Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları

Alevi, Alevilik, bektaşi, PirYolu Forum ,kızılbaş, Alevi Haber, Alevi Forumları (http://www.piryolu.com/forum/index.php)
-   Sorularla Alevi'lik (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik.html)
-   -   Alevilik. (http://www.piryolu.com/forum/sorularla-alevilik/8105-alevilik.html)

cemal karabulut 13.07.17 22:57

Alevilik.
 
Alevilik tanımı 1896 yılında yapılmıştır. Bu tarihten önce bu toplumun adı Türkmen Kızılbaş ve kızılbaşlık ismide şeyh haydar ve oğlu Şah İsmaille başlar deniliyor. Ayrıca Alevilik bir inanç ise bu inancı inşa eden mutlak olrak bir öğretisi olması gerekir bu öğreti nin adı ve ne olduğu ve de özet olarak disiplinleri yasaları, kural ve kaideleri . Bu inancın hangi din veya dinler üzere temellendiği. Açıklarsanız memnun olurum Not ben ontoloji ve teoloji konularında 30 yıldır araştırma yapan biriyim bilginize.


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 19:47.

Sitemiz tüm dünyaya açık, hiçbir ayrım yapmaksızın faaliyettedir. Sitemize katılmak için alevi olmanız şart değildir kapımız herkese açıktır ve herkes fikir ve düşüncelerini özgürce konuşabilir. Ayrıca tüm üyeler her türlü görüşlerini önceden onay olmadan anında siteye yazabilmektedir. Her türlü sorumluluk yazan kullanıcıların kendisine aittir. Uygunsuz davranış vb. hareketler bazen site ekibinin gözünden kaçabilir. Bu yüzden uygunsuz davranış görülmesi durumunda, şikayetlerinizi iletişim bölümünden bildirirseniz, gerekli işlemler yapılacaktır. Bu site, telif hakları Copyright ©2000 - 2011, Jelsoft Enterprises Ltd'e ait olan vBulletin® scripti ile tasarlandı ve kodlandı. Ayrıca sitemiz extra Php ve Ajax -jQ- ile güçlendirildi. Arama motoru optimizasyonu ise, vBSEO kullanılarak yapılmıştır.


Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0 PL2