Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Türkiye Ekonomisi (http://www.piryolu.com/forum/turkiye-ekonomisi.html)
-   -   2011 Yılında Türkiye'nin Büyüme Oranları (http://www.piryolu.com/forum/turkiye-ekonomisi/4577-2011-yilinda-turkiyenin-buyume-oranlari.html)

Kaptan 26.05.11 02:33

2011 Yılında Türkiye'nin Büyüme Oranları
 
OECD'nin yılda iki kere yayımladığı "Ekonomik Görünüm Raporu"na göre, 2010 yılında yaklaşık yüzde 9 büyüyen Türkiye ekonomisinin, kredi koşulları daha sıkı hale gelirken, bu yıl yüzde 6,5 ve gelecek yıl yüzde 5,3 büyüyeceği öngörülüyor.

Raporda, Türkiye'nin cari işlem açığının da 2012 yılında gayri safi yurtiçi hasılanın (GSYH) yüzde 8,9'una ulaşacağı tahmin ediliyor.

OECD Raporunda, bankaların zorunlu karşılık oranlarının, politika faiz oranları artırılmadan yükseltilmesinin, kredilerin ve ekonomik aktivitenin yavaşlaması sonucunu doğurması konusunu yetkililerin yakından takip etmesi ve gerekirse diğer önlemleri almaya hazır olması gerektiği belirtildi.

Mali politikanın sıkı biçimde uygulanmaya devam edilmesi gerektiği üzerinde durulan raporda, bölgesel asgari ücret gibi yapısal reformların da daha dengeli büyüme için gerekli olmayı sürdüreceği kaydedildi.

Raporda yer alan tahminlere göre, Türkiye ekonomisi bu yıl yüzde 6,5 ve gelecek yıl yüzde 5,3 büyüme kaydedecek.

OECD, tüketici fiyatlarının 2011 yılında yüzde 5,7 ve 2012'de ise yüzde 6,1 olacağını öngörüyor.

Geçen yıl yüzde 11,7 olan işsizlik oranının ise bu yıl yüzde 10,6 ve gelecek yıl yüzde 10,4'e gerileyeceği ifade ediliyor.

Türkiye'nin cari işlem açığı ise tahminlere göre, bu yıl GSYH'nın yüzde 8,7'sine, gelecek yıl ise yüzde 8,9'una ulaşacak.
Ne dersiniz :) ?


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 20:56.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2