Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 31.05.13   #1
HURUFİCAN
HURUFİCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 0
Standart Taksim Gezi Parkı!

Taksim Gezi Parkı neyin Çarkı olacak...
Cuma namazından çıkan Allahın ve resulun sünneti olan yeşil için tekbir getirmelerini gördüm.Lakin rüyaymış...
Gezi parkı cem karacanın idolü ,sevgililerin elele tutuştuğu, evlenme teklifi yaptığı , kuşların ağaçların ötüştüğü, insanların ucuz çay içtiği soluduğu memleket havası, sağcısıyla solcusuyla inanan ile inanmayanıyla anılarının olduğu bir yerdir...

"Her kim boş, kuru ve çorak bir yeri ihya edecek olursa, bu amelinden dolayı Allah tarafından mükafatlandırılır. İnsan ve hayvan ondan faydalandıkça orayı ihya edene sadaka yazılır"

AVM yaparak "avmler cenneti" olan ülkeye yararı ne....

Elinde dikime hazır bir fidanı olan kimse, kıyametin kopmakta olduğunu görse bile kıyamet kopmadan dikimini yetiştirebilecekse, elindeki fidanı hemen diksin."Hadis
Allah ya Ali ya Muhammed hoşgörü birlik diyoruz Cümbüş evi oluyoruz...
Emek diyoruz kapı dışarı...
Vatan diyoruz, ulusalcı faşist...
Parasız sağlık eğitim diyoruz vay komünist...
Özgürlük diyoruz vay terörist...
Hoşgörülü olalım diyoruz, kindar nesil yetişeçek..
Geçim sıkıntısından Acım diyoruz,gözün doysun oluyoruz...
Mazlumun yanında oluyoruz vay anarşist sosyalist komünist
Bu gün Hava bozuk ,chp,mhp ,bdp yapmıştır...
Ağaç diyoruz alsana gaz...
Tüm kanalları basını dizginlerini her köşeyi tutan yazarla çizere akademisyenlerde aynı notu okumalarından da millet bıktı...

Bıkmayan ve sofrada olana nimet gelene gelirde garibede din hadis masallarıda çok...

Allahım sen hakkımızda hayırlısını ver.

“İnna lillahi ve inna ileyhi raci’ün” (Biz, Allah’ın kullarıyız, ancak O’na döneriz, musîbetlerine razıyız.
Hadi bakalım...
İnşallah sağ duyu hakim olur.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
HURUFİCAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.05.13   #2
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76
Standart Cevap: Taksim Gezi Parkı!

HURUFİCAN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cuma namazından çıkan Allahın ve resulun sünneti olan yeşil için tekbir getirmelerini gördüm.Lakin rüyaymış...
Gezi parkı cem karacanın idolü ,sevgililerin elele tutuştuğu, evlenme teklifi yaptığı , kuşların ağaçların ötüştüğü, insanların ucuz çay içtiği soluduğu memleket havası, sağcısıyla solcusuyla inanan ile inanmayanıyla anılarının olduğu bir yerdir...

"Her kim boş, kuru ve çorak bir yeri ihya edecek olursa, bu amelinden dolayı Allah tarafından mükafatlandırılır. İnsan ve hayvan ondan faydalandıkça orayı ihya edene sadaka yazılır"

Elinde dikime hazır bir fidanı olan kimse, kıyametin kopmakta olduğunu görse bile kıyamet kopmadan dikimini yetiştirebilecekse, elindeki fidanı hemen diksin."Hadis
Tüm kanalları basını dizginlerini her köşeyi tutan yazarla çizere akademisyenlerde aynı notu okumalarından da millet bıktı...

Bıkmayan ve sofrada olana nimet gelene gelirde garibede din hadis masallarıda çok...

“İnna lillahi ve inna ileyhi raci’ün” (Biz, Allah’ın kullarıyız, ancak O’na döneriz, musîbetlerine razıyız.
Hadi bakalım...

yazımını okudum hurifican kardeşim,

büyük bölümüne katılmakla beraber,

katılmadığım noktalardan en büyüğü,

sağ duyu hakim olur demişsin,

bu lafı güzaftır,

alevi katliamları fermanı veren yavuzda,

sağduyudan bahsetmiştir topluma,

toplumu morfinlemek için,

biz buna sol duyu yada insani görev diyelim.

sağ duyudan bahsedenler,

hep egemenlerin degirmenine su taşımıştır sevgilerle.
Sponsor Reklamlar

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (31.05.13 Saat 22:53 ) değiştirilmiştir.
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.05.13   #3
bilgeyol
Yönetici
Standart TOPLUMSAL Uyanışın MİLADI olsun.

Her yer Gezi Parkı, her yer direniş, her yer gaz …

Kırmızı Haber | 31 Mayıs 2013 | Alt Manşet, Gündem, Manşet, Numaralı Haberler, Son Dakika
Ankara ve İzmir’de Taksim Gezi Parkı eylemine destek için binlerce kişi toplandı. Güvenlik güçleri bu şehirlerdeki eylemcilere de biber gazı ve tazyikli suyla müdahale etti

ANKARA-İZMİR – ZONGULDAK – Ankara’da Taksim Gezi Parkı’nda polisin müdahalesini protesto eden yüzlere kişi Kuğulu Park’ta toplandı. Protesto sonrasında Kuğulu Park’tan ayrılan bir grup Atatürk Bulvarı’nı kapatarak Kızılay istikametine doğru yürüyüşe geçti. Yürümek isteyen gruplara çevik kuvvet ekipleri biber gazı ve tazyikli suyla gruba müdahale etti. Grupların Kuğulu Park ve Atatürk Bulvarı çevresinde bekleyişleri sürüyor.
İZMİR’DEN GEZİ PARK MÜDAHALESİNE 10 BİN KİŞİLİK PROTESTO
İzmir’de, yaklaşık 10 bin kişi, Taksim Gezi Parkı’ndaki polis müdahalesini prostesto etti. Topluluk “Her yer Taksim her yer direniş”, “Kimyasal Erdoğan”ve “Direne direne kazanacağız” sloganları attı.
Sosyal paylaşım sitelerinden örgütlenen yaklaşık 10 bin genç, Taksim Gezi Park’ta ağaçların kesilmesini protesto eden göstericilere polis müdahalesini protesto etmek için biraya geldi. Alsancak İskelesi’nde buluşan kabalığa taraftar grupları ve bazı partilerin gençlik kolları da destek verdi. Topluluk “Her yer Taksim her yer direniş”, “Kimyasal Erdoğan”, “Direne direne kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Satılmış medya istemiyoruz” ve “Hükümet İstifa” sloganları attı. “Diren Gezi Park İzmir Yanında”, “Gezi Parkı Yıkarsanız Ülkeyi Başınıza Yıkarız” ve “Bir Orman Gibi Kardeşçesine” pankartları taşıyan topluluk Onuncu Yıl ve İzmir Marşılarını söyledi. Topluluk daha sonra Kıbrıs Şehitleri Caddesi’ne hareket geçti. Göstericiler caddeyi boydan boya doldururken apartmanların balkonlarından bazı vatandaşlar eyleme destek verdi. Yaklaşık bir saat daha protestoyu sürdüren gençlerin bir kısmı dağıldı. Bir kısım protestocu Gündoğdu Meydanı’nda çimenlerin üzerine oturup beklemeye başladı.
YÜRÜYÜŞE GEÇEN GRUBA POLİS MÜDAHALE ETTİ
İzmir’de Taksim Gezi Parkı’ndaki polis müdahalesini prostesto eden grup Konak yönüne yürüyüşe geçti. Polis, grubun önünü kesip gaz bombaları ve tazyikli su ile müdahale etti. Protestocu grup ile polis arasında çatışmalar devam ediyor.
MEZUNİYET TÖRENİNDE ‘GEZİ PARKI’ PANKARTINA GÖZALTI
Zonguldak’taki Bülent Ecevit Üniversitesi’nde 2012-2013 eğitim öğretim yılında mezun olan 4 bin öğrenci diplomalarını alarak kep fırlattı. Tören sırasında stadın kenarındaki köprüye ‘Gezi parkı direniyor Taksim’e selam’ yazılı pankart asan Öğrenci Kolektifi üyesi 5 öğrenci gözaltına alındı.
Kozlu Şehir Stadı’nda gerçekleştirilen törene Vali Erol Ayyıldız, Zonguldak Belediye Başkanı CHP’li Muharrem Akdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Ergün Özgür, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, Rektör Prof.Dr. Mahmut Özer, öğretim görevlileri, öğrenciler ve aileler katıldı. Yaklaşık 5 bin kişinin izlediği tören, öğretim üyeleri ve mezun olan öğrencilerin yürüyüşü ile başladı. Törende, üniversitede birincisi, ikincisi ve üçüncüsü ile fakültelerinde ilk üçe giren öğrencilere ödülleri ve diplomaları verildi.
Rektör Prof. Dr. Mahmut Özer, Bülent Ecevit Üniversitesi olarak eğitim-öğretim kapasitesini artırmak için tüm eğitim birimlerine hem çok sayıda yeni bölüm kazandırmaya hem de öğretim elemanı sayısını önemli ölçüde artırmaya devam ettiklerini söyledi. Rektör Özen, “Tüm bu gelişmelerin doğal bir sonucu olarak da, son iki yıl içerisinde öğrenci sayımızı yüzde 30, öğretim elemanı sayımızı yüzde 24, yardımcı doçent öğretim üyesi sayımızı yüzde 25, doçent öğretim üyesi sayımızı yüzde 69 ve profesör öğretim üyesi sayımızı ise yüzde 54 arttırmış olmanın haklı gururunu yaşıyoruz” dedi. Törene 7 aylık oğlu Mustafa Emre ile birlikte katılan Tıp Fakültesi son sınıf öğrencisi 26 yaşındaki Süheyla Gündoğdu Savaş, diplomasını Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof.Dr. Mustafa Aydın’dan aldı. Öğrencilere diplomalarının verilmesi sırasında stadın kenarında yer alan yoldaki köprünün korkuluklarına Öğrenci Kolektifi Üyesi öğrenciler ‘Gezi parkı direniyor Taksim’e selam’ yazılı pankart astı. Pankart, durumu fark eden polisler tarafından toplandı. Pankartı astığı belirlenen 5 öğrencinin gözaltına alındığı belirtildi. (DHA)

toplumsal çürümüşlüğün yaşandığı ülkemizde,

bu direniş toplumsal muhalefetin miladı olur,

ülkemiz orta çağ karanlığına yürüyor,

buna dur demek için ,

toplumun birleşmesi gerekmektedir,

bu gün gezi parkına el atanlar,

yarın yandaşlaştırdıkları hukukla,

tüm degerlerinize el atarlar,

DEMOKRATİK HUKUK DEVLETİ İÇİN

ORTAK MÜCADELE
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Konu bilgeyol tarafından (31.05.13 Saat 23:16 ) değiştirilmiştir.
Alt 31.05.13   #4
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

fasizimle yönetilen bir ülkenin. kana susamış polisine söylenecek pek söz bulamıyorum
Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve renk bunu beğendiler.
Alt 31.05.13   #5
HURUFİCAN
HURUFİCAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 0

bilgeyol Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yazımını okudum hurifican kardeşim,

büyük bölümüne katılmakla beraber,

katılmadığım noktalardan en büyüğü,

sağ duyu hakim olur demişsin,

bu lafı güzaftır,

alevi katliamları fermanı veren yavuzda,

sağduyudan bahsetmiştir topluma,

toplumu morfinlemek için,

biz buna sol duyu yada insani görev diyelim.

sağ duyudan bahsedenler,

hep egemenlerin degirmenine su taşımıştır sevgilerle.

sözlerinizi kulaklarınız işittiğini sanmıyorum.İşitse de algıdan bi haber olarak görüyorum.Neyi ne ile toplamaktasınız.Bu gibi önemli konuda yazdığıma katılıp sonrada özne olarak kadar çarpıtmak neyin delalettir.
Devlet sağ duyuda bulunur.Halk "Spontane" gelişimde sağ duyuda bulunması imkansızdır.Bu bir sosyoloji ve siyaset teorimi ve uygulamasının verileridir.

Yazdığımı bir kere daha anımsatayım.

Hadi bakalım...
Sponsor Reklamlar

HURUFİCAN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.05.13   #6
bilgeyol
Yönetici

Hurifican,

ülkmizde sağduyu dediler,

maraş ve sivas katliamının üzerini örttüler,

sanıklarını serbesst bıraktılar,

eger sağduyu egemenlerin degirmenine su taşıyıp,

katliamların üzerini örtüyorsa,

ben sağduyuyu istemiyorum,

insani duyu veya sol duyu istiyorum.
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 31.05.13   #7
bilgeyol
Yönetici

İstanbul hala direniyor! 'Biz buradayız, herkes Taksim'e' (Güncelleme 23:23)

İstanbullular, bugün sabah saatlerinde başlayan polis saldırısına rağmen Gezi Parkı'na sahip çıkıyorlar. Taksim Meydanı civarında 10 binlerce yurttaş saldırıya rağmen direniyor.

Güncelleme 23:23

Tarlabaşı'nda havafişekler atılıyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme 23:14

Polisin İstiklal'deki vahşi saldırısı sürüyor. Şu anda gazdan göz gözü görmüyor. Polis gaz bombalarını insanlara nişan alarak ateşliyor.

--------------------------------------------------------------------------------

Güncelleme 23:07

Polis tekrar gaz bombaları ve tazyikli suyla İstiklal Caddesi'nde saldırıya geçti.

Güncelleme 22:50

Rus kanalı Russia Today Taksim direnişini canlı yayınlıyor. Görüntülerde binlerce kişi "Hükümet istifa!" sloganını atıyor:

http://rt.com/on-air/turkey-clashes-istanbul-park/

Güncelleme 22:48

Polis Taksim'deki Burger King'in içine gaz bombası attı.

Güncelleme 22:45

İstiklal'de direniş artarak sürüyor. Harbiye'de de polis saldırısı sürüyor.

Güncelleme 22:31

Yaralılar için İstiklal Caddesi'ndeki TKP Beyoğlu İlçe binası revir olarak kullanılıyor.

Güncelleme 22:21

Polis Harbiye'de tekrar saldırdı. Bölgede bulunan soL muhabirleri, buna rağmen kalabalığın gittikçe arttığını belirtiyorlar.

Güncelleme 22:17

Harbiye ve Cevahir önünde toplanan halka polis saldırmaya devam ediyor. Harbiye Askeri Müzesi önünde yurttaşlar "Katil Erdoğan!" sloganı atıyorlar.

Güncelleme 21:57

Polis saldırısı sonucunda ayağından yaralanan ve hala İstiklal Caddesi'nde olan TKP Merkez Komite üyesi Erkan Baş'ın izlenimleri şöyle:

"Fransız Konsolosluğu'ndan Galatasaray Lisesi'ne kadar müthiş bir kalabalık var. İnsanlar çok kararlı, hep bir ağızdan slogan atıyorlar. Polis ara ara bomba atıyor, ama kararlılık ve insanların yuhalaması karısında geri çekiliyor. Bu olay AKP'nin gidişinin habercisidir, müjdecisidir. Biz buradayız, herkes Taksim'e!"

Güncelleme 21:50

Türkiye Komünist Partisi'nden gelen bilgilere göre, 68 parti üyesi yaralandı, 14 parti üyesi de çeşitli hastanelerde tedavi altına alındı. 1 TKP üyesinin kafatasında çatlak var.

Güncelleme 21:49

Harbiye'deki ağır polis saldırısı sonucunda bir yurttaş ağır yaralanarak hastaneye kaldırıldı.

Güncelleme 21:18

Harbiye'de polis yine çok sert müdahale etti. Marketlere bile tazyikli su sıkılıyor, gaz bombası atılıyor.

Güncelleme 21:08

İstanbul'da direniş daha da kalabalıklaşıyor. İstiklal Caddesi hıncahınç dolu. Harbiye kolunda da polis saldırısına rağmen yurttaşlar dağılmıyor.

İstanbul'da Gezi Parkı'na sahip çıkan yurttaşlar yaklaşık 15 saattir polis saldırısına direniyorlar.

Harbiye civarında şu anda 20 bini açkın kişi var. Polisin sert müdahalesi sonucunda Osmanbey metrobüs durağına kadar geri çekilme yaşandı.

İstiklal Caddesi'nde ise Mis Sokak'tan Galatasaray Lisesi'ne kadar tıklım tıklım bir kalabalık var. Polis saldırısına rağmen yurttaşlar direniyor.

Gelişmeleri anbean aktarıyoruz...

(soL - Haber Merkezi)
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...
Alt 31.05.13   #8
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

Sevgili Bilgeyol Can güç faşist iktidarın elinde ve en doğal hakların talepleri bile gaz bombasıyla karşılanıyor... İnsanların kafalarına atıyorlar, kontrol ve engelleyici değil direk öldürmek amaçlı!
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.

Thomas Paine
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 31.05.13   #9
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

yorumsuz...

Sponsor Reklamlar

bilgeyol ve renk bunu beğendiler.
Alt 31.05.13   #10
bilgeyol
Yönetici

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
yorumsuz...

zaten yorumada gerek yok deniz kardeşim,

her şey açık ortada.
Sponsor Reklamlar

Deniz ve renk bunu beğendiler.

Biz susmadıkça
Ve biz hiç susmayacağız.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,

ALEVİLİK YOLDUR...

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...