Sponsor Reklamlar

Anketimiz: Canlar bir alevi ile sünni arkadaş olabilir mi sizce?
Evet olabilir 4 57.14%
Hayir olmaz 2 28.57%
Kisiye bagli 0 0%
Ben karismam 1 14.29%
Katılımcı sayısı: 7. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 03.06.11   #91
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Canlar Bir Alevi İle Sünni Arkadaş Olabilir Mi Sizce?

Neden olmasın... Ama çok az oluyor... Dine farklı bakıyoruz... Ama benim çok yakın bir Sünni arkadaşım vardı, lisede yurttan... Yozgatlı bir sünni... Kardeşleri MHP'li, kendisi başta öyleydi, daha sonra demokrat bir insan oldu. Arada cemevindeyken yanıma gelir, uzun uzun sohbet ederiz, önemli olan insan olması... Alevi olup da afedersiniz hıyar olan birçok insan tanıdım ben...
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.06.11   #92
miSbon
miSbon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: boş
Rep Puani : 13

zelal cana katılıyorum cok haklı
Sponsor Reklamlar

"-dost-" bunu beğendi.
Alt 04.06.11   #93
44Arguvan
Misafir
Misafirler

Alıntı:
guzel bacim...bak katliamlarin bizleri INSANLIKTAN uzaklastirmasina kin gütme , her ehli sunniyi ayni kefeye koyma sakin yoksa kerbela bosunami yasandi??

kerbela adaletin zalimligin mazlumun simgesi oldu...bunu hic bir din irk HAYIR imam Huseyin haksizdi diyemez...bu nedenle herkese karsi bu dusunceyi besleme bizde KIN gütmek yoktur degilmi can??

bizzat sunni imam hatipli arkdaslarima kerbela olayini nasil yezid ve mavuyeye lanet okuduklarini bilirim...

benim basta dusmanim...icimizdeki kurtlardir...

Sizin gibi canlara eyvallah candan can cok güzel kisa ve özlü anlatmisin bizim felsefemizde din irk ayrimi yok biz yezitlere lanet okuruz sünni ayri yezit ayri söylediginiz gibi herkesi bir kefeye koymayalim yoksa bizim bazi irkcilik yapanlardan farkimiz ne olacak ??
Buarada bir cümlenize
Alıntı:
bizzat sunni imam hatipli arkdaslarima kerbela olayini nasil yezid ve mavuyeye lanet okuduklarini bilirim...

onlar farkli lanet okuyorlar can bizim kerbela sehitlere olan sevdamiz ve üzüntümüz kadar onlar bu duyguda olduklarini sanmiyorumki bunu cevremde gördümde sözüm tabiki hepsine olmadigi gibi cogunlugu böyledir. Bizler tek saygi duyulmasini isteriz yoksa ilhaki bizim meshepden, inancdan olacak degiller
aslinda bu konuda söyleyeceklerim cok olurda insallah zamanla
Sponsor Reklamlar

Konu 44Arguvan tarafından (15.06.11 Saat 11:59 ) değiştirilmiştir.
  Alinti
Alt 04.06.11   #94
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Rep Puani : 20

Benim çok tatlı bir ablam var. Öz ablam yani.
Semah Öğretmeni ve İyi bir Müzisyendir. Kendisi Kesinlikle Pop Arabesk Klasikde söylemez. Tek bildiği Halk müziğidir. Biraz idealisttir.
Ben ilkokul sıralarındayken bana öğütler verirdi yezitler onlar arkadaşlık yapma adam değil onlar yanlarında gezme satarlar seni satın uzun ilişkiler kurma.gerçi ben evlilik olayını bir sünni ile yaptım ama.
Sene 2000 oldu ve ablam Sünni biriyle evlendi ...
Tanımak yaşamak ve yorumu karşı tarafa bırakmak lazım kaybeden biz değil onlar olacaktır.
Sponsor Reklamlar

Konu pirdesur tarafından (04.06.11 Saat 00:23 ) değiştirilmiştir.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 04.06.11   #95
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Bence %99 olmaz, ne Alevi - Sünni evlilikleri hüsranla bitti. Gerçi kız Alevi, oğlan Sünniydi. Arkadaş olunur, dost olunur. Evlilik çok zor bence... Oğlum okulda sünni bir kızla çıkmaya başlayınca öyle rahatsız oldum. Belki bizim gördüğümüz bu baskıdandır.
Sponsor Reklamlar

miSbon ve EYLÜL bunu beğendiler.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.06.11   #96
devran
Moderatör
Deneme Mod.

Kendine saygısı olan insanlar kimseyi kırmazlar. buda onlara güven verir hangi meshepten dinden olursa olsun arkadaş oluna bilir.
Her gördüğün Hızır Bilki Ali ye Selman Olasın
72 millete bir bakan tek toplum Biziz Canlar neden arkadaş dost olunamasın ki tabi onlar bizi kabul edebilirlerse
Sponsor Reklamlar

bir_can bunu beğendi.
İblisin talim ettiği yola minnet eylemem
devran isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.06.11   #97
jetlii11
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 12

alevi biriyle sünni biri tabi ki arkadaş olabilir.ama ne kadar samimi olunabilir orasını bilemiyorum.ailelerin uyuşması biraz zor.ama evliliklerde çok problemler olabilir.her nekadarda sevgi aşk olsada bir yerde anlaşmazlık töreyebilir.zaten ailelerde fazla samimi olamazlar.istisnalar var çok mutlu olanlar ama çoğu problemlerle karşılaşıyor ve ayrılmalar oluyor.
Sponsor Reklamlar

jetlii11 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.06.11   #98
BiroL
Üye
Üye
Nereden: asdasdasd
Rep Puani : 10

---------------------
Sponsor Reklamlar

miSbon ve PirCan bunu beğendiler.

Konu BiroL tarafından (05.07.11 Saat 00:04 ) değiştirilmiştir.
BiroL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.06.11   #99
^^Yoldass^^
Yeni Üye
Üye
Nereden: ankara
Rep Puani : 10

neden olmasın benim eşimde sünni hic bi sorunda yasamiyoruz
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
^^Yoldass^^ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.06.11   #100
pirdesur
pirdesur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye

Sitede yeni olduğum için konuyu kapatmıyorum. Bende yorum yazdığım için kendimden utanıyorum. Sınıf ayrımı yapıyorlar bizi dışlıyorlar dediğimiz Sünni Toplumundan ne farkımız kaldığını düşünüyorumda... bu konu açılmış ise pekde bir farkımız kalmamış.
Onlar bizi dışlarsa anlarım peki biz onları bu tip konuşmalarla soyutlamaya çalışırsak suçlu sizce kim olacak.
90ncı dakika da Penaltıyı vermeyen hakemin mi ? 90 dakika boyunca alın terini silen ve 1-0 yenilen Alevilerin mi?
Bağırırsak maçın sonunda biz suçlu olmaya yüzyıllardır olduğu gibi mahkumuz.
Sesimizi çıkarmazsak yine her zamanki gibi suçluyuz.
Ama bu Dünya'da böyle bir hakem yok. YARADAN var ve bunun hesabını ufacık bir futbol maçıyla değil kocaman bir yaşamla değerlendirecek.
Lütfen Gelin Canlar Bir Olalım Sevelim Sevilelim Danış Olalım... Ayrım yapmak bizim karakterimize uymaz.
Ehlibeytimizi üzeriz O Yüce İnsanları kırmış oluruz.
Daha doğdukları gün ŞEHİT olacaklarını müjdeleyen Meleklere Hz.MUHAMMED (s.a.s) EFENDİMİZ sadece Hz.HASAN ve Hz.HÜSEYİN'i kucaklarına alarak gözyaşı dökerek cevap vermiştir.
ÜMMETİMİZE sahip çıkalım hiç bir şey yapamasak bile AYRIM yapmayalım.
Sponsor Reklamlar

PirCan bunu beğendi.
pirdesur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...