Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 10.03.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


Milletvekili genel seçimlerinde aday olacak kamu görevlileri istifa ediyor. Hakim Osman Kaçmaz, tüm yaşananlardan sonra tarafsız ve bağımsız bir yargıç olarak görev yapma imkanının kalmadığını ifade ederek, Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı ve Sincan Adalet Komisyonu Başkanlığı görevlerinden istifa ettiğini açıkladı.

Kaçmaz "Tam bağımsız bir yargı ve hukuk devleti için bu aşamadan sonra siyaset arenasında mücadele etmek dışında bir seçim kalmadığından genel başkan ve teşkilat uygun gördüğü takdirde, Milliyetçi Hareket Partisi'nden milletvekili seçimlerine katılarak, mücadeleye devam etme kararı almış bulunuyorum" dedi.

Savcı İlhan Cihaner de milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti.

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, milletvekili aday adayı olmak üzere görevden ayrılma dilekçesi verdi.

Cihaner, gazetecilere yaptığı açıklamada, "Milletvekili Seçimi Kanunu" gereği Cumhuriyet savcılığı görevinden ayrılma başvurusu yaptığını ifade etti. İlhan Cihaner, "hangi partiden ve hangi ilden milletvekili aday adayı olacağına" dair açıklama yapmadı.

Yalova Valisi Yusuf Erbay da istifasını verdi. Erbay'ın CHP'den aday adayı olması bekleniyor.

TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar da AK Parti'den milletvekili adayı olmak için istifa etti.

Bayraktar, seçimde aday olacağı bölgenin henüz belli olmadığını belirtirken, 8 yıldır çok yoğun bir çalışma yürüttüklerini, birçok sorunu aşarak ve devlete yük olmadan kaynak yaratarak vatandaşın konut sorununu çözmeye çalıştıklarını söyledi.

TOKİ'nin artık belli bir yol haritasının bulunduğunu, halen kentsel yenileme başta olmak üzere yapılacak çok iş olduğunu anlatan Bayraktar, "Seçilemezsem TOKİ'ye dönerim. TOKİ'ye dönmezsem bir emekli gibi yaşayıp, torunlarıma vakit ayırmak istiyorum" dedi.

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi de, CHP’den milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldığını açıkladı.

Çelebi açıklamasında, “Ülkemizin geleceği açısından çok tehlikeli bir konuyu dile getireceğim. Bugün Türkiye ‘Tek parti’ ve hatta ‘Tek lider’ sultası altında bir felakete doğru sürüklenmektedir. Baskı, korku, tedirginlik, endişe ve güvensizlik had safhadadır. Sanki askeri darbe yapılmıştır da, toplum onun tedirginliği içerisindedir.Gazete sayfaları iktidar korkusu ile düzenleniyor. Buna bir tepki olarak kimi gazeteciler köşelerini boş bırakarak veya karartarak veya ‘itidal’ çağrısı yaparak gidişattan en basit ifadeyle ‘endişelerini’ dile getirmektedirler. En son tutuklanan gazeteci arkadaşlarımız Nedim Şener ve Ahmet Şık’ın yaşadıkları şey bu gidişatın turnusol kağıdı olmuştur" şeklinde konuştu.

Çelebi, "Emeğin sorunlarının siyasal alanda ve mecliste çözümü için çaba harcayacağım. Bu sorunların çözüm yerini ben kişisel olarak iktidara aday CHP safları olarak görüyorum. CHP’den aday olmak için buradaki görevimden hukuken ayrılıyorum" diye konuştu.

Bir soru üzerine Çelebi, CHP organları tarafından uygun görülmesi halinde oturduğu yer olan İstanbul Beylikdüzü’nün olduğu üçüncü bölgeden aday olmak istediği ifade etti.

ATO Başkanı Sinan Aygün, de görevinden istifa etti. Aygün, "14 yıldır yürüttüğüm Yönetim Kurulu Başkanlığı görevimden, ülkeme Cumhuriyet Halk Partisi çatısı altında, siyasi alanda hizmet vermek için ayrılıyorum" dedi.

Aygün, Ankara Ticaret Odası tarihinde en uzun süre görev yapan ikinci başkan olma ünvanını kendisine veren üyelere de teşekkürlerini iletirken, "Vehbi Koç'ların geleneğinden gelen Ankara Ticaret Odası;nın bundan sonra da şanına yakışır bir şekilde çalışmalarını sürdüreceğine inancım tamdır" dedi.

Eyüp Cumhuriyet Savcısı Ali Özgündüz de istifa etti. Başsavcılığa istifa dilekçesini verdikten sonra adliyeden ayrılan Özgündüz, "Bugün itibariyle istifa dilekçemi verdim. Az önce başsavcı vekilimiz onaylayarak, HSYK'ya gönderdi. 12 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekilliği adaylığı için, çok onurlu ünvanı taşımaktan gurur duyduğum Cumhuriyet savcılığı görevini bugün itibariyle 25 yılı doldurmama yaklaşık 3 ay kala bırakıyorum" dedi.

Başbakan'ın yargı mensuplarınınn yaptığı açıklamalardan sonra, 'Siyaset yapmak istiyorlarsa cübbelerini çıkarsınlar' şeklindeki açıklamasına atıfta bulunan Ali Özgündüz, "Sayın Başbakanımız yargı ile ilgili, yargı mensupları, YARSAV’daki arkadaşlarımız açıklama yaptığı zaman, hakim ve savcılar siyaset yapmak istiyorsa cübbelerini çıkartıp gelsinler demişti. Ben de onurla taşıdığım Cumhuriyet Savcısı cübbemi çıkardım. Anı olarak da yanıma alıp, şu anda gördüğünüz gibi adliyeden çıktım.1991 yılından beri şerefimle taşıdım. Bugüne kadar laik-demokratik rejim adına Cumhuriyet Savcılığı görevini yaptım. Cumhuriyet kelimesi sadece biliyorsunuz, Cumhuriyet Savcısı'nın unvanında yer almaktadır. Bu saatten sonra da yine adında Cumhuriyet kelimesi bulunan Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapmaya karar verdim ve aday adayı olarak başvurumu yapacağım" şeklinde konuştu.

Avrupa Birliği Genel Sekreteri Büyükelçi Volkan Bozkır da görevinden istifa etti.

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal ve Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, AK Parti'den milletvekilliği aday adaylığı başvurusunda bulunmak üzere görevlerinden istifa etti.

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak da, MHP'den milletvekili aday adayı olmak için görevinden ayrıldı.

Merkez Valisi Muammer Muşmal ile Van Vali Yardımcısı Atay Uslu da milletvekili seçimlerinde AK Parti aday adayı olmak için görevlerinden istifa ettiler.

Neden istifa ediyorlar?

Milletvekili Seçimi Kanunu'na göre, hakim, savcı, yüksek yargı organları mensupları, yüksek öğretim kurumlarındaki öğretim elemanları, Yükseköğretim Kurulu, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu üyeleri, kamu kurumu ve kuruluşlarının memur statüsündeki görevlileri ile yaptıkları hizmet bakımından işçi niteliği taşımayan diğer kamu görevlileri, belediye başkanları, subaylar ile astsubaylar, siyasi partilerin il ve ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, belediye meclisi üyeleri, il genel meclisi üyeleri, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanların istifa veya emeklilik dilekçelerini vermeleri gerekiyor.

Bugün son gün

Yüksek Seçim Kurulu, aday olacak kamu görevlilerinin bugün saat 17.00'ye kadar emeklilik veya istifa dilekçelerini kurumlarına vermeleri gerektiği yönünde karar almıştı.

YSK'nın kararı doğrultusunda milletvekili seçimlerinde aday adayı olmak üzere kurumlarına istifa veya emeklilik dilekçesi veren kamu görevlileri şöyle:

"Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkan Vekili Prof. Dr. İlhan Yerlikaya, Orman Genel Müdürü Osman Kahveci, Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yücesoy, Ankara Emniyet Müdürlüğünde Şube Müdürü Alparslan Gürgenç,

Sağlık Bakanlığı İletişim Koordinatörü/Daire Başkanı Osman Güzelgöz, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şanal Tosun, Başbakanlık Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumunda Personel Daire Başkanı Dr. İdris Karakuş, Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız,

TBMM Personel ve Muhasebe Dairesi Başkanı Fatih Uğurlu, TBMM Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nedim Küçüker,
Dış Ticaret Müsteşarlığı İthalat Genel Müdürü Mustafa Sever, DTM Müsteşarlık Müşaviri Selahattin Armağan Vurdu, Maden Tetkik ve Arama Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Tombul, Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Ömer Ulu, EGO Genel Müdür Yardımcı Cenap Aşçı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Hukuk Müşaviri Nazlı Ergül, Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın Daire Başkanı Ahmet Recep Tekcan, Ankara İl Tarım Müdürü Ruknettin Ceyhun,

Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Emin İzol, Balıklıgöl Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İzzet Korkmaz, Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümü Öğretim Üyesi Yrd Doç. Dr. Halil Özcan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Dahili Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tülay Bakır, Enerji, Sanayi ve Maden Kamu Emekçileri Sendikası Samsun Şube Başkanı Müşfik Veysel Erdoğan, Samsun Göğüs Hastalıkları Hastanesi Başhemşiresi Ayşe Keskin, Amasya Çevre ve Orman İl Müdürü Yaşar Kayataş."
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #2
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


Konuyla ilgili görüşlerinizi almak istiyorum.
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #3
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


osman kacmaz ve cihaneri mecliste görmek isterdim cunku birebir cemaat gulen i hedef alan cesur kisilerdir...
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #4
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


candan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
osman kacmaz ve cihaneri mecliste görmek isterdim cunku birebir cemaat gulen i hedef alan cesur kisilerdir...

osman kaçmaz'ın mhp'den aday olduğunu öğrenince şaşırdım, osman kaçmaz'dan ziyade ilhan bey'i mecclis'te görmek isteriz tabii ki
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #5
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


haklisin can fakat yalanim yok okyanus ötesindeki sümükliye kim yurekle yaklasiyorsa.....görmek isterim .hani bir deyim vardir dusmanim dusmani dostumdur misali...

cihaner hemserimdir o baska tabii kan cekiyoo yaaa nidek...
Sponsor Reklamlar

^çirkin^-^kral^ ve Pir Mehmet bunu beğendiler.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #6
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


ilhan cihaner dersimli mi? duyduğum iyi oldu
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #7
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


evet can dersimlidir can

tabi kimse kamerimin yerini almaz

tek basina gürluyoo valla ah bide diksiyonu konusmasini becerebilseydi kamerim
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.03.11   #8
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


candan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evet can dersimlidir can

tabi kimse kamerimin yerini almaz

tek basina gürluyoo valla ah bide diksiyonu konusmasini becerebilseydi kamerim

diksiyonu akp'li imamlardan örnek alsın azıcık
Sponsor Reklamlar

cangibi62 bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.03.11   #9
cangibi62
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2011
Nereden: gurbetten
Mesajlar: 838
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


CÜBBELERİNİ ÇIKARIP GELDİLER


:

Milletvekilliği aday adaylığı için YSK bugün kamuda görevli personele saat 17.00'a kadar süre vermişti. Bu süre içerisinde birçok birimden istifa haberleri geldi.

Son olarak YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan milletvekilliği adaylığı için görevinden istifa etti. Bu arada eski HSYK Başkanvekili Kadir Özbek de milletvekilliği adaylığı için istifa etti.

HSYK görüşmelerinde hakim ve savcı atamaları kilitlenmiş ve dönemin HSYK Başkanı Kadir Özbek'e tepki gösteren Başbakan Erdoğan, 'Ne yazık ki yargı cephesi siyasi davranıyor. Eğer siyaset yapmak istiyorsan cübbeni çıkart gel' demişti.


Yandı gülüm keten helva dedirtecekler Recep Beye. Şimdi bunlarda ne dosyalar vardır beee!!! Dosyalar havada uçuşacak yeni dönemde.

ayni anda dedeler devri bitti diyen receb beyin karsisina kadir özbek gibi saygin aydin kisilerin secilmelerini yurekten istiyorum.

evet akp...işte değerli yargıçlarımız cüppelerini çıkarttılar ya siz...dokunulmazlıkları ne zaman kaldıracaksınız..? ama merak etmeyin 12 hazirandan sonra bütün foyalarınız ortaya çıkacak..Yüce Türk Adaleti özünde ey AKP hesap vereceksiniz... o zaman biz hlk olarak sizleri göreceğiz ve yandaş medyanın yalaka yazarların ikiyüzlülüklerine şahit olacaksınız
Sponsor Reklamlar

__________________
'Şerefle bitirilmesi gereken en asil görev, hayattır.
Bir lokma ekmek için şerefini çiğnetmeye...
Bir anlık eğlence için servetini tüketmeye...
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 11.03.11   #10
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Kaçmaz, Tarhan, Cihaner, Avcı Meclis yolunda


Kamer genc deli doludur ama adam ozu belli icinde kotu niyet yok.. tek basina AKP kafa tutuyor helal olsun Kamer Genc
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cihaner hakkında soruşturma açılmasına izin verdi jetlii11 Pir Yolu Haber Merkezi 1 01.11.11 20:40
İlhan Cihaner Aday Pir Mehmet Seçimler 9 17.04.11 11:20
Pir yolunda Pir Yolunda Alevi Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 2 10.11.10 19:11
Abdülhak Hamit Tarhan (1852-1937) UYSAL VE ASİ Biyografi ve Eserler 0 11.06.10 10:47
Pirin Yolunda Piryolunda Alevi Kırklar(40) Cemi 1 05.09.09 20:44
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2