Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26.06.12   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 39
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart İNSANİ BİR GÖREV, VİCDANİ BİR SORUMLULUK İÇİN MADIMAK Da Bir Olalim


2 Temmuz 1993 Madımak Katliamının 19. Yılındayız. Katliam nedeniyle 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Sivas’ta yapacağımız “Madımak Hala Yanıyor! Madımak Utanç Müzesi Olacak! “Zaman Aşımı Kararını” tanımıyoruz!” programımızın hazırlıkları Türkiye genelinde devam ediyor. Başta Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin 70 şubesi olmak üzere Alevi Bektaşi Federasyonu’na bağlı 34 kurumunda örgütlü bulunan Alevilerin kitlesel katılım için yoğun hazırlık çalışmaları var. Örgütlü olan ve olmayan Aleviler Pirimiz Pir Sultan Abdal’ın yaşamı, eylemi ve deyişleri ile ifade ettiği Yolun gereği olarak Madımak şehitlerine sahip çıkmayı, onları anmayı ve onların bıraktığı eşitlik ve özgürlük kültürünü yaşatmayı ibadet bilirler. Aleviler 2 Temmuz 2012 Pazartesi günü Alevi inancının, Pir Sultan Abdal ve Madımak şehitlerine olan içtenlikli bağlılığın bir gereği olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın dört bir yanından Sivas’a akacaklardır.


Yaklaşık bir aydır devam eden hazırlık çalışmalarımızda Pir Sultan Abdal Kültür Derneği yönetim kurulu ve şehit aileleri olarak sol, sosyalist, demokrat, sosyal demokrat partileri ziyaret ettik ve destek istedik. Parti yetkilileri 2 Temmuz eylemimize büyük bir destek vereceğini ve eylemimize katılacaklarını ifade ettiler. Destek ve katılımlarından dolayı şimdiden teşekkür ediyoruz.
Ayrıca; dost, müsahip ve paydaş dernekler, meslek odaları, sendikalarla düzenli toplantılar yaptık ve eylemimizi ortaklaştırmak için gerekli süreçleri paylaştık. Katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Madımak katliamının 19. Yılında, katiller için “Zaman Aşımı Kararı” verenleri ve “Bu karar Türkiye’ye hayırlı uğurlu olsun!” diyen zihniyeti kınamak için her zamankinde daha kitlesel bir dayanışmaya gereksinimimiz var.

Dün (25 Haziran 2012) KESK ve EĞİTİM-SEN’e yapılan saldırılar demokratik kurum ve kuruluşların, kitle örgütlerinin, emek örgütlerinin, aydın, yazar ve sanatçıların her an saldırı, gözaltı ve tutuklanma gibi bir tehditle karşın karşıya olduğunu gösteriyor. KESK ve EĞİTİM-SEN Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin ve Alevi Bektaşi Federasyonu’nun dost ve müsahip kurumudur. Dün “KCK Operasyonu” adı altında yapılan saldırılar düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne yapılan bir saldırıyı aşmış adeta yaşam hakkına müdahaleye dönüşmüştür.

Eşitlik, özgürlük ve adalet için, çok kimlikli, çok kültürlü, çok inançlı Laik, Demokratik Türkiye için dayanışma ve birlikteliğe ihtiyacımız var. Pir Sultan Abdal Kültür Derneği ve Alevi Bektaşi Federasyonu olarak Pir Sultan Abdal’ın yüz yıllar öncesinden söylediği ve günümüzün de vazgeçilemez bir ihtiyacı olarak “Gelin canlar bir olalım!” diyoruz.

Devletin ve AKP iktidarının geleneksel inkar, nefret ve şiddet içeren uygulamalarının ayyuka çıktığı bir dönemdeyiz. Madımak katliamının 19. Yılını nedeniyle Sivas’a yürüyoruz; Madımak’ta buluşuyoruz… İnancınız, kimliğiniz, cinsiyetiniz… Ne olursa olsun bu insanlık yürüyüşüne katılın.Madımak Katliamı insanlığa karşı işlenmiş bir suçtur demek için; İnsanlığa karşı işlenen suçlarda zaman aşımı olmaz demek için,Zaman aşımı kararını tanımıyorum demek için,Madımak Utanç müzesi olacak demek için; Sivas’a yürüyelim Madımak’ta buluşalım… Sivas yürüyüşüne katılmak insani bir sorumluluk, Madımak’ta buluşmak vicdani bir görevdir. Gelin canlar bir olalım…

(26 Haziran 2012)
Kemal BÜLBÜL / Genel Başkan
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti