Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç4Beğeni
  • 2 gönderen Alevi
  • 1 gönderen ekin
  • 1 gönderen ekin

 
Seçenekler
Alt 23.12.09   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart 31. Yılında Maraş Katliamı!


Alevi ve Kürtlerin tarihi katliamlarla iç içe geçmiştir. İnkar ve imha anlayışın dayattığı tek dil, tek din ve tek ırk arzusu ile kıskaca alınmıştır. Maziyi anımsarsak, önceleri: Ermeni Teciri’nden, Koçgiri, Dersim Ktliamına, 6-7 Eylül olaylarından Şeyh Said Katliamlarına...
31 yıl önce 1978 yılında ise, Derin Devlet’in taşaronluğunu yapan Kont-Gerillah ve onun uzantılarınca ilkin Maraş’ta, sonraki yıllarda Malatya, Çorum, Sivas, Gazi, Ümraniye, Ulucanlar ve diğer cezaevlerine katliamlar yaptılar. Şemdinli olayları ve failimeçhul cinayetlere devam ettiler.
Gaye: Özgür yaşamı özleyen halk muhalefetini ortadan kaldırmak, sindirmek, kadrolarını budamaktı. Ve en önemlı etkeni: yeşermekte olan Kürt Ulusal Mücadelesine darbe vurmaktı...
Maraş Katliamı’n da hedef Kürt Alevilerdı. “Kürt hareketine destek verirseniz, sonunuz böyle olur” dercesine ihtarda bulunuyordu Derin Devlet. Nitekim yıllar sonra da Sivas’ta Alevileri canlı canlı yakarak ikinci kez gözdağı vermeye çalıştılar.
Ecevit’in ölümünden sonra masasında çıkan belgede, Maraş Katliamı’nı MHP’nin MİT kanadınca organize edildiğini tüm Türkiye öğrenmiş oldu. Ve önceki tahminimizi de ispatlamış oluyordu.
Ökkeş Kenger (Şendiller) yetkililere verdiği ilk ifadesinde, olayın organizatörü olduğunu söylemişti. Plana bakın: O gün Maraş’a bir MHP heyeti geliyor. Heyette Emeklı Albay Tahsin Ünal bulunuyor. Bu albayın öğrencisi Tayyar Aynur Maraş’ta Sıkıyönetim Komutanı. Görüşmeler yapılıyor. İşkenceyle hayali failler bulunuyor. Osmanlı’dan Ali Cengiz oyunu çoktur. Ökkeş Kenger’in ilk ifadesi görmezden geliniyor ve berat ettiriliyor. Mükafat olarak da TBMM’ine vekil olarak gönderiliyor daha sonra. Bu katliamdan hemen hemen hiç kimse ceza verilmiyor.
Katliamda resmi kayıtlara göre: 114 ölü, 1000 yaralama ve 552 ev ile 289 iş yeri yakılıp yıkılıyor ve malları talan ediliyor.
Kürt açılımında TBMM’inde CHP’nin Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’in yaptığı çözüm önerisi (!!!) ile Alevi Çalıştayı’nda hükümetin davet ettiği Maraş Katliamı’n bir nolu sanığı Ökkeş Şendiller aynı özelliği taşıyor. O’na davatiye göndermekle, Alevilere hakaret ediliyordu. Gelseydi ne diyecekti? Belki de Alevileri ikaz edip “oturun oturduğunuz yerde. Maraş’ı unutunuz mu?” diyecekti. Diğer yönü ile, hükümet iyi etmiştir Ökkeş Kenger’ı gündeme getirmekle; Ökkeş gibilerini yeni nesillere anlatmak, onları teşhir etmek, demokrasi mücadelesine katkı sunacaktır. Çünkü: Terbiyesizler olmasaydı, terbiyeden söz edilirmiydi hiç.
Aleviler, zorunlu din derslerini çocuklarına okutmakla, zülme boyun eğmiş oluyorlar. AİHM’nin kararı olmasına karşın devlet dersı okutarak Anayasa suçu işlemiş oluyor.
Devlet bir açılımdan, eşit-özgür birliktelikten söz ediyorsa, öncelikle, acılarla dolu olan tarihiyle yüzleşmesi gerekir. Yapılan katliamların ve faili meçhul cinayetlerin faillerini meydana çıkarması, yasal yollarla cezalarını vermesi gerekir.
Maraş Katliamı’n dosyası yeniden açılmalı. MHP ve CHP dahil olmak üzere, suçlular cezalarını çekmeliler. Kürtlerı oyaladıkları gibi, Alevileride oyalıyorlar. İşi ağırdan alarak, bir şey yapacaklarmış gibi seçim yatırımınden başka gayeleri yoktur. Şu sıralar TBMM’inde 2010 bütçesı görüşülüyor. Alevilere ne vad ediliyor? Hocaya ödenek var. Dedeye yok. Camiye var, Cemevine yok. Diyanet, dini dernekler, birlikler. Şuralar, kurumlar var, hemde istemediğin kadar.... Ülkenin 1/3’ü Alevi olmasına karşın, Alevinin esamesi okunmuyor. Açılım bunun neresinde? İşte size laik, demokratik, sosyal hukuk devleti (!!!!)
Aleviler katliamları unutukça, hesabını demokratik yollarla sormadıkça, CHP ve onun gibi çıkarcı, işbirlikçi partilere oy verdikçe daha çok Maraş’lara tanık olacaklardır. Çıkış yolu sadece Alevilerden oluşan bir siyasi parti değil. Düzenden zarar gören: Türk’ü, Kürd’ü, Çerkez’i, Laz’ı, Boşnağ’ı, esnafı, memuru, işçisi, demokratik kitle kurumları ve özgür, onurlu bir yaşamdan yana olan kesimleri kucaklıyacak bir siyasi partiden geçer. Yoksa, bir kaç millet vekiliyle meclise girmekle bizi ezenlerin ekmeğine yağ sürülmüş olunur ki, kitlelerin günahını çekmek çok zordur. Bizden söylenmesi...
Sponsor Reklamlar

eso ve çatkaleliler bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 23.12.09   #2
ekin
ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 23
Rep Puani : 10
Standart Cevap: 31. Yılında Maraş Katliamı!


Katil olmak çok kolay

Ama maraş'ta katledilenler birer sonsuz nefer birer sembol

Saygıyla anıyoruz
Sponsor Reklamlar

eso bunu beğendi.
ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.12.09   #3
ekin
ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Nov 2009
Mesajlar: 23
Rep Puani : 10
Standart Cevap: 31. Yılında Maraş Katliamı!


"Güneş, Doğudan Doğuyor Ama Doğu Hala Karanlık..MARAŞI UNUTMAK İHANETTİR

EVLAT

Bak birazdan kopacak fırtına evlat
Allah için savaşanlar gelicekler
Önce kapılarımızın üstüne bir çarpı işareti atacaklar
Sonra ellerindeki oyuncaklarla milliyetçilik oynamaya gelicekler

Birkezdaha haykıracak cellad Ya sev Ya terket diye . . .
Duyuyormusun evlat barbar ordunun sesleri yaklaşıyordu
Müslüman Türkiye, Komünistler Moskova’ya
Allah’ını seven gelsin, Alevilere ölüm, Alevileri yaşatmayalım

Duydun mu evlat alevileri öldüren cennet'den yer ayırıyormuş
Birazdan evlat birazdan kopacak fırtına . . .
Maraş Katliam kokuyordu . . .
Yerde kanlar içinde yatan bebeği görüyormusun ?
Evladı gözleri önünde öldürülen annenin çığlığını duyuyormusun ?

Bak evlat karşıda duran adamın elindeki uzun mevzilli silahi gördünmü ?
Sıra bende ...Hadi bende gidiyorum evlat
Ben benden önce gidenlere Sen yarınlara selam söyle evlat


MARAŞI UNUTMAK İHANETTİR EVLAT !!!
Sponsor Reklamlar

eso bunu beğendi.
ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Maraş Katliamı 33.Yılında Gelin Maraşda Olalım Alevi Alevi Konser - Alevi Dernek Etkinlikleri 6 08.04.18 16:54
Sivas Katliamı 19. yılında ülkenin dört bir yanında lanetlendi Alevi Pir Yolu Haber Merkezi 1 14.04.15 11:39
Maraş Katliamı ayyil Alevi'lik Tarihinde Üzücü Olaylar 2 19.09.09 17:01
Maraş Katliamı tuncer yilmaz Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 10.09.09 22:50
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2