Sponsor Reklamlar

Anketimiz: Türban Karşimiyiz Değilmiyiz ?
Siyasi bir simge olmasina karsiyiz kiniyoruz 2 33.33%
ben karismam ne takarsa taksinlar 1 16.67%
taksinlar 1 16.67%
karsiyiz 2 33.33%
Katılımcı sayısı: 6. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor

Seçenekler
Alt 13.11.11   #71
datatip
Üye
Üye
Nereden: adana
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Türban Karşimiyiz Değilmiyiz ?

Evet aşmak gerek bu konuları.
Ancak başı örtülü olupta başı örtülü olmıyanları hor görenlerinde kendilerini aşmaları gerekiyor.
Sponsor Reklamlar

Sun's Son bunu beğendi.
datatip isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.11   #72
mete
Üye
Üye
Nereden: adana

ben sonuna kadar karşıyım ATATÜRK türbanı devlet içinden laiklik adı altında kaldırdıysa vardır sebepleri. üniversitedeyim hepsi için demiyorum ama oran verecek olursam %80 türbanlı kızların başı kapalı tabiri caiz ise kıçı açık mini etek kızıl saç derste açanlar var dekolteye yakın tişortler bu akp geldikten sonra türban takıyormuşçular arttı önceden saygım sonsuzdu ama şimdi hiç yok aklını başına almış analarım bacılarım için demiyorum sadece aile baskı ile takanlar için bu lafı gözünle görüyorsun ev ablası olupta sevgilisi olmayan kaç kız tanıyorsunuz cemaetçi bunlar ondan ATAM ın sonuna kadar destekçisiyim türbanada devlet ile ilişkisi olan her yerde karşıyım.
Sponsor Reklamlar

Alevi, jetlii11 ve Sun's Son bunu beğendiler.
mete isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 14.11.11   #73
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

hep söylüyoruz söyleyeceğizde..!!!!! eğer kişi inancı için inandığı için takıyor ise.... buna kimse karışamaz lakin... bu inana insanların inancını kulanıpta siyasi malzeme yapmamak lazım yapanlarada yazıklar olsun..ve kendi inancını siyasete alet edenlerde utansın diyorum.... türbanın hiç bir kusallığı bulunmamaktır.

Sponsor Reklamlar

Sun's Son bunu beğendi.
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #74
halil
Üye
Üye
Nereden: istanbul

mete Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben sonuna kadar karşıyım ATATÜRK türbanı devlet içinden laiklik adı altında kaldırdıysa vardır sebepleri. üniversitedeyim hepsi için demiyorum ama oran verecek olursam %80 türbanlı kızların başı kapalı tabiri caiz ise kıçı açık mini etek kızıl saç derste açanlar var dekolteye yakın tişortler bu akp geldikten sonra türban takıyormuşçular arttı önceden saygım sonsuzdu ama şimdi hiç yok aklını başına almış analarım bacılarım için demiyorum sadece aile baskı ile takanlar için bu lafı gözünle görüyorsun ev ablası olupta sevgilisi olmayan kaç kız tanıyorsunuz cemaetçi bunlar ondan ATAM ın sonuna kadar destekçisiyim türbanada devlet ile ilişkisi olan her yerde karşıyım.

dostum eger oylelerı varsa onlara karsı ol dıger turlu genelleme yapma dıger gercekten turbanlı olan arkadaslarımızın gunahına gırmıs olursun ...
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #75
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Kimsenşn türbanına sözüm yok karşıda değilim ama takıyorsa hakkını verecek bir söz vardır üstü Fatih Altı Beyoğlu.... Saçını v.s bilmem nerelerini kapatıyor eeee yüzünde boya badana dolu yanından geçerken parfüm kokusu o biçim hele birde bir topuklu giyiyor tak tuk tak tuk sesler bazıları daracıok gyiniyor bütün beden hatları ortada kimisi bir tişört yada bir blüz giyiniyor içersindeki kıyafetlerin rengi her şey ortada .... Eyvallah o onun bileceği iştir kendine yakıştırıyorsada eyvallah ama Türban taktığı için kendini açık kızlardan daha müslüman daha inançlı daha namuslu vs görüyor ise Bi Zahmet aynaya baksın sonrada kendine baksın derim....
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #76
halil
Üye
Üye

ByMunzur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Kimsenşn türbanına sözüm yok karşıda değilim ama takıyorsa hakkını verecek bir söz vardır üstü Fatih Altı Beyoğlu.... Saçını v.s bilmem nerelerini kapatıyor eeee yüzünde boya badana dolu yanından geçerken parfüm kokusu o biçim hele birde bir topuklu giyiyor tak tuk tak tuk sesler bazıları daracıok gyiniyor bütün beden hatları ortada kimisi bir tişört yada bir blüz giyiniyor içersindeki kıyafetlerin rengi her şey ortada .... Eyvallah o onun bileceği iştir kendine yakıştırıyorsada eyvallah ama Türban taktığı için kendini açık kızlardan daha müslüman daha inançlı daha namuslu vs görüyor ise Bi Zahmet aynaya baksın sonrada kendine baksın derim....

tamamiyle katılıyorum ..
Sponsor Reklamlar

halil isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #77
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19

Türbanı islami bir giysi olarak görüp başkalarına dayatanlar yüzünden türban sorunu var.
Yoksa kimse kimsenin giyim tarzına karışmamalı.
Sponsor Reklamlar

renk ve MiskiN bunu beğendiler.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #78
MiskiN
Banned
Banned Users
Nereden: Cennetten
Rep Puani : 11

Ben okudum Kuran´da Türban diye bisi yok.
Yaprak var.

Araf 22: .. O ikisi ağaçtan tadınca çirkin yerleri kendilerine açıldı. Bahçenin yapraklarından yamalar yapıp üzerlerine örtmeye başladılar.
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun bunu beğendi.
MiskiN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #79
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

türban keşke bayanlarin başina örtülseydi,

meger ülkenin başina örtülmüş.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 01.11.12   #80
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 80

İnsanlar inançları doğrultusunda yaşarken kendi inancı dışındakilere de saygı duymak zorundalar. Biz kimseye başını neden örtüyorsun demiyoruz ama örtülü olanlar neden kafanı kapamıyorsun deme cüretini gösteriyorlar! Kafasıyla beraber beyni de örtülmüş olanlar bunları söyleyenler.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve Tomris Katun bunu beğendiler.
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...