Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen kzl.deli

 
Seçenekler
Alt 23.07.11   #1
kzl.deli
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: iİstanbul
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart ''DÜNYALI'' Olmak!..


Sevgili Canlar, bu yazıyı kaleme almamdaki ana sebep, ''kestane kumuşisini (kabuğunu) terkedince beğenmezmiş'' misali, ''Dünya vatandaşı'' olmayı kabul eden kişilerin, insanlara tepeden bakma hastalığına yakalanmış olmasındandır.
Daha dün ülkesinin kendine has havası ve kültürüyle can bulan bu insanlar, bugün neden tek düze bir yaşamı benimser olmuşlar, dünyanın tek bir yasa ve yaşam şekli ile yönetilebileceği fikrine inandırılmışlar?

Emperyalizm, kendinden olmayana müdahale ederken, dikte ettirdiği ''Barış, kardeşlik, eşitlik (Dünya vatandaşlığı)''i dayatırken, ''İnsan hakları temsilciliği'' ne soyunur. söz konusu kendisi olduğunda, bir avuç petrol için 1,5 milyon Müslümanı katleder, ırkçılığın dik alasını yapar, kimse sesini çıkaramaz.

Kendi turuncu vakıflarında, dünyanın sorunlarını kendi sorunlarıymış gibi görürler, iş paylaşıma geldiğinde yönetime başkasını sokmazlar. Yönetim, illa ki ABD ve AB den olmalı, ''Türkler aptal millettir, medeniyet nedir bilmezler, aslında Türk'de yoktur! Kürt vardır, laz vardır, çerkez vardır, Arnavut vardır ve bunlara (çokulusçuluk gereği, ABD den yönetim) özgürlük verilmesi elzemdir!'' ilmi tezinden (!) yola çıkarak bize ve kendilerinden olmayanlara, ''Dünya vatandaşlığını'' kendilerine ise, ''Dünya patronluğu'' reva görürler. İstakozuda öyle her adada yemezler. İlla ki atalarının (Tapınak şövalyeleri) korsanlık yaptığı adalar olmalı, mesela, ''Rodos geceleri'' güneşin batışı bu adada muhteşemdir. Hele ki... İlerleyen saatlerde,Türk tpraklarına bakıp eski korsanlık günleri akıllarına gelince, ''ahhhh.. ah!..'' çekmeleri, daha bir başka olur!.

Topraklarımıza gelirler su sorunları ile ilgili paneller, sempezyumlar tertiplerler. yasalarımızı beğenmezler, sözde eşitlikçi, özxgürlükçü, çokkültürlükçü ,çokulusçu yaklaşım adı altında dibimizi oyarlar sesimiz çıkmaz. Bırakın ses çıkarmayı ülkemizin değerli değersiz tüm madenlerini satın alırlar yine gıkımız çıkmaz. Afrikalının dediği gibi ''Beyaz adam geldiğinde elinde birtek incil vardı bizimse topraklarımız, bize gözünüzü kapatın dediler kapattık, Açtığımızda ise bizim elimizde incil vardı onlarda ise topraklarımız'' misali... Bizlere '' çokkültürlü - çokuluslu dünya vatandaşı''
Kendilerine ise, tek kültürlü ''Ari ırk... (Siyonist Haçlı ittifakı)'' Ordularının yeni adı da.. ''Nato''

Bu ari ırk denilen uyduruk tezin ülkemizdeki temsilciliğine soyunan birtakım aydın kılıklı taşeronlar da Kürtlerin böyle bir ırkın devamı olduğu, Türklerin ise aryan (Ari) olmadığı (Hatta böyle bir millet olmadığı) şeklindeki açıklamaları da hizmet ettikleri mihrakların ne menem insanlar olduğunu göstermesi açısından ibret alınacak vesikalardır.
Hangi İlmi kıstaslar ile insanların ari (Saf ırk) olup olamıyacağı saptanmıştır? Bunu hangi bilim dalı ispatlamış, ''Şu kavim saftır'' demiştir?
İşte...Bize ''Dünya vatandaşlığı''nı reva görenlerin kendilerine reva gördükleri.... ''Aryan (Üstün ırk)''

İçimizde böylesi, ''saf, kandırılmış, beyni iğdiş edilmiş (Mankurtlaşmış)'' çok insan vardır. Hatta.. Bu kişileri Alevi dernek yönetimlerinin başında bile görebilirsiniz...
''Alevilik İslam dışıdır'' diyeninden tutun, ''Yezit devlet'' diyerek ülkesini aşağılayanını mı ararsın!

Bu haçlı lokması yiyerek palazlananlardan insanlığa ve ülkesine bir hayır gelir diyerek beklentileri olanlara sesleniyorum!
Boşuna beklemeyin!
Onlar coğrafyasını, ekonoımisini, töresini, ecdat geleneklerini çoktan terkettiler!..
AVRUPALI ve ABD li, önlerine ne koyduysa onunla yetindiler!
Velhasıl.. Tasarımı başkaları tarafından yapılan bir ''yeni dünya'' da kendilerini bulunca...

''DÜNYALI'' oldular!....
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
kzl.deli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aleviliğe bağlı olmak Alevi Bir Alevi'nin Gözünden Türkiye 5 30.08.12 14:50
alevi olmak anteplisevo27 Gaziantep 4 31.03.11 21:58
doğuda kadın olmak! Asi_Kardelen Yaşam 4 03.03.11 01:01
Kadın Olmak tuncer yilmaz Hayata Dair 0 07.09.09 21:48
İnsan Olmak tuncer yilmaz Hayata Dair 0 07.09.09 21:46
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2