydınlanmasından çok zihin karışıklığına neden olacak birkaç açıklamada bulunmuştur. Dersim Katliam ve Soykırımın araştırılmasını tarihçilere bırakmak, Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı Ermeni Diasporasının sözleri ile eş değerde tutmak ve Sn Erdoğan’ın Atatürk ile hesaplaşma amacının olduğunu söylemiştir ve en önemlisi Diyarbekir il başkanın görevden alınması olmuştur konuşmalarından sonra...Oysa Sn.Kılıçtaroğlu kendisi bir Kürt ve Alevi hatta Dersimli ve hatta o zaman Kemalistler tarafından gerçekleştirilen katliam ve soykırımdan kendi ailesinin de olumsuz etkilendiği basında değinilmiştir.Mhp ne yaptı? Tabiî ki çok şey söylemedi bu süreçde. Lakin Chp ile aynı yolda oldukları söylenebilir. Kimi Chp sözcüleri Dersim Katliam ve Soykırımının bir isyan olduğunu keza Mhp sözcüleri de Dersim Katliamı ve Soykırımının bir isyan olduğunu dillendirmiştir. Hatta kimi Mhp sözcüleri Bugün Pkk neyse o zaman da Dersim oydu gibi benzetmeler yapması.Bdp ne yaptı? Bdp gerçekten çok etkili bir parti olmuştur bu süreçte. Bdp grubu meclise araştırma önergesi sunmuştur buna lakin kabul edilmemiştir. Dolayısı ile bu gibi çıkışların devam etmesinin Akp gibi Bdp için de olumlu sonuçlar çıkaracağı kesindir.Sonuç olarak yetmez ama devam demeliyiz hep ağızdan. Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Tarihinde ilk defa tarih ile yüzleşme konusunda önemli adımlar attığının ve bu adamların devamını istemeliyiz. Sn. Metiner ve Sn. Aygün’den yeni çıkışlar yapmasını istemeliyiz. Tabiî ki Hüseyin Aygün’ün oylarını Tunceli de artırması için olumlu bir etki yapacaktır.Örneğin Seyid Rıza’nın ve arkadaşlarının mezar yerinin açıklanması, Akp için çok olumlu bir gelişme olacaktır. Buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün olacaktır elbette.Yukarıda da belittiğim gibi ilklerin partisi olan Chp nin ve Mhp nin aynı politkiları sürdürmesinden dolayı herhangi bir adım beklenmemektedir. Umarım onlarda bu politikalarını değiştirirler ve yeni bir politika içine girerler….
Sponsor Reklamlar

ozgurkursun44 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Söyleşilere Devam Pir Mehmet Tanışma/Kaynaşma Bölümü 1 02.07.11 12:50
Migrene son hayata devam miSbon Sağlık Servisi 0 17.06.11 10:18
yetmez ama allah belanizi versin profet Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 11 11.05.11 21:39
Fetullah-a selam yola devam... kral çıplak Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 20.04.11 23:57
ALmanya 2 ingiltere 1 mac devam ediyor Alevi Dünya Futbolu 4 28.06.10 08:14
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2