Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç19Beğeni
  • 4 gönderen Alevi
  • 3 gönderen Alevi
  • 3 gönderen DevrimChe
  • 1 gönderen AmaethoN
  • 1 gönderen cangibi62
  • 2 gönderen Alevi
  • 3 gönderen gencalevi
  • 2 gönderen DevrimChe

Seçenekler
Alt 01.10.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Hüseyin Üzmez Beraat Etti!!

Vakit yazarı tahliye oldu

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde küçük yaşta kız çocuğuna cinsel istismarda bulunmak suçlaması ile tutuklu yargılanan Yazar Hüseyin Üzmez (76), Adli Tıp Kurumunun verdiği, ''beden ve ruh sağlığının bozulmadığı'' yönünde rapor doğrultusunda serbest bırakıldı

BURSA'da 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Hüseyin Üzmez (76), ikinci duruşmasında tahliye oldu. İlk duruşmada B.Ç. ve babası Bekir Ç.'nin şikayetçi olmamaları, ikinci yargılamaya ise B.Ç.'nin adli tıptan beklenen raporunun zamanından çok erken gelmesi sonucu tahliye olan Üzmez, mahkeme heyetine, "Allah sizden razı olsun" dedi.

Vakit Gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez'in tutuklanmasına neden olan olay, İnegöl Cumhuriyet Savcılığı, küçük yaştaki kızları B.Ç.'yi para karşılığı erkeklere sattığı öne sürülen anne Livaze Ç. ile babası Bekir Ç.'nin telefonlarını dinlemeye alması sonucu başladı. Livaze ve Bekir Ç. çiftinin telefonlarını dinlemeye alan savcılık, Vakit Gazetesi Yazarı Hüseyin Üzmez'in B.Ç.'ye cinsel tacizde bulunduğunu ortaya çıkarmıştı. İlerleyen yaşı nedeniyle cinsel ilişkiye giremeyen Hüseyin Üzmez'in, B.Ç. ve annesinin cinsel organlarını okşayıp öptüğü telefon görüşmelerinden belgelenmişti. Bursa Polisi, geçtiğimiz Nisan ayında Hüseyin Üzmez ile B.Ç. ve annesi L.Ç. 'yi gözaltına almıştı. 26 Nisan günü geniş güvenlik önlemleri altında Mudanya Adliyesi'ne çıkartılan Hüseyin Üzmez ile Livaze Ç. tutuklanırken, B.Ç. ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alınmıştı.

Hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nden, "Küçük yaştaki kıza cinsel istismarda bulunup ruh sağlığını bozmak" suçundan dava açılan Hüseyin Üzmez ile "Kızını fuhuşa teşvik" suçundan 20 yıl hapsi istenen Livaze Ç.'nin yargılanması geçtiğimiz Eylül ayında başlamıştı.

PEDAGOGLARIN KONTROLÜNDE AĞLAMIŞTI

Geçtiğimiz Eylül ayında yapılan ilk duruşmada B.Ç. ile babası Bekir Ç., önceki ifadeleri kabul etmeyip, Hüseyin Üzmez'den şikayetçi olmamıştı. Mahkeme, B.Ç.'nin yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin belirlenmesi için İstanbul Adli Tıp Kurumu'nda muayenesini istemişti.

Normalde 6 ayda gerçekleşen bu prosedür jet hızıyla 40 günden önce tamamlandı. Bu süre içersinde İstanbul Adli Tıp Kurumu'na çağrılan B.Ç. muayene edildi. Yapılan kontrolde ilk duruşmasına iki pedagog ile gelen, yargılanma öncesi sürekli sakinleştirilen, durumda ise gözyaşlarını tutamayıp ağlayan B.Ç.'ye uzmanlar, yaşananlardan hiç etkilenmediği tanısı koydular.

RAPOR LEHİNE GELİNCE RAHATTI

Hüseyin Üzmez ile Livaze Ç.'yi taşıyan cezaevi arabası bugün öncekilerin aksine gazetecilerin fotoğraf ve görüntü almaması için adliye binasının içersine girdi. B.Ç.'nin katılmadığı duruşmada babası Bekir Ç. hazır bulundu. Geçtiğimiz duruşmada olduğu gibi takım elbise giyip kıravat takan Hüseyin Üzmez, beklenen raporun lehine gelmesinden dolayı oldukca sakin görüldü. Mahkemede tanık olarak dinlenen Ayşe Üzmez, eşinin bu suçu işlediğine ilişkin görgüye dayalı bilisinin olmadığını söyledi. İddialardan sonra B.Ç.'nin Teyzesi Esma ile görüşüp konuştuğunu belirten Ayşe Üzmez, "Bana iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Eşimin böyle bir suçu işlediğine inanmıyorum" dedi. Mahkemede şahit olarak dinlenen Hüseyin Üzmez'in Teyzesinin torunu Şerif Aykın ile Üzmez'i Mudanya'da tanıyan Ali Ersoy ise iddiaların doğru olduğuna inanmadıklarını açıkladılar.

ALLAH RAZI OLSUN HAKİM BEY

Yaklaşık 30 dakika süren duruşma sonunda Mahkeme heyeti, Hüseyin Üzmez ile Livaze Ç.'nin tahliyesine karar verdi. Hüseyin Üzmez'e yurt dışı yasağı koyan mahkeme heyeti, B.Ç.'nin suç tarihi itibarıyla gerçek yaşının tesbiti için tam teşeküllü bir devlet hastanesine sevkini kararlaştırdı. Tahliyesini öğrenen HÜseyin Üzmez, mahkeme heyetine dönerek, "Allah sizden razı olsun. Son günlerde gazete ve televizyonlarda çıkan haberleri gördünüz. Ben meşhur bir insanım. Hakkımda yazılanlar ve söylenenler tamamen iftiradır. Ben şöhretimin bedelini ödüyorum. Allah sizden tekrar tekrar razı olsun diyorum" dedi.

ŞOK RAPOR İŞE YARADI

Bursa’nın Mudanya ilçesinde 26 Nisanda düzenlenen operasyon kapsamında, Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesinde tutuklu yargılanan Yazar Hüseyin Üzmez (76) tarafından "cinsel istismara" uğradığı
iddia edilen 14 yaşındaki kız çocuğuyla ilgili İstanbul Adli Tıp Kurumunun, "beden ve ruh sağlığının bozulmadığı" yönünde rapor verdiği bildirildi.

RAPOR JET HIZIYLA TAMAMLANDI

Bursa'da, 14 yaşındaki B.Ç.'ye cinsel istismarda bulunduğu suçlamasıyla Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yarın ikinci kez hakim önüne çıkacak olan Hüseyin Üzmez'le ilgili geçen ay yapılan ilk duruşmada, mahkeme heyetinin B.Ç.'nin yaşanan olaydan ne kadar etkilendiğinin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumu'nda yapılması istenilen muayene sonuçları tamamlandı. Normalde ortalama 6 ay içersinde gerçekleşen bu tür kontrol ve sonuç bildirilmesi, 40 gün içersinde tamamlandı. İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi tarafından yapılan muayene ve hazırlanan 17 sayfadan oluşan rapor, Bursa'ya ulaştırıldı. Yapılan kontrolde, B.Ç.'nin psikolojisinin olaydan dolayı bozulmadığı görüşüne yer verildi.

ÜZMEZ TAHLİYESİNİ İSTEYECEK

Hüseyin Üzmez iddiaya göre bir süredir ilişkisi olan 36 yaşındaki L.Ç. adlı kadının 14 yaşındaki kızı B.Ç. ile evlenmeye kalkıştığı, İstanbul ve Mudanya'daki evinde defalarca cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla geçen 25 Nisan günü Mudanya'da gözaltına alınmış, sorgusunda B.Ç. ile evlenmeyi düşündüğü, o nedenle birlikte olduğunu söylemişti. Mudanya Sulh Ceza Mahkemesi 26 Nisan günü Hüseyin Üzmez ile suça yardımcı olduğu gerekçesiyle B.Ç.'nin annesi L.Ç.'yi tutuklamıştı. B.Ç. ise Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.
Hakkında 25 yıla kadar hapis cezası istemiyle Bursa 4'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde, dava açılan Hüseyin Üzmez ile ‘kızını fuhuşa teşvik’ suçundan 20 yıl hapsi istenen L.Ç.'nin yargılanmasına yarın devam edilecek.

Bursa E Tipi Cezaevi'nde yaşlılar koğuşunda tutuklu bulunan Üzmez'in soruşturma aşamasında şikayetçi olan, ilk duruşmada ise şikayetini geri alan B.Ç. ile babası Bekir Ç.'nin ifade değişikliklerinden sonra, yarınki yargılamada da tahliyesini isteyeceği öğrenildi.

Milliyet
Sponsor Reklamlar

DevrimChe, "-dost-", Pir Mehmet ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.10.10   #2
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu
Standart Cevap: Hüseyin Üzmez Beraat Etti!!

AKP anayasasi faliyete gecidi.yavas yavas laikler iceri yobazlar disari
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet ve gencalevi bunu beğendiler.
Alt 01.10.10   #3
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia
Rep Puani : 10

Oooo cok degersiz sevgisiz haysiyetsizz din adamii vay be ne gunlere kaldikk Ulkesini seven birligi savunan Ata'sina sahip cikanlar iki yildir icerde yatiyorr ve kanitsizz bir sekilde ama ne hikmetse bu zaat bir gunde hazirlanmis olan bir raporla serbest birakiliyor ozaman bu olaydan sunu anliyoruzz ulkeyi sevmeyin korumaya calismayin tacizci olun cezanis hafiflesin kurtulun..

Yaziklar olsun boyle hukuk sistemine..
Sponsor Reklamlar

"-dost-", Pir Mehmet ve gencalevi bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.10.10   #4
AmaethoN
AmaethoN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: elazığ

bunlar daha başlangıc...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
AmaethoN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #5
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

üzmez tahliye edildi!
Artık beni bol bol izlersiniz

Üzmez tahliye edildi! Eski Vakit gazetesi yazarı Hüseyin Üzmez, küçük yaştaki kıza cinsel istismar suçundan yargılandığı davada tahliye edildi.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi, 'cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma' ve 'hürriyeti tahdit' suçlarından yargılanan Hüseyin Üzmez hakkında tahliye kararı verdi.

Mahkeme cinsel istismar suçundan verdiği kararda ısrar ederken, hapiste kaldığı süre gözönüne alarak tahliye kararı verdi. Bu kararda CMK 102. Madde'nin etkili olduğu öğrenildi.

Daha önce verilen 13 yıl hapis cezası, Yargıtay'da usulden bozulmuştu. Şimdi bu tahliye kararı da Yargıtay'a gidecek.

Hüseyin Üzmez'in olay sırasında akli dengesinin yerinde olduğu tespit edilmişti.

CMK 102. MADDE

Avrupa Birliği ile uyum yasaları çerçevesinde çıkarılan Ceza Muhakemesi Kanunu 102’nci madde Meclis’ten geçtiği sırada çok tartışılmadı. Ancak 2007’de başlayan Ergenekon ve bağlantılı davalar süreci, tutukluluk sürelerini yeniden gündeme getirdi.

Bazı çevreler, Ergenekon davasındaki “tutukluluk sürelerinin infaz boyutuna” ulaştığını belirterek bu sürelerin düşürülmesini talep etti.

102’nci madde yürürlüğe girdikten sonra Yargıtay, ağır cezalık davalarda azami tutukluluk süresini en fazla 5 yıl, örgütlü suçlarda ise 10 yıl olarak belirledi.

Özellikle cinayet işleyen sanıklar ile Hizbullah ve bölücü terör örgütü gibi yasa dışı silahlı örgüt üyelerinin tahliyesi kamuoyunun en çok tartıştığı konu oldu.

Yargıtay'ın yükünü azaltmak için yapılan bu değişiklikte davalara Bölge Adliye Mahkemelei'nin bakması planlanmıştı. Ancak hükümet ile yargı anlaşamadığı için yasanın uygulanmaya başladığı 1 Ocak 2011'den beri kamuoyunun tepkisini çeken tahliyeler yaşandı.

Bölge Adliye Mahkemeleri'ne savcılar yeni atanırken, bu mahkemler 2011 Eylül'ünde göreve başlayacak.

'ARTIK BENİ BOL BOL İZLERSİNİZ'

Hüseyin Üzmez, tahliye sonrası "Allah’a şükürler olsun. Beni bundan sonra gazete ve televizyonlarda bol bol izlersiniz" dedi.

Bursa 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugünkü duruşmasına, 2,5 yıldır tutuklu yargılanan yazar Hüseyin Üzmez, taraf avukatları ve B.ǒnin babası
Bekir Ç. katıldı.

İki tarafın avukatları da Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinden gelen ve "Üzmez’in akli dengesinin yerinde olduğu" ifade edilen
rapora, bir itirazlarının bulunmadığını belirttiler.

Tutuksuz yargılanan Livaze ǒin rahatsızlığı nedeniyle katılmadığı duruşmada Cumhuriyet Savcısı, Hüseyin Üzmez’in, "hürriyeti tahdit" suçundan
beraatini, "cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma" suçundan Türk Ceza Kanunu’nun ilgili maddesince cezalandırılmasını, yattığı süre
göz önüne alınarak tahliyesini istedi.

Mahkeme Başkanı Hakim Kadir Ünal’ın, son savunmasını sorduğu Hüseyin Üzmez, şunları söyledi:

"Hadisi şerifler der ki; ’Yalan söyleme’. Ben yalan konuşmuyorum. Burada sizin bilmediğiniz şeyler var. Sizi seviyorum. Bunu da ’size yalakalık olsun’
diye söylemiyorum. Hazırlamış olduğunuz 360 sayfalık beraat kararı için sizi kutluyorum. 55 eserimle, 28 ödül aldım. Bu arada hanımdan ayrıldım, yuvam
yıkıldı. B.ǒnin babası burada, kendisi Kıbrıs kahramanı, şerefli ve namuslu insandır. Şerefim lekelendi. Beni şimdi tahliye etmenizi istiyorum."

Mahkeme, aynı davada tutuksuz yargılanan B.ǒnin annesi Livaze Ç, hakkında beraat kararı verdi. Yaklaşık 2,5 yıldır tutuklu bulunan yazar Hüseyin Üzmez hakkında ise "Hürriyeti tahdit" suçundan oy çokluğu ile beraat, "cinsel istismar ve küçük yaştaki çocuğun ruh sağlığını bozma" suçundan 13 yıl 1 ay 15
gün hapis kararı verildi.

Mahkeme, tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak Üzmez’i tahliye etti.

Hüseyin Üzmez, cezaevi aracına bindirilirken, gazetecilerin tahliyesine ilişkin sorusuna, "Allah’a şükürler olsun. Beni bundan sonra gazete ve
televizyonlarda bol bol izlersiniz" dedi.

DAVANIN GEÇMİŞİ

İnegöl İlçesi'nde oturan 14 yaşındaki B.Ç.'ye tecavüz ettiği iddia edilen Hüseyin Üzmez'le birlikte küçük kızın annesi ve babasının da Mudanya Emniyet Müdürlüğü'ne götürülmüştü.

Mudanya Adliyesi'nde yaklaşık 5 saat savcıya ve ardından nöbetçi mahkemede hakime ifade veren zanlılardan Hüseyin Üzmez ‘cihnsel istismar’, ilişki kurduğu B.Ç'nin annesi L. Ç. de kızını bu ilişkiye zorlamak suçundan tutuklanmıştı. B.Ç'nin babası Bekir Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Tutuklama kararından sonra güvenlik önlemi altında polis aracının arka koltuğuna oturtulan Hüseyin Üzmez, yolda indirilerek ön koltuğa alınmıştı.

Gazetecilerin “Neden böyle yaptınız?” sorusuna Hüseyin Üzmez, “Bana büyük koplo yaptılar. Mahkeme aşamasında konuşmayacağım. Daha sonra hesaplaşacağım” yanıtını vermişti.

Hüseyin Üzmez'in birlikte olduğu 14 yaşındaki B.Ç. ve babasının şikayeti üzerine gözaltına alındığı ortaya çıkmıştı.

B.Ç.'nin annesi L. Ç. ise ‘Kızını fuhuşa zorlamak’ suçundan tutuklanmıştı. L. Ç, Emniyet Müdürlüğü'nde üç kez fenalaşınca doktor kontrolundan geçirilerek sorgulanmıştı.

RUH VE SİNİR HASTALIKLARINDA YATTI

Daha önce tahliye talepleri reddedilen Üzmez, bir seferinde yanlışlıkla tahliye edildiğini sanmıştı. Üzmez bu olayın ardından bir süre Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde kalmıştı.

Üzmez'in tedavisi burada devam etmiş ayrıca cezai ehliyetinin olup olmadığı için muayene edilmeye başlanmıştı.

DAHA ÖNCE TAHLİYE EDİLDİ

Üzmez, 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra 28 Ekim 2008'de tahliye edildi. Verilen bu kararda, İstanbul Adli Tıp Kurumu 6'ncı İhtisas Dairesi’nin yaşanan olayların B.Ç.’nin ruh sağlığını bozmadığını içeren raporu etkili oldu.

B.Ç.’nin avukatlarının başvurusu sonucu bu raporun yok kabul edilmesinin ardından bu kez İstanbul Adli Tıp Genel Kurulu’nda muayene edilen B.Ç.’ye, ilk raporun aksine oy çokluğu ile ruh sağlığı bozulmuştur tanısı kondu.

Mahkemeye ulaşan bu rapor sonucu 7’nci kez hakim karşısına çıkan Hüseyin Üzmez’in tutuklanmıştı.

İLK SİLAHLI SAĞ EYLEMCİ

Malatyalı olan Hüseyin Üzmez, 1952 yılında henüz lise öğrencisiyle gazeteci Ahmet Emin Yalman'a suikast girişiminde bulundu. ‘İlk sağ eylemci' olarak bilinen Hüseyin Üzmez, Ahmet Emin Yalman'ı öldürmeye teşebbüs suçundan mahkum oldu ve 10 yıl hapis yattı.

Cezaevinden çıktıktan sonra yarıda bıraktığı liseyi, ardından da Hukuk Fakültesi'ni bitiren Hüseyin Üzmez, bir dönem Turgut Özal Hükümeti'nde Sağlık Bakanı Mehmet Aydın'ın özel danışmanı olarak görev yaptı. Hüseyin Üzmez, bazı sağ partilerde görev almış ve MÇP'de genel başkan adayı olmuştu.

bu kadar piskinlik yuh dedirtiyor ama akil ruh sagligini kaybeden birini Tv kanalrina davvet edip para kazanmak isteyenlere ne demeli...pislik!! ( bagislayin)

son gunlerdeki cinayet sidddeti tetiklemiyormu?? oh ecik dengesiz diye hastanelerde yat cik,. süper ya INSAn olarak hakkim ne süper korunuyormus..
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #6
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Adam yasli diye sanirim saliverildi, baska neden birakilsinki suc ortada delil ordada bilemiyorum tartisilir..
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve gencalevi bunu beğendiler.
Alt 09.03.11   #7
gencalevi
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: almanya
Rep Puani : 12

hizbullah elemanlarini birakán zihniyet hüseyin üzmezi hayli hayli birakir
Sponsor Reklamlar

DevrimChe, Pir Mehmet ve cangibi62 bunu beğendiler.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #8
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Australia

Dekolte giymek tecavuz ve tacize davetiyedir diyen bir ulkede kucucuk bir kiz cocuguna yapilan bu taciz mi cezalandirilacakti...Ne yazikki bu ulkede kadin olmaktan once insan olmak zorlasmaya basladi.Bir rapor sizi her turlu beladan kurtarabilir.Ister tecavuzcu sapik olun ister seri katil bir kagit parcasina bakar bu isler..Utaniyorum bu insanlarla ayni ulkenin evlatlari olmaktannn
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet ve cangibi62 bunu beğendiler.

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...

...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #9
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

İşte memleketimizde yargının ahlaki değerleri 12 Eylül referandumundan sonra sıfırlanmaya devam ediyor.
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.03.11   #10
cangibi62
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: gurbetten
Rep Puani : 30

iyi diyonuzda canlar yaslilik mazeret olaydi yasli yazarlar komutanlar saliverilirdi demi..bence dediginiz gibi hizbullah i destekleyen zihniyet belli..
Sponsor Reklamlar

Bir zamanlık mevkii için el ayak öpmeye...
Günlük menfaatler için onurunu terketmeye...
Bir kısım insanlara kızıp tüm insanlara düşman olmaya
Değmez bu hayat.........
cangibi62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...