Sponsor Reklamlar

Seçenekler
Alt 23.11.15   #11
Deniz
Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Co-Admin
Kurucu
Nereden: İzmir
Rep Puani : 102
Standart Cevap: alevilerin islam a ters olusu

Cem Sultan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
kristal can,
islami ritüeller hindu ritüellerle aynıdır yada tam tersidir. (tersidir derken onlar kabelerinin etrafında saga dogru 7 defa tavaf yaparlar müslümanlar sola dogru.. yoksa hersey aynıdır zaten.) hecarül esved tası bile hinduizmden gecmistir islama.. Muhammed isminden tut hatta Muhammed peygamberin asireti bile Hindistandan gelmedir.

biraz açarmısınız?
Sponsor Reklamlar

Alt 26.11.15   #12
dAbBe
dAbBe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: Oradan
Rep Puani : 32

Hz.isa,nin ve Hallaci Mansurunda Hindistana gittiginden bahsediliyor.
Giden ya peygamber olarak ya evliya olarak dönüyor.
Inege tapilan bi memlekette ne buluyorlar anlamadim ki...
Sponsor Reklamlar

dAbBe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 26.11.15   #13
kristal
kristal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 65

adamlar inege tapmiyorlar biraz baktimda netten.reenkarnasyon inancina sahip olduklari icin hic bir canliya zarar vermiyorlar .eger zarar verirlerse bi dahaki yasamlarinda hayvan olarak dunyayageleceklerine inaniyorlarmis.sadece bitkisel besleniyorlar yani vejeteryanlar.yalniz inege degil diger hayvanlara karsida ayni seklide davraniyorlarmis.onlardada tanriyi gorup seviyorlarl
Sponsor Reklamlar

kristal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 27.11.15   #14
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Hahh...
Gidenlerin orda ne buldugunu cok güzel aciklamissin.
Reenkarnasyon.
Incilin iki yerinde Hz.Isa, Ilyas peygamberin Yahya peygamber oldugunu söylemesine ragmen hiristiyanlar Reenkarnasyon inancini yasakliyor.
Hey heyler geldiginde bi sor. Ben bundan önce nerde yasiyormusum?
Sponsor Reklamlar

Alt 27.11.15   #15
kristal
Kıdemli Üye
Üye

ben ne anlattim sen anladin acaba.inekten nereye geldik.simdi suclu inekmi senmisin yoksa benmyim.reenkarnasyonu orada kesfettiler demedim..inege tapinmak diye birsey yokmus yanlis biliyomusuz ddim.isayla musayla n alakasi var.hem onlar bu dunyaya gelirken hatirlayarak geliyorlardir..yoksa bn nerden bileyim bu adamlar niye gitmis oraya..belki kabe gibi bizlerin bilmedigi bir merkez vardi belki onemli kisiler vardi ...hem bilader sen benim heyheylerimle ugrascagina kendi heyheylerine baksana snnkilerde az degil yane
Sponsor Reklamlar

Alt 27.11.15   #16
kristal
Kıdemli Üye
Üye

sana bir tuyo vereyim.kendino hangi ulkeye ,insanlarina yakin hissediysan ,ve fiziki yapindada benzerlik varsa gecmis yasamlarinin nerelerde gectigini az cok bulabilirsin.mesela bir arkadasim var kizil turuncu saclari var.ona sen kelt misin acaba dedim.sonra arastirmis keltler anadoluya gelmisler.
Sponsor Reklamlar

Alt 27.11.15   #17
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Bana geldiler...

Hic bir yer bana huzur vermiyor.
Kendi evim gibi görmüyorum.

Fakat bazan gözümün önüne ormanlik alanda, günes gören kücük bir kulube geliyor. Catisi yem yesil yosunlarla kaplanmis. Sanki orayi bulsam huzur bulacakmisim gibi bir his var icimde.
Sponsor Reklamlar

Alt 27.11.15   #18
kristal
Kıdemli Üye
Üye
Talking Cevap: alevilerin islam a ters olusu

snnkiler ne zaman gittilerki....hiç o ormanlık alanda gezdiğini evin içine girdiğini hayal ettinmi..eğer yapmadıysan yapabiliyorsan yap..etrafta ne var nasıl bir yer ,evin içine girmeye çalış evin içinde ne var etrafa bakıp görmeye çalış..belki bazı bilgilere ulaşırsın bu yolla..
Sponsor Reklamlar

Alt 28.11.15   #19
dAbBe
Kıdemli Üye
Üye

Evin icini hic merak etmedimki.
Zaten bir bilemedin iki odasi olsa gerek.
Ev ormanin kösesinde cayirlik bir alanda, önünden yol geciyor ve sabahtan aksama kadar günes görüyor.
O evin önünde sandalyaya oturarak günesledigimi hayal etmek huzur veriyor bana.
Birde hayalimde benden baska kimse yok o evde.
Yalnizim yani.
Sponsor Reklamlar

Alt 02.12.15   #20
Cem Sultan
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: dünya
Rep Puani : 30

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
biraz açarmısınız?

Degerli can,
bunu burada acmak cok zor olur cünkü bu neredeyse baslı basına bir arastırma konusu.. Hindistan demek belki bir bakıma yanlıs olabilir cünkü bu oldukca büyük bir bölgeyi icine alan bir durum söyleki:

MÖ 3500 civarında UR inancı olusur. Bu inanc öyle genis bir bölgeyi etkiler ki neredeyse heryerde bu inancı görebilirsiniz. UR ay ve günes inancıdır, boga önemli bir simgedir. Bu inanıs Nuh'un ogullarından yayılmıs oldugundan neredeyse heryerdedir ve herkes bu inanca baglı oldugundan UR simgesini isimlerinde bile kullanmıslardır.

UR hecesini biraz acarsak U hem hilal hemde boga boynuzlarını simgeler. Aslında bir harf degil sekildir. U aynı zamanda arkaik dönemde EV manasınada gelmektedir. Evin simgesi de bu sekildedir. R ise RA yani günestir, ışıktır. UR demek esasında ışığın evi demektir. UR aynı zamanda ön Türklerde de kent anlamına gelir.

UR... UR sehri... URak(ırak).. URartu.. asUR (azer)... uygUR... URdu... URal Altay... tURuk.. URum.. gibi kelimeler esasında hep bu inanısın devamı niteliginde olusmustur ve ritüelleride hep bu kadim inancın varyantları seklindedir.

Peki UR inancı heryerde iken arabistanda ne vardır. Sadece Hic.. arabistan bombos bir yerdir. Tevratta İbrahim UR sehrinden yola cıkar ve güney anadoluya gelir, oradan da deniz kenarından mısıra gider. Bu yolculugu sırasında yolu uzatmasına ragmen arabistana hic girmez bile cünkü arabistan bombos cöllük bir yerdir. Etrafından dolasır.

Arabistan adı sanskritceden gelir. Arva(atlar) Sthan(yer, bölge,toprak) Arvisthan (arabistan) atların bölgesi, atların kostukları yer anlamına gelir.

Kureys ismi yine sanskritcede mevcuttur.. kURu-ish kelimesinden gelir. İsh kadın tanrıça Shiva'nın adıdır. UR yukarıda yazmıştım ışığın kenti. K ise can demek.. K-UR-İsh yani "Sivanın ışıgının oldugu can" demek. Anadoluda da KUReysan ocagı vardır. Yine Hindistanda KURU adında mö 1200-850 yılları arasında hüküm sürmüs büyük bir kabile vardır. Cok büyük bir bölgeye yayılmıstır.

Abraham (ibrahim) yine o dönem dilinde A-brah-m harflerinden olusur. Brah sanskritce çogalan, büyüyen demek. MA kadın tanrıca demek. A ben demek. Yani A-brah-M demek Kadın tanrıcanın cogalanıyım demektir.

İbrahimin oglu ismaili annesiyle birlikte kimsenin olmadıgı cöle gönderdigini herkes bilir. İsh-Mael.. İsh (Tanrıca Şiva) Mahal sanskritcede Yüce demektir. Yani İsh-Mahal Yüce Şiva demektir.. Yaptıgım baska bir etimolojik calısmaya göre İsh-Ma-El olarak da ayrılır ki buda hemen hemen aynı kapıya cıkmaktadır. Kadın tanrıca Sivanın Tanrısı demek anlamına gelir.

Kısa geciyorum İsmail ve annesi cölde ilerleyerek Mekkeye kadar gelir. Buraya yerlesirler. Hz Muhammed'inde soyu İsmail peygambere dayanır. O devirde her yerde UR inancı vardı.. Hindistandaki Sİva inancıda UR inancından dogar. MS arabistandaki Saba melikesi de Siva inancına baglıdır yani UR inancıdır. Kabe'de UR inancına uygundur hindistandaki Sİva tapınaklarıyla aynıdır. Arapca dili aramice ve sanskritceden devsirme bir dildir..

En kısa bu sekilde yazabildim umarım faydalı olmustur. Bu arada diger inanıslar gibi alevilikte de UR inancı vardır.
Sponsor Reklamlar

Deniz ve kristal bunu beğendiler.
Cem Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...