Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç12Beğeni
  • 3 gönderen eftelya_58
  • 2 gönderen "-dost-"
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen DevrimChe
  • 3 gönderen yasamak_güzel

Seçenekler
Alt 05.10.10   #1
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20
Standart Alevi Gecesi'nde Skandal...

Skandal!

Avusturya Vorarlberg'de düzenlenen Alevi gecesine sanatçı Ferhat Tunç'un katılacağını öğrenen Türkiye’nin Bregenz Başkonsolosu Nuray İnöntepe, konuşma yapmayacağını söyleyerek bir skandala imza attı.

Vorarlberg Alevi Kültür Merkezi ile dayanışma amacıyla düzenlenen Alevi gecesinde Başkonsolos Nuray İnöntepe, Ferhat Tunç’un gecenin sanatçısı olduğunu öğrenmesi üzerine “Ben bu adamın bulunduğu bu salonda konuşmak istemiyorum” diyerek dernek yöneticilerini tehdit etti.

Fetullah Gülen'e yakınlığıyla bilinen Başkonsolosu ikna etmeye çalışan dernek yöneticileri Ferhat Tunç’un sahneye en son çıkacağını ve salonda bulunmadığını belirtmeleri üzerine Başkonsolos Nuray İnöntepe Ferhat Tunç’un programının iptal edilmesini istedi.

Vorarlberg Alevi Kültür Merkezi Başkanına ve Tahir Bahçetepe’ye “Bu adam devlet düşmanıdır, bir mazeret uydurun sahneye çıkartmayın. Hastalandı ve son anda gelemedi diyin.” diyen Türkiye’nin Bregenz Başkonsolosu Nuray İnöntepe şaşkınlık yarattı. Dernek ve Alevi Federasyonu yöneticileri ise salonu dolduran kitlenin Ferhat Tunç için geldiğini, bunun yapılmasının kitlede tepki yaratacağını, Başkonsolos Nuray İnöntepe'nin isteğinin anlamsız olduğunu belirterek ikna ettiler. Sahneye çıkıp konuşmasını yapan Nuray İnöntepe, sanatçı Ferhat Tunç sahneye çıkmadan önce “Tuvalete gidiyorum” diyerek yerinden ayrıldı ve salona bir daha dönmedi.

Vorarlberg Alevi Kültür Merkezi tarafından organize edilen gecede sanatçı Ferhat Tunç ise büyük bir coşkuyla sahneye çıktı.

Başkonsolosun tutumuna ilişkin konser ardından açıklamada bulunan Tunç şunları söyledi: "Çok şaşırdım, asıl böylesine faşistçe düşünen birini bu geceye neden çağırmış olduklarını anlamakta zorlanıyorum. Türkiye’de yıllardır süre gelen yasakçı, ırkçı zihniyetlerini bu sefer Avrupa’da hâkim kılmaya çalıştıklarını görüyorum. Alevilerin gecesinde Alevilerin sanatçılarına yasak, ambargo koymaya çalışmak isteyen Başkonsolosun bu faşist tavrını kınıyorum. Zaman geçirmeden şahsımdan ve geceye katılan halkımızdan özür dilemesi gerekir. Ayrıca Avusturya Alevi Federasyonu yöneticisi arkadaşlarımızdan bu olayı yazılı olarak kınamalarını bekliyorum.”

Anf...
Sponsor Reklamlar

eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.10.10   #2
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Alevi Gecesi'nde Skandal...

Düzenlenen Alevi Gecesi'nde Ferhat Tunç'un sahne almasından doğal birşey yok.Anormal olan zaten böyle bir geceyi "Skandal" başlığı altına taşıyan başkonsolosun oraya davet edilmesi.Umarım Ferhat Tunç ve oraya O'nu dinlemeye gelenlerden özrünü diler.Tepkisiz kalınmamalı bu olaya.Şiddetle Kınıyorum!
Sponsor Reklamlar

Alevi, yasamak_güzel ve "-dost-" bunu beğendiler.
eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.10.10   #3
"-dost-"
"-dost-" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Mersin
Rep Puani : 22

Ben orada onların yerinde olsaydım konsolosun kıçına okkalı b ... t... at....Aslında kabahat onda değil ona değer verip oraya çağıranda.O alevi gecesine gelecek kadar kültürel olgunluğa erişmiş mi acaba?
Sponsor Reklamlar

Alevi ve yasamak_güzel bunu beğendiler.
"-dost-" isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.10.10   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199

Dunyanin en buyuk muzik odulunu almis tek sanatcimiz ferhat Tunctur.. Baknz: http://www.piryolu.com/forum/ozanlar...lunu-aldi.html

Orda cikip oyle bir skandala imza atan biri kalkip alevilerden ozurdilemez...

Benim fikrim Su Turkiyedeki Yobaz siyaset avrupada ve dunyada alevi acilimi yapilmasindan cok korkuyor buna engel olmak icin bu tarz skandallar yaratiyolar.. Turkiyenin ayibi Birilerinin cikip Alevilerden özür Dilemesi gerekiyor....

Ey Yobazlar sizin bu tarz sacmaliklariniz alevileri korkutamaz aksine kenetlendirir..
Sponsor Reklamlar

yasamak_güzel ve "-dost-" bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.10.10   #5
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10

Oncelikle haberi yapan her kimse oyle bir baslik atmiski sanki paparazilik bir olay ..

Yapilan hareket assagilik kompleksli bir insanin futursuzca davranisindan baska birsey degil..Ki bu dusuncede bir insanmis iyide olmus alevilerin gecesinde konusma yapmamasi..

Yapilan saygisizliga oradaki canlarimiz tepki gostermeliler
...
Sponsor Reklamlar

yasamak_güzel ve "-dost-" bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.10.10   #6
yasamak_güzel
yasamak_güzel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 10

ilk başta sayın büyükelçiyi kınıyorum ister sev ister sevme ama unutmayalımki müzik evrenseldir konuşmak istemiyorsan saygı duymayıdamı bilmiyorsunuz sizler bizleri en iyi şekilde temsil edesiniz diye gönderiyoruz rezil rüsva edesiniz diye değil
Sponsor Reklamlar

Alevi, DevrimChe ve "-dost-" bunu beğendiler.
Bedenin orucu, irâde ve ihtiyarla azaptan korkup sevâba girmeyi, ecre nâil olmayı dileyerek yemekten kesilmektir. Nefsin orucu, 5 duyuyu öbür suçlardan çekmek, kalbi de bütün şer sebeplerinden ayırmaktır. Kalbin orucu, dil orucundan; dilin orucu, karnın orucundan hayırlıdır.
h.z Ali
yasamak_güzel isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...