Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 13.03.10   #21
cancana
cancana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20
Standart Cevap: Bir öyküdür bu!...

Saçlarımın ivlerinden sızan kanım alnımdaki kırıkları yol ediniyor kentine…Kızıl yaşlar bekliyor renksizliğin…yine ayrılık aşka bedel mi ödetiyor yoksaDizlerimi sıkarak deliliğime ayartıyorum en aklı selim yanlarıma
Bu çare ´´siz´´ titreyişlerim tüm hayırsız vuslatları yüreğine mülk edenlere…ve akan kanım her gül mevsimine armağan…

Hadi bir ´´sus´´ ver yaşadığına kanıt ! Uyan sana !
Bak,gün sonbahar,ay sensizlikten idam maviliğime…Şimdi bi yıldızı gönlüne sığdıramayan gökyüzüne isyanım,evvelden yıkılırdım yüreğime diktiğin anıttaki el izlerin olmasa oysa yaşıyorum gamzelerime gizlediğin bin parça sevgim hatrına…hadi,aşkıma bir tebessüm sunsana! Ya hayatıma senden bir isim bul,ya da içimde çırpınan güvercin kanadıma son bir veda…
Sponsor Reklamlar

Başarı sonuç alır susar, başarısızlık açıklama ister.

Başarı bilgi ister. 'Bilgi'nin de beşte dördü 'ilgi'dir!

Sadece iyide değil, kötü yolda da rekabet vardır!

Her başarının bir son kullanma tarihi bulunur!

İnsanlar üçe ayrılır: Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler!

Konu cancana tarafından (25.04.10 Saat 20:36 ) değiştirilmiştir.
cancana isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.03.10   #22
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Bükülmüş kelimelerin kimseyi mutlu ettiği yok aslında…Ne söylenip durduğun zaman, ne o anlamı yoğuran ihanet önemli seni göz ucuyla süzen varsıllarca Doyduğun tası devirebilmek tek maharetleri…Bize kalansa eklemek kendimize o biçare hüzünleri
Unutma! Kaldırıp atamayacağımız gerçekliğin acısına sevdalanmak suç değil bu gün…

Bir unutuş olamaz dün dediğin…Uzakların, yakınların… Hepsiyle dolandın içimde

Yüreksiz ve bezgin insanlardan aldırışsız uzaklaşmanın kutlanacağı bir şehrin tepeliğinde, yanıma düşecek rengini sevinçle karşılayacağım güne kadar iyi bak kendine…

Ve bir cesaret iliştirir son kez olsun,
yıkmaya yeltendiğin tüm imgelerin üzerine
Sponsor Reklamlar

İnsanlar üçe ayrılır: Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler!

Konu cancana tarafından (25.04.10 Saat 20:38 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.03.10   #23
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Koskoca ömürde "bir yalnız gün daha nasıl geçecek, şu saatler nasıl bitecek“
diye şikayet edebilecek kadar muamma!
Göz açıp kapayıncaya kadar geçen sürede nihayete erebilecek kadar da
basit!

Hayat;
Kendini oluşturan
her büyüyü, her cazibeyi, her rengi, yürekleri hoplatacak,
Kanlarımızı kaynatacak kadar parlak ve güzel!
Gözlerimizi acılarla, hüzünlerle, ayrılıklarla, ölümlerle buluşturduğumuzda,
sadece iki renk!
Gri ve siyah!

Kaç kez özlemle ürperdim, bahar sandığım canlarda

Ben koşmak istedim özlenen gelmeyince, koşarsam tez geçer belki zaman diye Bahara kavuşmayı ne çok istedim
Umut kesilmedikçe yine kavuşur satırlarımız baharın sessizliğindeyine yeşil maviye dönerbir kuş kanat çırpar türkü türkü
boşluğa bir ışık akar Işıldar yüzün, diz çöker hüzün gülümsemende
Sitem etme dedim kendimeincinme
Hadi sen yine bana bir ninni söyle Talihin gözü açılsın, ben dinlenirken ninninde
Kurşun yolunu şaşırsın
Sponsor Reklamlar

Alt 13.03.10   #24
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Üşümüşüz biz, üşütmüşüz, yürekleri, elleri hatta gözlerdeki sevgiyi
Ya terk etmişiz, ya durup beklemişiz durakta otobüs bekler gibi
Hani gelecek ya tam saatinde, rötar mı yaptı eyvah, gelmez artık gitti,
gider Hatta peşinden bile koşarız bir sonra ki durakta yakalarız
ümidi ile

Harika bir parça, hep sevmişimdir bu şarkıyı, melodisi mi hasta ediyor
beni, offff şu sese bak, ta yüreğime işliyor valla böyle bir yorum
duymadım, her seferinde her yeni şarkıda bunları söyleriz, eskiyenleri
ne yapıyoruz, bu kadar mı çabuk tüketiyoruz, anlamadım ki

Sonrası mı? Boşverin ya, içinizi karartmayın Ne koşturun otobüslerin
peşinden, ne ağlayın yağan yağmura, ne de hislenin her yeni şarkıda
yapraklar mı? Onlar her sonbahar dökülür dert etmeyin, doğa kanunu bu, alın yazınız değil

Hayattır bu acılarda vardır sevinçler de

Yaşamı sevmek insanı gençleştirir, güzelleştirir Gelin biz biz olalım; yüzümüzden gülümsemeyi hiç eksik etmeyelim Üstesinden gelebilmek için her zorluğun, yaşamı sevelim sevdirelim
Sponsor Reklamlar

Alt 13.03.10   #25
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Durdunsöylenmemiş, anlatılmamış, söylenememiş olanı anlaşılır kıldı duruşun
Yine bir renkte düştün aklıma…Biraz hercai, çokça maharetsiz fırçalanmış resmin yitmeye yüz tutmuş ışıklarının arasından çıkıp geldin bu güne Ve yine

Ormanın kuytularında, göze hiç bulaşmamış, üzerine değen ayakları olmamış, dalsız yaprağın yalnızlığına benzedin bir kez daha Oysa bir tıkırtı dahi duyulmadı odaların dibinde…Sesin yokluğu seçmiş ; öyle mi?…Bir başkaldırışı, bir inadı, bir terk edişi, yabansı suskularla bezemiş demek gönlün…Hiç saymadığımız, oluruna baş koymadığımız bir vazgeçişin durağında elini kaldırıyorsun demek “sen” denilemeyecek zamanlara…Olsun! Varsın, öyle olsun!

Yazdığımızı silmeyi, bir yerlerde, bir şeyler söylemeyi deneyip, yüzü gözü katran karalarına çevireli rahatın demini yudumlayamadık hiç…Biraz eksikle, çokça süssüz çıkıp dolanırdık ahalinin ortasında İstediğimiz kadar “biz” olmadık mı, yalan düşüverirdi omuz başımızdan…

“Yaramızı sakla derininde! Yüreğin hangi buluta tutunursa tutunsun…kandıracağın bir benin olur , sadece “sen” olur yaşam nihayetinde…”
Sponsor Reklamlar

Alt 13.03.10   #26
cancana
Kıdemli Üye
Üye

İki düşün, bir yarın etmediği karanlıkların önünden seni çekip alıvermenin kolaylığını, anlatabilmenin yolunu bulamadım ben hala…Anlayacağın, bir yalan masalı yazamadım henüz
Acıya lokmalarımızı bandırdığımız sofraların başından uzaklaşabilmenin sahteliğini takamadım hiç yüzüme…Ama, tam orta yerdeki kıpırtı gibi, tıpkı bütün varını damar damar bölüştüren can gibi, karanlık umutsuzluğu da giyinmedim üzerime…

Bir elemli ıslıkta olsan, yalnızlığa düşmüş sözcüklere de bağlansan kapılır mısın benimle hiç düşlenmemiş zamanların yolculuğuna?
Riyasız varlığın anlamını diriltir misin yeniden?

Bir ihtimal okuyacağın olur rüzgarların başından ayrıldığında…Diyelim okudun bir ihtimal; belki rengin düşe vurur …ses olur, söz olur o zaman…

Oyuncakçılarda gördüğüm bebekler gibisin

Gülersin, ağlarsın, bazende şarkı söylersin
Çocuklara benzetiyorum seni
Melektir çünkü çocuklar
Sponsor Reklamlar

Konu cancana tarafından (25.04.10 Saat 20:39 ) değiştirilmiştir.
Alt 13.03.10   #27
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Tamamıyla duygusal, iç karartıcı ve öldürücü etkilerden uyanan cümleler olacak ki
Sen okurken dünyanın halini umursamak gelecek içinden ve ben, ben kayıp giderken yüzeyden senin canın acımayacak…
Sadece benim ellerim benim yüzüm ıslanacak…
Ve avuçlarım kanayacak…
Boğdum ve öldürdüm sesini…
Bir cinayette ben işledim…
Bir varmış…
Varmışlığını yok ettim…
Elimle avuçladım yokluğunu
İçime en acıyan yanıma en kanayan yerime en sızılı organıma bastırdım
Kalbim parçalandı…
Bir yokmuş
Ve kayıp giderken varlığımla varlığın o uzun nehirden,tutmadan elimi,ben tam düşerken
SESSİZLİK
SESSİZLİK
Ve üçüncü SESSİZLİK
Dördüncüye zamanım yoktu
Dayanamazdı ruhum ağzın varken
Ellerin varken
Susmana
Dayanamadı ruhum
Yokluğunu okşadım gözlerimle
Kayboldu varlığımız en uzun nehirde

Kimseler bilmesin öykülerimi diye ketûm direnişlerle gömdüm mektuplarımı saklı kentime İlk bûsenin açtığı yaranın bir daha kapanmayacağını, ilk bûsenin kopardığı fırtınanın ömür boyu dinmeyeceğini, ilk bûsenin tüm ‘hayır’lara bir asi yetiştirmede maharetinin yıllara değin uzanan dokunuşlarının artarak çoğalacağınıilk bûsenin bedeni dolaşan bütün damarları nasıl da ‘çat’ diye bir bir çatlatacağını, ilk bûsenin ne varsa aniden değiştirivereceğini nereden bilebilirdin ki
Sponsor Reklamlar

Alt 13.03.10   #28
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Hayallere susamış yüreğin ateşi, bulutlara mavi kalmış, ’’ bir gün ’’ deyip tutamamış yaprağını, dallarını sonra toprağını kırmış yüreğinden ; göz göze körken…

Seni Seviyorumla başlıyorum yüreğime güneşten önce…

Seni Seviyorum la başlıyorum nefesime yağmurdan önce

Önce rahat bir yer hazırlayıp kendime, bakışlarından kalan birkaç dakikalık esintiyi, savurdum saçlarımdan aşağıya
Canında yaşattığın bir diğer parçayı da alıp sakladım içime Ara sıra takılırsam alıp koynuma öpeyim diye

Keşişleme beklemez bu yürek,
savrulur düşer bir anda
Sana
Sponsor Reklamlar

Alt 13.03.10   #29
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Sessizliklere takılı kalan soruları ,o hiç verilmeyen sesleri ,duymak için beklenilen ama bir türlü işitilemeyen sözleri mırıldanan yürek, sıkıştığı mermer taşların altında kıpırdanıyor alıştıkça gözlerim karanlığaYalvarmayı beceremeyen dillerine vurulan zincirleri kırıp atmalıydım daha en başta

Boynu eğik durmasındansa şu an yanımda ,belki de ilk o kalmalıydı ayaklar altındaBildiği bütün zamanların dışında yaşamış, seviler mezarlığının bekçiliğine gönüllü olan o korkusuz ruhun kendisini kotarmasını beklerken ,kaybedenler kervanıyla sığındık zamanın koynuna Bilerek sokulduk o yanlış yollara ;söz denilip verilmeyenleri,aramak istenip hiç bulunmayacakları düşlerken yaprak olup savrulduk rüzgarlardaKırılgan ,dökük seçkilerde, teselli diye sunulan bütün dinletilerde hakkını vererek tüketiyor şimdi benimle birlikte kendini… Herkesten önce öğrenmişti oysa o ;her acı ömrünce yeterdi,taşıyana da ,taşınana da
Sadece bir günlük isyanların sunağında başlamış terk edişler…
Farkına varılamayan eksikliklere ,durmadan büyüyen boşlukların vakitsiz serzenişlerini eklemişlerSuya anlatılan masallar yayılmış üç kuruşluk gönül yaralarındaVar sayılmazlardı aydınlık zamanlarda,görünmez olmanın sırrını karanlıkta öğrenmişler

Dilekler mutlu eder hep (teşekkürler benden yana olan ,bana ulaşan umut dolu seslenişinize);olmadık günlerde yorgun ,sahipsiz yüreklerin o anlatılamaz sıkıntılarına ilaçtır hepsi genellikle

Yıldızlar serpilince belki aydınlanacak gökler zamanla ve dilerim yeniden yapıştıracağım yerlerinden kayıp düşen olursa…sevgimle…
Sponsor Reklamlar

meyou bunu beğendi.

Alt 24.03.10   #30
cancana
Kıdemli Üye
Üye

Ay tutulmasının tam ortasında
Ben, karanlığımda tutsak
Aydınlığına uzanır ellerim

Ne zaman uzansam sana
Alacakaranlığında umutların
Hüzün yıldızları kayar odama

Dansa başlarım yıldız sağanağında
Perdenin arkasında sen
Benim yerim öte taraf
Bilirim
Ay aydınlığa yasak

Ne zaman uzansam sana
Geç kaldığımı anlatır hayat
Bir öykü yazmak istiyorum düşlerimde Bir düş, bir masal, bir dilek gibi! Hayalimde dans ediyorum gri göklere nispet edercesine Kulağımda sürekli aynı melodi yankılanıyor--kelebeklerin dansını dinliyorum Geç kalınmışlığın son dansı bu Sanki yıllar önce yapılması gereken ama yapılamayan, ertelenmiş bir dansın ürkek başlangıcındayım Ellerim titriyor ellerini tutarken gölgemin Rüzgarın kokusu geliyor uzaktan, çiçek kokulu esintilerden onu süzüyorum ruhuma Gelincik bahçesinde sevgiyle kucaklaşmak gibi bir şey bu Bana yorgun bir merhaba diyor,susuyorum

kelebekle dansa devam ediyorum düşümde......
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2