Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Pir Yolu Haber Merkezi (http://www.piryolu.com/forum/forumdisplay.php?f=7)
-   -   Hasan Baba’yı Kaybettik… (http://www.piryolu.com/forum/showthread.php?t=5554)

Pir Mehmet 12.11.11 12:06

Hasan Baba’yı Kaybettik…
 
Dersim’de toplumun vicdan terazisinin sembolü olan yaşamı ve eylemleri ile herkese örnek olan TAYAD’LI Hasan BEYAZ amcamızı sevdiklerinin ona hitabıyla “ Hasan Baba” mızı Van’da meydana gelen ikinci depremde kaybettik.


Hasan Amca, Hüsnü Yıldız’ın ölüm orucu eylemine destek vermişti.

“Hasan Baba” , Dersim’de Halk CephesiDerneği’nin topladığı deprem yardımlarını Van’daki depremzedelere ulaştırmak için gitmişti.

Ancak Van’da meydana gelen ikinci büyük depremde ne yazık ki yıkılan bir binanın altında kaldı ve vefat etti.
Dersim’de yeri doldurulamayacak ölçüde bir boşluk bırakarak aramızdan ayrılan Hasan Baba’ya Xızır’dan rahmet ve yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Dersimnews.Com

Not: Hasan amcanın naaşı yarın veya pazar günü Dersim Cemevi’nde yapılacak törenin ardından toprağa verilecek.

Pir Mehmet 12.11.11 12:10

Cevap: Hasan Baba’yı Kaybettik…
 
Bu son deprem, çok kötü vurdu. Çünkü Erciş'te 1. depreme yardım için giden halktan Hasan Baba gibi kimseler, yardıma giden Japon doktor ve Dersimli genç muhabir Cem gibi birçok insanımızı kaybettik. Birinci depremde Van'daydım arama kurtarma çalışmalarında yer aldım. İkinci depremde bizim ekibe ihtiyaç olmadığı için gitmedim. İmkanım olsa da gidebilsem... Ama yine de kalbim ve zihnim göçük altında bu güzel yardımsever insanlarda...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 01:56.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2