Sponsor Reklamlar 
Seçenekler
Alt 10.04.14   #11
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: METİN GÖKTEPE anısına...


ANASAYFA » MEDYA

İyi ki doğdun MetinİLGİLİ HABERLERETİKETLER

Metin Göktepe -

8 Ocak 1996'da "Mutlaka ben izlemeliyim" diyerek gittiği haber sırasında gözaltına alınan ve polisler tarafından işkencede öldürülen muhabirimiz Metin Göktepe yaşasaydı bugün 46 yaşına basacaktı.
Metin Göktepe'nin doğum günü, 17 yıldır olduğu gibi bugün de adına verilen gazetecilik ödülüyle kutlanıyor. Göktepe ödülleri bugün(10 Nisan) verilecek.
SOSYAL MEDYADAN METİN'E MESAJLAR...

10 Nisan 1968'de Sivas'ın Gürün ilçesinde doğan Göktepe'nin doğum günü şimdiden sosyal medya üzerinden kutlanmaya başladı. Göktepe'nin sevenleri, attıkları mesajlarla onu unutmadıklarını gösterdi.
Şimdiye kadar atılan kimi doğum günü mesajları şöyle:
Selma Gürkan: Hep gülümseyen genç kalacaksın. #MetinGöktepe İyiki doğdun.
Sinan Alçın: Yoldaş senin bir gülüşün... İyi ki doğdun, o duvarın kenarındayız Metin
Barış Tahmaz: 10 Nisan Doğum Günü Kutlu olsun Metin Göktepe kardeş
@NMTRZN: Metin Göktepe'nin yüzünü hep Berkine benzetip dua etmiştim,onun tamamlayamadığı ömrü Berkine ver Allahım diye..
M. Sait Alpaslan: Doğum günün Kutlu Olsun #MetinGöktepe 10 Nisan 1968 İyi ki doğdun, kavgaya ses oldun!
Doğukan Kaşka: 10 Nisan 1968 Metin Göktepe'nin doğum günü. İyi ki doğdun güzel insan. Sen sadece yürekli bir gazeteciydin. Senin de suçun "insan" olmaktı.
@angalata: Fadime ananın ağıdı. "uyy ben ölim lo, Metin'im sen ölme nolur, dur ben ölim lo" Emeğinin sonsuzluğuyla... İyi ki doğdun Metin Göktepe.
Evren Barış Yavuz: Senin davan için gittiğimiz uzun yollar, Afyon şehrinden yediğimiz dayaklar bin kere helal olsun Ağabey
www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-04-09 23:49:13
---------------------------------------------------
HASRETLE ANIYORUZ...
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.04.14   #12
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Üyelik tarihi: Jun 2012
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Mesajlar: 11.315
Rep Puani : 76
Standart Cevap: METİN GÖKTEPE anısına...


ANASAYFA » GÜNCEL

Metin Göktepe ödülleri

sahiplerini bulduİLGİLİ HABERLER

ETİKETLER

Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri Yarışması - ödül töreni -

Bu yıl 17’ncisi düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri Yarışması’nda kazananlara ödülleri bugün verildi. Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek salonunda düzenlenen etkinlikle ödüller sahiplerini buldu.

Jürisini, Ahu Özyurt, Belma Akçura, Celal Başlangıç, Elif Ilgaz, Elif Yılmaz, Fikret İlkiz, Göksel Göksu, Hüseyin Aykol, Kanat Atkaya, Mehmet Güç, Mete Çubukçu, Murat İnceoğlu, Muzaffer Özkurt, Nazım Alpman ve Neşe Düzel’in oluşturduğu Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri, bu sene geçen senelerden farklı olarak iki ‘Jüri Özel Ödülü’ verdi.

Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan tarihinde verilen ödüller öncesinde Gazeteci Ragıp Duran, Akademisyen Esra Arsan ve Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek’in konuşmacı olarak katıldığı ‘İktidar kıskacında medya’ isimli bir panel düzenlendi.

MEDYA ÜZERİNDEKİ BASKI DEĞİŞMEDİ


Panelde ilk olarak konuşan Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek, Metin Göktepe’nin öldürüldüğü zaman ile bugün arasında aslında çok büyük fark olmadığını belirtti. Basın üzerindeki baskıların hala devam ettiğini ifade eden Zeyrek; “Baskı araçları sadece iktidar ile sınırlı değil. Onların ulaşabildiği her yerden geliyor. Bir mahkeme kararını yazdığınızda yargı kararını etkileme suçlaması ile yargılanabiliyorsunuz. 301.maddenin gazeteciler üzerindeki baskıları olduğu gibi duruyor” şeklinde konuştu. Gazetecilerin ‘gizliliği ihlal’ suçlaması ile oldukça fazla karşılaştığını hatırlatan Zeyrek, “Bizim görevimiz halkın haber alma hakkını yerine getirmek. Halkın haberinin olmadığı olayların çoğunluğu ise zaten gizli kapılar ardından gerçekleşiyor. Bizim bunları bulup ortaya çıkarmamız hala büyük baskılar ve davalar ile karşılaşmamıza neden oluyor” dedi. Bu baskıların devletin kıskaçları olduğunu aktaran Zeyrek bir de bunların dışında iktidardan iktidara dozu değişen baskılar olduğunu ve bunun bazen bir telefon ile bazen de medya sahiplerinin değiştirilerek gerçekleştirildiğini belirtti. Zeyrek son olarak ise yeni dönemde ortaya yeni ‘gazetecilerin’ çıktığını ve bunların meslektaşlarını baskı altına almaya çalıştığını vurguladı.

HER ÜLKE LAİK OLDUĞU GAZETEYİ ÇIKARIR

Gazeteci Ragıp Duran ise konuşmasına ünlü Fransız gazetesi Le Monde’nin kurucusu Hubert Beuve-Méry'nin ‘her ülke laik olduğu gazeteyi çıkarır’ sözüne atıfta bulunarak başladı. Star Yeni Akit ve Sabah gibi gazetelerin ancak bu ülkede çıkabileceğini aktaran Duran aynı şeyin gazeteciler içinde geçerli olduğunu söyledi. Kendisinin Hürriyet’te çalışırken önemli bir köşe yazarının yazısını İngilizceye çevirerek Times gazetesine okur mektubu olarak gönderdiğini aktaran Duran o yazının mektup olarak bile yayınlanmadığını belirtti. Ortaya çıkan tapeler ile birlikte ‘gazeteciler’in gerçek yüzlerini gördüklerini ifade eden Duran, Başbakan ve patron önünde eğilip bükülen gazetecilerin Avrupa’da Gazeteciler Cemiyetinde bile ihraç edileceğini söyledi. Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye tarihinde bir direniş ve mücadele geleneği olduğuna dikkat çeken Duran, Yunus Emre’den, Metin Göktepe’ye oradan Gezi’ye, umutlarının bu direniş geleneğinde olduğunu söyledi.

KAMUDA BİR İKTİDARA İNANMA SÖZ KONUSU

Akademisyen Esra Arsan ise özellikle Gezi Direnişi ve 17 Aralık sonrası gazeteciliğe dair ortaya çıkanların, gazeteci olmak isteyen gençleri olumsuz etkilediğine dikkat çekerek gençlerin kendisine ‘hocam biz neden gazeteci oluyoruz? Baksanıza zaten gazetecilik yapılmıyormuş’ dediğini aktardı. Medya İktidar ilişkisinin yapısında önemli değişikler olduğunu söyleyen Arsan “Gücün nasıl algılandığına dair kavram farkları var. Kamu ve halkta bir iktidar sevicilik mevcut durumda. Kamu gerçeği öğrenme ile iktidara güvenme arasındaki karşıtlıkta iktidarı seçiyor. Bir tarafta ülkeyi 5 yıl yönetecek olan ‘patrona’ hiçbir şey denmemesi gerektiğini düşünen bir kitle ve halk var diğer tarafta ise Gezi’de ve Berkin Elvan’ın cenazesinde sokağa çıkan bir halk var” dedi. Arsan bu ikilemde basının rolü olduğuna da vurgu yaptı.

Yapılan panelin ardından ise Metin Göktepe Gazetecilik ödülleri 17. kez sahiplerini buldu.

Ödül töreninde kısa bir konuşma yapan Evrensel Kültür Dergisi Yayın Yönetmeni Aydın Çubukçu ödül alan gazetecilerin Metin Göktepe gazetecilik ödüllerine değer kattığını, Metin Göktepe Ödüllerinin de gazetecilere değer katacağını dile getirdi.

HABER DALINDA ÖDÜLÜ İDRİS EMEN ALDI


Bu sene ‘yazılı haber’ dalında ödül 29 ve 30 Eylül 2013 tarihlerinde Radikal gazetesinde yayımlanan ‘Çocuklarımızı kurtarın/Artık çok geç dönemem’ başlıklı haberiyle İdris Emen, Gazeteci Deniz Zeyrek’in elinden aldı.

GÖRÜNTÜLÜ HABER DALINDA ÖDÜLÜ EZGİ CANKURTARAN ALDI


‘Görüntülü haber’ dalında ise ödülü CNN Türk’te 28 Şubat 2014 tarihinde yayımlanan ‘Dilan Alp marjinal değilmiş’ adlı haberiyle Ezgi Cankurtaran Evrensel Kültür Yayın Yönetmeni Aydın Çubukçu’dan aldı.

FOTOĞRAF ÖDÜLÜ SERKAN OCAK’A

‘Ben sizdenim amirim’ adlı fotoğrafıyla Serkan Ocak’ın kazandığı Fotoğraf Ödülü’nü ise Gazeteci Ragıp Duran verdi.

KIRMIZILI KADIN FOTOĞRAFI İLE OSMAN ÖRSAL’A ÖDÜL

Bu sene iki tane verilen Jüri özel ödülü’nün ilkini ise Gezi Parkı direnişinin simge fotoğraflarından olan ‘Kırmızılı Kadın’ fotoğrafı kazandı. Reuters muhabiri Osman Örsal’ın ödülünü ise Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Göksel Göksu verdi.

İKİNCİ ÖZEL ÖDÜL MELDA ONUR’Aİkinci Juri Özel Ödülü ise 18 Mart tarihinde mecliste dört bakan hakkında görülen fezlekeleri canlı yayın ile halka duyuran Melda Onur’un oldu. Melda Onur ise ödülünü Metin Göktepe’nin annesi Fadime Göktepe’den aldı.

YEREL GAZETECİLİK ÖDÜLÜ VEDAT GÖKÇAY’IN

Bu yılın yerel gazetecilik ödülü ise Büyük Torbalı gazetesinde 7 Ocak 2014 günü yayımlanan ‘Arşiv evrakları yakacak oldu’ başlıklı haberiyle Vedat Gökçay’a gitti. Gökçay ödülünü Metin Göktepe’nin ablası Meryem Göktepe’den aldı.

PASTA KESTİLERÖdüllerin ardından ise her sene olduğu gibi Fadime Göktepe ve Metin Göktepe’nin gazeteci arkadaşları Metin’in doğum günü pastasını kestiler.
(İstanbul/EVRENSEL)


www.evrensel.net
Eklenme tarihi: 2014-04-10 19:20:13
-------------------------------------------------------
DEVRİMCİ YOLDAŞ,
METİN GÖKTEPEYİ ANIYOR,
ÖDÜL ALANLARI KUTLUYORUZ.
Sponsor Reklamlar

__________________
Sorgulanmamış hayat yaşamaya değmez.
Sokrates
HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.04.14   #13
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: istanbul
Mesajlar: 1.677
Rep Puani : 80
Standart Cevap: METİN GÖKTEPE anısına...


Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
__________________
"Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir."

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 10.10.15   #14
nermin_arık
Avatar mevcut degil.
Misafir
Misafirler
Mesajlar: n/a
Standart Cevap: METİN GÖKTEPE anısına...


Allah rahmet eylesin
Sponsor Reklamlar

  Alinti
Alt 12.10.15   #15
leterefuru
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Oct 2015
Nereden: denizli
Mesajlar: 10
Rep Puani : 10
Standart Cevap: METİN GÖKTEPE anısına...


Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
Sponsor Reklamlar

leterefuru isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Metin GÖKTEPE, 8 Ocak 1996 da Gözaltında İşkence İle jetlii11 Pir Yolu Haber Merkezi 13 08.01.13 16:46
Kemal Sunal Anısına Alevi Hayata Dair 14 11.11.12 16:56
Ahmet Kaya anısına Alevi Biyografi ve Eserler 2 17.11.11 18:17
Acılı Bir Anne: Fadime Göktepe Pir Mehmet Biyografi ve Eserler 0 31.05.11 18:49
Uğur mumcu anısına Alevi Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 0 27.10.09 23:44
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2