Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Sivas Şehitleri (http://www.piryolu.com/forum/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Sivas Katliamı davasında zamanaşımı tehlikesi (http://www.piryolu.com/forum/showthread.php?t=5690)

Pir Mehmet 03.12.11 12:14

Sivas Katliamı davasında zamanaşımı tehlikesi
 
6 Aralık'ta Ankara'da görülecek olan Sivas Katliamı davası öncesi TBMM'ye gideceğini ilan eden Toplumsal Bellek Platformu, davanın zamanaşımına uğraması tehlikesine dikkat çekecek.

Sivas Katliamı'nda hayatını kaybeden aydınların ve faili meçhul cinayetlerde yaşamını yitirenlerin ailelerinin oluşturduğu Toplumsal Bellek Platformu, 6 Aralık'ta görülecek Sivas Katliamı davası öncesi TBMM'ye gideceğini duyurdu.

Faili meçhul bırakılmış siyasi cinayetlerin aydınlatılması için, yetkileri artırılmış bir Meclis Araştırma Komisyonu kurulması talebiyle geçtiğimiz sene Meclis’e dilekçe veren Toplumsal Bellek Platformu, davadan bir gün önce yine TBMM’ye giderek parti grupları ve insan hakları komisyonu ile görüşeceklerini duyurdu. Toplumsal Bellek Platformu üyesi aileler, bu kez Sivas davasının 6 Aralık günü görülecek duruşmayla zaman aşımına uğrayacak olması sebebi ile zamanaşımı ve devlet sırrı uygulamalarının insanlık suçu kapsamındaki davalarda geçerli olamayacağına dikkat çekecekler. Platform üyeleri yaklaşık iki yıl önce sundukları dilekçe sonrasında Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen CHP, BDP ve hatta MHP’nin kabul oylarına rağmen 15 kez AKP’nin oylarıyla reddedilen Araştırma Komisyonu kurulması talebini yineleyeceklerini belirttiler.

Meclis’te temsil edilen tüm siyasi partilerin gruplarından randevu talep eden Toplumsal Bellek Platformu, 5 Aralık 2011 Pazartesi günü saat 10.00’dan itibaren Meclis’te olacak ve görüşmelerin ardından basın açıklaması yapacak. Platform üyeleri 6 Aralık’ta ise, Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde saat 9.30’da görülecek Sivas Katliamı Davası’nın duruşmasına katılacak. Platform, kamuoyuna Sivas Davası'nın takipçisi olması yönünde çağrıda bulundu.

2 aralık 2011


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 00:22.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2