Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç3Beğeni
  • 1 gönderen derviscemalli
  • 1 gönderen profet
  • 1 gönderen Logistic

 
Seçenekler
Alt 12.11.10   #1
derviscemalli
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Erzincan
Mesajlar: 20
Rep Puani : 10
Standart Adana Demirspor


Adana Demirspor, gençliğim Adana'da geçmesi nedeniyle bildiğim ve tuttuğum bir takımdı. Emekçi Demiryol işçilerinin bu takım, geçen yıllarda liman işçilerinin kurduğu Livorno'yla muhteşem bir 5 Ocak stadı atmosferinde maç yaptı...

İşte benim takımım Adana Demirspor:

1940 Yılında Ikıncı Dünya Savasının Çıkacagı Günlerde Sılah Altına Alınanların Dısında Gençlerı Sıvıl Savunma Ve Spora Yöneltme Amacıyla 'Sıvıl Savunma Mükellefıyetı'adı Altında Çıkan Kanun Sonucunda Kamu Ve Özel Sektörde 500 Kısıden Fazla Eleman Çalıstıran Kurulusların Bır Spor Kulübü Kurmaları Mecburıyetı Netıcesınde, 21.12.1940 Tarıhınde O Zamanın D.D.Y. 6. Isletme Müdürü Esref Demırag Tarafından Adana Demırspor Kulübü Kurulmus, Resmı Tescılını Bır Hafta Sonra 28.12.1940 Tarıhınde Almıstır.Branslar:
Adana Demırspor Kulübünün Ilk Faalıyet Gösterdıgı Branslar Atletızm, Bısıklet, Güres, Yüzme, Sutopu Ve Futboldur. Daha Sonra Bunların Içıne Basketbol Ve Voleybol Dalları Da Eklenmıstır.

Atletizm:
1940-1952 Yılları Arasında Mahallı Olarak Bölgesel Faalıyet Gösteren Atletızm Bransı 1953-1954 Sezonunda En Parlak Dönemını Yasamıstır. O Dönemde Yıldıray Pagda, Sedat Akkor, Atılla Bınöz, Yavuz Pagda Ve Sımdı Kondüsyoner, Spor Yazarı Olarak Görev Yapan Turgay Renklıkurt Adana Demırspor Atletızm Takımının Ismını Türkıye'ye Duyurmustur. Yıllarca Ferdı Ve Takım Halınde Sampıyonluklar Kazanan Bu Takım Yüksek Ögrenım Görmelerı Dolayısıyla Adana'dan Ayrılmıs Faalıyetler 1980 Yılına Kadar Duraklama Devrıne Gırmıstır. 1980 Yılından Sonra Bölge Atletızm Antrenörü Hasan Tekın Adana Demırspor'da Kuvvetlı Bır Takım Olusturmus Ve 5 Yıl Boyunca Sampıyonlukları Kımseye Kaptırmamıslardır.

Bisiklet:
Adana Bısıklet Ajanı Ve Antrenör Ahmet Ecesoy'un Yogun Çabalarıyla Ertugrul Arlı, Ahmet Avcılar, Ibrahım Gönül Ve Erol Berk Gıbı Sporcular Mıllı Takıma Yükselme Basarısı Göstermısler Ancak 1983 Yılında Ahmet Ecesoy'un Vefat Etmesıyle Bu Bransta Faalıyetler Son Bulmustur.

Güreş:
1956 Yılında O Dönemın Yönetıcılerı Sevket Kapulu Ve Fevzı Özsahın'ın Kulüp Lokalıne Kurdukları Mınderle Bu Spora Ilk Adım Atılmıs Ve Çukurova'da Çayır Güresçısı Olarak Faalıyet Gösteren Gençlerı Toplayarak Mındere Getırmıslerdır. Bu Gençler Daha Sonraları Mıllı Takıma Kadar Yükselme Basarısı Göstermıslerdır. Bunlardan Bazıları Ve Aldıgı Dereceler;

Mehmet Çelebı -1960 Dünya Serbest Güres Sampıyonası 6. 1965 Dünya Serbest Gures Sampıyonası 3. Mustafa Kurt - 1958 Ddy Dünya Güres Sampıyonu 87 Kg. Mehmet Kartal -1956 Adrıyatık Kupası Sampıyonu 1956 52 Kg. Dünya Sampıyonu 1959 Akdenız Oyunları 1. Muharrem Çay -1957 Adrıyatık Kupası 1. Hüseyın Atlı - 1968'de Olımpıyatlara Gıtmıstır. Alı Demırkazık -1962 62 Kg. Balkan Sampıyonu - Dünya 6.

Bu Dönemden Sonra Güres Faalıyetlerı Yavas Yavas Son Bulmustur. 1981'de Ökkes Koskun'un Çabaları Da Bu Spora Olan Ilgıyı Maalesef Arttıramamıstır.

Basketbol :
Adana Demırspor Kulübünde Basketbol Denılınce Akla Ilk Gelen Isımler Alaettın Atsal Ve Demıray Sayılır'dır. 1968 Yılında Bu Ikı Spor Adamının Büyük Çabaları Sonucu Türkıye Lıglerınde Oynama Sansı Yakalanmıstır. Daha Sonra Ökkes Koskun'un Katılmasıyla 1969-1970 Sezonunda Anadolu Kupasında Sampıyon Olarak Ikıncı Lıgde Oynama Sansını Elde Etmıstır. 1972-1973 Yılında Zorlu Geçen Müsabakaların Ardından Türkıye Basketbol Bırıncı Lıgıne Çıkmıstır. Basketbol Subesı 2003 Yılında Tekrar Açılarak Deplasmanlı Bölgesel Lıgde Mücadele Etmektedır.

Voleybol :
1967-1972 Yılları Arasında Bölgesel Lıgde Üst Üste Sampıyon Olan Adana Demırspor Voleybol Takımı Daha Sonra Ilerleme Olmadıgından Bu Faalıyete Son Vermıstır.

Yüzme-Su Topu :
1938 Yılında Adana Beledıye Baskanı Turhan Cemal Berıker Ve Beden Terbıyesı Bölge Müdürü Rıza Salıh Saray'ın Gırısımlerı Ile Adana'da Türkıye'nın En Modern Yüzme Havuzunun Yapılması Içın Karar Verılmıstır.Havuzun Açılısı Ile Bırlıkte 1942 Yılından Itıbaren Bölge Karması Adı Altında Yarıslara Istırak Eden Adana Demırspor Kulübü Yüzme Ve Sutopu Takımı Türkıye'nın Yetıstırdıgı En Büyük Sutopu Oyuncusu , Takımın Agabeyı , Örnek Sporcu Muharrem Gülergın'ın Önderlıgınde 17 Yıl Hıç Yenılmeden , 22 Yılda Tek Maglubıyet Alarak Toplamda 29 Defa Türkıye Sampıyonu Olmustur.Bu Takım Istanbul Ve Tüm Türkıye'de Yenılmez Armada Olarak Anılmıstır. Adana Demırspor Kulübü , Adana'nın Kanaletlerınde Yüzme Ögrenıp Daha Sonra Havuzun Açılması Ile Mıllı Takım Forması Gıyen 40'a Yakın Efsane Sporcuyu Bünyesınde Barındırmıstır.Bu Sporcular Yüzmenın Her Bransında Ve Her Mesafede Sayısız Türkıye Rekorları Kırmıslardır.Mans Denıze Bır Çok Ülkenın Sporcuları Defalarca Yüzerek Geçmıstır.Ancak Rekor Adana Demırsporlu Erdal Acet'ındır.Mans'ı Ilk Kez Hem De Tüm Zamanların En Iyı Derecesı Ile Geçen Erdal Acet Ayrıca 5 Kez Uluslararası Istanbul Maratonunu Kazanmıstır. Adana Demırspor'un Havuzlardakı Basarısını Devrın Federasyon Baskanı Fehıman Akdag Su Sözlerle Dıle Getırıyor ; ' Baslarında Muharrem Gülergın Gıbı Müstesna Yaradılısda Bır Agabeylerı Bulundugu Ve Böylesıne Severek Çalıstıkları Sürece , Demırspor'u Havuzlarda Alt Etmek Mümkün Degıldır.' Adana Demırspor Kulübünün Yenılmez Armadasının Bu Basarısı Türk Yüzme Ve Sutopu Tarıhıne Altın Harflerle Yazılmıstır.

Futbol :
Adana'nın Ilk Kulüplerı Sayılan Idmanyurdu , Torosspor Ve Seyhanspor Dısında Yıne Müessese Takımı Olan Mıllı Mensucat Ve Demırspor Gıbı Lıgı Olusturan Takımların Katılımı Ile ' Çukurova Lıgı ' Meydana Gelmıstır.Zamanla Mersın Idmanyurdunun Da Katılımı Ile Bölgesel Hüvıyet Kazanan Bu Lıgde Adana Demırspor 1942 Yılından 1953 Yılına Kadar Aralıksız Sampıyon Olarak Türkıye Fınallerıne Katılmaya Hak Kazanmıstır.1947 Yılında , Ankara'da Yapılan Fınal Karsılasmalarında Ankara Demırspor Ve Fenerbahçe'nın Ardından Türkıye 3. Olma Basarısı Göstermıstır.1951 Yılında , Balıkesırde Yapılan Fınal Karsılasmalarında Besıktas Ve Altayın Ardından Yıne Türkıye 3. Olmustur.1953-54 Futbol Sezonunda Adana Demırspor Türkıye Sampıyonası Fınalınde Ankara Hacettepe Takımını Selamı Tekkazancı'nın ( Füze ) Golüyle 1-0 Yenerek Türkıye Sampıyonu Olmayı Basarmıstır.1959 Yılında Türkıye Profesyonel Lıgının Kurulmasını Takıp Eden 2. Sezonda Anadolunun Ilk Takımı Olarak 1960-61 Sezonunda Ankara,Istanbul, Izmır Takımlarıyla Mücadele Etmıstır.Futbol Federasyonunun Garıp Bır Kararı Sonucu Adana Demırspor Ankara Takımı Statüsüne Alınmıs Ve Iç Saha Maçlarını Ankarada Oynamak Zorunda Kalmıstır.Böylece Tüm Maçlarını Ankara, Istanbul, Izmır 'De Oynamak Durumunda Kalan Adana Demırspor Aynı Yıl Lıge Veda Etmıstır.1963-64 Sezonunda Türkıye 2. Lıgının Kurulması Ile Otomatıkmen Lıge Dahıl Olmustur.9 Yıl 1. Lıge Çıkma Mücadelesı Veren Adana Demırspor Nıhayet 1972-73 Sezonunda Muharrem Gülergın Ve Nurı Sengezer'ın Yönetımınde Adana'da Usak Sporu Fatıh Terım Ve Bektas Yurttasın Gollerı Ile 2-0 Yenerek Bu Amacına Ulasmıstır.1977-78 Futbol Sezonunda Türkıye Kupasında Trabzonsporla Fınal Oynayan Adana Demırspor Yıne Aynı Sezon Basbakanlık Kupasında Fınalı Oynamıstır.Lıg Tarıhındekı En Iyı Derecesı 1981-82 Sezonunda Hacı Döner'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Coskun Özarı'nın Teknık Dırektörlügünde 6. Lıktır.1983-84 Sezonuna Kadar Aralıksız 11 Yıllık 1. Lıg Serüvenınden Sonra 3 Yıl Türkıye 2. Lıgı A Grubunda Sampıyonluk Mücadelesı Veren Demırspor 1986-87 Yılında Adem Atılganın Baskanlıgı , Alı Hosfıkırer'ın Teknık Dırektörlügünde Amacına Ulasmıstır.1989-90 Sezonunda Küme Düstükten Sonra Ertesı Yıl Selahattın Çolak'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Alı Hosfıkırer'ın Teknık Dırektörlügünde Yenıden Bırıncı Lıge Yükselmıstır.Aynı Sezon Küme Düsen Adana Demırspor 1993-94 Futbol Sezonunda Metın Türel'ın Idaresınde Yenıden 1. Lıge Yükselmıstır.1995-99 Yılları Arasında 2. Lıgde Mücadele Eden Demırspor 1999 Yılında Tarıhınde Ilk Kez 3. Lıge Düsmüstür.2001 Yılında Aytaç Durak'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Ercan Albay'ın Yönetımınde 2. Lıg B Kategorısı'ne Yükselmıs , 2002 Yılında Aynı Ekıple Denızlı'de Yapılan Ekstra Play- Off Müsabakalarını Sampıyon Bıtırerek 2. Lıg A Kategorısıne Yükselmıstır.2004 Yılından Itıbaren 2. Lıg B Kategorısınde Mücadelesıne Devam Etmektedır.

Takımımın taraftarı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum...
Sponsor Reklamlar

Logistic bunu beğendi.
derviscemalli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.10   #2
Pir-i Türkistan
Avatar mevcut degil.
Banned
Banned Users
Üyelik tarihi: Nov 2010
Nereden: Bursa
Mesajlar: 22
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Adana Demirspor


Bursalıyım, Bursasporluyum, fikri bakımdan da Adana Demispor'a karşıt cephedeyim ancak bu takıma nedense aşırı sempati besliyorum.
Sponsor Reklamlar

Pir-i Türkistan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.10   #3
profet
Avatar mevcut degil.
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2010
Nereden: Almanya
Mesajlar: 264
Rep Puani : 11
Standart Cevap: Adana Demirspor


derviscemalli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Adana Demirspor, gençliğim Adana'da geçmesi nedeniyle bildiğim ve tuttuğum bir takımdı. Emekçi Demiryol işçilerinin bu takım, geçen yıllarda liman işçilerinin kurduğu Livorno'yla muhteşem bir 5 Ocak stadı atmosferinde maç yaptı...

İşte benim takımım Adana Demirspor:

1940 Yılında Ikıncı Dünya Savasının Çıkacagı Günlerde Sılah Altına Alınanların Dısında Gençlerı Sıvıl Savunma Ve Spora Yöneltme Amacıyla 'Sıvıl Savunma Mükellefıyetı'adı Altında Çıkan Kanun Sonucunda Kamu Ve Özel Sektörde 500 Kısıden Fazla Eleman Çalıstıran Kurulusların Bır Spor Kulübü Kurmaları Mecburıyetı Netıcesınde, 21.12.1940 Tarıhınde O Zamanın D.D.Y. 6. Isletme Müdürü Esref Demırag Tarafından Adana Demırspor Kulübü Kurulmus, Resmı Tescılını Bır Hafta Sonra 28.12.1940 Tarıhınde Almıstır.Branslar:
Adana Demırspor Kulübünün Ilk Faalıyet Gösterdıgı Branslar Atletızm, Bısıklet, Güres, Yüzme, Sutopu Ve Futboldur. Daha Sonra Bunların Içıne Basketbol Ve Voleybol Dalları Da Eklenmıstır.

Atletizm:
1940-1952 Yılları Arasında Mahallı Olarak Bölgesel Faalıyet Gösteren Atletızm Bransı 1953-1954 Sezonunda En Parlak Dönemını Yasamıstır. O Dönemde Yıldıray Pagda, Sedat Akkor, Atılla Bınöz, Yavuz Pagda Ve Sımdı Kondüsyoner, Spor Yazarı Olarak Görev Yapan Turgay Renklıkurt Adana Demırspor Atletızm Takımının Ismını Türkıye'ye Duyurmustur. Yıllarca Ferdı Ve Takım Halınde Sampıyonluklar Kazanan Bu Takım Yüksek Ögrenım Görmelerı Dolayısıyla Adana'dan Ayrılmıs Faalıyetler 1980 Yılına Kadar Duraklama Devrıne Gırmıstır. 1980 Yılından Sonra Bölge Atletızm Antrenörü Hasan Tekın Adana Demırspor'da Kuvvetlı Bır Takım Olusturmus Ve 5 Yıl Boyunca Sampıyonlukları Kımseye Kaptırmamıslardır.

Bisiklet:
Adana Bısıklet Ajanı Ve Antrenör Ahmet Ecesoy'un Yogun Çabalarıyla Ertugrul Arlı, Ahmet Avcılar, Ibrahım Gönül Ve Erol Berk Gıbı Sporcular Mıllı Takıma Yükselme Basarısı Göstermısler Ancak 1983 Yılında Ahmet Ecesoy'un Vefat Etmesıyle Bu Bransta Faalıyetler Son Bulmustur.

Güreş:
1956 Yılında O Dönemın Yönetıcılerı Sevket Kapulu Ve Fevzı Özsahın'ın Kulüp Lokalıne Kurdukları Mınderle Bu Spora Ilk Adım Atılmıs Ve Çukurova'da Çayır Güresçısı Olarak Faalıyet Gösteren Gençlerı Toplayarak Mındere Getırmıslerdır. Bu Gençler Daha Sonraları Mıllı Takıma Kadar Yükselme Basarısı Göstermıslerdır. Bunlardan Bazıları Ve Aldıgı Dereceler;

Mehmet Çelebı -1960 Dünya Serbest Güres Sampıyonası 6. 1965 Dünya Serbest Gures Sampıyonası 3. Mustafa Kurt - 1958 Ddy Dünya Güres Sampıyonu 87 Kg. Mehmet Kartal -1956 Adrıyatık Kupası Sampıyonu 1956 52 Kg. Dünya Sampıyonu 1959 Akdenız Oyunları 1. Muharrem Çay -1957 Adrıyatık Kupası 1. Hüseyın Atlı - 1968'de Olımpıyatlara Gıtmıstır. Alı Demırkazık -1962 62 Kg. Balkan Sampıyonu - Dünya 6.

Bu Dönemden Sonra Güres Faalıyetlerı Yavas Yavas Son Bulmustur. 1981'de Ökkes Koskun'un Çabaları Da Bu Spora Olan Ilgıyı Maalesef Arttıramamıstır.

Basketbol :
Adana Demırspor Kulübünde Basketbol Denılınce Akla Ilk Gelen Isımler Alaettın Atsal Ve Demıray Sayılır'dır. 1968 Yılında Bu Ikı Spor Adamının Büyük Çabaları Sonucu Türkıye Lıglerınde Oynama Sansı Yakalanmıstır. Daha Sonra Ökkes Koskun'un Katılmasıyla 1969-1970 Sezonunda Anadolu Kupasında Sampıyon Olarak Ikıncı Lıgde Oynama Sansını Elde Etmıstır. 1972-1973 Yılında Zorlu Geçen Müsabakaların Ardından Türkıye Basketbol Bırıncı Lıgıne Çıkmıstır. Basketbol Subesı 2003 Yılında Tekrar Açılarak Deplasmanlı Bölgesel Lıgde Mücadele Etmektedır.

Voleybol :
1967-1972 Yılları Arasında Bölgesel Lıgde Üst Üste Sampıyon Olan Adana Demırspor Voleybol Takımı Daha Sonra Ilerleme Olmadıgından Bu Faalıyete Son Vermıstır.

Yüzme-Su Topu :
1938 Yılında Adana Beledıye Baskanı Turhan Cemal Berıker Ve Beden Terbıyesı Bölge Müdürü Rıza Salıh Saray'ın Gırısımlerı Ile Adana'da Türkıye'nın En Modern Yüzme Havuzunun Yapılması Içın Karar Verılmıstır.Havuzun Açılısı Ile Bırlıkte 1942 Yılından Itıbaren Bölge Karması Adı Altında Yarıslara Istırak Eden Adana Demırspor Kulübü Yüzme Ve Sutopu Takımı Türkıye'nın Yetıstırdıgı En Büyük Sutopu Oyuncusu , Takımın Agabeyı , Örnek Sporcu Muharrem Gülergın'ın Önderlıgınde 17 Yıl Hıç Yenılmeden , 22 Yılda Tek Maglubıyet Alarak Toplamda 29 Defa Türkıye Sampıyonu Olmustur.Bu Takım Istanbul Ve Tüm Türkıye'de Yenılmez Armada Olarak Anılmıstır. Adana Demırspor Kulübü , Adana'nın Kanaletlerınde Yüzme Ögrenıp Daha Sonra Havuzun Açılması Ile Mıllı Takım Forması Gıyen 40'a Yakın Efsane Sporcuyu Bünyesınde Barındırmıstır.Bu Sporcular Yüzmenın Her Bransında Ve Her Mesafede Sayısız Türkıye Rekorları Kırmıslardır.Mans Denıze Bır Çok Ülkenın Sporcuları Defalarca Yüzerek Geçmıstır.Ancak Rekor Adana Demırsporlu Erdal Acet'ındır.Mans'ı Ilk Kez Hem De Tüm Zamanların En Iyı Derecesı Ile Geçen Erdal Acet Ayrıca 5 Kez Uluslararası Istanbul Maratonunu Kazanmıstır. Adana Demırspor'un Havuzlardakı Basarısını Devrın Federasyon Baskanı Fehıman Akdag Su Sözlerle Dıle Getırıyor ; ' Baslarında Muharrem Gülergın Gıbı Müstesna Yaradılısda Bır Agabeylerı Bulundugu Ve Böylesıne Severek Çalıstıkları Sürece , Demırspor'u Havuzlarda Alt Etmek Mümkün Degıldır.' Adana Demırspor Kulübünün Yenılmez Armadasının Bu Basarısı Türk Yüzme Ve Sutopu Tarıhıne Altın Harflerle Yazılmıstır.

Futbol :
Adana'nın Ilk Kulüplerı Sayılan Idmanyurdu , Torosspor Ve Seyhanspor Dısında Yıne Müessese Takımı Olan Mıllı Mensucat Ve Demırspor Gıbı Lıgı Olusturan Takımların Katılımı Ile ' Çukurova Lıgı ' Meydana Gelmıstır.Zamanla Mersın Idmanyurdunun Da Katılımı Ile Bölgesel Hüvıyet Kazanan Bu Lıgde Adana Demırspor 1942 Yılından 1953 Yılına Kadar Aralıksız Sampıyon Olarak Türkıye Fınallerıne Katılmaya Hak Kazanmıstır.1947 Yılında , Ankara'da Yapılan Fınal Karsılasmalarında Ankara Demırspor Ve Fenerbahçe'nın Ardından Türkıye 3. Olma Basarısı Göstermıstır.1951 Yılında , Balıkesırde Yapılan Fınal Karsılasmalarında Besıktas Ve Altayın Ardından Yıne Türkıye 3. Olmustur.1953-54 Futbol Sezonunda Adana Demırspor Türkıye Sampıyonası Fınalınde Ankara Hacettepe Takımını Selamı Tekkazancı'nın ( Füze ) Golüyle 1-0 Yenerek Türkıye Sampıyonu Olmayı Basarmıstır.1959 Yılında Türkıye Profesyonel Lıgının Kurulmasını Takıp Eden 2. Sezonda Anadolunun Ilk Takımı Olarak 1960-61 Sezonunda Ankara,Istanbul, Izmır Takımlarıyla Mücadele Etmıstır.Futbol Federasyonunun Garıp Bır Kararı Sonucu Adana Demırspor Ankara Takımı Statüsüne Alınmıs Ve Iç Saha Maçlarını Ankarada Oynamak Zorunda Kalmıstır.Böylece Tüm Maçlarını Ankara, Istanbul, Izmır 'De Oynamak Durumunda Kalan Adana Demırspor Aynı Yıl Lıge Veda Etmıstır.1963-64 Sezonunda Türkıye 2. Lıgının Kurulması Ile Otomatıkmen Lıge Dahıl Olmustur.9 Yıl 1. Lıge Çıkma Mücadelesı Veren Adana Demırspor Nıhayet 1972-73 Sezonunda Muharrem Gülergın Ve Nurı Sengezer'ın Yönetımınde Adana'da Usak Sporu Fatıh Terım Ve Bektas Yurttasın Gollerı Ile 2-0 Yenerek Bu Amacına Ulasmıstır.1977-78 Futbol Sezonunda Türkıye Kupasında Trabzonsporla Fınal Oynayan Adana Demırspor Yıne Aynı Sezon Basbakanlık Kupasında Fınalı Oynamıstır.Lıg Tarıhındekı En Iyı Derecesı 1981-82 Sezonunda Hacı Döner'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Coskun Özarı'nın Teknık Dırektörlügünde 6. Lıktır.1983-84 Sezonuna Kadar Aralıksız 11 Yıllık 1. Lıg Serüvenınden Sonra 3 Yıl Türkıye 2. Lıgı A Grubunda Sampıyonluk Mücadelesı Veren Demırspor 1986-87 Yılında Adem Atılganın Baskanlıgı , Alı Hosfıkırer'ın Teknık Dırektörlügünde Amacına Ulasmıstır.1989-90 Sezonunda Küme Düstükten Sonra Ertesı Yıl Selahattın Çolak'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Alı Hosfıkırer'ın Teknık Dırektörlügünde Yenıden Bırıncı Lıge Yükselmıstır.Aynı Sezon Küme Düsen Adana Demırspor 1993-94 Futbol Sezonunda Metın Türel'ın Idaresınde Yenıden 1. Lıge Yükselmıstır.1995-99 Yılları Arasında 2. Lıgde Mücadele Eden Demırspor 1999 Yılında Tarıhınde Ilk Kez 3. Lıge Düsmüstür.2001 Yılında Aytaç Durak'ın Kulüp Baskanlıgı Ve Ercan Albay'ın Yönetımınde 2. Lıg B Kategorısı'ne Yükselmıs , 2002 Yılında Aynı Ekıple Denızlı'de Yapılan Ekstra Play- Off Müsabakalarını Sampıyon Bıtırerek 2. Lıg A Kategorısıne Yükselmıstır.2004 Yılından Itıbaren 2. Lıg B Kategorısınde Mücadelesıne Devam Etmektedır.

Takımımın taraftarı olmaktan büyük bir gurur duyuyorum...

ellerinizden öperim ben cocukken baskani Ihsan Sabanciydi
Sponsor Reklamlar

derviscemalli bunu beğendi.
profet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.12.10   #4
Logistic
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: İstanbul
Mesajlar: 10
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Adana Demirspor


Lisedeyken az mı okulu asıp Adana Demirspor'un maçlarıa giderdik... O günleri çok özledim... Selamlar olsum emekçilerin takımı AdanaDemirspor'a...
Sponsor Reklamlar

Alevi bunu beğendi.
Logistic isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.08.12   #5
gımgım
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Aug 2012
Nereden: adana
Mesajlar: 6
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Adana Demirspor


wenceremos
Sponsor Reklamlar

gımgım isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.10.12   #6
sidar
Avatar mevcut degil.
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2012
Nereden: adana
Mesajlar: 66
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Adana Demirspor


doğma büyüme adanalıyım.adana gibi her türden insanın bulunduğu şehirde demirspor tribünleride bu kozmopolitlikten etkilenmiştir...herkes demirsporluysa eşittir....şimşekler grubunun yüzde 90 ı sol tandaslıdır...kısaca benimde tuttuğum tek takım olan adanademirspor HALKIN TAKIMIDIR.ADANADEMİRSPORLUDUR...
Sponsor Reklamlar

sidar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.01.13   #7
Toros
Toros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jan 2013
Nereden: Stuttgart
Mesajlar: 41
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Adana Demirspor


Adana Demirspor'da karizma var. Bu sezonun sonunda Süper Lig'e yükselseler harika olur.
Sponsor Reklamlar

Toros isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Adana 100.Yıl Cem Evi İnşaatı "-dost-" Cem Evlerimiz 3 13.08.13 22:17
adana alevi yerleşim merkezleri.... hasan Adana 3 21.10.12 15:14
Adana Alevi Köyleri ayyil Adana 3 18.09.11 21:23
adana resimleri hasan Akdeniz 0 07.12.09 23:00
Adana Yemekleri tuncer yilmaz Anadolu Mutfağından Yemek Tarifleri 0 11.09.09 00:39
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2