Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç5Beğeni
  • 3 gönderen kristal
  • 2 gönderen renk

 
Seçenekler
Alt 01.02.14   #1
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: istanbul
Mesajlar: 714
Rep Puani : 65
Standart Allahcc: Derdim dinlerle değil:)


Twitter’da yaklaşık 110 bin kişi tarafından takip edilen "Allahcc" adlı Twitter hesabı sosyal medyada bir fenomen haline geldi. Hesabının kapatılması için kampanyalar başlatıldı, ...... gazetesinin internet sitesi ..........., hakaretler içeren bir haber kaleme alarak hem hesabı açan kişiyi hedef gösterdi hem de “Allahcc”nin takipçilerini Ergenekon ile ilişkilendirdi. Esprili tweetlerinin yanı sıra kimi zaman Nazım Hikmet’in doğum gününü kutlayan, 1 Mayıs’a katılmaya çağıran, acil bir kan ihtiyacını duyuran ve kimi zaman da ....yi eleştiren “Allahcc”nin hesabı bir varoluş simgesine dönüştü.

Ölüm tehditleri, saldırılar ve hakaretlere rağmen bugün on binlerce takipçisi tarafından desteklenen ve Twitter hesabından “coollarına” seslenmeye devam eden “Allahcc” soL gazetesinin sorularını yanıtladı.

Neden “Allahcc” adıyla bir hesap açtın?

Aslında bunun birkaç nedeni var: Bunların başında Allah diyen aslanlar, üzerinde Allah yazan koyunlar, kesilince içinden Allah yazısı çıkan domatesler –bir insan neden tam ortasından kesip domatesin içine bakar ve bu insanın Arapça bilme olasılığı nedir?- var. Düşünce çok eğlenceli olaylar. Temel neden bu. Diğer taraftan espri anlayışı gelişmiş, kolay gaza gelmeyen, bilinç düzeyi bir yere kadar ulaşmış insanların takip edeceğini düşündüm. Bu şekilde herhangi bir konuda insanlara ulaşmak istediğimde bunu kolaylıkla başarabileceğime inandım.

Hesabı açmadan önce fikrini kimseyle paylaştın mı?

Hayır, oldukça uzun bir süre gizli kaldı sonra bazı bazı arkadaşlarımla paylaştım. Genel olarak gizlilik temel prensibimiz tabii ki.

Hesabı açtığında ilk tepkiler ne oldu? Nasıl bir anda bu kadar takipçi sayısına ulaştın?

Bir anda olmadı aslında... Sanırım “spam” ve “blokallahcc” çabalarının bu konuda büyük katkısı oldu. Ne zaman birileri #blokallahcc ya da #spamallahcc şeklinde çalışma yapsa takipçi sayısında cidddi bir artış yaşanıyor.

#blokallahcc, #spamallahcc çalışması dediğin tam olarak nedir?

Bazı Twitter kullanıcıları benim Allah’a hakaret ettiğimi, şirk koştuğumu düşünerek kendi aralarında organize oluyorlar ve herkesten “Allahcc” hesabını bloke etmelerini istiyorlar. Bunu da #spamallahcc ya da #blokallahcc taglerini tweetlerinde paylaşarak yapmaya çalışıyorlar. Tabii ortada bir küfür yada gerçek manada kimseyi rahatsız eden, tehdit eden bir durum olmadığı için, hesabımın kapanması için verilen çabalar sadece reklam olarak dönüş yapıyor. Hesabımdan haberi olmayanlar bu TT’ler sayesinde görüp takibe başlıyorlar.

Sana yardım eden birileri var mı? Nereden geliyor aklına “okunmuş pirincin resmi sponsoru olmak”?

Yardım eden kimse yok, pek nadir olarak takipçilerin direkt mesaj yoluyla gönderdiklerini kullanıyorum lakin bunlar çok sınırlı... Öte yandan yazdığım hiçbir şey yeni sayılmaz; zaten hurafelerde var olan şeyler. Bu açıdan bakıldığında, dikkatli olduktan sonra herkes bunları görüp yazabilir.

DERDİM İSLAMİYETLE, HRİSTİYANLIKLA YA DA DİNLE DEĞİL

İnsanların dini hassasiyetlerini zedelediğini düşünüyor musun ya da onlara saygısızlık yaptığını?

Bu soru aklıma şunları getirdi: Hindistan’da ölen insanların ruhlarının hörgüçlü ineklerin bedenlerinde tekrar yaşama döndüğüne inanan ya da başka bir nedenle bu ineklerin kutsal olduğuna inana milyonlarca insan var. Bu tezin gerçek olmadığını ispatlayacak bir tek insan evladı yoktur yeryüzünde. Benim saygısızlık yaptığımı iddia eden insanlar, bu inanca sahip birini linç edebilirler ya da gerizekalı yaftası yapıştırıp küfürler eşliğinde alaya alabilirler. Siz gerçekten öldükten sonra Hindistan’daki bir ineğin hörgücünde hayatımıza devam etmeyeceğimizi garanti edebilir misiniz? Bunu iddia edebilir misiniz? Öte yandan insanların inançları ile dalga geçmek gibi bir şey söz konusu olmaz. Ortada dalga geçilen bir şey varsa bu, dini kendi çıkarları içi kullanan insanlar ve bu oyuna gelenleri eleştirme baabında gerçekleşiyor. Bu yönde eleştiriler var ama daha çok ölüm tehditleri, ki az önce bir tane daha aldım.

Daha çok neyle tehdit ediyorlar seni? Neler yazıyorlar?

En çok öldürmekle tehdit ediyorlar. “Seni buldum, yerini biliyorum, dalha geçtiğin Allah’ın yanına yollayacağım” gibi şeyler yazıyorlar.

Derdinin bir dine hakaret etmek olmadığını söyledin. Peki derdin nedir?

Bazı şeylerin artık normalleşmesini istiyorum belki de... Yapılan bir karikatür için ortalığın yıkılmasından rahatsızım mesela ya da ne kadar kanımıza dokunsa bile çekilen bir film için savaş çıkarmaya çalışanlardan yoruldum. Ne o karikatür çizildi diye bir müslüman dinden dönmüştür ne de çekilen bir film yüzünden. İnsanlar bunlardan rahatsızlık duyabilir ama verilen tepkilerin sınırlarını belirlemede çok başarılı değiliz. Benim derdim bu kafalara sahip insanlarla. Derdim müslümanlıkla, İslam’la ya da başka bir dinle değil. Klasik olacak belki ama din satanlardan pek haz almıyorum. Müslümanlıkla ya da başka bir dine inananlarla herhangi bir sorunum yok. Bence yılana tapan insanla bir hristiyan, bir müslüman, bir ateist ya da bir pastafaryan aynı saygıyı hak ediyor. İnsanların inançlarına herhangi bir tepki değil benim yaptığım.

Açıkası kimsenin benim yazdığım tweetlere bakarak dini pazarlamaya ara vereceğini düşünecek kadar da saf değilim. Ama en ezından aşırı tepkiler veren insanların bir şekilde buna alışmasını sağlayabilirim diye düşünüyorum, tabii bunu başarmadan önce başıma bir şey gelmezse.
Bir yandan da eğleniyoruz elbette ve eğlenirken 4-5 ünite kan ihtiyacı olan birinin yardımına 10 – 15 kişinin koşmasını sağlıyor yazdıklarım. Bazı konularda tepki gösterebileceğimiz insanlarla birlikte olmamıza yarıyor Twitter.

Tweetlerinde,”Allah diyen” aslan, karga videoları, üzerinde Allah yazan portakal gibi çok sayıda paylaşım var... Bu konuda ayrıca bir tepkiye sahipsin sanki...

Ortasından kesilmiş bir domatesin içinde Allah yazısı olduğu haberleriyle büyüdük. Bir dönem üzerinde Allah yazan koyun televizyona konuk oluyordu. Allah diyen aslan en sonunda da Allah diyen karga çıkmış. Allah’ın gerçekten bunlara ihtiyacı var mı? Tüm kainatı yaratan büyük kudretin herhangi bir yalana ihtiyacı var mı? Evet, biraz kızıyorum Allah’a inanmak için kimsenin kanıta ihtiyacı olmamalı. Üzerinde Allan yazan bir portakal fotoğrafına denk geldim internetten ve çok hoşuma gitti, paylaşmak istedim. Sanırım bine yakın kişi tarafından paylaşıldı. İnsanlar bunu görünce ne kadar Allah diyen... şeklinde video varsa yollamaya başladı.

Takipçilerinin profili nasıl, kimler daha çok takip ediyor seni?

Aynı duyguları paylaştığım insanlar beni takip ediyor genellikle. Aynı sorunlara üzüldüğümüz, aynı şeylere güldüğümüz insanlar... Yazdıklarıma bazen “Allam ağzına sağlık” “Allam sensiz ne yapardık biz iyi ki bizi yarattın” şeklinde esprili tepkiler geliyor. Bunların yanında siyasi bir çizgim var ama elbette herkese eşit mesafede duruyorum. Bu açlık grevlerindeki tutsaklar da olabilir, annesinin cenazesinde telefonla görüşmesine izin verilmeyen biri de, bir Ergeneok tutuklusu da, başörtüsü yüzünden haksızlığa uğrayan biri de olabilir.

Beni takip eden insanların büyük kısmının belli bir olgunluğa gelmiş olduğuna inanıyorum.
Allahcc nasıl bir dünyanın hayalini kuruyor?

Biz kainatı yaratırken sınır koymadık, kimseyi kimseden üstün kılmadık. İnsanlara akıl ihsan eyledik ve insanlara bunu kullanarak daha iyi yaşama imkanı verdik. İnsanlara kendilerini geliştirme şansı verdik. İnsanlar şeytanı haklı çıkartırcasına bencilliklerinin kölesi olup, başka insanlar ve diğer canlıları sömürmek için kullandılar verdiklerimizi . Sınırlar çizdiler, hakimiyet için kan döktüler. Şüphesiz ki hayal kurmak için fazla yaşlıyız ama hayalini kurduğumuz dünya bu değildi.

ALLAHCC İSİMLİ TWİTTER KULLANICISININ BAZI MESAJLARI:

"Evreni yarattığımız için pişman değiliz. Yaratırken pişman olduğumuz tek Evren Kenan",

"hobilerim: amip yaratmak, fobilerim: yok",

"Allah diyen karga burada ateyizler nerede"

"Megan Fox bizim kalfalık dönemi eserimizdir. Ustalık eserimiz için bakınız: Adriana Lima"

"Okunmuş pirincin resmi sponsoru Allahcc, sınava girecek coollarına başarılar diler."

"Güzele bakmak ne yazık ki sevap point kazandırmıyor. Bu tarafta 'Vay ben duymadım' demeyin."

"RTE'yi al M.Kemal'i geri ver diye çok baskı var ama yemezler"

"Tamam; yıldızlar, güneş, dünya şans eseri oluştu. Hadi bunlar varlığımızı kanıtlayamaz. Peki ya Victoria's Secret? Bu da mı gol değil?

ELİF ÖRNEK / SOL GAZETESİ
Sponsor Reklamlar

bilgeyol, renk ve DİVANE bunu beğendiler.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 02.02.14   #2
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Üyelik tarihi: Jul 2012
Nereden: istanbul
Mesajlar: 1.677
Rep Puani : 80
Standart Cevap: Allahcc: Derdim dinlerle değil:)


" Günaydın, bugün benim için ne yapacaksınız bakiyim?"

twitlerden biri
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve kristal bunu beğendiler.
__________________
"Dünya vatanım, tüm insanlar kardeşim ve iyilik yapmak dinimdir."

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Fotoğraf değil, çizimler :) Sun's Son Her Telden 1 03.10.12 20:09
Cimbom değil miydi? Yılmaz Bakar Şiir ve Türkü-Ezgi Bölümü 0 04.12.11 10:14
‘1 Mayıs’ kutlu değil! Pir Mehmet Her Telden 0 07.05.11 20:18
Arzu, Derdim Çoktur Hangisine Yanayım kepenekli çoban Türkü Bölümü 3 01.05.11 01:11
Inanılır gibi değil !. meyou Her Telden 2 06.05.10 09:15
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2