Sponsor Reklamlar

Merhaba Can'lar...

..:: PirYolu.com ::.. Katagorisinde ve  Tanışma/Kaynaşma Bölümü Forumunda Bulunan  Merhaba Can'lar... Konusunu Görüntülemektesiniz.=>Merhaba Canlar, Bu forum'a gecen hafta katildim, katilmamin amaci: bilgi yetersizligi. Gercekten, kendime alevi demek'ten utaniyorum, alevi'lik nedir, nerden geldik, yolumuz nedir, dinimiz nedir, alevi olmak ne demektir. Hersey'i bastan sona ogrenmek istiyorum. Alevi oldugumdan gurur duyuyorum ama acikcasi kendimden utaniyorum, onca yildir Alevi'yim ama Alevi'lik tam olarak nedir bilmiyorum. Umarim burda kendimi (ve etrafimdakileri) baya bi bilgilendirebilirim). Bildigim tek sey, ve bence en onemlisi; Alevilik temiz yoldan gitmektir, iyi bir insan olmaktir, yardim sever ve kapini dusmanina bile acip ...

Seçenekler
Alt 09.03.15   #1
MAUrul
Yeni Üye
Üye
Nereden: Londra
Rep Puani : 10
Wink Merhaba Can'lar...

Merhaba Canlar,

Bu forum'a gecen hafta katildim, katilmamin amaci: bilgi yetersizligi. Gercekten, kendime alevi demek'ten utaniyorum, alevi'lik nedir, nerden geldik, yolumuz nedir, dinimiz nedir, alevi olmak ne demektir. Hersey'i bastan sona ogrenmek istiyorum. Alevi oldugumdan gurur duyuyorum ama acikcasi kendimden utaniyorum, onca yildir Alevi'yim ama Alevi'lik tam olarak nedir bilmiyorum. Umarim burda kendimi (ve etrafimdakileri) baya bi bilgilendirebilirim).

Bildigim tek sey, ve bence en onemlisi; Alevilik temiz yoldan gitmektir, iyi bir insan olmaktir, yardim sever ve kapini dusmanina bile acip misafir perverligini surdurmektir. Ben boyle yetistim, kendimi boyle yetistirdim.

Neyse, kendimi tanitayim biraz

Ismim Mehmet Ali Urul, Kahramanmaras'in Pazarcik ilcesinden Kizirli Koyluyum, Antep'te 8 yasina kadar buyumus ve hayatimin geri kalanini (simdiye kadar tabi) Londra'da gecirmekteyim. 28 yasindayim, ufaklik hobim teknoloji, bilgisayar, internet ve baglama Bu hevesim dinmedi ve bu neden'le burda Univesite'yi Bilgisayar Agi ve Teknoloji okuyarak bitirdim. Simdiki isim bir kolej'de Bilgisayar Sistem Menejeri, ondan haric aksamlari ve hafta sonlari bilgisayar/laptop tamiri ve web dezayn yapmaktayim (kendi sitem www.hyphensolutions.co.uk)

Baglamaya gelince, calmaktan ve ugrasmaktan bikamadigim birsey, ama burdaki hayat nedenlerinden dolayi yillardir dogru duzgun bi zaman ayarlayamiyorum. Bu nedenle tek caldigim zaman burda arkadaslar ile toplandigimiz zamanlarda oluyor.

Buda ben Ogrenmem gereken cok sey var.

Ha bu arada, Alevi nick'li Cihan arkadas, gorunuse bakalirsa huylarimiz, kisiligimiz hatta hobilerimiz'de bile baya bi benzerlik var Asagidaki yaziyi senden caldim, cunku resmen beni anlatmissin

Nasil Bir kisilige Sahibim Hizliyim, Inatciyim, Art niyet aramam. insanlari kazanmayi tercih ederim, Benim dusunceme gore her insanin bir potansiyeli vardir.. onemli olan insanlara yararli ve verimli olup yarinlara guzel miraslar birakmaktir..

Herkese en icten saygilarimla,
Mehmet (yada Memocan diyebilirsiniz )
Sponsor Reklamlar

MAUrul isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...