Sponsor Reklamlar

Sokaktaki Canlıları Sahiplendirmek-Sahiplenmek

Genel konular Katagorisinde ve  Yaşam Forumunda Bulunan  Sokaktaki Canlıları Sahiplendirmek-Sahiplenmek Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 02.10.12   #1
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 19
Standart Sokaktaki Canlıları Sahiplendirmek-Sahiplenmek

Sevgili arkadaşlar minik bir erkek kediciğe yuva aranıyor, mavi gözlü beyaz üzerine bir kaç sarı lekesi olan erkek kedicik şu an biberonla besleniyor, bir kaç hafta sonra zor dönemi bitecek, ne yazıkki annesiz kalmış ve sokakta bir gecede ölecek durumdaydı, şu an emin ellerde fakat sokaktaki tüm canlıları sahiplenecek durumda değilim, yardımlarınızı bekliyorum.
Bir ömür boyu ona sevgisini ilgisini esirgemeyecek aile aranıyor. Lütfen çevremize de yayalım şimdiden teşekkürler.
not: Eşşek kafalı çok şeker, büyüyünce çok yakışıklı olacak
bir daha not :Kediler evde beslenmek için ideal dostlardır, biraz mama, biraz su, biraz kum ve sevgi bu kadar.
Bakımı ile ilgili tüm bildiklerimi paylaşmaya hazırım yeterki bir ömür boyu rahat edeceği bir evi olsun.
Sponsor Reklamlar

kristal bunu beğendi.
Tomris Katun isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 04.11.12   #2
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65
Standart Cevap: Sokaktaki Canlıları Sahiplendirmek-Sahiplenmek

tomris hanım eşşek kafalı lafınıza çok güldüm.demek bir ben öyle sevmiyormuşum.bende bazen kedimi öyle seviyorum.eşşek sıpasıda diyorumama çok üzgünüm iki taneydiler bir tanesi öldü...
bence kediler çok özel varlıklar
bir kere bir kedi alıp baktınızmı onların büyüsüne kapılıveriyorsunuz vazgeçemiyorsunuz.öyle bir bağlıyolar sevdirorlarki kendilerini sonrada
onlarsız olmuyo
ama yinede evde besleyerek onların doğasını bozuyoruz bencillik yapıyoruz diye düşünüyorum bazen...
inşallah minnoşa bir yuva bulmuşsunuzdur
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun bunu beğendi.
kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #3
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye

kristal Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tomris hanım eşşek kafalı lafınıza çok güldüm.demek bir ben öyle sevmiyormuşum.bende bazen kedimi öyle seviyorum.eşşek sıpasıda diyorumama çok üzgünüm iki taneydiler bir tanesi öldü...
bence kediler çok özel varlıklar
bir kere bir kedi alıp baktınızmı onların büyüsüne kapılıveriyorsunuz vazgeçemiyorsunuz.öyle bir bağlıyolar sevdirorlarki kendilerini sonrada
onlarsız olmuyo
ama yinede evde besleyerek onların doğasını bozuyoruz bencillik yapıyoruz diye düşünüyorum bazen...
inşallah minnoşa bir yuva bulmuşsunuzdur

Sokakta tehdit altında olmasalar haklısınız kesinlikle özgürce ağaca tırmandıkları özgürce koşabildikleri bir alanda olmalarını tercih ederim. Zaten özellikle benim olsun diye evime almıyorum.
Karşıma çıkıyorlar seslerini duyuruyorlar yardıma ihtiyaçları olduğunda. Yaralı yada annesiz kalmış bebekler çıkıyor karşıma. Umursamadan yanlarından geçip gidemiyorum yada yardım çağrılarına duyarsız kalamıyorum.
Yıllardır üzerimde baskı var ama elde değil alıp besleyip iyileştirip sahiplendirmekten başka çarem yok. Sahiplendiremediklerim bana kalıyor.
Seyrek olarak köpek yavrusu buluyorum oda yine çocuklar annelerinden alıp getirip sokağa bırakıp eve gidiyorlar bilmiyorlar o miniklikte tek başına bir gece bile yaşayamayacaklarını.
Bir yavruyu annesi vardır belki diye gördüğüm an almadım ve gözümün önünde can verdi kurtaramadım çete halinde dolaşan büyük köpeklerin elinden, sesini duyup sokağa fırladığımda artık çok geçti.
Eve alışmış bir canlıyı sokağa öylesine bırakmak onu ölüme terketmek oluyor, genellikle insanlar yavru iken sahipleniyorlar bu yüzden fazla vakit yok. Yaz aylarında güvenli ortamlara alıştırıp belli bir süre sonra serbest bırakılabilir fakat önümüz kış ve bahara kadar eve alışmış olacak şu anki minik. Henüz bir aile bulmadık.

Kediler gerçekten harika canlılar onlarla daha değişik bir bağım var
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
Alt 05.11.12   #4
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Daha önce anlattimmi bilmiyorum.
Memlekete izine gittigimizde apartman kapisinin önünde ölmek üzere olan bir kedi yavrusu vardi. Kizim her sabah tabaga süt doldurup koyuyordu. Bir hafta icinde düzeldi oralarda kosup oynamaya basladi.

Ama sonraki haftalarda apartman sakinleri kapinin önüne süt koymamiza razi olmadilar. Diger kediler de alisiyor diye.

Kizim her gün süt koydu, onlar bizim koydugumuz sütü cöpe bosalttilar. Iznimiz bittigi gün kapinin önünde o yavrunun ölüsünü gördük.
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #5
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

hayvanları çok seviyorum lakin kedilerden korkuyorum.özelikle sibirya kurdum var.haskey.müthiş bir insana yakınlığı var.
inanın güleceksiniz ama kedi yazısını bile gördüğümde ürperiyorumbende gülüyorum kendi kendime
Sponsor Reklamlar

Alt 05.11.12   #6
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
hayvanları çok seviyorum lakin kedilerden korkuyorum.özelikle sibirya kurdum var.haskey.müthiş bir insana yakınlığı var.
inanın güleceksiniz ama kedi yazısını bile gördüğümde ürperiyorumbende gülüyorum kendi kendime

Bunlardanmi korkuyorsun
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
Alt 05.11.12   #7
Tomris Katun
Kıdemli Üye
Üye

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Vardır bir nedeni küçüken korkmuşsunuzdur bilinçaltınıza yerleşmiştir yavrulardan da korkuyor musunuz
dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunlardanmi korkuyorsun

Ne yaptın yahu gece gece ben de korktum şimdi
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
Alt 05.11.12   #8
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

dAbBe Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Bunlardanmi korkuyorsun

Ayyy canım ne şeker
Sponsor Reklamlar

dAbBe bunu beğendi.
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 05.11.12   #9
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102

geceden beri sayfaya giriyom bakıyom çıkıyom.yazamıyom alacağınız olsun sizin
hani zaafımızı dedik tak kulanın hemi..
renk gözüme görünme

dabbe sen hele yandın .işin çok. bu başlığı sabitle sokak canlılarına başlık yukarda kalsınki her gelen
görsün. ve olurda kapısının önüne bir su koyarlar...
Sponsor Reklamlar

dAbBe, Tomris Katun ve renk bunu beğendiler.
Alt 05.11.12   #10
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Ya sunun sevimliligine bak.

Sevimliligi bile korkunc.
Sponsor Reklamlar

Tomris Katun ve renk bunu beğendiler.

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2