Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 03.02.10   #1
keklikcan
Yeni Üye
Üye
Rep Puani : 10
Question cemlerde toplum olarak ne kadar sosyaliz yanlişlara dur demek için fikir almam lazim

merhaba canlar gördüğüm cemlerde toplum sistemetik bir düzen içinde yanlişi doğru kabul ederek dişarida haksizliğa uğrayan bacilarimizi görmezlikte gelmekte kimse cem evinte taciz edildiğine dahir konuşmaya cesaret edemiyor tabi sadece bir örneği bu kaedeş kavgasi komşu yıllarca birbirine küs olmasi bir komşu öbürünün hakinda dedi kodu yapip ama cem evinde saygin bir yerde olduğu için davali konuşama cesareti bulamiyor ve sahir gibiler cemde yapilan bağişlar nereye kime gidiyor yaşadiğim ilçede cem adina bir fakirimize el uzatildiğini görmedim duymadim kayitli üyelere baktimi hep varlikli insanlardir anlaşilmayan bir sistem var ortada ne er meydani var nede sorunlarin konuşulduğu nede eşitliğin olduğu bir ortam bulamadim bu konuda aydinlatilirsam bende bulunduğum bölgede er meydanina cemin kurulacaği zaman izin vermeyecem darginlar haksizliğa iftirayla yıtilip kaılkılanlar dile gelmeyene kadar bu konuda ne yapacağimi tartişma konusu olarak sunuyorum saygilar herkese şimdide teşekür ederim
Sponsor Reklamlar

keklikcan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 03.02.10   #2
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: cemlerde toplum olarak ne kadar sosyaliz yanlişlara dur demek için fikir almam

Cem evleri alevi mehsebinden olan kimselerin ibadet yerleridir ama her cem evide alevinin evi degildir . Sebebide alevilik adi altinda farkli sekillerde insalari somurme politikalaridir

can siz nerde kaliyorsunuz bu anlatdiginiz hangi cem evi acaba ?
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.02.10   #3
poyrazz
Yeni Üye
Üye
Rep Puani : 11
Standart Cevap: cemlerde toplum olarak ne kadar sosyaliz yanlişlara dur demek için fikir almam

BİRAZ BOŞ KONUŞMUŞ VE KUYUYA TAŞ ATMIŞ, BİR YAZI OKUDUM.
Benim bildigim bir haksızlık varsa ve mudahale etmemişse o da suçludur.NE ARARSAN KENDİNDE ARA demiş ya pir..
Sponsor Reklamlar

poyrazz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 22.02.10   #4
gezgin1881
Banned
Banned Users
Rep Puani : -10

Merhaba can

Öncelikle söyledigin konu cok önemli bir konu bunu kimsenin kabul etmesi sözkonusu degildir. Bir alevi dedesi olarak böyle bir olayı yapan kişiler toplumumuzda barınamaz düskün ilan edilirler.

Böyle bir olayaa ihtimal vermek istemiyorum ama insanoglu çig süt emmistir ve yazikki bazı caanlarımızda hamlık olgunluga varmamıs olabilir

bu olayların nerde nasıl gerceklestigi konusunda bilgi verirsen gerekli irtibat kurulur ve dedeler olarak gerekli tedbiri alabiliriz.

Para toplama konusundada acıkcası cemde böyle bir işlemin yapılması benimde sahsım adına tasvip etmedigim bir durumdur.

Saygılarımla
Sponsor Reklamlar

gezgin1881 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...