Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 13.05.13   #1
Haydar-ı Kerrar
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 60
Standart Öcalan'dan Alevilere mesaj

Öcalan'dan Alevilere mesaj
Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan, Alevilere çağrıda bulunarak "Kürdistan Alevileri Birliği"nin kurulmasını önerdi.
Güncelleme:13 Mayıs 2013 14:12
Demokratik Alevi Federasyonu'nun kongresinin Almanya’nın Gelsenkirchen kentinde gerçekleştirdiği 5. olağan kongresine okunan mesajda "PKK'nın da bir cem ve zikir hareketi" olduğunu söyleyen Öcalan, “Bu anlamda gerçekten tarihi değerlere, cem geleneğine sahip çıkılmalı. Cem geleneği, zikir geleneği büyük bir direniştir diyoruz. Zikir, propaganda devrimciliğidir. Ben semahı da bir gerilla yürüyüşü olarak değerlendiriyorum” dedi.

Abdullah Öcalan'ın yolladığı mesaj şöyle:

Reklam

'EGEMENLER AYRIŞTIRDI'

"Aleviler ezildi. Aleviler, Yezitler karşısında ezilen Hüseyinler, İslamcı iktidarların çok amansız saldırıları altında ezilen Zerdüştiler, Kemalizmin ezdiği Kürtler ve komünistlerdir. Aleviler, bunları çok iyi inceleyip, yüksek bir bilinç ve hassasiyetle ele alırlarsa Kerbela’lık olmayabilirler ve tarihte katlandıkları o her türlü zulmün altından ezilmeden çıkabilirler.” “Biz ise, tüm halklardan tuttuk; Alevi halkasını tuttuk, zîdî halkasını tuttuk, bunun yanında sosyalist halkayı tuttuk. Hepsini PKK içinde sentezleyebildik. Bu insanın birliğidir, çok gereklidir; eşitlik, özgürlük akımının en temel gereksinmesidir.”

'CEM VE SEMAHA ÖNEM VERİRİM'

"Cemi yönetecek, semahı iyi yönetecek pirler örgütlenmeli. Özellikle ben semaha ve ceme çok önem veririm ve hatta bu anlamda da bizim hareketimiz ceme ve semaha çok yakındır. Bu bir cem olayıdır. Cem zaten toplantıdan ileri geliyor. Semah adeta onun sihirli havası içinde hareket etmedir, semahın özü o. Ben özellikle ceme de, semaha da, zikre de çok saygılı olunmasını ve gereklerinin yerine getirilmesini bekliyorum. PKK hareketi bu anlamda modern, gerçek bir cem, zikir ve semah hareketidir.” "Topraklarımız bütün kültürlerin çiçeklendiği bir zamana tanıklık etmektedir. Çimdi çiçeklenme zamanıdır. Aleviliğin tarihsel mirasına sahip çıkarak başarı kazanacağız. Saygılarımla.”
Sponsor Reklamlar

kristal ve renk bunu beğendiler.
Alt 13.05.13   #2
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj

hiç gülesim yoktu.trajikomik bir mesaj.
Sponsor Reklamlar

renk, Cem Sultan ve Haydar-ı Kerrar bunu beğendiler.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.05.13   #3
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

öcalan önce katletirmelerine vesile olduğu insanların.hesabını versin sonra bize yolumuzu öğretmeye kalksın
Sponsor Reklamlar

kristal, renk, Cem Sultan ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 13.05.13   #4
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30

alevi olsa düskünün önde gideni olur birde kalkmıs alevilere akıl veriyor.. tam bir komedi.. zaten son zamanlarda kendini kurtarmak icin girmedigi kılık kalmadı... isin vahim tarafı adamın kafası bölücülüge ve ayrımcılıga öyle cok calısıyor ki simdide alevileri bölmek istiyor "Kürdistan Alevileri Birliği" ile.. Uyacak cıkar mı? elbette cıkar.. Nasıl ki bu millet tayyibin yalanlarına inanıp onun pesinden gidebiliyorsa muhakkak bu adamında pesinden gidenler olacaktır..
Devlet destekli alevileri böl parcala yönet taktigi olsa gerek...
Sponsor Reklamlar

kristal, renk, Haydar-ı Kerrar ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.05.13   #5
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

İncinsen de incitme öğretisini savunan alevilik ile Öcalan ismi bile yanyana sırıtıyor...
Sponsor Reklamlar

kristal, Cem Sultan ve Haydar-ı Kerrar bunu beğendiler.

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.05.13   #6
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

hatalar zincirini sürdürmenin bir anlamı yok,

diyarbakır newrozunda,

okunan mektupta alevilerin isminin geçmemesi,

özellikle chp limanından çıkmak bilmeyen alevileri,

iyice buraya hapis etmiştir,

öcalanın mektupta alevi adını anmaması,

alevilerin barış sürecine bakışını degiştirmez,

aleviler inanç geregi zaten her dönem,

barışın merkezinde olmuşlardır,

öcalan alevi ismini anmadı diye,

savaş tamtamları çalmaz aleviler,

kendi inançsal mücadeleleri yanında,

demokratik bir anayasa mücadelesine

tartışmasız devam edecektir.

çünkü ALEVİLİĞİN EN KISA TANIMI OLAN,

BENİM KABEM İNSANDIR SÖZÜ aleviliğin olmazsa olmazıdır.
Sponsor Reklamlar

seykek bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (14.05.13 Saat 00:03 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.05.13   #7
seykek
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ailem
Rep Puani : 31

sn canlar
herkesin bir alevisi var.
turkun alevisi
kurtun alevisi
tayipin alevisi
fetulalhin alevisi
sol un alevisi
sag in alevisi
ulusalin alevisi
mhp inin alevisi
sistemin alevisi
ama bir tek ALEVI NIN ALEVISI YOK.
korlerin fili tarif ettigi gibi de herkes aleviligi durdugu yerden tarif ediyor ,herkes en en alevi yarisinda .
alevinin ve aleviligin sorununu ancak ve ancak alevilerin samimi birlikteligi ve bu birlikteligin ortaklasacagi tutum ve tavirdan gecer.

ben sunu oneririm kisa adi TAM ( turkiye alevi meclisi) bu meclis olusturlmali ve haftalik gazateside olmali buna yurtici ve yurtdisindaki alevi dernek ,kurum tuzel kisliikler baskanlari duzeyinde yer almali kendi aralrinda goreurdan cikacagi lllllv dagilimda yapmali tum alevilerin bu rdan cikan kararlara uymali aleviler adina gerektiginde gorusmelere katilmali .bu mecliste yer alan kimse genel ve yerel secimlerde her hangi bir siyasi partiden miletvekili olmak icin aday olmama ysagida sart konmali.

onune gelen aleviligi tanimliyor onune gelen alevilerden faydalaniyor basta siyasi partiler olmak uzere buna dur denmeli aleviler kendilerine ve toplumuna sorunlarina daha yeni orgutlenmelrle sahip cikmali burdan su soru cikmasin bugune kadar aleviler cesitli dernek ve kurumlariyla sorunlarina sahip cikmadimi? elbette bunu demek istemiyorum bu gune kadar yapilanlar yapildi kanimca iyi birsekilde yapildi bundan sonra daginik goruntuyu daha derli toplu daha kapsayici ve en kisa surede sonuc alici olmak icin daha farkli calisma yapilmali alevilerin benim gazetem diyecegi bir gazete cikarmalari gerekiyor ki bizimle ilgii haberler carpitilmadan bize ulassin .
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
seykek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.05.13   #8
Aşıktalibi
Üye
Üye
Nereden: İstanbul'dan
Rep Puani : 10

Biz sakine cansızlar olmayacağız! Biz bebek katili olmayacağız! Biz Alisiz Aleviliği yaşamayacağız! Biz Zerdüşt söylencelerine kanmayacağız! Bu tamamı ile yapılan büyük bir oyundur. Alevi gençlerini geçmişte olan yaralardan dolayı yanına çekmek isteyen ve yüzde olarak başaran apo'nun artık oyununa gelmeyeceğiz! Ey gençler bırakın bu Komünizm devrim sosyalizm olaylarını.. Okuyun Okuyun Okuyun Okuyun Meslek sahibi olup üretin ve paylaşın... Yol erkan sürün mücadelenizi imanınız ve aklınızla verin! İnanın bana yolu erkanı çok büyük bir tehlike bekliyor gelecek zamanlarda... DHKP-C Kendi içimizde bile oyunlar yaparak Alevi evlerini işaretliyor nedeni Alevi gençlerini kendi pisliklerine çekebilmek için.. Böyle Terör sempatizanlarına sempati duymayın tam tersi düşman olun ve aranızdan yok eyleyin bunlarda ılımlı yezittir! Marksizmle uyutulup DHKP-C adı altında kaç tane alevi çoçuğu canlı bomba yapıldı kaç tanesi ailesinden uzaklaştırıldı Ben bir ananın feryadını dinledim gördüm işittim çoçuğumu üç kuruş parayla okumaya gönderdim ALEVİLİĞİNİ kullanarak terörist yaptılar ve şimdi zindanlarda çürüyor diye feryadını dinledim Ey gençler boyun eymeyin bu safsatalara!
Sponsor Reklamlar

kristal bunu beğendi.
YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.

Konu Aşıktalibi tarafından (14.05.13 Saat 13:21 ) değiştirilmiştir.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.05.13   #9
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

aleviler nesimidir,

aleviler pirsultandır,

aleviler hallacı mansurdur,

aleviler baba ilyasdır,

aleviler baba isakdır,

baba mansurdur,

abdal musadır,

aleviler şeyh bedrettindir,

aleviler hünkarı hacı bektaşı velidir.

aleviler yolunu bu pirlerden ululardan öğrenir.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.05.13   #10
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Aşıktalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Biz sakine cansızlar olmayacağız! Biz bebek katili olmayacağız! Biz Alisiz Aleviliği yaşamayacağız! Biz Zerdüşt söylencelerine kanmayacağız! Bu tamamı ile yapılan büyük bir oyundur. Alevi gençlerini geçmişte olan yaralardan dolayı yanına çekmek isteyen ve yüzde olarak başaran apo'nun artık oyununa gelmeyeceğiz! Ey gençler bırakın bu Komünizm devrim sosyalizm olaylarını.. Okuyun Okuyun Okuyun Okuyun Meslek sahibi olup üretin ve paylaşın... Yol erkan sürün mücadelenizi imanınız ve aklınızla verin! İnanın bana yolu erkanı çok büyük bir tehlike bekliyor gelecek zamanlarda... DHKP-C Kendi içimizde bile oyunlar yaparak Alevi evlerini işaretliyor nedeni Alevi gençlerini kendi pisliklerine çekebilmek için.. Böyle Terör sempatizanlarına sempati duymayın tam tersi düşman olun ve aranızdan yok eyleyin bunlarda ılımlı yezittir! Marksizmle uyutulup DHKP-C adı altında kaç tane alevi çoçuğu canlı bomba yapıldı kaç tanesi ailesinden uzaklaştırıldı Ben bir ananın feryadını dinledim gördüm işittim çoçuğumu üç kuruş parayla okumaya gönderdim ALEVİLİĞİNİ kullanarak terörist yaptılar ve şimdi zindanlarda çürüyor diye feryadını dinledim Ey gençler boyun eymeyin bu safsatalara!

işaretlediğim mısrayı biraz açarmısınız elinizde kesin kanıtınız mevcutmu???
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...