Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.01.12   #3
Yido
Yeni Üye
Üye
Nereden: Londra
Rep Puani : 10
Standart Cevap: aleviler musulmanmi?

musulman olmak 5 vakitleri yapmak oyle degilmi gunde 5 defa namaz kirmak haca gitmek oruc tutmak...
ama aleviler bunlari yapmiyor bizde doga seyler cok onemli ates su gunes hayvanlar bunlara daha cok onem veriyoruz biz samaniz yollundayiz bana geliyor...
tabbi cok insanlar babam dahil her zaman derdi hakkiki musulman biziz..fakat dusuncelerim suan aleviler musluman degil geliyor bana muslumanla baglantlarimizi var ama christianismde var cok karisik kusura bakmayin turkcem fazla iyi olmadigi icin yanlis yazabilirim ve kendime umarim anlata biliyorum...
bence aleviler musluman degiler ver bizi musluman yapmaya calistilar ve insalarimizi zorladilar neler yapmadilar bizim insanlarimiza dedemizlere biz bosuna kacmadik daglara kendimizi daha unutmadik eskide ya musluman ol ya seni olduruz diye bir yasam oldu...iyice bunu arastirmak lazim ama cok zor birsey cok karisik eskiler dededen ne duymusa oyle devam ediyor ama eskiden korku icinde yasiyorduk eskilerin dusunceleri degisemeyiz o yuzden bu soru aleviler musulmanlar diye bilmek istiyorum suandakki dusuncem hayir degiler diyorum ama tabikki iyice arastirmak lazim ve sizden yardim istiyorum ..
Sponsor Reklamlar

Yido isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti