Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Sorularla Alevi'lik (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik.html)
-   -   Merhabalar (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik/8113-merhabalar.html)

Kayıtsız Üye 12.10.17 09:57

Merhabalar
 
Annem haci bektaşin yüzü suyu hürmetine adak adamiş bizim işlerimiz yoluna girerse kurban keseceğim diye, niyetinde haci bektaşa gidip orda keseceğim diye bişey dememiş fakat bizim alevi dedemiz illa orda adağini kesmesi gerektiğini söylüyor. Biz işin içinden çikamadik ne yapmamiz gerektiği konusunda. Yardiminizi rica ediyorum. Iyi günler...

Alevi 10.01.18 23:54

Cevap: Merhabalar
 
Dedemize selamlar saygilar, siz yinede hesabiniza nasil geliyorsa oyle yapin malum insanlar imkanlari yetigi kadar birseyler yapmalilardir. dede sizin evin gelir giderini bilemez niyet ettiniz onemli olan niyetinizin yani adaginizi adamak gerisi tefaruvattir sevgiler saygilar.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 15:43.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2