Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Film Fragman ve Tanıtımları (http://www.piryolu.com/forum/forumdisplay.php?f=242)
-   -   Muhteşem Yüzyıl'da Aleviler - Pirlere Niyaz ederiz deyiş (http://www.piryolu.com/forum/showthread.php?t=5413)

Sun's Son 30.11.11 10:55

Cevap: Muhteşem Yüzyıl'da Aleviler - Pirlere Niyaz ederiz deyiş
 
Dün dünde kaldı cancağızım bugüne bakmak lazım... Değişir her şey canlar... Şu anın dünyasında bektaşi aleviler, benden daha çok aleviler... Balım Sultan teranesinde Damal Kızılbaşlığının hakkı var maalesef... Ama belki bilmediğimiz bir hikmeti vardır bu durumun.... Kin gütmek günahtır.

Damal Kızılbaşlığı 21.12.11 20:03

Cevap: Muhteşem Yüzyıl'da Aleviler - Pirlere Niyaz ederiz deyiş
 
Balım Sultan, Hünkar Bektaş Veli'nin öğrencilerinden/köçeklerindendir. Bektaşiler bu öğrencilerin Hünkar'ın soyundan geldiğinin ileri sürerler genelde ancak Hünkar Bektaş Veli hiç bir zaman hiç bir kimseyle ilişkiye girmemiştir. Bu öğrenciler gayrimüslimlerdir, yani Müslüman olmayan ailelerden alınıp İslam-Bektaşi öğretisiyle büyütülüp daha sonra Anadolu'ya gönderiliyordu Bektaşiliği yaymak için. Buradan da şunu çıkarta biliriz; Bektaşi babalarının hiç birinin soyu Ehlibeyt'den değildir...


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:50.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2