Tekil Mesaj gösterimi
Alt 09.07.12   #9
Aleviyyun
Banned
Banned Users
Nereden: Hatay
Rep Puani : 10
Standart Cevap: Hz. MUHAMMED’in Hz. ALİ HAKKINDA SÖYLEDİĞİ

Mustafa Veli Sinemilli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Salavatı, eksik getirdiysek düzeltilir. Ama eksik bir salavatla Ali'nin yoluna zeval getirileceğini düşünmek sığlık olur. Ayrıca Mustafa Vali değil Mustafa Veli dededir. Ayiretten kaynak gösterirken hep Ali yolundan dönmüş yezidi muaviyelerden değil de pirlerden, İmam Cafer Buyruğundan örnekler gösterebilirsiniz.

Sizi uyardığım, yanlışınızı söylediğim için özür dilerim Mustafa veli bey...
Ama asıl sizin bu şekilde düşünmeniz sığlık olur. Peygamberimize ve Ehlibeyte salavat getirmenin önemini hâlâ anlayamamışsınız. Bu arada veli yerine yanlışlıkla vali yazdım ve daha sonra düzelttim. Bunda bir kasıt aramayın lütfen...

Aleviyyun Arapça bir kelimedir ve Türkçe karşılığı Aleviler'dir. Elhamdülillah Alevi müslümanım ve Ehlibeyt yolundayım. Size gösterdiğim kaynaklar Muaviyeden değil, Kur'an-ı Kerim ve Ehlibeyt imamlarındandır. Yazdığım hadisler ve örnekler Ehlibeyt imamlarına aittir.

Sizin bu sözlerinizden anlayışınızın kıt olduğu ve İmam Hz. Caferi Sadık (a.s)'ı bilmediğiniz, tanımadığınız anlaşılmaktadır.

İmam Hz. Caferi Sadık (a.s); "Benden size bir söz aktarıldığında onu Kuran'la karşılaştırınız, eğer Kuran'la çelişiyorsa o söz bana ait değildir" buyurmuştur.

Bu sözü Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.a.v) 'te söylemiştir.
Hz. Muhammed (s.a.a.v) ve Ehlibeyt imamları Kuran-ı Kerim'e aykırı bir söz asla söylemezler. Çünkü onlar masumdur (günahsızdır).
Sponsor Reklamlar

Konu Aleviyyun tarafından (09.07.12 Saat 20:21 ) değiştirilmiştir.
Aleviyyun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti