Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 16.05.13   #11
Aşıktalibi
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2011
Nereden: İstanbul'dan
Mesajlar: 77
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


Gazeteler de ve Televizyonlarda verildi. Bir gazete manşetiHaberler de kriminal çalışmalar tamamlandıktan sonra açıkladılar.."İstanbul Emniyet’i, Güzeltepe Mahallesi’nde Alevilerin yaşadığı Metin Sokak, Arkın Sokak, İslim Sokak ve Önal Sokak içerisinde 11 evin işaretlenmesi olayıyla ilgili DHKP-C’li Özcan Karakuş ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Üyesi Murat Doğan ve Mehmet Ceylan’ı gözaltına aldı." ve sonrasın da Eyüp'de ve Güzeltepe de ki evleri bu örgüte üye olan birisinin işaretlediği ortaya çıkmış. Bu zaten bilinen bir şey üniversitelerde vs Alevi gençlerini devrim şu bu adı altında Dhkp-c ve TKP kendi yanına çekmek için ellerinden gelenleri yapiyor önce bende aleviyim vs sonra grup yorum konserleri derken bir çok şey gerçekleşiyor.. Çünkü tek beslene bildikleri kaynak Alevi gençleri biliyorum ve görüyorum bir birimizi kandırmayalım gençlerimizde böyle şeylere çok sıcak bakıyor! Kanıt istiyorsanız buyrun Bir Alevi anne! ve cocuğuna feryadı!

1:45 Dakikaya bakın ne demek istediğimi anlarsınız!


Kapsamlı bir şekilde bir konu başlığı acacağım gençlerimizi nasıl kandırıp ESP-TKP-DHKP-C gibi örgütlere çektiklerini...
Sponsor Reklamlar

kristal ve Horasan bunu beğendiler.
__________________
ALİSİZ IŞIKCILARA LANET.
YOLDAN İKRARDAN DÖNMÜŞ HERBİRİ GIYBET.
OLMUŞLAR ŞİMDİ IŞIKCI MERVAN.
YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.

Konu Aşıktalibi tarafından (16.05.13 Saat 17:21 ) değiştirilmiştir.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 18.05.13   #12
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


1400 Yıllık Tanıdık:

Hüseyin Aygün… –Kırmızı Haber Yazarları | 18 Mayıs 2013 |“Kızılbaş ve sosyalistim” vurgusuyla, Alevilik konusunda bilinçle yürüttüğü mücadeledeki samimiyetini bir kez daha gösteren, Aleviliği partiler üstü gören yaklaşımı ile takdir toplayan Hüseyin Aygün, birçok Alevinin gönlünde zamane Hüseyni şimdi.


Kelime ATA / Öncelikle belirtmek gerekir ki, kamuoyunun önünde her hareketi, her sözü yakından izlenen bir politikacı hakkında övgü dozu yüksek bir yazı kaleme almak sanıldığı kadar kolay değil. Sıralanamayacak kadar çok büyük riskleri var ve yazan kişinin elini kolunu tarih karşısında öyle bir bağlar ki, kördüğüm olur da çözemezsiniz.Ama yazının konusu Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün olunca gönül rahatlığı ile kalem oynatılabileceğini düşündüm… Peki hangi dürtüdür ki; Hüseyin Aygün hakkında kalem oynatma ihtiyacını uyandırmış olsun. Kendisini sadece bir kez 5-10 dakika görmenin dışında bir tanışıklığım olmadığına göre nedir bu neden?

Birkaç gün önce SKYTürk’te katıldığı programda söylediği çok çarpıcı cümlenin, beni cesaretlendirdiğini söylemeliyim. “Kızılbaş ve sosyalistim” cümlesinin sarıp sarmaladığı onbinlerce yürekten biriyim sadece… Ama yeter mi bu, onun hakkında kalem oynatmaya.. Yetmez…Dersim katliamının yıldönümünde Mardin Milletvekili Ahmet Türk’ün “Dersimliler utanın” cümlesinden sonra Hüseyin Aygün’ün facebook sayfasına yazdığı şu cümleler benim nazarımda cevher gibi… Özellikle ilk satırlarından yansıyan hem demokratik hem insani olgunluk, Aygün’ü yazma konusunda endişeye mahal bırakmamıştır… İlk satırlar diyorum, çünkü o ilk satırlarda insan ruhunun derinliklerine vakıf olmuş, göze göz dişe diş ilkelliğinden kurtulmuş bir insan portresi görülüyor. Kötülükle sınandığı halde hala yok edilememiş bir adalet, hak, hukuk, iyilik anlayışına kavuşmuş bir insan olarak karşımıza çıkmış birini işaret ediyor o satırlar… Şöyle yazmış:“Sevgili arkadaşlar bir insan başkasının eyleminden ötürü suçlanamaz, suç ve ceza sadece kişiyi bağlar, ailesi, yakınları suçlanamaz, bu anlayışa hukukta ‘suç ve cezaların şahsiliği’ prensibi denir, sözgelimi Dersim 1938′de milislik (koruculuk) yapanların torunları bugün aramızdadır ve biz onlara ‘hain’, ‘lekeli’ diye bakmıyoruz, tersinden 1938 Harekâtında görevli bir generalin, bürokratın veya başka bir devlet yetkilisinin oğluna, kızına veya torununa ‘düşman’ veya ‘katil’ gözüyle de bakmıyoruz, şimdi gelelim konuya: Abdullah Öcalan başta olmak üzere PKK veya BDP yetkilileri 1514 yılındaki Yavuz Selim-İdrisi Bitlisi ittifakını bugün Türkiye’nin Ortadoğu’da ‘Yükselen Bir Güç’ olması için, ‘Ortadoğu’ya öncülük etmesi’ için bir model olarak öneriyorlar. Şu an süren ‘Barış Süreci’ için de 1514 ittifakını sürekli hatırlatıyorlar. Çok övülen 1514 ittifakının bir ‘Sünni İttifakı’ olduğu açıktır. Bu ‘Türk-Kürt ittifakı’ndan öte bir Din Sözleşmesi’dir. PKK-BDP sözcüleri bugün Apo’nun ’İslam Bayrağı’ altında halkları birleştirmek için 1514′i gündemde tutuyorlar. 1514′ün kurbanı 40 bin Alevinin yaşama hakkına son verilmesinin sözünü bile etmiyorlar. Dolayısıyla ‘Dersim 1938′i anma’ adına halkın son seçimde CHP’ye verdiği yüksek oyu işaret ederek dün Dersim’de ’Dersim halkı Kemalisttir, tecavüzcüsüne aşıktır, utanmalıdır’ diye bir halkı yaftalayanlar, hakaret edenler haddini bilmelidirler. Dersim halkı, Kanlı 1514 ile yüzleşemeyenlerin, bir de hiç çekinmeden ve aradan geçen 500 yıla rağmen Türkleri ve Kürtleri bunun bir kopyası olan ‘Sünni ittifakına’ çağıranların Dersim 1938′in vicdan muhasebesini yapamayacaklarını bilmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Atalarının 500 yıl evvelki -bize göre açık bir ‘suç’ olan- eylemini destekleyenler, o ‘eylemin’ sonuçlarını da üstlenmiş demektir.”

Bir insandan yola çıkarak o insanın mensup olduğu bütün bir toplumu aynı derecede suçlu görme basitliğine düşmeyen bir Hüseyin Aygün, gerçekten de sevilmeyi hak ediyor.

Güçten haz alan ve “güçlüysen varsın” argümanına sarılan bir zavallılığın karşısında Kızılbaşlığının ve sosyalistliğinin değerleriyle sapasağlam duruyor. Yüreğindeki duyguları ve bilinci berrak aktığı içindir ki, Dersim katliamıyla ilgili olarak herkes CHP’nin üzerine çullanmışken O, hiç kimsenin masum olmadığını TKP örneğiyle hatırlattı bize… “TKP bile Dersim’i feodal ayaklanma olarak değerlendirmişti” dedi ve hepimizin suç ortaklığını bir tokat gibi vurdu yüzümüze…

Dersim katliamıyla ilgili yazdığı kitaplarda her bir acıyı öyle anlatır ki, vicdanınıza ayna tutma gereğini hissedersiniz, devletin uyguladığı o inanılmaz vahşi soykırım kanınızı dondururken, Seyit Rıza portresi alabildiğine gerçektir. Aygün, belki başkalarının Seyit Rıza hakkında yazmadıklarını da satır aralarında öyle işliyor ki, gerçeğe dokunma ve gerçeği ifade etme konusundaki cesaretine, gücüne hayran kalıyor insan… Türkiye’de herkesin kendi mahallesini yüceleştirdiği bir ortamda her babayiğidin harcı değildir ama Hüseyin Aygün bunu yapar.

Ben onu insan ruhunun sarrafı olarak görüyorum. Bu sarraflık, sanırım ki dünyanın neresine giderse gitsin Hüseyin Aygün’e bambaşka deryaların, gönüllerin kapısını açacaktır.

Yaşadığı toplumun sinir uçlarını, sorun alanlarını doğru keşfetmiş bir politikacı olmanın farklılığına da sahip Hüseyin Aygün…. Örneğin, Alevilerin yaşadıkları sorunları Cumhuriyet’le başlatanlara inat o “1514’e bakın” diyor… Çünkü elimizde kalan acı tortusu 90 yılın daha da ötesine gidiyor ama Kemalizmle hesaplaşma uğruna bazen gerçeklik ters yüz edilebiliyor.

O’nun sözünü terazide tartmaya gerek yok sanki… Hamaset kokan cümleler kurmuyor, cehalete prim vermiyor, klişelerden, kalıplardan, sloganlardan uzak duruyor, ezberleri bozuyor, nefreti öteliyor, mikrofon siyasetlerine sığınma pespayeliğini sergilemiyor, hepsinden önemlisi toplumsal acıları diline pelesenk ederek varlıklarını anlamlandıranların acizliğine düşmeden trajik olayları daha güzel bir geleceğin inşası çerçevesiyle ele alıyor.

“Kızılbaş ve sosyalistim” vurgusuyla, Alevilik konusunda bilinçle yürüttüğü mücadeledeki samimiyetini bir kez daha gösteren, Aleviliği partiler üstü gören yaklaşımı ile takdir toplayan Hüseyin Aygün, birçok Alevinin gönlünde zamane Hüseyni şimdi.

İsmiyle müsemma Hüseyin Aygün, kendine has sakinliğinde sakladığı direnci ile 1400 yıllık tanıdık gibi.

Aleviler, Hüseyin Aygün’ü doğal işleyen bir sürecin ortaya çıkardığı doğal lider olarak görüyorlar.
O’nun böyle bir özel niyeti olmasa da gerçek bu…
Sponsor Reklamlar

Cem Sultan ve Horasan bunu beğendiler.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.05.13   #13
Aşıktalibi
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2011
Nereden: İstanbul'dan
Mesajlar: 77
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


Bana göre hüseyin aygün Luvulcine ışık aluviliğini savunuyor.. Aleviliği değil..
Sponsor Reklamlar

__________________
ALİSİZ IŞIKCILARA LANET.
YOLDAN İKRARDAN DÖNMÜŞ HERBİRİ GIYBET.
OLMUŞLAR ŞİMDİ IŞIKCI MERVAN.
YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.

Konu Aşıktalibi tarafından (19.05.13 Saat 19:22 ) değiştirilmiştir.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 19.05.13   #14
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


Aşıktalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bana göre hüseyin aygün Luvulcine ışık aluviliğini savunuyor.. Aleviliği değil..


alevi derneklerinin KURULTAYDA aldığı karar var sempatizyan damgası yapıştırıyorsun,

hüseyin aygünü luvici gösteriyorsun,

sen kimsin,

aleviler mhp ve akp yimi (ırkcıları ve dinci yobazlarımı)desteklemeliler,

alevi katliamlarının neresindesin,

alevileri çok saf sanıyorsun galiba,

kerbeladan,yavuzdan dersimden gaziye yapılan alevi katliamlarını,

nasıl degerlendiriyorsun,

alevi derneklerini,

hüseyin aygünün açıklamalarını begenmediğine göre,

çözümün ne alevilerin şiileşmesimi.

burda demokratik olarak kimseyi karalamadan herkese yorum hakkı

kutsal sayılır ama karalamak piryoluna yakışmaz,

dalkavuk basın ve tv lerden aldığın alıntılarla,

kimi kandıracağını sanıyorsun aleviler AKILLIDIR.

SEN ÖNCE ALEVİ KATLİAMLARI ,

VE CEMEVLERİNİN İBADETHANE KABUL EDİLMEYİŞİ HAKKINDA DÜŞÜNCELERİNİ YAZ.3. büyük kurultay

3. Büyük Alevi Kurultayı Ankara’da toplandı…

Kırmızı Haber | 13 Mayıs 2013 |Alevi Kurultayı’ndan ‘barış mücadelesi’ için çağrı

Ankara’da gerçekleşen 3. Alevi Kurultayı’na barış süreci ve Reyhanlı’daki patlama damga vurdu. Konuşmalarda barış sürecinde Siyasal İslam’ın öne çıkması eleştirildi. Reyhanlı’daki patlamanın sorumluları olarak da Suriye’deki Alevilerin öne atıldığına dikkat çekilen konuşmalarda bunun kabul edilemez olduğu vurgulandı.

Anadolu Gösteri Merkezi’nde “Devletli değil toplumsal barış” şiarıyla gerçekleşen 3. Alevi Kurultayı’na CHP Genel Başkan Yardımcısı Adnan Keskin ve Milletvekili Hüseyin Aygün, BDP Milletvekilleri Pervin Buldan, Adil Kurt, İstanbul Bağımsız Milletvekili Levent Tüzel, Emek Partisi Genel Başkanı Selma Gürkan, HDP Eş Genel Başkanı Yavuz Önen, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, ESP Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul ve birçok siyasi parti ve örgüt temsilcisi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Hacı Bektaş Postnişini Veliyettin Hürrem Ulusoy, Alevilerin sürece sıcak yaklaştığını belirterek, sivil siyasetin askeri siyasetin önüne geçmesinden yana olduklarını vurguladı.

‘İSLAM SENTEZLİ ANAYASA’
Ulusoy, Kürt siyasi hareketinin bugüne kadar acı bedeller ödediğine üzülerek şahit olduklarını söyledi. Kürt hareketinin barışı garanti altına alacak adımlar atmalarını da anlayışla karşıladıklarını ifade etti. Ulusoy, “Süreçle birlikte Anayasa çalışmaları iç içe girdi. Bu da Anayasa çalışmalarını etkileyecektir. Keşke yanılmış olsaydık fakat yeni anayasanın İslam sentezli olacağı kesin” dedi.

‘SİZE İNAT ROBOSKİ’DEYDİK’

Kürsüde söz alan Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Genel Başkanı Ercan Geçmez de hükümete seslenerek “Size inat tam da buradayız. Sizin diliniz ayrımcı, kimlikleri öne çıkarıyor. Bu şekilde barıştan bahsedenlere inat biz Roboski” title=”Roboski“>Roboski’deydik, barış şiarını dilimizden hiç düşürmedik” dedi.

İZZETTİN DOĞAN’A ELEŞTİRİ
Akil İnsanlar Heyetine seçilen Cem Vakfı Başkanıİzzettin Doğan’a eleştirilerde bulunan Geçmez, “Sen Sivas’ta ülkücülerle bir olup yakarken, biz devrimcilerle yananların yanında, olduk mücadele ettik. Sen kim oluyorsun da Kürtlerin savunucusu oluyorsun. Bu süreçte içimizdeki çürük elmaları göreceğiz” dedi. Geçmez’in bu eleştirileri üzerine bazı katılımcılar tepki gösterdi. Tepki gösterenlerin Geçmez’i yuhalaması üzerine salonun büyük çoğunluğu Geçmez’e alkış ve ıslıklarıyla destek verdi.

Akil İnsanlar Heyetine seçilen Akit Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hasan Karakaya’ya yönelik düşüncelerini de paylaşan Geçmez, “Akil olarak atanmadan önce barıştan söz edenleri hedef olarak gösteriyordu. Bu manidar topluluğun Türkiye’yi gezip barışı anlatması samimiyet dışıdır” dedi.

‘YÜZLEŞMEK GEREKİYOR’
Geçmez, barışın gelmesi için önce Roboski” title=”Roboski“>Roboskili anaların, Madımak’taki anaların ve Cumartesi Annelerinin gözyaşlarının silinmesi gerektiğini söyledi. Bu süreçte herkesin birbiriyle yüzleşmesi gerektiğini dile getirdi.

‘CHP’Yİ KINIYORUM’
Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Doğan Demir, BDP’nin geçtiğimiz günlerde Meclise sunduğu taslağın havada kaldığını söylerken, “Yıllardır oy verdiğimiz CHP’yi taslağa yönelik tepkisine karşı kınıyorum” dedi. Demir, yeni Anayasa taslağını incelediklerini belirtirken, Aleviler ve azınlıklara yönelik 4 siyasi partiden de umduğunu bulamadıklarını ifade etti.

Avrupa Alevi Kültür Dernekleri Genel Başkanı Turgut Öker ise, “Alevileri oy deposu olarak gören partiler burada yok ama devrimci partiler burada. Hepsine teşekkür ediyoruz” dedi. Alevilerin sürece karşıymış gibi lanse edildiklerini ifade eden Öker, “Biz kendi özgürlüğümüz gibi Kürtlerin de özgürlük mücadelesini selamladık. Siyasal İslam’ın ne olduğunu biliyoruz. Bunun hep karşısında olacağız” dedi.

BARIŞ MÜCADELESİNE ÇAĞRI
Kurultayın sonunda özellikle barış sürecine vurgu yapan ve Alevilerin barış sürecine dair bakış açısını yansıtan bir bildirge açıklandı.

Bildirgede, “Barışın salt devlet eliyle ve devletin istediği kadar değil, halkların iradesi ve sözüyle başarıya ulaşacağına olan inancımızı ve bu nedenle barış sürecinin tam göbeğinde yer aldığımızdan hiç şüphe duymadığımızı beyan ediyoruz” denildi. Demokratik Alevi Hareketi’nin, barışı tek başına AKP’ye teslim etmeyeceği belirtilen bildirgede, 3. Büyük Alevi Kurultay’nın barışa dair ortak bir irade oluşturulması için gerçekleştirildiği kaydedildi. Bildirgede, Alevilerin bu süreçte barış mücadelesini daha ileriden sahipleneceği belirtildi. (Evrensel)
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (20.05.13 Saat 00:53 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.05.13   #15
seykek
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2013
Nereden: ailem
Mesajlar: 131
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


ankaradaki kurultayda konusmalar cok guzledi,
sonuc bildirgesi harika kisaca yiardan beri BARIS BARIS diyen alevilere yakisan oldu bravo.

huseyin aygun seckin degerli duyarl ve alevilerin kalbinde sevgi kurmusm.vekilidir aleviler onu seviyor tekrar secilecek ve iyikide onu secmsler.

baris baris baris .
farkliliklarin saygi gordugu dislanmadigi otekilestirmedigi ve iktidarca tanimlanmadigi ozgur ce herkesin birbirne tahamuledebildigi
dil ve dinlerinden dolayi baskilanmaigi bununda yeni anayasada yer almasi icin cabalayan insanlrin sayesinde yeni bir turkiyenin
yaratilcagi bir ulkede yasamak dilegiyle.dostlari aleviik kousunda fakli dusunenler var bunu bilelem vekimseyi bizimle ayni dusunmedignden dolayi otekilestirp haklrinda kotu soz soylemeyelim bu dogru degi ayrica alevice bir tutumda degil ,kimse kendisini alevilik otoritesi yerine koyark baskalrini yaftalayarak komik duruma dusurmesin ,hicte iyi br goruntu sergilenmiyor duzeyimizi yuksek tutali lutfen.

yarin bir bakarsin alevilik hakkinda farkli dusunenler kendi cocukalrinin ve kendilerinin gelecgi icinde alevilik icinde ortak noktada bir araya geldigimizde birbirimize bakacak yuzumuz olsun .
birisinin aleviligini sorgulmak kimsenn haddine degil,
hic bir alevinin diger bir aeviye yezit diye soz etmesi duyulmus degildir,gercek bir alevi bunu yapmaz yaparsa suphe duyulur.

alevi oteritelrine duyurulur.oterite olmayalaim alevi olalim tipki dedelerimiz gibi onalr kendilerine aleviyim demisler soyel veya boyle aleviyim dememsilerki.
Sponsor Reklamlar

seykek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.05.13   #16
seykek
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2013
Nereden: ailem
Mesajlar: 131
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


1400 Yıllık Tanıdık: Hüseyin Aygün… – Kelime ATA

Kırmızı Haber Yazarları | 18 Mayıs 2013 | Alt Manşet, Gündem, Kırmızı Haber, Numaralı Haberler, Üst Haberler, Yazarlar


“Kızılbaş ve sosyalistim” vurgusuyla, Alevilik konusunda bilinçle yürüttüğü mücadeledeki samimiyetini bir kez daha gösteren, Aleviliği partiler üstü gören yaklaşımı ile takdir toplayan Hüseyin Aygün, birçok Alevinin gönlünde zamane Hüseyni şimdi.Kelime ATA / Öncelikle belirtmek gerekir ki, kamuoyunun önünde her hareketi, her sözü yakından izlenen bir politikacı hakkında övgü dozu yüksek bir yazı kaleme almak sanıldığı kadar kolay değil. Sıralanamayacak kadar çok büyük riskleri var ve yazan kişinin elini kolunu tarih karşısında öyle bir bağlar ki, kördüğüm olur da çözemezsiniz.Ama yazının konusu Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün olunca gönül rahatlığı ile kalem oynatılabileceğini düşündüm… Peki hangi dürtüdür ki; Hüseyin Aygün hakkında kalem oynatma ihtiyacını uyandırmış olsun. Kendisini sadece bir kez 5-10 dakika görmenin dışında bir tanışıklığım olmadığına göre nedir bu neden?

Birkaç gün önce SKYTürk’te katıldığı programda söylediği çok çarpıcı cümlenin, beni cesaretlendirdiğini söylemeliyim. “Kızılbaş ve sosyalistim” cümlesinin sarıp sarmaladığı onbinlerce yürekten biriyim sadece… Ama yeter mi bu, onun hakkında kalem oynatmaya.. Yetmez…Dersim katliamının yıldönümünde Mardin Milletvekili Ahmet Türk’ün “Dersimliler utanın” cümlesinden sonra Hüseyin Aygün’ün facebook sayfasına yazdığı şu cümleler benim nazarımda cevher gibi… Özellikle ilk satırlarından yansıyan hem demokratik hem insani olgunluk, Aygün’ü yazma konusunda endişeye mahal bırakmamıştır… İlk satırlar diyorum, çünkü o ilk satırlarda insan ruhunun derinliklerine vakıf olmuş, göze göz dişe diş ilkelliğinden kurtulmuş bir insan portresi görülüyor. Kötülükle sınandığı halde hala yok edilememiş bir adalet, hak, hukuk, iyilik anlayışına kavuşmuş bir insan olarak karşımıza çıkmış birini işaret ediyor o satırlar… Şöyle yazmış:“Sevgili arkadaşlar bir insan başkasının eyleminden ötürü suçlanamaz, suç ve ceza sadece kişiyi bağlar, ailesi, yakınları suçlanamaz, bu anlayışa hukukta ‘suç ve cezaların şahsiliği’ prensibi denir, sözgelimi Dersim 1938′de milislik (koruculuk) yapanların torunları bugün aramızdadır ve biz onlara ‘hain’, ‘lekeli’ diye bakmıyoruz, tersinden 1938 Harekâtında görevli bir generalin, bürokratın veya başka bir devlet yetkilisinin oğluna, kızına veya torununa ‘düşman’ veya ‘katil’ gözüyle de bakmıyoruz, şimdi gelelim konuya: Abdullah Öcalan başta olmak üzere PKK veya BDP yetkilileri 1514 yılındaki Yavuz Selim-İdrisi Bitlisi ittifakını bugün Türkiye’nin Ortadoğu’da ‘Yükselen Bir Güç’ olması için, ‘Ortadoğu’ya öncülük etmesi’ için bir model olarak öneriyorlar. Şu an süren ‘Barış Süreci’ için de 1514 ittifakını sürekli hatırlatıyorlar. Çok övülen 1514 ittifakının bir ‘Sünni İttifakı’ olduğu açıktır. Bu ‘Türk-Kürt ittifakı’ndan öte bir Din Sözleşmesi’dir. PKK-BDP sözcüleri bugün Apo’nun ’İslam Bayrağı’ altında halkları birleştirmek için 1514′i gündemde tutuyorlar. 1514′ün kurbanı 40 bin Alevinin yaşama hakkına son verilmesinin sözünü bile etmiyorlar. Dolayısıyla ‘Dersim 1938′i anma’ adına halkın son seçimde CHP’ye verdiği yüksek oyu işaret ederek dün Dersim’de ’Dersim halkı Kemalisttir, tecavüzcüsüne aşıktır, utanmalıdır’ diye bir halkı yaftalayanlar, hakaret edenler haddini bilmelidirler. Dersim halkı, Kanlı 1514 ile yüzleşemeyenlerin, bir de hiç çekinmeden ve aradan geçen 500 yıla rağmen Türkleri ve Kürtleri bunun bir kopyası olan ‘Sünni ittifakına’ çağıranların Dersim 1938′in vicdan muhasebesini yapamayacaklarını bilmeleri gerektiğini hatırlatıyor. Atalarının 500 yıl evvelki -bize göre açık bir ‘suç’ olan- eylemini destekleyenler, o ‘eylemin’ sonuçlarını da üstlenmiş demektir.”

Bir insandan yola çıkarak o insanın mensup olduğu bütün bir toplumu aynı derecede suçlu görme basitliğine düşmeyen bir Hüseyin Aygün, gerçekten de sevilmeyi hak ediyor.

Güçten haz alan ve “güçlüysen varsın” argümanına sarılan bir zavallılığın karşısında Kızılbaşlığının ve sosyalistliğinin değerleriyle sapasağlam duruyor. Yüreğindeki duyguları ve bilinci berrak aktığı içindir ki, Dersim katliamıyla ilgili olarak herkes CHP’nin üzerine çullanmışken O, hiç kimsenin masum olmadığını TKP örneğiyle hatırlattı bize… “TKP bile Dersim’i feodal ayaklanma olarak değerlendirmişti” dedi ve hepimizin suç ortaklığını bir tokat gibi vurdu yüzümüze…

Dersim katliamıyla ilgili yazdığı kitaplarda her bir acıyı öyle anlatır ki, vicdanınıza ayna tutma gereğini hissedersiniz, devletin uyguladığı o inanılmaz vahşi soykırım kanınızı dondururken, Seyit Rıza portresi alabildiğine gerçektir. Aygün, belki başkalarının Seyit Rıza hakkında yazmadıklarını da satır aralarında öyle işliyor ki, gerçeğe dokunma ve gerçeği ifade etme konusundaki cesaretine, gücüne hayran kalıyor insan… Türkiye’de herkesin kendi mahallesini yüceleştirdiği bir ortamda her babayiğidin harcı değildir ama Hüseyin Aygün bunu yapar.

Ben onu insan ruhunun sarrafı olarak görüyorum. Bu sarraflık, sanırım ki dünyanın neresine giderse gitsin Hüseyin Aygün’e bambaşka deryaların, gönüllerin kapısını açacaktır.

Yaşadığı toplumun sinir uçlarını, sorun alanlarını doğru keşfetmiş bir politikacı olmanın farklılığına da sahip Hüseyin Aygün…. Örneğin, Alevilerin yaşadıkları sorunları Cumhuriyet’le başlatanlara inat o “1514’e bakın” diyor… Çünkü elimizde kalan acı tortusu 90 yılın daha da ötesine gidiyor ama Kemalizmle hesaplaşma uğruna bazen gerçeklik ters yüz edilebiliyor.

O’nun sözünü terazide tartmaya gerek yok sanki… Hamaset kokan cümleler kurmuyor, cehalete prim vermiyor, klişelerden, kalıplardan, sloganlardan uzak duruyor, ezberleri bozuyor, nefreti öteliyor, mikrofon siyasetlerine sığınma pespayeliğini sergilemiyor, hepsinden önemlisi toplumsal acıları diline pelesenk ederek varlıklarını anlamlandıranların acizliğine düşmeden trajik olayları daha güzel bir geleceğin inşası çerçevesiyle ele alıyor.

“Kızılbaş ve sosyalistim” vurgusuyla, Alevilik konusunda bilinçle yürüttüğü mücadeledeki samimiyetini bir kez daha gösteren, Aleviliği partiler üstü gören yaklaşımı ile takdir toplayan Hüseyin Aygün, birçok Alevinin gönlünde zamane Hüseyni şimdi.

İsmiyle müsemma Hüseyin Aygün, kendine has sakinliğinde sakladığı direnci ile 1400 yıllık tanıdık gibi.

Aleviler, Hüseyin Aygün’ü doğal işleyen bir sürecin ortaya çıkardığı doğal lider olarak görüyorlar.
O’nun böyle bir özel niyeti olmasa da gerçek bu…
Sponsor Reklamlar

seykek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.05.13   #17
seykek
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Feb 2013
Nereden: ailem
Mesajlar: 131
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


en buyuk sorunalrimin basindadir.Zorunlu din dersine dava açtı, hayatı karardı!

Turan ESER: "Nazlı Ş. E. bana “laik devletin neden zorla din dersi verdiğini anlamadım. Anlamak için zorunlu din dersine dava açtım” diyerek, dava sonrası okulda ve sosyal hayatta karşılaştığı ayrımcılığı, dışlanmayı ve baskıları anlatmıştı. Şimdi de bana dava dosyası ile bir mektup göndermiş"

15 Mayıs 2013 12:00
.
Nazlı’dan mektup var;
Bugün köşemi ilköğretim öğrencisi sevgili Nazlı’nın mektubuna ayırıyorum. Nazlı Ş. E. ile Eskişehir’de tanıştım. Bana “laik devletin neden zorla din dersi verdiğini anlamadım. Anlamak için zorunlu din dersine dava açtım” diyerek, dava sonrası okulda ve sosyal hayatta karşılaştığı ayrımcılığı, dışlanmayı ve baskıları anlatmıştı. Bana dava dosyası ile bir mektup göndermiş; Köşemi bugün Nazlı yazıyor; Buyurun birlikte okuyalım, okurken düşünelim derim.
“Merhaba Turan Amca;

Ben Nazlı Ş. E. Sizinle Eskişehir’in Gültepe Mahallesindeki bir kahvehanesindeki (Gerçek Laiklik Konulu) panelde tanışmıştık. Orada size 4. Sınıftan beri Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersine girmediğimi söylemiştim. Şu an 7. Sınıfta okuyorum ve Milli Eğitim Bakanlığı’yla olan mahkememiz devam ediyor. Aslında mahkemeyi kazanmıştık, ancak MEB ve Eskişehir Valiliği karara itiraz edip temyize gidince karar bozuldu. Buna gerekçe olarak sadece bu yılla geçen yılki müfredatın farklı olduğu gibi saçma bir sebep gösterildi. Oysa verilen yine dini eğitim. Bileğimin hakkıyla kazandığım takdir belgelerimden bazıları hiç verilmedi. Ayrıca geçen yılki karnemi de hala alamadım.
Nasıl oluyor da laik denen bu Türkiye Devleti beni keyfine göre bir dini eğitim almaya zorluyor. Ben hiçbir dini eğitimi almak ve din dersine girmek istemiyorum ve bu sebeple olsa gerek okulda uğramadığım hakaret ve aşağılayıcı davranış kalmadı.Hatta gittiğim bir okuldaki müdür babama:’’Çocuğun din dersine girmezse hedef haline gelir ve burada barınamaz’’ dedi. Gerçektende birkaç gün sonra bazı öğrencilerin davranışları değişti ve hedef haline geldim.

Bu yılın ilk döneminde üç tane okul değiştirmek zorunda kaldım. Okuldaki tehdit, hakaret ve alay etme gibi olaylar yüzünden psikolojim bozuldu ve ders notlarım hiç olmadığı kadar düştü. Okul içerisinde açıkça tehdit edilme, tipimle ve göz hastalığımla alay edilmesi, çeşitli hakaretler ve kafama tahta silgisi fırlatılması gibi birçok kötü olayla karşılaştım.
Önce bir öğrenci daha da önemlisi bir genç olarak benim geleceğim söz konusu. Benimde evimde kendime göre sorunlarım ve her öğrenci gibi geleceğime yönelik planlarım var. Bende bu hayalleri gerçekleştirmek, okulda diğer öğrenciler gibi normal karşılanmak ve okuyabilmek istiyorum. Sanki utanılacak bir şey yapıyormuşuz gibi hedef haline geldik, ötekileştirildik, yapayalnız bırakıldık. Her şeye rağmen geri adım atmayacağız ve boyun eğmeyeceğiz. Bu konuyla ilgilendiğiniz için size ve tüm duyarlı insanlara teşekkür ediyorum.
Nazlı…”
Sevgili okurlar;
Nazlı’nın annesi bir malulen emekliye ayrılmış eğitim emekçisi ve babası işsiz! Yoksul bir ailenin, hak arama bilincine sahip bir ailenin kızı. Babası H. açtıkları davanın tüm çocukların hakkını savunmak olduğunu ifade etti. Laik bir devletin “Sünnileşmiş dindar nesil yetiştirmek” gibi bir görevi varmış gibi, hukuk dışı uygulaması birçok aileyi mağdur ediyor. Bu davaların çığ gibi büyümesi lazım. Eğitimde dindarlaşmaya karşı laik ve demokratik bir eğitim için onbinlerce dava açılmalıdır. Ne yazık ki Nazlı ve babası H. “davamızda yalnız kaldık. Avukatımız ve Eskişehir Eğitim Sen şubesinden başka destek veren ve bu davayı önemseyen kimse yok gibi” diyerek haklı serzenişte bulunuyor.
AİHM, Türkiye aleyhine verdiği zorunlu din derslerinin hukuka ve insan hakların aykırılığını ve laiklik çelişkisini anladı, fakat AKP iktidarı anlamadı. Nazlı herkese doğru yolu gösteriyor; Gerçek laiklik sözle savunulmaz. Onbinlerce dava açılmalı. Nazlı yalnız bırakılmamalı! Asimilasyoncu ve mezhepçi din derslerine karşı hukuk ve sokak mücadelesi toplumsallaştırmalıdır. Genel bir çözüm için laiklik ve evrensel kabuller çerçevesinde, isteyenin kendi dinini ve inancı öğrenme ve öğrenmeme hakkını da kapsayacak olan isteğe bağlı ders uygulamasıdır.
Aksi dünyada en fazla imama sahip olan ülke ünvanı ile guinness rekorlar kitabına gireceğiz.
Sponsor Reklamlar

seykek isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.05.13   #18
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


Aşıktalibi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Gazeteler de ve Televizyonlarda verildi. Bir gazete manşetiHaberler de kriminal çalışmalar tamamlandıktan sonra açıkladılar.."İstanbul Emniyet’i, Güzeltepe Mahallesi’nde Alevilerin yaşadığı Metin Sokak, Arkın Sokak, İslim Sokak ve Önal Sokak içerisinde 11 evin işaretlenmesi olayıyla ilgili DHKP-C’li Özcan Karakuş ile Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Üyesi Murat Doğan ve Mehmet Ceylan’ı gözaltına aldı." ve sonrasın da Eyüp'de ve Güzeltepe de ki evleri bu örgüte üye olan birisinin işaretlediği ortaya çıkmış. Bu zaten bilinen bir şey üniversitelerde vs Alevi gençlerini devrim şu bu adı altında Dhkp-c ve TKP kendi yanına çekmek için ellerinden gelenleri yapiyor önce bende aleviyim vs sonra grup yorum konserleri derken bir çok şey gerçekleşiyor.. Çünkü tek beslene bildikleri kaynak Alevi gençleri biliyorum ve görüyorum bir birimizi kandırmayalım gençlerimizde böyle şeylere çok sıcak bakıyor! Kanıt istiyorsanız buyrun Bir Alevi anne! ve cocuğuna feryadı!

1:45 Dakikaya bakın ne demek istediğimi anlarsınız!


Kapsamlı bir şekilde bir konu başlığı acacağım gençlerimizi nasıl kandırıp ESP-TKP-DHKP-C gibi örgütlere çektiklerini...

Hani DHKP-C'nin ne halt olduğunu biliyoruz, ama diğerlerine çamur atmak, hele ki PSAKD gibi önemli bir kuruluşa... Unutmayın ki Maraş'ta, Çorum'da onlar bizlerle beraber direnmeseydi can ve mal kaybı daha fazla olacaktı. Hatta Hatırla Sevgili dizisi 64. bölümde bir karede solcular ile Aleviler, hep beraber katil yobazlara karşı mücadele ettik. Şu bilinsin ki, yandaş, ümmetçi, turancı, ittihatçı zihniyetten bize hiçbir yara gelmez, aksine daha önce olduğu gibi zarar gelir. Eğer bazı Aleviyim diyenlerin yaptığı gibi bekçiyi kovup, düşmanı içeri alırsanız daha çok Maraş'lar, Çorum'lar yaşarız.
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 20.05.13   #19
Aşıktalibi
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2011
Nereden: İstanbul'dan
Mesajlar: 77
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


Arkadaşlar yazılarınızı okudum da bir insan Alevi olunca dört dörtlük insan mı oluyor? Pir Sultan Abdal Dernek Başkanı DHKP-C İle bağlantılı olamaz mı? AKP-MHP demişsin yüz yüze ben bir çok kişiyi klavye delikanlılığı ile değil yüz yüze çok eleştirip kavga etmişimdir AKP ve MHPLilerle.. O katliamları yüreğinde bağrında hisseden biriyim... Okulda Aleviliğime söz edenlerle çok burun buruna gelmişimdir hatta orta okulda bile din hocalarına göğsümü gere gere ben aleviyim en çok alevi sivastamı tuncelidemi var diye sualler soruyordum çocuk aklıyla hiç bir zaman kimliğimden sual ve ödün vermedim.... Yol erkanı çok iyi bilirim çok kitap okurum yol erkanla ilgili şii-alevi kaynakları çok okurum.. Dedemden çok feyz alırım. Ama gördüğümü söylüyorum.. Hüseyin Aygün PKK Sempatizanı ve AABF ile birlikte Luvulcine Aluviliğini savunuyor! Bana Normal Muhammed-Ali Aleviliğini savunuyorlar demeyin! Ben Muhammed-Ali Aleviliğini Savunuyorum! Ve bu yolu siyasi çıkarlar doğrultusunda kullananların Karşısındayım hangi kesimden siyasetçi olursa olsun... Özellikle Terör Sempatizanı olup'da geçmişteki Alevi Şehitlerinin üzerinden yaralarını kaşıyarak dağlara ve devrim ayağına sokaklara çeken topluluklara!
Ve zorunlu din dersi konusunda yanlış politika güttüğümüzü düşünüyorum. Zorunlu Din dersi istemiyoruz yerine Zorunlu SÜNNİ Mezhebi DERSİNİ İSTEMİYORUZ DESEYDİK.. Bugün biz alevi öğrenciler için İslam Alevi Din Kültürü Dersi yapılırdı..
Sponsor Reklamlar

__________________
ALİSİZ IŞIKCILARA LANET.
YOLDAN İKRARDAN DÖNMÜŞ HERBİRİ GIYBET.
OLMUŞLAR ŞİMDİ IŞIKCI MERVAN.
YEDİ ULU DERKİ MÜRVET YA ALİ MÜRVET.
KERBELAYA HÜRMET YA ALİ MUHAMMED.
ERENLER OLMUŞ TAKKİYE ALTINDA İSLAM.
ALMIŞ KERBELADAN SANCAĞI ÇEKMİŞ DARA.
GELMEK İSTERSEN BU YOLA DUR ALİ DİVANINA.
ERKANDAN, PİRİN ETEĞİNDEN SAPMA.
İŞ İŞTEN GEÇERSE KARANLIKTA KALMA.

Konu Aşıktalibi tarafından (20.05.13 Saat 13:19 ) değiştirilmiştir.
Aşıktalibi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 21.05.13   #20
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Öcalan'dan Alevilere mesaj


ALEVİLİĞİ,

bireysel kahramanlıklarla anlatmak bir anlam ifade etmez,

sizin yazımlarınız,

iranın türkiye cumhuriyetine 1998 yılında yaptığı öneri ile örtüşüyor,

iran 1998 yılında türkiyeye ya alevileri siz sünnileştirin,

yada biz şiileştirelim (caferileştirelim).önerisi yapmıştır.


örgütlü mücadele denince hemen bireysel kahramanlıklarınızı anlatıyorsunuz.

alevilerin cemevleri ibadet hane olmalıdır bu yönde mücadele etmeliyiz diyoruz,

araya kaynatıp bu konuyu bireyselliğe getirip konuyu cevaplamıyorsunuz,

yıllarca yapılan alevi katliamlarını kınayıp hayatını kaybedenleri anma,

alevilerin demokratik haklarını almadan bahsediyoruz,

biz devletin vermesinemi bakacağız deyip olayı yine bireysellikle geçiştiriyorsunuz,

devrimci mücadele denince tüyünüz diken diken oluyor,

hemen karalamalar ve ithamlarda bulunuyorsunuz,

alevileri yok sayan mhp ve akp nin savunduğu,

türk islam sentezci politikaları savunuyorsunuz,

anadolu aleviliğinin caferilerle ali sevgisi hariç,

hiç bir ortak paydası yoktur,

sunni anlayış ve caferilerin ortak paydaları daha çoktur,

aleviliğin ana gövdesi mazlumun yanında olmaktır,

zulmedene baş kaldırmaktır,

ezilenin ve güçsüzün yanında olmaktır,

tanrı sevgisini insanda armaktır,

eğemenler alevilerin bu anlayışlarını yok etmek için

alevi katliamlarını yapmıştır yapmayada devam ediyor,

kısacası günmüzde bu düşünceye en yatkın insanlar,

devrimcilerdir.

aleviliği sünnileştiremeyen egemenler,

alevileri caferiler veya şiilein içerisinde eritip asimle edip

camiye yönltmektir.

OYSA ALEVİLERİN İBADET HANESİ CEMEVİDİR

BİZİM KABEMİZ İNSANDIR

Nesimiden bir alıntı ile noktalıyalım


Sorma be birader mezhebimizi
Biz mezhep bilmeyiz, yolumuz vardır
Çağırma meclis-i riyaya bizi
Biz şerbet içmeyiz, dolumuz vardır
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Artik Ziyaretcilerde Mesaj atabilecekler Thealevi Sorularla Alevi'lik 8 12.03.13 13:29
Abdullah Öcalan (1948 - .... ) cem_guvenc Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 13 26.06.11 19:09
Öcalan Yeni Tarih Verdi miSbon Siyaset/Politika Tartışma Mekanı 0 26.06.11 17:50
Abdullah Öcalan Akşam Gazetesine Konuştu REFERANDUM DevrimChe Pir Yolu Haber Merkezi 3 06.05.11 16:36
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2