Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Türkü ve Ezgi Video Bölümü (http://www.piryolu.com/forum/turku-ve-ezgi-video-bolumu.html)
-   -   Doga Icin Cal - Uzun Ince Bir Yoldayim - Official Video (http://www.piryolu.com/forum/turku-ve-ezgi-video-bolumu/2577-doga-icin-cal-uzun-ince-bir-yoldayim-official-video.html)

Alevi 04.06.10 15:03

Doga Icin Cal - Uzun Ince Bir Yoldayim - Official Video
 
Second official video of "Doga Icin Cal".

91 artists from different parts of Turkey singing the same song of Âşık Veysel.

"Uzun ince bir yoldayim" is a folk song which was composed by Âşık Veysel Şatıroğlu (October 25, 1894 March 21, 1973), also known as just Aşık Veysel, was an Turkish minstrel and highly regarded poet of the Turkish folk literature. He was born in the Sivrialan village of the Şarkışla district, Sivas, on October 25, 1894 and died on March 21, 1973. He was an ashik, a poet, songwriter, and a bağlama and saz virtuoso, the prominent representative of the Anatolian ashik tradition in the 20th century. He was blind for most of his lifetime. His songs are usually sad tunes, often talking about the inevitability of death.

If you want to learn more about "Doga Icin Cal', please check their official website which also have pages in English:

http://www.youtube.com/watch?v=VZ7ipbSpLw8


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 06:24.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2