Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22.06.10   #1
straca
Avatar mevcut degil.
Yeni Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jun 2010
Nereden: Ağrı
Mesajlar: 1
Rep Puani : 10
Standart Doğubeyazıtta empati kurmak


Doğubeyazıtta doğduysanız hayata 1-0 yenik başlamışsınız demektir. Doğubeyazıt değilde Nişantaşında daha lüks bir evde doğmayı kim istemezdi ki! Fakat esmer tenli, kaba şiveli ve Kürt olarak doğmuşsanız ne denilebilir bilemem ama biz buna Takdir-i ilahi diyoruz.

Doğubeyazıtta yaşıyorsanız ve hele ki günlük kazancınız Afrika düzeyinde 1 Doların altındaysa hayat dahada bir çekilmez oluyor. Şükretmeyi en iyi bizler biliriz. 19 inç monitörün başında üfül üfül esen klimanın başında bacakları uzatıp ve cips yiyerek internette gezinmek ne kadar normalse Doğubeyazıtta o kadar anormal bir durumdur.

Doğubeyazıtta öncelik ne din, imandır ne de milliyetçiliktir. öncelik kimseye muhtaç kalmadan ayakta durabilmektir. Antalya sahillerinden veya İzmirin aynalarından bakıp Doğubeyazıtlıya ahkam kesmenin kolaylığı, o iklimde o şartlarda yaşamakla cevaplıdır. Burada yaşamak yürek ister. Anarşi ortamının ortasında kalakalmışlığı tadabilmektir. Bir tarafta hergün kapınıza gelen asker diğer tarafta hergün kapınıza gelen teröristler ve tehditlerle birlikte bitmeyen istekleri. İstanbulun tam orta göbeğinde yolları, arabaları yakan teröristler nasıl ki ellerini kollarını sallaya sallaya gezebiliyorsa, polisi taş yağmuruna tutabiliyorsa inanın bizler burada daha aciziz, daha muzdaribiz. En azından sizin kapınızı tekmeleyip ekmeğinizi, hayvanlarınızı almıyorlar. Oğlunu askere değil dağa gönder diye tehdit üzerine tehdit etmiyorlar. Dedim ya İzmirden hava daha güzelmiş gibi görünüyordur size; altınız sıcak, yeriniz rahat. Bizim ne çektiğimizi en iyi gene kendimiz biliyoruz.
On bin kişi şehit cenazelerinde yürümeyi bilenler neden meclisin önünde yüz bin olup "Terör suçlularına idamı getiren" yasayı istiyorum diye haykırmaz, anlamıyorum.
Neden herhangide olsa birşeyler yapmıyorsunuz...
Konuşmayın artık!
Ve karanlığa söveceğinize kalkıp bir mum yakın.
Lütfen!
Bizide kurtarın kendinizide.
Sponsor Reklamlar


Konu straca tarafından (22.06.10 Saat 20:40 ) değiştirilmiştir.
straca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti