Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 24.10.12   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Alevisin' dediler, kız vermediler

Almanya'nın Duisburg kentinde yaşayan 36 yaşındaki Hasan Vatan, 5 yıl önce sevdiği kızın ailesinin, "Alevi‘ye kız vermeyiz" diyerek evliliklerine karşı çıkmasını, çektiği filmle beyazperdeye aktardı.

Duisburg'da ve tanıtım filmleri çeken Hasan Vatan, başından geçen aşk hikayesini 'Önyargı' (Das Vorurteil) adlı kısa filmle peyazperdeye taşıdı. Kısa bir süre önce tamamlanan 'Önyargı'nın galası, Duisburg'da bulunan Filmforum adlı sinema da yapıldı. Galada, filmin yapım senarist ve yönetmenliğini üstlenen Hasan Vatan ve oyuncular hazır bulunurken, çok sayıda kişi 'Önyargı'nın galasına ilgi gösterdi. Galada konuşan Hasan Vatan, 'Önyargı'nın hikayesini şu ifadelerle anlattı:

"Sevdiğim kızın ailesi, 'Biz Alevi‘ye kiz vermeyiz' diyerek, evlenmemize karşı çıktı. Biz de ayrılmak zorunda kaldık. Aynı durum başkaların başına gelmesin diye, böyle bir filmle dikkat çekmek istedim. Birbirini seven insanların arasına sen şucusun, böyle bir inancın var diyerek girilmemesini umuyoruz." ‘Önyargı'nın gala gösterim ardından film kadrosu izleyicilerle sohbet ederken, filmde rol alan 22 yaşındaki Pınar Ayhan'ın da, aslında benzer durum benim de başımdan geçti."

'Önyargı'nın başrollerini Alman televizyonlarında gösterilen birçok dizide rol alan Engin Şahin ile amatör oyuncu Çağla Mel rol aldı. 12 dakikalık kısa film 'Önyargı’ , profesyonel oyuncu Engin Şahin, ses sanatçısı Erkan Su ve Duisburg'da farklı mesleklerde bulunan amatör oyuncularla çekildi. Amatör oyuncular Sezer Kürpınar, Burak Can, Pınar Ayhan, Çağla Mel, Ahmet Kimverdi ve Deniz Kaya ilk kez bir filmde rol aldı. Türkçe seslendirmeli ve Almanca altyazılı olarak hazırlanan ‘Önyargı’ 'nın, kısa film festivallerine katılacağı belirtildi.
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.10.12   #2
Toprak.
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Ankara
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Alevisin' dediler, kız vermediler

Şunu belirteyim ki eğer birbirini seven çitfler aile yüzünden yada başka nedenlerden ötürü birbirlerinden ayrılıyorlarsa, gerçekte birbirlerini yeterince sevmiyorlar yada bir taraf diğerinden daha az seviyordur. Önyargının galip geldiği yerde sevgi değerini yitirmiştir bence. Aile ve değer yargıları daha çok önemsenip seviliyor ki ayrılık gerçekleşiyor.

Aksi takdirde ailelerini ve değeryargılarını dikkate almadan birlikte yaşamayı göze alırlardı!

Ama bu filim işe yaramaz demek değildir. Daha çok bu tarz filmler konu oldukça (nefretin ve şiddettin hasarları,yıkımı,önyargıların zararları ) belki düşünmek ve anlamakla yaşamı kolaylaşır insanların...
Sponsor Reklamlar

Toprak. isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.10.12   #3
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

kısa olması az üzücü oldu benım için bu taz filimler ile ön yargılar yıkılmalıdır çünkü bende bu filimdeki gibi bir sorun yaşıyorum Malesef ön yargılardan dolayı....
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.10.12   #4
Ben-i Emin
Banned
Banned Users
Nereden: Lamekan
Rep Puani : 11

Yaralarımı deşti bu haber... Sabah sabah adamı zorla içirttirirler.... Aaah özgürkurşun44 aaaah!!
Sponsor Reklamlar

Ben-i Emin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.10.12   #5
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Ben-i Emin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Yaralarımı deşti bu haber... Sabah sabah adamı zorla içirttirirler.... Aaah özgürkurşun44 aaaah!!

Biri gider biri gelir Emincigim, üzülme.
Etrafina iyi bak.
Ne afeti devranlar var.
Sponsor Reklamlar

Ben-i Emin bunu beğendi.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #6
halil
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 10

cok sacma ya nasıl sımdı ben sunnıyım bı alevıyle evlenemez mıyım ? neden ?
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #7
MiskiN
Banned
Banned Users
Nereden: Cennetten
Rep Puani : 11

Katira baban kim diye sormuslar, dayim at demis.
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.
MiskiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #8
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Sunni alevi evlilikleri var, alevi biriyle evlenip evlenmeme kararı tamamen sana ait arkadaş. Her çiftin ilişkisi kendilerine özeldir. Karşındaki kişiyle diyaloguna bağlı bu. Ailen sıkıntı yaratabilir-ailen hakkında yazdıklarına istinaden söylüyorum- burda senin tutumun önemli...
Sponsor Reklamlar

renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #9
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19

halil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Evlenirsiniz ama karşılıklı olarak inançlarınıza saygı duyacağınıza garanti verebiliyorsanız Yoksa mutsuz olursunuz.
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #10
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

Tomris Katun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Evlenirsiniz ama karşılıklı olarak inançlarınıza saygı duyacağınıza garanti verebiliyorsanız Yoksa mutsuz olursunuz.

tv programı bile paylaşamayan nasıl gecinsin

armur ağacının dibinde elma olmaz
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2