Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/forumdisplay.php?f=7)
-   -   AKP’nin “İleri Demokrasi” Anlayışı Meclis Kürsüsüne Kadar Ulaştı (http://www.piryolu.com/forum/showthread.php?t=5555)

Pir Mehmet 12.11.11 12:06

AKP’nin “İleri Demokrasi” Anlayışı Meclis Kürsüsüne Kadar Ulaştı
 
Dersim Milletvekili Hüseyin Aygün, dün mecliste Kamer Genç’e yönelik fiziki saldırıyı kınadı. ”Bu saldırı Dersim halkına saygısızlıktır” dedi.
Dersim News/Ankara – Kamer Genç‘in meclis kürsüsünde konuşma yaptığı esnada AKP milletvekili Salim Uslu‘nun saldırısına uğramasına tepkiler devam ediyor. Dersim milletvekili Hüseyin Aygün‘de konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada saldırıyı kınadı.

Dersim AKP’yi Red Etmiştir

AKP’nin “İleri Demokrasi” anlayışının meclis kürsüsüne kadar ulaştığını söyleyen Aygün; “Dersim, bilindiği gibi AKP’nin 2011 seçimlerinde milletvekili çıkaramadığı az sayıdaki illerden biridir. Dersim halkı son üç dönemdir AKP’ye ret oyu vermiş ve AKP’nin tarihsel olarak hiç milletvekili çıkaramadığı tek il olmuştur.” dedi.

Dersim Halkına Saygısızlıktır

Aygün açıklamasının devamında şunları söyledi:

Dersim halkının kendisini temsil etmesi için 2011 seçimlerinde de bir kez daha görevlendirdiği milletvekillerinden biri CHP’li Kamer Genç’tir. Tüm milletvekilleri gibi Kamer Genç de kürsü dokunulmazlığına sahip olmasına rağmen, Meclis Başkanı Sadık Yakut ‘un direktifleri doğrultusunda kürsünden indirilmiştir. Meclis İdare Amiri Saim Uslu verilen direktifler doğrultusunda yetkilerini aşıp, şiddet de kullanarak Kamer Genç’i kürsüden indirmiştir. Bu uygulamayı şiddetle kınıyorum. Böyle bir davranışın Kamer Genç’i oylarıyla seçen Dersim halkının iradesine yönelik bir saygısızlık olduğu apaçıktır. Dersim halkı bunu hak etmemiştir.

AKP’nin diğer partilerinin milletvekillerinin ne konuşacaklarına dahi müdahale edebilme gücünü kendisinde bulması, mahut “ileri demokrasi” anlayışının vardığı yeri göstermesi bakımından son derece önemli bir gelişmedir. Meclis İdare Amiri Saim Uslu’nun Kamer Genç’e “İstediğiniz gibi konuşamazsınız, konuya gelin, orası sizin yeriniz değil” gibi cümlelerle müdahale etmesi, arkasında yazılı duran “Hâkimiyet kayıtsız şartsız milletindir” sözünü, AKP’lilerin nasıl anladığını göstermesi açısından dikkate değerdir.
“İleri demokrasi” aşamasında, artık hâkimiyetin koşulsuz bir şekilde iktidar partisine ait olduğu varsayılmaktadır. Bugüne kadar izlediği kararlı muhalif çizgisiyle kamuoyunun takdirini kazanmış CHP milletvekili Kamer Genç’in, kürsüde konuşurken Meclis İdare Amirinin talimatlarına göre konuşmaya zorlanması, milletvekillerini oylarıyla seçen başta Dersim halkı olmak üzere tüm vatandaşlarımızın iradesine hakaret edilmesinden başka bir anlama gelmez.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 05:11.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2