Tekil Mesaj gösterimi
Alt 14.10.11   #1
Pir Mehmet
Avatar mevcut degil.
Co-Admin
Kurucu
Üyelik tarihi: Dec 2010
Nereden: Şiran
Mesajlar: 2.112
Rep Puani : 54
Standart ABF Danışma Kurulu 29 Ekim'de toplanıyor!


Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) 29 Ekim’de 33 bileşeninin yöneticilerinin katılımı ile Ankara’da “Danışma Kurulu”nu topluyor. ABF Genel Başkanı Selahattin Özel, toplantı için yaptığı çağrıda şunları söyledi: “Alevi hareketini yenilemek ve büyütmek kuşkusuz mevcut Alevi Bektaşi Federasyonu’nun da yapısını, işleyişini, iletişimini, kurumsal yapılandırmasını da büyütmekten geçiyor. Hem ABF içinde, hem de ABF dışında Türkiye’si ile Avrupa’sı ile bir bütün olarak Alevi hareketinin içindeki sıkıntılar biliniyor. ABF Genel Yönetim Kurulu hiç bir sıkıntımızı ‘halının altına süpürmekten’ veya görmezden gelmekten yana değildir. Sağcısıyla, solcusuyla Türkiye’deki bütün çevreleri Alevi gerçeği ile yüzleşmeye çağıran Alevi hareketi, kendi örgütlenmesinde de yüzleşmekten uzak duramaz. Bunlardan dolayı, ABF olarak bütün bileşenlerimizle, bütün yöneticilerimizle yan yana gelmek ve yürüyüşümüzün yeni dönemini birlikte tartışmak ve planlamak istiyoruz.”

ABF Genel Başkanı Selahattin Özel’in “Danışma Kurulu” için yaptığı davet mektubunun tamamı şöyle:

Alevi hareketini birlikte yeniden yapılandırmak için

ABF Danışma Kurulu 29 Ekim’de toplanıyor!

Değerli Canlar,

ABF’nin Değerli Bileşenleri,

Değerli yönetici arkadaşlarımız,

Son 20 yılda ciddi bir çıkış yakalayan ve bir çok başarıya imza atan, Alevi toplumunu harekete geçiren, yüzbinlerce Aleviyi meydanlara toplayan, Madımak Oteli’nin kamulaştırılmasını sağlayan, bütün siyasi çevrelere Alevilerin temel taleplerini ‘ezberleten’ Alevi hareketi artık bir dönemi kapadı.

Alevi toplumun ihtiyaçları daha da büyüdü.

‘Saz-söz-semah’ gibi önemli çalışmaların yanı sıra, örneğin;

Ortaokul ve lise öğrencileri için dershane, üniversite öğrencileri için ‘yurt ve burs hizmeti’ vermeliyiz!

Hak ihlaleri için ‘Avukatlar Birliği’ oluşturmalıyız!

‘Araştırma ve İnceleme Dökümantasyon Merkezi’ kurmalıyız!

İnanç turizmi için Hacıbektaş, Abdal Musa, Hamza Baba gibi bir çok inanç merkezimizin alt yapısı oluşturmak, buraları “tozdan ve çamurdan kurtarmak” için ‘devletten özel bütçe’ istemenin bir hak olduğunu öne çıkarmalıyız!

Etkinliklerimizin hem biçimini hem de içeriğini daha da güçlendirmeliyiz!

Cemevlerimizde, derneklerimizde sosyal danışmandan, psikoloğa kadar bir çok hizmetlinin ailelerin ‘hizmetinde’ olmasını sağlamalıyız!

Yani özetle, akla gelebilecek ve hayata dair her alanda birliği sağlamaya, kent koşullarına uygun çalışmaları yeniden şekillendirmeye ve büyütmeye kadar bir dizi görev bizi bekliyor…

Alevi hareketini yenilemek ve büyütmek kuşkusuz mevcut Alevi Bektaşi Federasyonu’nun da yapısını, işleyişini, iletişimini, kurumsal yapılandırmasını da büyütmekten geçiyor. Hem ABF içinde, hem de ABF dışında Türkiye’si ile Avrupa’sı ile bir bütün olarak Alevi hareketinin içindeki sıkıntılar biliniyor. ABF Genel Yönetim Kurulu hiç bir sıkıntımızı ‘halının altına süpürmekten’ veya görmezden gelmekten yana değildir. Sağcısıyla, solcusuyla Türkiye’deki bütün çevreleri Alevi gerçeği ile yüzleşmeye çağıran Alevi hareketi, kendi örgütlenmesinde de yüzleşmekten uzak duramaz. Bunlardan dolayı, ABF olarak bütün bileşenlerimizle, bütün yöneticilerimizle yan yana gelmek ve yürüyüşümüzün yeni dönemini birlikte tartışmak ve planlamak istiyoruz.

Bu çerçevede ABF bünyesindeki 33 bileşenimizin bütün GYK veya YK üyelerinin katılımıyla 29 Ekim’de Ankara’da “yeninde yapılanmayı” tartışmak için ABF Danışma Kurulu’nu toplayacağız.

29 Ekim’de buluşup, tartışıp, daha güçlü bir birliğe ve daha güçlü bir örgüte doğru yola çıkacağımız inancıyla sizleri “ABF Danışma Kurulu”na davet ediyorum.

Çalışmalarınızda başarılar diler, saygılarımı sunarım...

Ankara, 11 Ekim 2011

Selahattin Özel, ABF Genel BaşkanıABF Danışma Kurulu, 29 Ekim 2011, Cumartesi, Saat 10:00

Ankara, HBAKV Ali Doğan Salonu

Gündem önerisi:

10:00-10:20 Genel Başkan’ın açılış konuşması ve genel değerlendirmesi

10:20:11:00 Yeniden yapılanma nasıl olmalıdır? (ABF’nin sunumu)

11:00-13:00 Değerlendirmeler, tartışmalar (1. Oturum)

13:00-14:00 Yemek arası

14:00-16:00 Değerlendirmeler, tartışmalar (2. Oturum)

16:00-16:15 Ara

16:15-18:00 Değerlendirmeler, tartışmalar (3. Oturum)

18:00-18:15 Ara

18:15-20:00 Toplantı sonuçları ve kararlar

20:00-20:30 Genel Başkanın kapanış konuşması
Sponsor Reklamlar

__________________
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti