Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 30.06.10   #1
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2010
Nereden: Australia
Yaş: 31
Mesajlar: 406
Rep Puani : 10
Standart Radyo Barış Kapandi!!


Merhaba
Değerli Radyo Barış dostlarına;
17 yıllık birlikteliğimiz burada sona eriyor,1993 yılında bir sevda olarak çıktığımız radyo yayıncılığının gereğini yaptığımıza inanıyoruz.
Bizler Radyo Barışı bir müzik kutusu olmaktan öteye taşıdık. Bilgi edinme, eğitme , yol gösterme, fikir üretme ,paylaşım aracı olarak ayakta tuttuk ancak son günlerde sizlerinde yakından tanık olduğu gibi insanlarımızda ve değerlerinde bir değişim yaşandı.Kişilikleri ,kimlikleri, değer yargıları, bakış açıları farklılık gösterdi yani kısacası “at izi it izine karıştı”.
17 yıl bizler için önemli yıllardı,bu süreçte kimileri yeni doğdu büyüdü hayata atıldı ,kimimiz çocukluktan orta yaşa geldi , bir çoğumuzda yaşlandı . yani kısaca Hayat akıp gidiyor.
Barış’ın gerçek dostları bilirler ki son 15 yılda inandığımız ilkeler doğrultusunda ödün vermeden gah ezilerek gah itilerek ama inançlarımıza sarılarak dimdik durmaya çalıştık ve bunu da başardık.
Anadolu’nun türkülerini,kültürünü sizlerle buluşturduk.
Bizim kuruluşumuzdan sonra doğup sanatçı olanlar oldu, aramızdan ayrılanlar oldu bizi seven ya da karşı duranlar oldu elbetteki olacaktır da.
Tüm bunlara rağmen Radyo Barış doğanlara , ölenlere , sevenlere ,sevmeyenlere kısacası bu kültüre bir nebze katkı sunabildiyse ne mutlu…
Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik kriz, siyasi baskılar daha da önemlisi iç dinamiklerimizin tükenmişliği Radyo Barış’ın misyonunu tamamladığını ve şeytan pazarı arenada yer alamayacağından yayınlarına son verdiğini göstermektedir.
Belki sizlerle vedalaşacağız ama el veda demeyeceğiz.
Yayın hayatımızda her kurumun tüzel ve her kişinin özel haklarını koruduk. Kişilik haklarına dil , din, cinsiyet,yöre, mezhep ayrımı yapmadan sahip çıktık.
Yaşadığımız 17 yılı ise sizlere kısaca şöyle aktarmak isterim;
Öncelikle yıllardır Türkü çalan bir radyo olduğumuz için hepinizin tanıdığı büyük firma reklamlarını alamadık, solcu, alevi,aydın ,ilericiyim diyen tüccarında reklamını alamadık, anlı şanlı ortalığı sallayan bizimkilerinde reklamını alamadık ,eeee kim kaldı sizce?
2004 yılında Gazete Barış adı ile haftalık gazete çıkardık, Toplumsal Barış adı ile aylık dergi çıkardık kim reklam verdi sizce?
Ama sayı’ya sayılmayan gerçek insanlar bu dergileri, gazeteleri, etkinlik davetiyelerini satın alarak bizi yaşatmak istediler, yaşam mücadelesini zorlayan esnaf dostlarımız ise bu güne kadar bu radyoyu ayakta tuttular. Bunları kimse biz bu durumu bilmiyorduk demesin diye anlatıyorum.
Radyo Barış sosyal demokrat bir radyo olarak yaşadı bu sebeptendir ki kuruluşundan bu güne ne sosyal demokrat bir belediye, ne demokratik bir kuruluş, ne bir dernek ,ne de bir cem evinden bir kuruş bile reklam parası yada duyuru parası almamıştır.
“Barışa Semah Dönenler” adı ile bir etkinlik başlattık bu etkinliğe İstanbul’daki birkaç dernek ve cem evinin dışında tüm kurumlar katıldılar.
Cem evleri ve 600 köy derneği yöneticilerinin toplantılarda oluru alınarak katılımları sağlandı.
Bağcılarda 3.000 kişi ile başladığımız bu etkinliği Atatürk Olimpiyat stadında 70.000 kişinin katıldığı bir şölene dönüştürdük. Bu etkinliklere katılıp da duygulanmayan birisini tanıyor musunuz? Sanmam.
Çünkü kimse gücünden, gururundan utanmaz
ama ne var ki içimizdekilerden utananlar oldu.
İstiklal marşından ,10. yıl marşından,Atatürk büstlerinden utandılar.
Muharrem sohbetleri adı ile yıllarca ulusal kanallarda alevi toplumu ile ilgilileri bir araya getirdik bilgileri paylaştık Bu programı radyo barış yapmasın diye kanallara para teklif eden kendilerini alevi kurumu diyen yada kendilerine alevi diyenleri gördük.
.
Sana mı kaldı parayla semah dediler günah fetvası verdiler,yine bunlar! günah dan arındırdıkları semah cd’lerini pazarda sattılar.
Ancak tüm bunların yanında inandıkları için gece gündüz bilet satanları, semah provası için işini gücünü bırakıp zamanını bu işe ayıran gerçek insanları da saygıyla ifade etmek isterim.
1000 köye 1000 Atatürk büstü kampanyasına sponsor olacak anlı şanlı sendikalar, STK’ lar arkandayız dediler yok oldular, köy ve yöre derneklerimiz, cem evlerimiz satmak için aldıkları biletleri kilitli dolaplarında unuttular
Bu kadar karmaşanın yanında adlarını yazamadığım değerli sanatçılarımız ve dostlarımız baskılara rağmen “Barışa Semah Dönenler” etkinliğimizi bedelsiz ve karşılıksız destekleyenlere ayrıca teşekkür ederim.
Ve 2005 yılında cazibesine inandığımız Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül’ü anmadan geçmeyelim. Toplum ne oldugunu gördü ama yinede göremeyenler vardır diye Tüm merak edenlere de duyurmuş olalım.
Aleviler bu ülkenin temel taşı, cumhuriyetin bekçileri, Radyo Barışta barışın sesi derdi; sonra ne oldu bilinmez CHP li bir vekil dostumuza verdigimiz toplumsal barış ödülünü bahanesi mi yoksa Atatürk Olimpiyat Stadındaki etkinlikte 60-70 binleri görünce, içinden siz güçlenmeye başladınız tehlikeli olursunuzu düşünmüş olacak ki kürsüden yiğidim, aslanım derken, etkinlik sonrasında (belki birileri kulagına bir şeyler söylemiş olacak’ki) söz verdiği sponsorluk desteğin vermediği gibi maddi karşılığını da bize kat be kat faizi ve cezası ile ödetmiştir.
Bizim için duvarlarda yazan “Çare Sarıgül” sloganları sahtedir ve sararmıştır. Alevi-Bektaşi inanışında bir söz vardır; “Baktın çaresizsin sal gitsin, Celal Abbas’a “ derler bizde öyle yaptık.
Bu arada Şişli Belediye Başkan yardımcısı, kültür müdürü ve diğerleri gibi sizi çok seviyoruz her daim arkanızdayız derken bize söyledikleri gibi, Sarıgül’e Radyo Barışa yapılanın yanlış olduğunu söyleyememiş olsalar da Eğer emekleri varsa diğerleri gibi onlarda sağ olsunlar.
Peki bize destek veren olmadı mı? Elbette oldu. Barışa Semah Dönenler başta olmak üzere destek olunabilecek süreçlerde Petrol-İş Sendikası ,Hava-İş sendikası gibi birkaç sendikamızın ve sayın sadık KAYHAN,ve dr.necati ÖZDEMİR’İN ve özellikle prf.dr süheyl BATUM’ UN radyo BARIŞ üzerindeki duyarlılığını dile getirmeden geçemeyeceğim. Ayrıca tüm etkinliklerimizde ve yayınlarımızda karşılıksız destek veren Mutlusan Elektrik Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa KAÇMAZ’ ın yerini her zaman ayrı tutarım.
“Toplumsal Barış Ödülü” adı ile sizlerin seçtiği değerli yazar, aydın, sanatçı, akademisyen ve toplumsal barışa katkı sunmuş isimlere ödüller verdik ve toplum dinamiklerini hareketli tuttuk.
Geleneksel hale getirdiğimiz TOPLUMSAL BARIŞ ödül törenlerini Katılım olduğu taktirde devam ettirmek düşüncesindeyiz.
Barışa Semah Dönenler etkinliğini İstanbul da bulunan dört türbe derneğinin yapmasını çok arzulamıştık ancak bu dernekler ne yazık ki duyarsız kalmışlardır. Derneklerimiz bu etkinliği sürdürürlerse onlara her zaman minnettar kalacağız.
Barışa Semah Dönenler sayfasında etkinliği neden yapmadığımızı yazmıştım, çok sayıda mail aldık üzüntüleri dile getiren. Alevi olanlarda olmayanlarda etkinliğin devam etmesini istemişlerdi. Bazı köksüz aleviler ki bunların içinde herkesin bildiği birkaç tabelalı dernekler,birileri adına sözcülük yapan vakıflar , etkinliğin yapılmaması konusunda ellerinden geleni yaptılar ve etkinliği biz yapmalıyız dediler.
Radyo Barış olarak biz yapmıyoruz dediğimizde ise aradan geçen üç yıla rağmen etkinlik yapılmadı. Sorunları da zaten etkinlik yapmak değil birliği bölmekti.
Açılım adıyla sunulan şekerleri ilk kim yuttu fark ettiniz mi? Hangi alevinin töresinde var? dedesini yok sayarak birilerinin ısmarlaması ile güzel çalana, güzel söyleyene ,yazana,çizene Aleviliği ,Maraş katilleri ile tartıştırsın. İki lokma yemek, bir iki kamera uğruna Aleviliği Roman’larla eşleştirmek sizce doğrumu mu? Bizce değil…..
Kısacası ;her ağacın kurdu içinden derler ya bizim kurtlar da bizi yediler..
Belki sitem belki paylaşım ama gerçekler böyle.
Zor bir karar verdik ama gerekli bir karardı. Kolay değil 17 yıllık emeği bir günde yok saymak.
Radyo Barış’ın yokluğu birilerini sevindirirken inanıyorum ki birilerini de çok üzecektir.
17 yıllık yayın hayatımızda yanımızda olan tüm derneklere, firmalara, kişilere, sanatçılarımıza, programcılarımıza, eski çalışanlarımıza,son güne kadar gemiyi bekleyen yürekli emekçilere, sesimize ses katan unuttuğumuz tüm dostlara ve güzel işler yaptığımıza inanan insanlara çok teşekkür ederim.
Yöneyim Kurulu adına
Ali Rıza ERKAN
Sponsor Reklamlar

ayyil, mmuratkkaratas, mechul ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
__________________

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...


...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.06.10   #2
ayyil
ayyil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özel üye
Üye
Üyelik tarihi: Sep 2009
Nereden: İSTANBUL / SARIGAZİ
Yaş: 36
Mesajlar: 291
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


Hadi ya benim çocukluğumun radyoları bunlar ya üzüldüm geçekten sabahları annem (yön, barış fm ) haberleri yada müzikleri ile kaldırıdı bizi, küçüklükten gelen radyo kültürüm bu radyolar ile gelişti, radyo başka birşey ya sanki çocukluk arkadaşımı kaybetmiş gibi hissettim bir an ...

Sonuçta ortada 17 yıla sığdırılmış bir emek var, bütün emeği geçen herkeze teşekkürler ..................................................... .....
Sponsor Reklamlar

__________________


""ÖNCE İNSAN""

""YORUMUN BENİM İÇİN DEĞERLİ""
ayyil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 30.06.10   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


Gecmisde alevi radyolarinda calistigim icin biliyorum, Belki diyebilirsiniz bisuru alevi radyosu var. amannn radyo baris kapandi ne olcak Hayir efendim.

Radyo Baris Barisa Semah donenler ekibine surekli destek olan bir radyomuzdu, ilkeli , durust haberciligi ve tarafsiz bir radyo kanalimizdi.Bence kapanmasi aleviler icin cok buyuk bir kayiptir.
Sponsor Reklamlar

ayyil, mmuratkkaratas, mechul ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #4
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2010
Nereden: Australia
Yaş: 31
Mesajlar: 406
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


Kesinlikle kayiptir ki zaten yazdiklari metinde dort dede turbesi ve ismini vermedikleri ama acikca gorulen vakif yuzunden bir cok engelle karsilastiklarini ve zorlandiklarini aciklamislar...Dinleyebilecegimiz en iyi radyolardan birisiydi Radyo Baris ama biz yine sahip cikamadik ...
Sponsor Reklamlar

__________________

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...


...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #5
mmuratkkaratas
mmuratkkaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Mar 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 744
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


çok üzüldüm yaa
Sponsor Reklamlar

__________________
Dil Bir Ulusu Harç Gibi Tutkal Gibi Bir Arada Tutan, Birbirine Bağlayan En Temel Öğedir.
mmuratkkaratas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #6
mechul
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: mmmmm
Mesajlar: 235
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


DevrimChe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ismini vermedikleri ama acikca gorulen vakif yuzunden bir cok engelle karsilastiklarini ve zorlandiklarini aciklamislar...

Hangi Vakıf ? İsmini siz verinde ögrenelim

Alıntı:
Çünkü kimse gücünden, gururundan utanmaz
ama ne var ki içimizdekilerden utananlar oldu.
İstiklal marşından ,10. yıl marşından,Atatürk büstlerinden utandılar.1000 Köye 1000 Atatürk büstü dagıtıldı diye demedini koymayan dernekler vakıflar kimler onuda biliyor musunuz ? Emin olun o düşündügünüz vakıf degil bu Atatürk düşmanları

...
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #7
DevrimChe
DevrimChe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Apr 2010
Nereden: Australia
Yaş: 31
Mesajlar: 406
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


Soylemeyecek birsey yok Cem VAKFI alevilik adi altinda aleviligi sunnilestiren tek vakif bunu bilmemek zor degil degilmi..
Sponsor Reklamlar

__________________

...

Dedim hoca niçin namaz kılarsın?

Dedi günahlardan arınıyorum..
Dedim namaz kılmak Hiç fayda etmez!
Dedi kılar gibi görünüyorum..
Dedim ya gerçekleri görüyor musun?
Dedi düşünmeye eriniyorum..
Dedim ya cennete nasıl girilir?
Dedi cehennemde aranıyorum...


...

DevrimChe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #8
mechul
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: mmmmm
Mesajlar: 235
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


DevrimChe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Soylemeyecek birsey yok Cem VAKFI alevilik adi altinda aleviligi sunnilestiren tek vakif bunu bilmemek zor degil degilmi..

O zaman Atatürk düşmanlıgı Hacı Bektaş düşmanlıgı yapan DTP/BDP ile kol kola gezen PSAKD ABF AABF yide biliyorsunuzdur.

hiç farkları yok onlarında...
Sponsor Reklamlar

mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #9
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


mechul Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O zaman Atatürk düşmanlıgı Hacı Bektaş düşmanlıgı yapan DTP/BDP ile kol kola gezen PSAKD ABF AABF yide biliyorsunuzdur.

hiç farkları yok onlarında...

Simdi hocam BDP diyoruz PKK partisi diyoruz iyi guzelde gecmisdeki siyasi partiler ne yaptilar ??

  1. tansu ciller zamaninda koy tarandi yuzlerce koylu helikopterlerle havanla olduruldu.. ustu kapandi gitti.
  2. 2 Temmuz 1993 - Sivas Katliamı Madimakda canlarimiz yakildi; bir siyasi parti cikipda ulen ne yapiyorsunuz allahsizlar diyemedi.
  3. 24 ARALIK 1978 - Maraş Katliamı K.marasda alevilerin kapilarina X isareti koyup kadin cocuk, bebek demeden olduruldu.
  4. 29 MAYIS 1980 - Çorum Katliamı cami bombalandi soylentisi ile yuzlerce alevi corumda katledildi.
  5. 18 Nisan 1978 - Malatya Katliamı malatya milli egitim muduru malatyyada olan olaylar sonrasi baska bir yere atanarak ogretmenlik gorevine verildi neden alevi oldugu icin..
  6. 12 Mart 1995 - Gazi Katliamı Kahvehaneler taranti canlarimiz olu diye cope atildi. bir baba evine cocuklarina ekmek gorturken polis kursunlari ile olduruldu..
  7. 2ci madimak olayida nekadfar aydin insanimiz varsa ergonekon deyip iceri alindi. Tayip bey PEMBE devrim Yapti...

bu kadar olaydan sonra sen kalkip doguya hala yatirim yapmazsan cozum yollari aramazsan kendi askerine kelle dersen yan gelip yatanlar diyen,bir basbakanin olursa. halkin BDP secmeside normaldir can.

dogudaki halkin 4de 3 alevidir coguda okuma yazmasi yok

kulturel dilleri olan Kurtce, zazaca, soranice dilleri bilmektedirler. gecmisden gunumuze bukadar katliami yasayan bir halk BDP oy vermesini normal goruyorum..

hatta bu insanlarin daga cikmalari kendi kardeslerini vurmalarida devletin acizligidir..

Bir halk dusunun Turk yada Kurt farketmez siz bu halki Pirsultanlar, deniz gezmisler gibi astiniz. Nesimi gibi derisini yüzdunuz Sivasda ,marasda,corumda malatyada, katletdiniz.

bu Halka bir cikis yolu birakmadiniz; Ya Camiye gireceksin yada oleceksin mantigi ile yillarca kullanip kullanip her siyasi secimde Alevileri dinsiz kafir gibi gosterip, kurtleride bolucu gibi gosterip oy toplarsaniz gun gelir devran dover.

Bu halkda Size bas kaldirir BDPde destekler CHPde destekler DHKPCyide destekler PKK da destekler..

PSAKD ABF AABF nin BDP desteklemesi normaldir hocam umarim dusuncelerimi dogru bir sekilde anlatabilmisimdir

Bu arada ben CHP liyim....
Sponsor Reklamlar

mmuratkkaratas ve DevrimChe bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.07.10   #10
mmuratkkaratas
mmuratkkaratas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Mar 2010
Nereden: istanbul
Mesajlar: 744
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Radyo Barış Kapandi!!


güzel yorumlar yüreklerinize sağlık canlar
Sponsor Reklamlar

__________________
Dil Bir Ulusu Harç Gibi Tutkal Gibi Bir Arada Tutan, Birbirine Bağlayan En Temel Öğedir.
mmuratkkaratas isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Barış ne zaman Alevi Duygusal Bolum 3 20.10.11 21:57
Değerli Radyo Barış dostlarına; çatkaleliler Radyo Barış 0 18.08.10 16:24
Barış Manço ve Cem Karaca kardeş iddiası Asi_Kardelen Her Telden 1 30.03.10 15:22
Barış (Verin Elinizi Kardeşlerim) tuncer yilmaz Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 10.09.09 23:19
Radyo Barış Yayın akışı Alevi Radyo Barış 0 07.09.09 16:34
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2