Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 1 gönderen gencalevi
  • 1 gönderen Ali Benim
  • 1 gönderen Ali Benim
  • 1 gönderen Alevi

 
Seçenekler
Alt 06.08.11   #1
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Bu konuyu okumadan önce aşağıdaki tüm sözleri Baş Komutan Mustafa Kemal ATATÜRK'ün söylediğini unutmayınız . . .

BELGE :1

“İKİ HALKI ÇARPIŞTIRAN HAİNDİR!”

Mustafa Kemal'in, 17 Eylül 1919 günü, İstanbul'daki Senato Üyesi Fuat Paşa'ya gönderdiği mektuptan:“...Bu Başbakan'ın (Damat Ferit) cinayetlerine ortak olan İçişleri ve Savaş İşleri Bakanları da ulusun sesini boğmak, yasal bir toplantısını (Sivas Kongresi) tanımamak, Kürt'ü Türk'ü birbirine düşürerek, Müslümanlar arasında çarpışmalara neden olmak gibi haince girişimlerde bulunuyor...”

(Atatürk'ün Özel Arşivi'nden Seçmeler, Kültür Bakanlığı Yayını, Sayfa: 71)

BELGE:2

“KÜRT,TÜRK KARDEŞİNDEN AYRILMAYACAK”

Mustafa Kemal'in, 3. Ordu Müfettişi olarak Amasya'dan, Erzurum'daki Kazım Karabekir Paşa'ya gönderdiği, 24 Haziran 1919 tarihli mesajın ilk maddesi:
“1- Mr.Novil adındaki bir İngiliz Yüzbaşısı, Urfa'dan Siverek yoluyla Viranşehir'e giderek, Milli aşiretlerinin ileri gelenleriyle görüşmüş ve Urfa'ya dönmüş. Osmanlı hükümeti için çok kötü propağandalar yapmış. Ancak aşiret reislerinden aldığı kesin cevaplara sevinmemiştir. Kürtler, Türk kardeşlerinden kesinlikle ayrılmayacaklarını, bu uğurda son kişilerine varıncaya kadar ölüme hazır olduklarını söylemişler. Ayrıca İngilizler'in kendilerine vermek istediği önemli miktardaki parayı almayarak namus ve yurtseverliklerini göstermişlerdir...”

(Atatürk'ün Tamim Telgraf ve Beyannameleri, Nimet Arsan, Sayfa: 43)

BELGE:3

“KÜRTLER OYUNUN FARKINA VARDI”

Mustafa Kemal'in, Sivas'tan 24 Eylül 1919 günü, Amerika Birleşik Devletleri İnceleme Kurulu Başkanı General Harbord'a gönderdiği ayrıntılı rapordan:
“İmparatorluğu bölmek ve Türkler ile Kürtler arasında bir kardeş savaşı çıkarmak ve bağımsız bir Kürdistan kurma planlarına ortak etmek üzere Kürtler'i kışkırttılar. İleri sürdükleri tez, İmparatorluğun nasıl olsa dağılacağıdır. Bu düşüncelerini gerçekleştirmek için büyük paralar harcadılar. Her türlü casusluğa başvurdular. Noil adında bir İngiliz subayı, uzun süre Diyarbakır'da bu yolda çaba gösterdi ve her türlü yalan ve aldatmaya başvurdu. Ama bizim Kürt yurttaşlarımız düzenlenen oyunun farkına vararak, O'nu ve yüreklerini para ile satan bir grup haini bölgeden kovdular...”

(Atatürk'ün Tamim Telgraf ve Beyannameleri, Nimet Arsan, Sayfa: 74-84)

BELGE: 4

“TÜRK,KÜRT,ÇERKES KARDEŞİZ”

Mustafa Kemal'in, Ankara'dan, Çerkes Ethem'in ağabeyi Reşit Bey'e gönderdiği 7 Ocak 1920 tarihli telgrafından:
, “konu dışı olarak, şunu da belirteyim ki, Anzavur'un alçaklığı, kendisine ve kışkırtıcı olan İngilizler ile ayakçılarına yöneliktir.Bu din ve devletin sağlam bir uyruğu olan Çerkez kardeşlerimiz, hepimizin övdüğümüz baştacımızdır. Asıl, bugün düşmanlarla çevrili Türk, Kürt, Çerkez ve diğer din kardeşlerimizin elele vermesi, sarsılmaz bir bütün oluşturmaları, namus ve yaşamımızı kurtarmak için bir zorunluluktur...”

(Harp Tarihi Vesikaları Dergisi, Sayı: 34, Belge no: 849 )

BELGE: 5

“KÜRTLER, TÜRKLERLE BİRLEŞTİ”

Mustafa Kemal'in, “NUTUK” adlı eserinin, “Samsun'a Çıktığım Gün Genel Durum ve Görünüş” başlıklı bölümünden:
“Anadolu halkı, baştan aşağı bölünmez bir bütün haline getirildi. Bütün kararları, bütün komutanlar ve arkadaşlarımızla birlikte alınıyor. Vali ve mutasarrıfların hemen hepsi bizden yanadır. Anadolu'daki ulusal örgütler ilçe ve bucaklara kadar yayıldı. İngiliz koruması altında bir bağımsız Kürdistan kurulmasıyla ilgili propağanda ortadan kaldırıldı ve bu amacı güdenler yola getirildi. Kürtler Türkler ile birleşti...”

(Nutuk, Türk Dil Kurumu, Ankara, 1976, Sayfa: 15)

BELGE: 6

“KÜRDİSTAN'I AYAKLANDIRIYORLAR!”

Mustafa Kemal'in, Nutuk adlı eserinde yer alan ve 6. Kolordu Komutanı'nın, Padişah'a gönderdiği mektuptan söz ettiği bölümden:
“...komutanlar, mektupta hükümetin savaş yoluna gidep kongreyi basarak Müslümanlar arasında kan dökmeye kalkıştığı ve Kürdistan'ı ayaklandırarak, yurdu parçalatma planını da para karşılığında yüklenmiş olduğu belgelerle anlaşıldığından, hükümetin bu işte kullandığı adamların bozguna uğrayarak kaçmak zorunda bırakıldıklarından söz ediyorlar...”

(Nutuk, İnkılap Yayınevi, Ankara,1966, Sayfa: 100)

BELGE: 7

“KÜRDİSTAN'A OTONOM YÖNETİM!”

Altında “Büyük Millet Meclisi ve Mustafa Kemal” imzası bulunan ve El-Cezire KomutanıTuğgeneral Nehat Paşa'ya gönderilen masaj:
“Kişiye Özel.

El-Cezire Cephesi Komutanı Tuğgeneral Nihat Paşa Hazretlerine,

1-Aşamalı olarak, bütün ülkede ve geniş ölçekte doğrudan doğruya halk gruplarının ilgili ve etkili olduğu bir biçimde yerel yönetimlerin oluşturulması iç politikamızın gereğidir. Kürtlerle dolu bölgede ise, hem iç politikamız ve hem de dış politikamız açısından ölçülü yerel bir yönetim kurulmasını savunmaktayız.

2-Ulusların kendilerini yönetmeleri yetkisi bütün dünyada benimsenmiş bir ilkedir. Biz de bu ilkeyi benimsiyoruz. Kürtler'in bu döneme kadar yerel yönetime ilişkin örgütlerinikurmuş ve başkanları ile yetkilerini bu amaç için bizce kazanılmış olması ve oyladıklarında kendi kaderlerine gerçekten sahip oldukları BMM (Büyük Millet Meclisi) buyruğunda yaşam istekleri yayınlanmalıdır. Kürdistan'daki bütün çalışmaların bu amaca dayalı politikaya yöneltilmesi El-Cezire Cehpesi Komutanlığı'nın görevidir.

3-Kürdistan'da Kürtler'in Fransızlar ve özellikle Irak sınırında İngilizler'e karşı düşmanlığını silahlı çarpışmayla durdurulamaz bir düzeye vardırmak ve yabancılarla Kürtler'in birleşmesini engellemek aşamalı olarak yerel yönetimler kurulmasının zeminini hazırlamak ve bu yolla yürekten bize bağlılıklarını sağlamak Kürt yöneticilerinin sivil ve askerlik görevleriyle görevlendirilerek bize bağlılıklarını pekiştirmek gibi genel yollar benimsenmiştir.

4-Kürdistan'ın iç politikası El-Cezire Cephesi Komutanlığı'nca belirlenecek ve yönetilecektir. Cephe Komutanlığı bu konuda Büyük Millet Meclisi Başkanlığıyla yazışmalar yapar. İller tarafından izlenecek yolu düzenleyip uyumu sağlayacağı için sivil yöneticilerin de bu konuda bağlı oldukları yer, Cephe Komutanlığı'dır.

5-El-Cezire Cephe Komutanlığı yönetim, adalet ve maliye (parasal) konularda değişiklik ve düzenlemeye gerek gördükçe, bunun uygulanmasını hükümete önerir.
BMM Başkanı
Mustafa Kemal.”

(TBMM.Gizli Celse Zabıtları, Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları, Ankara, 1985, Cilt: 3, Sayfa: 550)

BELGE: 8

“KÜRDİSTAN'DA BULUNMAKTAN KIVANÇ DUYDUM!”

Mustafa Kemal'in, Adana'dan, 24 Mart 1919 günü, kendisi ve arkadaşlarıyla ilgili olarak ortaya atılan bir iddiaya karşılık, İstanbul'a Savaş İşleri Bakanlığı'na gönderdiği mektuptan:

“Arkadaşlarımın bu alçakça suçlamaya karşı ne diyeceklerini bilemem. Yalnız kendi adıma açıklıyorum ki; Benim Anafartalar'da, Kürdistan'da, Suriye'de, başlarında bulunmaktan kıvançz duyduğum kahraman ordular, haydutların değil, Osmanlı ulusunun namuslu çocuklarından kurulmuştur..”

(Öyküleriyle Atatürk'ün Özel Mektupları, Sadi Borak, Çağdaş Yayınları, İstanbul, 1980, Sayfa: 139)

BELGE: 9

“AYRILIKÇI KÜRTLER KAZANILDI!”

Mustafa Kemal'in, Amasya'dan, 22 Haziran 1919 günü, Sivas Valisi Reşit Paşa'ya çektiği telgrafın ikinci parağrafı:

“Devletin bütünleşmesinin önem kazandığı bir sırada İngiliz propağandasının etkisinde ortaya çıkan ve Kürdistan'ın bağımsızlığını isteyenler, görüşmeler yoluyla kazanılarak Halifelik ve Saltanat çevresindeki ortak amacımıza getirildi. Çok şükür hata anlaşılarak aramıza dönmüşler ve kongreye (Sivas) çağrılmışlardır. Bu ulusal ve yaşamsal sorun için sizin gibi yurtsever, sözünü bilir düşünürlere düşen özveri, özellikle çok büyüktür..”

(Tarih Vesikaları Dergisi, Ankara, 1949, Sayı: 15, Sayfa: 162)

BELGE: 10

“BAĞIMSIZ KÜRDİSTAN İSTEYENLERLE GÖRÜŞÜLDÜ"

Mustafa Kemal'in, 3. Ordu Müfettişi ünvanıyla, İstanbul'a, başta Halide Edip Adıvar, Senato Başkanı Ahmet Rıza Bey ve eski Başbakan Ahmet İzzet Paşa'nın da bulunduğu çok sayıda aydın ve polotikacıya gönderdiği mesajdan:

“...Bu düşünceme siz de katılıyorsunuzdur,
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.08.11   #2
mem
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Aug 2011
Nereden: antalya
Mesajlar: 20
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


İstiklal mücadelesi zamanı milli beraberlik için söylenmiş sözlerdir.
Sponsor Reklamlar


Konu mem tarafından (05.11.17 Saat 13:26 ) değiştirilmiştir.
mem isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.09.11   #3
Ali Benim
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Aug 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 17
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Bence kürtlerin kökenleri araştır anlarsı atatürkün ne demek istadiğini, atatürk düşmanlığıda moda oldu galiba bu siteyi daha fazla kullanmayacağım çünkü atatürk düşmanlığı yapanlarla aynı yerde olamam.
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
Ali Benim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.09.11   #4
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Alıntı:
Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır.

Ulkede olmayan dusunce ogurlugu ve kurum ve kisileri elestirme hakkina burda sahipsiniz ayrica herkes istedigini yazabilir aksini idda edende tartisir.. bizim alevi anlayisimiz boyle begenmiyorsaniz siz bilirsiniz...
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.09.11   #5
Ali Benim
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Aug 2011
Nereden: Ankara
Mesajlar: 17
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Hainliğin özgürlük olduğuna kanan yöneticiler zaten bu bölücüleri palazlandırdı. Maşa olmak ve biryerlerin kuklası olmak aptallığı tam gaz gidiyor. Bu arada bu site yötecisi kimse beni siteden atsın çünkü ben nasıl iptal edildiğini bulamadım. Alevilik gibi bir kutsal inanç bölücü düşüncelerin eline bırakılamaz elbette sitenin geneli öyle değildir ama bu türpleri barındırırsanız alevilere ve aleviliğe zarar veririsiniz.
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
Ali Benim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.09.11   #6
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Hocam hainlik demisinizde ben siyasi olusumlara karsiyim, PKK askere insan olduren bir sekilde insanliga yanlis olan hersey benim yasam bicimime anlayisima tersdir, Bana gore dagdaki pkklida sinirdaki askerde sistemin kurbanlaridir.

Ayrica Benim gorusum her inancin ve her gorusun asiri milliyetcisi olmamak dogruyu yanlisdan ayirt edebilmek icin elestirebilmek..

ilgili konu alintidir sitemize alit degildir ali abiden nerden aldigina dair link veya kaynak eklemesini isteyecem bulamazsak konuyu cope tasiriz..

Forum benim kontrolumde degil sitede ortak bir yonetim var site sahibi alevilerdir site ile bagdanmayan uygunsuz her makale konu ve kaynak gerektiginde duzenlenir kapatilir, ayrica biz uye silimine karsiyiz bunu talep etmisiniz malesef bu isteginizi yerine getiremiyecim.

gercek suki bir cogumuz gecmisde neler yasandi bilmiyoruz mantikli olan kalp kirmadan sakin uygun bir sekilde konusmak birbirimizi bilgilendirmek..

herkese iyi hafta sonlari ask ile...
Sponsor Reklamlar

Pir Mehmet bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.09.11   #7
gencalevi
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2011
Nereden: almanya
Mesajlar: 626
Rep Puani : 12
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Alevi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Hocam hainlik demisinizde ben siyasi olusumlara karsiyim, PKK askere insan olduren bir sekilde insanliga yanlis olan hersey benim yasam bicimime anlayisima tersdir, Bana gore dagdaki pkklida sinirdaki askerde sistemin kurbanlaridir.

Ayrica Benim gorusum her inancin ve her gorusun asiri milliyetcisi olmamak dogruyu yanlisdan ayirt edebilmek icin elestirebilmek..

ilgili konu alintidir sitemize alit degildir ali abiden nerden aldigina dair link veya kaynak eklemesini isteyecem bulamazsak konuyu cope tasiriz..

Forum benim kontrolumde degil sitede ortak bir yonetim var site sahibi alevilerdir site ile bagdanmayan uygunsuz her makale konu ve kaynak gerektiginde duzenlenir kapatilir, ayrica biz uye silimine karsiyiz bunu talep etmisiniz malesef bu isteginizi yerine getiremiyecim.

gercek suki bir cogumuz gecmisde neler yasandi bilmiyoruz mantikli olan kalp kirmadan sakin uygun bir sekilde konusmak birbirimizi bilgilendirmek..

herkese iyi hafta sonlari ask ile...

sevgili cihan linke gerek yok nerden alinti yapilmissa hepsi mevcuttur
atatürk bile kürdistan ve kürtleirin varligini kabul etmisse bunlar etsede olur etmesede olur inkarciliga devam etsinler
bunlar kirli savasa canak tutan insanlardir
Sponsor Reklamlar

gencalevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.11.11   #8
Sun's Son
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2011
Nereden: Halep
Mesajlar: 333
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


Mustafa Kemal Atatürk, batılı bir Türkiye Cumhuriyeti kurmak hayalinde bir önderdi. Bu sebeple tanımladığı Türklük, batılı-oryantalist kaynaklarda geçen Türklük idi. Batılı, özellikle Almanya ve Hollandali oryantalistler, Turani Kavimlere, Ortadoğu Araplarına, Kuzey Batı İranlılara, Kürtlere, Anadolu Ermenilerine... Osmanlı tebaasına kısaca Türk derler... (Kaynak ismi aklıma gelmiyor gereklirde bakılabilir.) Belki de hepsinin isimlerini yazmaktan erindikleri için. Toprak ların çoğu kaybedildi ama bu Anadolu'nun çokuluslu yapısının yok olduğu anlamına gelmezdi. O zamanki cereyan eden ünitercilik anlayışı da göz önünde bulundurularak Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran tebaaya Türk Milleti denildi. Bu millet çeşitli halklardan oluşur. İslam Milleti gibi bir kavramdır bu. İmam Ali Kerremullahi Vecheh'in de dediği gibi kalbi güzel olan güzel söyler huyu salim olan güzel anlar. Bu cümlede ırkçılık yoktur. 21.Yy de Kürt kardeşlerimiz bundan rahatsızlık duyuyorsa da gerekirse değiştirilir. Ama bence ihtiyaç yok. Bu eğitimsizlikten kaynaklanan bir yanlış anlama zira... Kürdistan ise Kürtlerin yaşadığı malum coğrafyanın ismidir. Ben de çok isterdim Kürdistan'ın hiç parçalanmamasını ma emperyalizme direnilemedi yeterince. Keşke parçalanma olmasaydı şimdi daha büyük bir devletimiz olabilirdi. Kürtlerin yine o halde de ayrı bir devlet kurmak isteyeceklerini sanmam. Zira Türk-Kürt artık birdir, bunlar birbirinden ayrı yapamaz. Gerek inanç, gerek kültür oalrak %100 perçinlenmiştir bu halklar. Tefrika, cehaletten... Türkün de Kürtün de ırkçılığı cehaletten... Hor görme inanç eksikliğinden, ateizmden...
Deme devrana hüü
Sponsor Reklamlar

Sun's Son isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 08.07.17   #9
kâinatınaynası
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2017
Nereden: Malatya
Mesajlar: 19
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Atatürk'ün Kürtler Hakkında Söylediği Sözler


kusura bakmayin ama o kurdistan hayalini unutun.ruyanizda bile goremezssiniz.ben bile olum anind Olsam o ay yildizli bayragjmi asla yiktirtmam.bayrak sereftir ardir hausiyettir namustur.Sahte alevilik yapmayin.ya dort dortluk ibadetinizi yapin yada yapmiyosaniz aleviyim de demeyin o bu su dogmakla o bu su olunmuyor.kndinize aleviyim demeyin.alakaniz yok cunku.alevilik turkluk rituellerinden gelir.madem kurtsun turkluk seyini benimseme o zmn.ayrica sanki bir tek ataturk bunu yapiyomus gbi dabraniyosunuz bu tum milletlerde boyledir.bir ulkenin temel temeli olmali oturtulmali.bayrak nasil onmliyse belli bi ulke blli bi irkad Mensup olmk zorunda.bu altin kuraldir ayakta kalmak ulkenin belli bi tanimi yeri yurdu belli olmali.kalkinmasi icin blli bi kaliba konmasi icin guclu durmasi ve milletin millet sayilmasi icin kusura bakmayin ne murlu turkum diyene demek zorundadir.bu butun dunya ulkelerinde boyledir.toz pembe hayallerle bi ulkenin temelini olusturamazssiniz.ayrica kurtler de eski turk boylarindan geliyor.et tirnaktan nasil ayrilmassa kusura bkmayin ayiramassiniz bizi dusman yapamazssiniz.
Sponsor Reklamlar

kâinatınaynası isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Alevi Kürtler Alevi Alevi Araştırmaları 36 05.01.14 21:35
Kürtler Türkmen, Alevi Kürtler ise Ermeni ozgurkursun44 Alevilik ve Aleviler /Ana Forum 0 17.01.12 00:50
Alevilere yağ çeken Başbakan'ın aleviler hakkında aşağılayıcı sözler Pir Mehmet Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 6 24.06.11 16:50
Atatürk'ün Ölçü Birimleri Hakkında Yaptığı Yenilikler - katkıları cagatay Mustafa Kemal ATATÜRK 0 17.12.10 20:03
Mustafa Kemal Atatürk'ten Güzel Sözler ayyil Mustafa Kemal ATATÜRK 0 06.09.09 20:41
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2