Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10.07.12   #10
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: Hz. MUHAMMED’in Hz. ALİ HAKKINDA SÖYLEDİĞİ

Aleviyyun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sizi uyardığım, yanlışınızı söylediğim için özür dilerim Mustafa veli bey...
Ama asıl sizin bu şekilde düşünmeniz sığlık olur. Peygamberimize ve Ehlibeyte salavat getirmenin önemini hâlâ anlayamamışsınız. Bu arada veli yerine yanlışlıkla vali yazdım ve daha sonra düzelttim. Bunda bir kasıt aramayın lütfen...

Aleviyyun Arapça bir kelimedir ve Türkçe karşılığı Aleviler'dir. Elhamdülillah Alevi müslümanım ve Ehlibeyt yolundayım. Size gösterdiğim kaynaklar Muaviyeden değil, Kur'an-ı Kerim ve Ehlibeyt imamlarındandır. Yazdığım hadisler ve örnekler Ehlibeyt imamlarına aittir.

Sizin bu sözlerinizden anlayışınızın kıt olduğu ve İmam Hz. Caferi Sadık (a.s)'ı bilmediğiniz, tanımadığınız anlaşılmaktadır.

İmam Hz. Caferi Sadık (a.s); "Benden size bir söz aktarıldığında onu Kuran'la karşılaştırınız, eğer Kuran'la çelişiyorsa o söz bana ait değildir" buyurmuştur.

Bu sözü Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a.v) 'te söylemiştir.
Hz. Muhammed (s.a.a.v) ve Ehlibeyt imamları Kuran-ı Kerim'e aykırı bir söz asla söylemezler. Çünkü onlar masumdur (günahsızdır).

Aleviyyun musun nesin? Bir kere mürşit makamında bir dedeye anlayışın kıt demek seni düşkün yapar. Ayiretten Ehlibeyt'in hem yolundan hem de soyundan gelen pirler, Ehlibeyt'i kesinlikle sizden iyi tanırlar. ve masum olduğunu da bilirler. Zaten salavatı da düzelttik demiş adamcağız.

Ehlibeyt üzerinden prim yapmaya çalışarak Aleviliği alaşağı etmeye çalışmanız hoş değil. Size hayatınızda başarılar dilerim.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti