Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 05.09.10   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Seriat 2010 Yilinda Çocuklari Şiddet Goruntuleri

Seriat 2010 yilinda cocuklari Şiddet goruntuleri

Refarandumda izleyin ve Hayir demek icin kocaman bir Neden sizelere ..

Yorumsuz Birakmayin Bu konuyu...
Sponsor Reklamlar

Deniz, Muhabbetci ve miSbon bunu beğendiler.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.09.10   #2
hasan
hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 14
Standart Cevap: Seriat 2010 yilinda cocuklari Şiddet goruntuleri

Bunların yapmak istediği nedir amaç gaye nedir bu ve bunun gibi insanları gaz döküp yakmak lazım.
Sponsor Reklamlar

Deniz ve eftelya_58 bunu beğendiler.
Alt 06.09.10   #3
eftelya_58
eftelya_58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 20

İnsan nasıl bir yorum yapabilir ki buna...

Aslında izlemek istemedim ama yine de dayanamadım izledim.İzlerken aynı şekilde o başörtülü yaratıklara da aynı şekilde vurmak,dövmek,akla gelecek her türlü işkenceyi yapmak istedim.Evet "ŞİDDETİN HER TÜRLÜSÜNE KARŞIYIM" Ama bunlar asıl hakedenler...

Çok sinir bozucu,çok üzücü,insanı insan olmaktan utandıran bir video.Sonumuzun böyle olmaması umuduyla...
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.
eftelya_58 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 06.09.10   #4
ŞAHKULU
ŞAHKULU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: sivas
Rep Puani : 10

hasan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bunların yapmak istediği nedir amaç gaye nedir bu ve bunun gibi insanları gaz döküp yakmak lazım.

GAZ gelecek yerden TAVUK esirgen mez YAKMAK bizim işimiz değil yanmak bizim İŞİMİZ
Sponsor Reklamlar

ŞAHKULU isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.09.10   #5
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Ben bu videoyu izledikden sonra Aklima testere ve kunfu filmeri geliyor sonrasinda o 2 hoca ve Sonrada Bir Alevi Atasozu El mi Yaman beymi Yaman..

Biz Aleviler siddet yanlisi degiliz ama bu videoda bir insanin nasil seriat duzeninde minicik bir cocuga neler yapabildigin gorebiliyorsunuz...

osmanli zamaninda falaka ve menderesede verilen Bedeni buyuk Akli kucuk insalarin verdigi egitim boyle olur...

biliyorum sozlerim cok yanlis ama Hala o 2 ogretmeni pataklamak istiyorum.. Esek hosafdan ne anlar sozu aklima geldikcede bu dusuncemden vaz geciyorum.....
Sponsor Reklamlar

Alt 07.09.10   #6
Pers
Pers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: istanbul
Standart Cevap: Seriat 2010 Yilinda Çocuklari Şiddet Goruntuleri

İslam dininde asla şiddete yer yoktur...bunu yapanlar başörtüsü taksın yada takmasın insanlıktan nasibini alamamışlar..ayrıca yine referandumla bağdaştırılması çok abes doğrusu...Türkiye Cumhuriyeti bu kadar zayıf mı? Buna kim müsade edebilirki..Sizin bu endişeleriniz ütopyadan ibaret sadece
Sponsor Reklamlar

Konu Pers tarafından (07.09.10 Saat 17:33 ) değiştirilmiştir.
Pers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 07.09.10   #7
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

Pers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam dininde asla şiddete yer yoktur...bunu yapanlar başörtüsü taksın yada takmasın insanlıktan nasibini alamamışlar

Sôzlerinize katiliyorum Lakin bunlar gercek hepimizin bildigi gibi bunlar musluman iranda seriat var...

Kadinlara cesitli zulumler, iskencelerin yani sira Genc Kizlari Ergenlik caginda sunnet etmeye kadar varan sadist, piskopatca uygulamalari var. kendilerini Musluman olarak goruyolar..

Eger Bunlar muslumansa Bende gavurum, kafirim, insan degilim....
Sponsor Reklamlar

Alt 07.09.10   #8
Pers
Pers - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye
Üye
Nereden: istanbul

İranın yönetim biçimini doğru bulmam söz konusu bile olamaz ancak toplumda yapılan hataların yönetim biçimine yansıtılmasıda bir o kadar yanlış...Dün olduğu gibi Bugünde Türkiye Cumhuriyetinde hala okullarda malesef şiddet olayları yaşanmakta...Şiddetin yönetim biçimiyle çokta alakası yok bu şiddet yanlısı kişilerin ruhsal sorunlarıyla ve eğitimsizlikleriyle alakalı bence...Ayrıca İslam dininde kadınlara sünnet diye bir ibare yada emirde bulamazsınız.Fazla gelişmemiş islamı yeterince öğrenmemiş toplumlar eski geleneklerinden kopamadıkları için bu tür akıl ve mantık dışı uygulamaları sanki islamın bir parçası gibi gösteriyorlar ve acı ki güzel dinimiz farklı toplumlara hep yanlış lanse ediliyor
Sponsor Reklamlar

Pers isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.09.10   #9
mechul
Banned
Banned Users
Nereden: mmmmm
Rep Puani : 30

Pers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İslam dininde asla şiddete yer yoktur

Nisa Suresi 34. Ayet'ten haberiniz yok sanırım durun ben hatırlatayım.

http://www.kuranmeali.org/kuran_meal...i=nisa&ayet=34

Üstte ki linkte bu Ayetin bir cok yazar ve diyanet tarafından tevsiri vardır.

Diyanet Tevsiri:

Allah'ın kimini kimine üstün kılmasından ötürü ve erkeklerin, mallarından sarfetmelerinden dolayı erkekler kadınlar üzerine hakimdirler. İyi kadınlar, gönülden boyun eğenler ve Allah'ın korunmasını emrettiğini, kocasının bulunmadığı zaman da koruyanlardır. Serkeşlik etmelerinden endişelendiğiniz kadınlara öğüt verin, yataklarında onları yalnız bırakın, nihayet dövün. Size itaat ediyorlarsa aleyhlerine yol aramayın. Doğrusu Allah Yüce'dir, Büyük'tür

Diger yazarlarda bu şekilde kabul eder ayeti,

Kuran-ı Kerim'de Kadını dövün ibaresi geciyorsa bunu okuyan kadını dövmekle kalmaz öldürür.

Kim demiş İslamda şiddet yok diye, Kim demiş kadın ezilmiyo diye...

Aynı surenin 4. ayetinde de Kadınlardan ikişer üçer dörter tane alın diyor..

İslamda şiddet vardır, en azından uygulamada bu bir hayli fazladır,
Oysa ne Hakk ne Peygamber bunu asla uygun görmez.
Sponsor Reklamlar

Alevi ve eftelya_58 bunu beğendiler.
mechul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 09.09.10   #10
Alevi
Kıbrısl�
Kurucu

bilgilendirme icin tesekurler mechul bakalim diger arkadaslar buna ne cevap vereicekler :=)
Sponsor Reklamlar

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...