Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Yaşam (http://www.piryolu.com/forum/yasam.html)
-   -   Aura, Biyoenerji ve insan vücudundaki çakralar. (http://www.piryolu.com/forum/yasam/6561-aura-biyoenerji-ve-insan-vucudundaki-cakralar.html)

dAbBe 12.11.12 22:21

Aura, Biyoenerji ve insan vücudundaki çakralar.
 
http://www.wallpaperhere.com/thumbna...4/yin-yang.jpg
Biyoenerjitik, vücuttaki enerji süreclerinin isigi altinda insan kisiligini inceleyen bir bilim dalidir. Bu tanim biyokimyacilar tarafindan moleküler ve molekülalti düzeydeki enerji olaylarini arastiran bir alani tanimlamak icinde kullanilir. 1937 yili nobel ödülü Macar tip adami, Albert Von Szent-Györgyi hareket edebilmesi icin hayat makinasinin enerjiye ihtiyaci olduguna isaret etmisti. Nitekim hareket eden her cismin bir enerjiye ihtiyaci vardir. Günümüzde bu enerjinin elektirik enerjisi türünden oldugu düsünülmektedir. Ancak yasayan organizmalar söz konusu oldugunda bu ortak görüsün disinda olan baska görüsler de bulunur. Reich´a göre kökeni elektirik olmayan ve orgon adi verilen bir enerji türü daha vardir. Nitekim Cin felsefesinde Yin ve Yang (Aydinlik ve karanlik) adinda ve bir biriyle zit kutup teskil eden iki tür enerji mevcut olup, bunlar akupunktur tedavisinin esasini teskil ederler. (Alexander Lowen)

Sitede bu konu ile ilgilenen arkadaslar oldugunu iyi biliyorum. :)
Hadi bakalim...;)

tiSes 12.11.12 22:47

Cevap: Biyoenerjitik.
 
Bu konuda çok engin bilgilere sahip değilim üstadım.

Kristal can bu alanda epey malumata sahip gördüğüm kadarıyla.

Her birimizin sahip olduğu bir enreji alanı var. Aura diyorlar, özellikle hristiyanlıkta dini resimlerde İsa'nın,Meryem'in ve azizlerin başlarında birer hale resmedilir,işte o hale aura olmalı.

Her birimizin aurasının genişliği birbirinden farklıdır. Aura alanı geniş olanların asıl enerji kaynağından enerji çektiği vede bunu şifa amaçlı aktarabildiği söylenir. Bazıları ise şifalandırmak yerine tam tersi enerjinizi emmek için çalışır.

En basiti kendinizi yanlarında rahatlamış,neşe ve güç dolmuş hissettiğiniz birileri vardır,onlarla tam bir güven ve uyum içindeyseniz karşılıklı birbirinizi onarır ve güçlendirirsiniz. Tam aksi yönünde bir insanın yanında ise enerjinizin çekildiğini,halsizleştiğinizi,keyifsizleştiğinizi ve ya sinirli hallere gidiğinizi farkedersiniz. Bu topikte salt Bio enerjden bahsetmek eksik olur. Bu konu alanında düşündüklerim bunlardır.

dAbBe 12.11.12 22:50

Cevap: Biyoenerjitik.
 
Ben konunun ismini Aura ve biyoenerji olarak degistireyim o zaman.

tiSes 12.11.12 22:52

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Aurada desek eksik kalacak diyeceğim sen zatı alimi topa tutacaksın şimdi :)

dAbBe 12.11.12 22:54

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Yeni geline hadi oyna demisler de "Yerim dar" demis. :D

tiSes 12.11.12 22:59

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Her konuda hakikatle ilgili bir miktar bildiklerimiz vardır,araştırmakla bilebileceğimiz hakikatlerde vardır ama araştırsakda hiç bilemeyeceğimiz hakikatlerde vardır can :)

renk 12.11.12 23:56

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Kozmik enerji tepe çakra ve kök çakra arasında döner... tepe çakradan gelen kozmik enerji diğer çakralar aracılıyla farklı enerjilere dönüşür. Öfke, sevgi kıskançlık v.s... enerji akışındaki aksaklıklar ve tıkanıklar hastalıklara sebep olur. Tepe çakradaki tıkanık ilahi duygulara ulaşmayı, idraki kısıtlar... insanlarin coğunun tepe çakrası tıkalı:) V.s. v.s. şu an aklıma gelenler bunlar...
Dabbe can auranı görebiliyorum:D

tiSes 13.11.12 07:48

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Tepe çakra tamamen kapalı olamaz can, olduğu takdirde insan yaşamsal enerjiyi çekemez ve ölür. Tıkanıklık önemli ölçütte olabilir.(ilahi,yaratıcı,kozmik enerji ne denirse),temizlemek ise içi arındırmak tabiri ile ifade edebiliriz.

renk 13.11.12 21:46

Cevap: Aura ve Biyoenerji
 
Alıntı:

tiSes Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 28241)
Tepe çakra tamamen kapalı olamaz can, olduğu takdirde insan yaşamsal enerjiyi çekemez ve ölür. Tıkanıklık önemli ölçütte olabilir.(ilahi,yaratıcı,kozmik enerji ne denirse),temizlemek ise içi arındırmak tabiri ile ifade edebiliriz.

Can ben de tıkanıklıktan bahsettim zaten, hiçbir çakra tamamen tıkalı olamaz olursa kişi ölür.. arınma işi ise zor bir iş... doğu mistizmine göre 7çakra içinde 7cennet 7cehennem var ve bu cennet ve cehennemlerin birçok katmanları var. Her çakradaki duyguların olumlu ve olumsuz halleri cennet ve cehennemi temsil ediyor...tüm bu katmanları aşan kisi kendi maddi bedenini de aşıp diğer alemlere de ulaşabiliyor!

kristal 13.11.12 22:33

Cevap: Aura, Biyoenerji ve insan vücudundaki çakralar.
 
her insan evrendir yaratılan herşey insanın içinde vardır.

1.çakramız rengi kırmızı aynı zamanda 1.boyutuda simgeler toprak mineral böcekler
2.çakra turuncu etcil otcul hayvanlar
etcil hayvanlar negatif tekamül otcul hayvanlar evcil hayvanlar pozitif tekamül
3.çakra sarı insan formuna geçiş
dini tekamül zorunluluğu bu geçiş yaşanmadn ruh yükselişe geçemiyor.
yani yükseliş ruhun uyanışı kıyameti 4.çakraya yeşile geçmekle oluyor
4.çakra zümrüt yeşili pembe altın rengi
sevgiyi deneyimleme
5 çakra mavi bilge olabilmek evrensel fikirler yürütebilmek
6.çakra lacivert ruhsal gözümüzle görülmeyen evreni gözlemlemek
bilgi sahibi olmak
yani tasavvuftaki keşif ehli olmak
yalnız 4.çakra kapalıyken direk 6.çakrayı çalıştırısak
negatif tekamüle geçiş olabilir
7.çakra mor evrenselliğe açık olmak hümanist olabilmek insan ayrımı yapmamak
bütüne ulaşabilmek

çakralr tıkalıysa tepe çakrasını açıp ordan beyaz rengi çekebilir
auramızı beyaz yapabiliriz
beyazın içinde her renk olduğu için tıkalı çakra kendiliğinden lazım olan rengi alır ve açılır

Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:57.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2