Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç15Beğeni
  • 1 gönderen Alevi
  • 3 gönderen Alevi
  • 2 gönderen ayyil
  • 2 gönderen Alevi
  • 2 gönderen esra.tutsak62
  • 3 gönderen Alevi
  • 2 gönderen mechul

Seçenekler
Alt 28.06.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cami-kiliseye var, cemevine yok

TBMM bir çiftçileri, bir de cemevlerini affetmedi. Hükümet, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilen enerji alanındaki KİT’leri mahsuplaşma yoluyla borç yükünden kurtarmak için hazırladığı tasarıda “çiftçilerin” ve “cemevlerinin” elektrik borcunu affetmedi

Alevi açılımı yapan hükümet, cami, kilise, havra gibi ibadethanelerin elektrik borçlarını silerken, CHP’nin “Cemevlerinin borçlarını da affedin” önerisini dikkate almadı.

Milliyet Gazetesi'nden Önder Yılmaz'ın haberine göre Komisyonda cuma akşamı kabul edilen tasarıyla, enerji KİT’lerinin borç ve alacaklarının “mahsuplaşma” yoluyla yeniden yapılandırılmasının yolu açıldı.

Tasarıda yapılan değişiklikle cami, kilise, havra gibi ibadethanelerin aydınlatma borçlarına uygulanan faiz silindi.
Sponsor Reklamlar

mechul bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.06.10   #2
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu
Standart Cevap: Cami-kiliseye var, cemevine yok

AL sana alevi acilimi AKP nin alevi acilimi boyle olur iste ne olcak ...
Sponsor Reklamlar

ayyil, mechul ve esra.tutsak62 bunu beğendiler.
Alt 28.06.10   #3
ayyil
ayyil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
özel üye
Üye
Nereden: İSTANBUL / SARIGAZİ
Rep Puani : 20

Adamlar alevileri kökten temizlemek istiyor sizde birde elektrik kullanalım diyorsunuz ... Verme kardeşim verme elektrikte verme, borcunuda silme biz bu zamana kadar bu hükümet ve yanlıları ile gelmedik elbet devran dönecek...

....................................
Sponsor Reklamlar

Alevi ve esra.tutsak62 bunu beğendiler.

""ÖNCE İNSAN""

""YORUMUN BENİM İÇİN DEĞERLİ""
ayyil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.06.10   #4
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

ayyil Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Adamlar alevileri kökten temizlemek istiyor sizde birde elektrik kullanalım diyorsunuz ... Verme kardeşim verme elektrikte verme, borcunuda silme biz bu zamana kadar bu hükümet ve yanlıları ile gelmedik elbet devran dönecek...

....................................

Kiz ben elektiriginde suyunda degilimki afedersiniz. hayvan bile yedigi kaba pislemez bunlar cem evinin as evinde yemek yiyip camide cemaata seslenirler

katedral ve kiliselere karsi olup ayni zamanda bunlarin birikmis su ve ceryan paralarini öderler
Sponsor Reklamlar

ayyil ve esra.tutsak62 bunu beğendiler.
Alt 28.06.10   #5
esra.tutsak62
esra.tutsak62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 10

Nedir bu kadar kin bu kadar düşmanlık bizler ne yaptık bunlarada da bunlar bizlere bu kadar öfkeliler..sözde bir de müslümanız dinimizde namazımızdayız derler gelde sinirlenme..çok ta bir şey beklemiyorum zaten bunlardan şimdiye kadar bizler için ne yaptılar ki şimdiden sonrada iyisini yapsınlar arkadaşımın da dediği gibi bizler şimdiye kadar kendi emekleirmzile alın terimizle mücadelemizle buralara kadar geldik bundan sonrada kimselere muhtaç değiliz...
Sponsor Reklamlar

ayyil ve mechul bunu beğendiler.
Dönen dönsün ben dönmezem yolumdan..
esra.tutsak62 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 28.06.10   #6
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Tamam simdi biz aleviyiz konuya aleviler acisindna bakiyoruz birde bunun diger bir boyutu var.

Cifciler ben yurt disinda yasiyorum burdaki cifciler turkiyedeki Sabancilar gibi cifcilere verilen destek kimseye verilmiyor sonra oyle aham saham bir topraklarida yok cogu sey serda yetisiyor.

bu hükumet yakinda yurt disindan ET getirtecek daha ucuza mal oluyormus cifciye destek vermeyip yurt disindan ithal, helal kesim olmayan ceryanla balyozla kafalarina vurulup öldurulen hayvanlari yedirecekler sözde mûslûman partiler ya..

biz bile trk bakkalindan alis veris yapiyoruz . ne zebzede tat var nede meyvede ETin tadida makarna gibi bol bol tuz ve baharatla yiyoruz..

Bu hukumetin yaptigi her icraat arkasinda bilinki bir dolaplar var cifci adamin elinden topragini alirsan ne is yapicak teror var diyolar. terorun olmasinin nedenlerinden biride devlettir..eger sen halkini ac birakirsan elinden ekmegini asini suyunu alirsan dagada cikar bagada cikar...
Sponsor Reklamlar

ayyil, mechul ve esra.tutsak62 bunu beğendiler.
Alt 28.06.10   #7
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Çiftçiler topraktan aldıgı mahsulden zarar eder hale geldi ve zamanla üretimi terketti tembelleşti.
Önceden yıl 12 ay tarladan tarlaya koşan ciftcilerimiz şimdi hiçbir iş yapmamakta,

Köylerde köy ekmegi yerine şehir ekmegi yenilmeye başlandı, yani bildigimiz bakkalda fırında satılan ekmekler düşünebiliyor musunuz geldigimiz durumu ? üretim bitti tüketim toplumu olduk,

Hani zenginleşsek yine bi yere kadar kabullenilir, artık zengin olduk biz diger milletleri sömürmeye başladık ondan dolayı bu hale gelindi diye acıklanabilir, hayır o da olmadı

hem fakiriz hem tüketim toplumu olduk , valla sonumuz hayırlısı...

Daha cok satarız oramızı buramızı

Cemevi konusna hiç girmiyorum ŞOK OLMADIM...
Sponsor Reklamlar

ayyil ve esra.tutsak62 bunu beğendiler.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...