Sponsor Reklamlar


Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen Alevi

 
Seçenekler
Alt 07.09.09   #1
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Üyelik tarihi: Aug 2009
Nereden: Schweiz(isvicre)
Yaş: 38
Mesajlar: 4.785
Rep Puani : 199
Standart Tokat ve Turizm


Tokat'ta yazın genelde yaylalar da festivaller kutlanır
Tokat'ımızın festivalleri ve tarihleriFestivaller

Mahalli Kutlama Adı : Kiraz Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Zile
Başladığı İlk Tarih : 1969
Açıklama : 31 yıldır yapılıyor
Kutlama Tarihi : 12 – 14 Haziran
Süre : 3 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Reşadiye Koç Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Reşadiye Bereketli
Başladığı İlk Tarih : 1989
Kutlama Tarihi : 31 Temmuz - 1 Ağustos
Süre : 2 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Almus Vişne Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Almus
Başladığı İlk Tarih : 1978
Kutlama Tarihi : Temmuz ayı içinde
Süre : 1 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Almus Kul Himmet Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Almus
Başladığı İlk Tarih : 1991
Kutlama Tarihi : Ağustos ayı
Süre : 1 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Büşürüm Yayla Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Reşadiye - Büşürüm
Kutlama Tarihi : 8 – 9 Temmuz
Süre : 2 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Baydarlı Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Reşadiye – Baydarlı
Başladığı İlk Tarih : 6 Yıl
Kutlama Tarihi : 22 –23 Temmuz
Süre : 2 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Ahi Mahmut Veli Kültür Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Erbaa – Keçeci
Kutlama Tarihi : 1 – 7 Eylül arası
Süre : 1 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Gökçeli Üzüm ve Yaprak Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Niksar Gökçeli
Kutlama Tarihi : Eylül ayı
Süre : 2 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Kültür Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Turhal
Kutlama Tarihi : Eylül ayı içerisinde
Süre : 1 Gün

Mahalli Kutlama Adı : 1. Kurtgölü Kültür Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Reşadiye
Kutlama Tarihi : 28 – 29 Temmuz
Süre : 2 Gün

Mahalli Kutlama Adı : Kültür ve El Sanatları Festivali
Kutlamanın Yapıldığı Yer : Niksar - Kuyucak
Kutlama Tarihi : 15 – 16 Temmuz
Süre : 2 Gün

Ballıca mağarası

Yeri: Tokat, Pazar İlçesi

Pazar ilçesinin yaklaşık 6 km. güneydoğusunda bulunan Ballıca Köyü sınırları içerisinde ve köyün 600 m. güneydoğusundadır.

Özellikleri: Ballıca Mağarası, ikisi giriş katından yukarda, beşi giriş katı ile aşağısında olmak üzere birbirinden güzel yedi katlı bir mağara görünümündedir. Tüm katlarda küçük su birikintileri, damlamalar, kuru doğal havuz ve havuzcuklar gözlenmektedir. Her katta tabanda su akımı olmamasına karşın çamur ve balçık fazladır. Bu, iniş ve çıkışları güçleştirmektedir. Mağara içinde dikkat çekecek düzeyde solunum kolaylığı hissedilmektedir.

Mağaranın giriş ağzı yaklaşık doğu-batı yönünde baş aşağı devam etmektedir. Giriş ağzında 45-50 m. sonra oldukça geniş bir salona ulaşılmaktadır. Burada tarih çağlarından beri yaşandığını gösteren kalıntılar (harçlı duvar, sıvalı malzeme deposu vb) vardır. Buradan itibaren mağara, yönü kuzey ile kuzeydoğu arasında değişen 25-30 m.lik geçitle devam eder. Geçit üzerinde sağda ve solda odalar bulunmakta sonra büyük bir salona açılmaktadır. Burada pek çok sarkıt dikit, sütunlar ve su gölcükleri bulunmaktadır. Mağara, buradan kol olarak daha yukarılara, kuzey ve kuzeybatıya doğru iki farklı üst kat şeklinde devam eder. Birinci kat olarak kabul edilen bu bölümün girişe uzaklığı 150 m.dir.

10 m. aşağıdaki ikinci kat büyük bir salon görünümündedir. Burada sarkıt, dikit ve sütunlar bulunur. İkinci katın sonundan inilen üçüncü kata inilmektedir. Çok az tahrip olmuş sütunlar, sarkıt ve dikitler bulunan üçüncü ve dördüncü katlar insanı büyüleyen pek çok görünüm sunmaktadır. Mağara ağzından dördüncü katın sonuna kadar en kısa mesafe 350 m. dolayındadır.5. katta bir göle ulaşılmaktadır.


Yeri: Tokat, Artove İlçesi

Yeşilyurt dolaylarında, ilçe merkezine 4 km. mesafede, yola yaklaşık 1500 m. uzaklıkta ve 300 m. yükseklikte Kunduz Köyü sınırları içerisinde yer almaktadır.

Özellikleri: Mağaranın giriş kısmı yuvarlak bir kemer görünümünde olup, mağara içi taş ve toprakla kaplıdır. Eskiden darphane olarak kullanıldığı söylenilmektedir. Henüz yeterli bilgi ve araştırma yapılamamıştır.

Reşadiye Kaplıcaları

reşadiye ilçesindedir. reşadiye belediyesi termal tesislerinde her kesme hitap eden 3 yıldızlı konforlu tatil ve konaklama imkanı sunmakta. kaplıca İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Araştırma Merkezi'ince verilen Tıbbi raporda analiz sonuçları şöyledir. 48 derece de hipertermal ısı, Litrede 4gr'ın üzerinde yüksek mineral her türlü Romatizmal hastalık, Ortopedik
(Kırık Çıkık) ameliyat sonu sekmeler, ve kadın iç hastalıkları tedavisi mümkündür. Reşadiye Termal'de bulunan kayalar zaman zaman küçük pamuk kaleler oluşturmakta ve Pamukkale'den ayırt edilemez duruma gelmektedir.

3 yıldızlı 124 yataklı termal otel'de; fizik tedavi rehabilitasyon merkezi, açık ve kapalı yüzme havuzu, vıp toplantı salonu, toplantı salonu, restoran ve bar, teras restoran, 44 standart oda, 8 suit oda, halı saha bulunmakta.


Sulusaray Kaplıcaları

Tokat’ın 68 km. güneybatısındadır tarihi Nicepolis harabeleri arasında yer alan Sulusaray Kaplıca’ları bölgenin en önemli kaplıcasıdır. 1962 yılından sonra modern tesislere kavuşmuş ve yıldan yıla ilaveler yapılarak daha da genişletilmiştir. Bu gün 2 otele sahip olan kaplıca; özel banyoları, havuzları, lokanta ve gazinosuyla yıl boyunca hizmet verebilmektedir. 55 derece su sıcaklığına sahip kaplıcalar romatizmal hastalıklara, bağırsak, mide, böbrek, safra kesesi, karaciğer ve kadın hastalıklarına şifa vermektedir.
Kaplıcanın bulunduğu yerde kiraya verilebilen pansiyonlar, konaklama yerleri, çadırları ile gelerek kamp kurmak isteyenlere de güvenliği sağlanmış kamp yerleri verilmektedir.

Topçam yaylası

Tokat il merkezine 15.km ve 1600 metre yükseklikteki Topçam yaylası temiz havası ve gür ormanları ile olağanüstü bir güzelliğe sahiptir.Yazın yayla evlerinde kalan insanların sıcak konukseverliği misafirleri memnun etmektedir.

Çamiçi yaylası


Tokat’ın karadeniz’ e açılan dağları üzerinde bulunan çamiçi yaylası yazın insanlara konaklama hizmeti vermektedir.Her yıl niksar Belediyesince çamiçi yayla şenlikleri burada düzenlenmektedir.çamiçi yaylasında turizm bakanlığından yatırım belgeli tesis yanında nitelikli apart konaklama yerleri ve lokantalar yaz kış hizmet sunmaktadır.

Dumanlı yaylası

İl merkezine 70 km. uzaklıkta ve 2578 metre yükseklikteki Dumanlı yaylasında rengarenk yayla çiçeklerinin görüntüsü, insanın yaşam sevincini bir kat daha arttırmaktadır.Dumanlı yaylası zinciri çevresinde başta Çatak Yaylası olmak üzere 40 dan fazla yayla bulunmaktadır.
Sponsor Reklamlar

mmuratkkaratas bunu beğendi.
Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler


Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Önceki veya sonraki konu...
Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Tokat ayyil Tokat 5 01.09.10 22:10
tokat mmuratkkaratas Karadeniz Bölgesi 29 14.06.10 07:46
tokat resimleri Asi_Kardelen İç Anadolu Bölgesi 2 24.03.10 19:26
Bektaşiye tokat hasan Komik Yazılar & Bektaşi Fıkraları 0 26.11.09 22:26
tokat ve batı :) Eftelya Anadolu Mutfağından Yemek Tarifleri 1 28.10.09 17:02
Totobo Totobo

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2