Sponsor Reklamlar

Ağaç Şeklinde Aç13Beğeni
  • 2 gönderen dAbBe
  • 1 gönderen renk
  • 4 gönderen dAbBe
  • 1 gönderen Cem Sultan
  • 2 gönderen kristal
  • 3 gönderen Cem Sultan

Seçenekler
Alt 12.11.12   #1
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32
Standart Ipnoz (Hipnoz)

Ünlü terapist Milton Erickson ipnoz tekniklerini her hastasina teker teker uyacak sekilde ayarlardi. Bir gün alti yasinda bir cocugu ailesi Erickson´a getirdi. Ailesi cocuklarinin yatagi islatmasini kesmesi icin Erickson´dan yardim istiyordu. Cocugun bu durum karsisinda saldirgan bir tavir takindigina dikkat eden Erickson ana babayi odadan cikardi ve cocuga “Sen anne babana aldirma. Onlar cocuklarin yedinci dogum gününe kadar yatagi islatmayi birakmadiklarini bilmiyorlar” dedi. Bir kac hafta sonra yedinci dogum günü partisinden sonra, cocuk yatagini islatmaz oldu. (Ipnoz ve ötesi – lee pulos)

Aslinda cok ilginc bir konu. Ama Ipnoz yapmasini bilenler bunu nedense nasil yaptiklarini aciklamayip ipe unseriyorlar. Varsa icimizde uzman bir ipnozcu aciklasin sunun sirrini bir zahmet.
Sponsor Reklamlar

renk ve tiSes bunu beğendiler.
dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 12.11.12   #2
tiSes
Üye
Üye
Nereden: Ankara
Rep Puani : 30
Standart Cevap: Ipnoz (Hipnoz)

Bir kitap almıştım Hipnoz ile ilgili. Yarı hipnoz ve tam hipnoza dair birşeyler yazıyordu aslında farkında olmadan günlük yaşamda insanlar birbirlerini hipnoz ediyorlar.

Hipnoz deyince Rasputini anmassak olmaz. Müthiş bir hipnoz yeteneğine sahipmiş.Çariçeyi bile parmağında oynattığına göre. Yani sevgili üstadım hipnozda en etkili uzuv gözdür, enerji aktarımı gözle direk yapılır bu yüzdenmi bu konuyuda açıverdin? Nerden tutarsak tutalım,bakarsak bakalım herşey ONA çıkar üstadım
Sponsor Reklamlar

tiSes isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.12   #3
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

İnançlar belirler ipnotizmayı... herkes ipnotiktir, insan dikkatini biraz yargı ve inançlarına çevirirse kimler tarafından neye ipnotize edildiğini anlar!
Sponsor Reklamlar

tiSes bunu beğendi.
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.12   #4
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Bir keresinde dis doktoruna gitmistim. Doktor disi inceledikten sonra cekmek zorunda oldugunu söyledi.
Pensenin ambalajini acti ve burnumun dibine dogru uzanan kücük masanin üzerine koydu. Daha sonra dis kökünün büyük oldugunu ve cekmeden önce telle disi saran etleri siyirmasi gerektigini söyledi.
O siyirmaya baslarken benim gözüm devamli masanin üzerindeki pensedeydi. Ne zaman eline alacakta cekecek diye korkuyordum. Biraz daha siyirdiktan sonra bittigini söyledi ve gülmeye basladi.

Benim dikkatimi penseye odaklayarak, elindeki tel aletle dis etini siyirarak disi cikarmisti.

En iyi ipnozcularin dis doktorlari oldugunu bir yerden okumustum ve hemen o geldi aklima.
Sponsor Reklamlar

renk, Cem Sultan, gokhan1 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
Alt 13.11.12   #5
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bir keresinde dis doktoruna gitmistim. Doktor disi inceledikten sonra cekmek zorunda oldugunu söyledi.
Pensenin ambalajini acti ve burnumun dibine dogru uzanan kücük masanin üzerine koydu. Daha sonra dis kökünün büyük oldugunu ve cekmeden önce telle disi saran etleri siyirmasi gerektigini söyledi.
O siyirmaya baslarken benim gözüm devamli masanin üzerindeki pensedeydi. Ne zaman eline alacakta cekecek diye korkuyordum. Biraz daha siyirdiktan sonra bittigini söyledi ve gülmeye basladi.

Benim dikkatimi penseye odaklayarak, elindeki tel aletle dis etini siyirarak disi cikarmisti.

En iyi ipnozcularin dis doktorlari oldugunu bir yerden okumustum ve hemen o geldi aklima.

cok güzel bir yöntem ve hikaye...
aslında birde dogal hipnoz vardır. Mesela birseyi sürekli olarak tekrar ve takrar yapan kisiler dogal hipnoza ugrar farkında olmadan.. Otobüste uyuyan kisilerin cogunlugu dogal hipnozdur. Yıllarca aynı güzergahta gide gele artık hipnoz olmaya baslarlar ama bunlar hafif hipnoz sınıfına girer.. Yada dikis makinasını yıllarca kullanan birinin dikis dikerken dalıp gitmesi de bir dogal hipnozdur. Uzun yol söförlerinin bazen gözü acıkken hem araba sürüp hemde rüya görmeleri de dogal hipnozdur. Gözleri sadece yolun cizgisini takip eder ama beyin o sırada rüya görüyordur.. Tabi bu dogal hipnozlar hemen olusmaz..

Normal hipnozu ise kitaplarda yazmazlar cünkü yazılabilecek belli baslı kriterlerin dısında bilinc altına giris icin kesin yollar yoktur. Bu nedenle hemen hemen her hipnozcunun kendine has bir teknigi olur. Ama sunu söyleyebilirim ki en güzel yol ve yöntem konusarak hipnoz yapmaktır. Yoksa filmlerdeki gibi gözlerin önünde bir objeyi sallandırarak kimse kimseyi hipnoz yapamaz. Bu isin eylence kısmıdır.
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.12   #6
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Sponsor Reklamlar

Alt 13.11.12   #7
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65

cem sultan söyledğin şey mantıklı geldi..
söylediklerinden yola çıkarsak internet bağımlılıda hipnotize olabilir.

birde gördüğüm bir rüya aklıma geldi
rüyamda süheyla anayla karşılaştım
gözlerini dikti hipnoz etmeye çalışıyodu
bende karşı çıkıyodum sana izin vermiyorum beni ipnotize edemezsin
der demez kaçıp kurtulmuştum
(inş mürid ve mürideleri bu yazımı görmez mazallah neler olur düşünemiyorum bilene heheh)

bildiğim kadarıylede kişi izin vermezse hipnoz olayı gerçekleşmez.

Sponsor Reklamlar

renk ve Cem Sultan bunu beğendiler.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 13.11.12   #8
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya

kristal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

bildiğim kadarıylede kişi izin vermezse hipnoz olayı gerçekleşmez.

evet dogru kisi istemezse hipnoz olmaz. Ayrıca hipnoz yapılan kisiye herseyi yaptırabiliriz gibi bir algı vardır ki buda yanlıs bir algıdır. Mesela cicekleri cok seven birine hipnozla bile olsa cicek koparttıramazsınız ama cicekleri umursamayan birine kolaylıkla cicek koparttırabilirsiniz. Ayrıca hipnozla bircok tedavi, kisisel ve ruhsal iyilestirme vs yapılabilir. Hipnozun nimetleri hayal gücünüzle sınırlıdır desek yanlıs olmaz...

Bu konuda yanlıs hatırlamıyorsam Aristo'nun harika bir deneyi vardır. Meydanda hic okula gitmemis bir köleyi hipnoz yaparak ona matematik islemleri yaptırıyor. Gerci bunu insan beyninin bos olmadıgını ispatlamak icin yapıyor ama bu aynı zamanda hipnozla neler neler yapılabileceginin kücük bir örnegidir.
Sponsor Reklamlar

dAbBe, renk ve tiSes bunu beğendiler.
Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 15.11.12   #9
erzinCANIM
Yeni Üye
Üye
Nereden: Gurbet
Rep Puani : 10

Erickson ve Freud hep ilgimi çekmiştir.. Çok sesli söylemiştim bi ara önümüzdeki sınav süresi erickspn ve freud'u rüyamda görecem herhalde
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2