Sponsor Reklamlar

Alevileri Kim Asimile Ediyor!!!?

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Sorularla Alevi'lik Forumunda Bulunan  Alevileri Kim Asimile Ediyor!!!? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Ağaç Şeklinde Aç1Beğeni
  • 1 gönderen ByMunzur

Seçenekler
Alt 18.02.13   #1
BektaşCan
Üye
Üye
Nereden: ist
Rep Puani : 10
Standart Alevileri Kim Asimile Ediyor!!!?

Hekese merhaba .

Bu asimlasyon kelimesi oldukça popüle ve jenerik bir kelime ....

Aleviler zorunlu din derslerine karşı çıkıyor , ve binlerin katıldığı österilerle protesto ediliyor. Konu ne ? zorunlı olarak hz Muhammed'in hayatı ögretilecek ve temel din blilgiler verilecek ...

Burada sorun yok Zorun bir din dersine (hangi din olursa olsun) karşı çıkmak modern oplularda vatandaşlık görevidir ....

Sorun şurada başlıyor...

Bu derslere karşıçıkan Alevi örgüleri kenilerinin kazanım diye sunduğu AVRUPA'da Alevi derslerinin müfredatında daha ileri düzeyde hem de çarpık anamsız bir şekilde İslamiyet derle veriyorlar . Hz Muhammed'den hz Ali'ye kadar birçok İsam öderinin hayatı anlatılıyor .Türkiye'deki özellikle CEM Vakfına bağlı CEM evlerinin birçoğu minaresi cami görevi görüyor.

SONUÇ: Devlet yapınca adı ASİMİLASYON oluyor,ama Alevi örgütleri daha beterini yapınca kazanım . Burada önce hekes samimi olmalı işin adı konmalı .

Alevileri kim asimile ediyor....

Hele işin garibi , traji komi tarafı ise... Aleviligi ve Alevi delerlerinin soylarını İslamın 4. alifesi Hz Ali'ye bağlayanların Asimilayson feryadı!!!

Aleviler Asimile ediliyor ! kim Asimile ediyor ? devlet.Nasıl asimile ediyor ? işte burası bilinmiyor .

Eger Erkanınızı yürüten Dedelerinizin soyu Hz Ali'ye dayanıyorsa ,devlet hz Ali'nin ölümüne baş koyduğu dinin sizlere ögretiyor .Müslümansanız İlslamın ve İmanın şartları belli diyor.Alevilik Ali'yi sevmek ve yolundan gitmekse bizde Aleviyiz diyorlar . Kuran'da ne yazıyorsa hz Ali o yoldan gitti diyorlar .

Haksızlarmı?

Eger hz Ali sizin yolunuzun kurucusu ise !!! o islamın 4.Halifesi yolu için kııç sallamış can almış can vermiş birisi ...Kendi vecibelerinin ve hutbelerinin toplandığı Nehc'ul Belağada nasıl ibadet ettigi ne için mücadele ettigi yazılı .

Hal böyle olunca sizin ASİMİLASYON serzenişiniz neye ? ve kime ?
  • hz Ali ve on iki imamlar beş vakit namaz kılyordu ; devlette size bunu yapın diyor.
  • hz Ali ve on iki imamlar ramazan orucu tutardı ;devlette size bunu yapın diyor.
  • hz ve on iki İmamların hepsi hacca gitmiş ;devlette size bunu yapın diyor.
  • hz Ali ve on iki İmamlar kuran ne emrettiyse onu yapmış;devlette size bunu yapın diyor.
  • hz Muhammed ,hz Ali eşlerinin kızlarının başını katmış ,günah demiş ;devlette size bunu yapın diyor.
Gelelim konu başlığına , sahi Alevileri kim asimile ediyor !!!

Benim vardığım sonuç , Alevileri asimile etmeleri için kimseye ihtiyaçları yok Aleviler ,kendileri bunu gayet güzel yapıyor...

Aşk ile....
Sponsor Reklamlar

Konu BektaşCan tarafından (18.02.13 Saat 21:33 ) değiştirilmiştir.
BektaşCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 18.02.13   #2
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31
Standart Cevap: Alevileri Kim Asimile Ediyor!!!?

öncelikle siz yazmasını bir öğrenseniz uslubunuzu öğrenseniz daha iyi olur bence...
İslamiyet 1400 yıl önce kerbela da ne hale getirildi sen biliyormusun?
İslamiyet de ne varsa özü bozuldu? sen söyle bakalım seni kim asimile etti?
Sponsor Reklamlar

ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19.02.13   #3
BektaşCan
Üye
Üye
Nereden: ist
Rep Puani : 10

ByMunzur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
öncelikle siz yazmasını bir öğrenseniz uslubunuzu öğrenseniz daha iyi olur bence...
İslamiyet 1400 yıl önce kerbela da ne hale getirildi sen biliyormusun?
İslamiyet de ne varsa özü bozuldu? sen söyle bakalım seni kim asimile etti?

Bu forumda ciddi bir sıkıntı var . Ben soru soruyorum cevap yazanların hemen hemen hiçbirisi(birkaç istisna dışında) , sorulan sorulara cevap vermiyor .Sadece benim birşey bilmedigimi bana anlatmaya çalışıyor .

üslubun ne anlama geldigini bile bilmedigini varsaydığım zatı şahane arkadaşlar bana üslup ögretmeye çalışıyor .Birşey bilmiyorum ya !!!!

Yukarıdaki yazının Üslubunda ne varmış ? sevgili yönetici arkadaşımız br alatsa da bilsek ?
  • 1400 yıl önce Kerbela'da ne olmuş ta İslamın özü degişmiş ?
  • Kuran ortadan mı kalkımış/kaldırılmış? Hayır
  • Müslümanların ibadet şekli mi degişmiş? Hayır
  • Yeni ayet mi inmiş eskilerini geçersiz kılan? Hayır

Ne olmuş 1400 ( bu arada ben cahilim ama kerbela olayının 1400 yıl önce olmadığını biliyorum demek benden de cahilleri varmış !) önce Kerbela'da hatırlayalım .

Üçüncü İslam halifesi Hz. Ömer'in ölümünden sonra Hz.Ali ve Muaviye arasında baş gösteren hilafet kavgası Hz. Ali'nin 661 yılında Irak'ta, Kufe kentinde öldürülmesi ardından Hz. Ali'nin oğlu Hz. Hasan'ın Kufe halkının önünde Muaviye'ye biat etmesi ile sakin bir döneme girdiyse de on dokuz yıl sonra 6 Mayıs 680 yılında Muaviye'nin ölümü ile İslam Devletinde hilafet kavgası yeniden alevlendi.

Muaviye'nin ölümü ile birlikte oğlu I. Yezit halifeliğini ilan etti.Bu gelişme üzerine, Hz.Ali'nin ölümüne ve Hz. Hasan'ın Muaviye'ye biatına şahitlik etmiş olan Kufe'liler Hz. Ali'nin küçük oğlu Hz. Hüseyin'e mektuplar yazarak Halife olduğunu ilan ederse onu destekleyeceklerini söylediler.
Hz. Hüseyin yakınlarının da telkinleriyle bu teklifleri ciddiye aldı ve Küfe'deki taraftarlarının gerçekte olduğundan çok daha fazla olduğunu zannederek ailesi ile birlikte Kufe'ye doğru yola çıktı.
Amacı asker toplamak ve Emevi saltanatına son vermekti. Hz. Hüseyin'in yolu Kerbela denilen yerde Emevi Halifesi I.Yezit'in askerleri tarafından kesildi.680 yılının 10 Ekim günü Hz.Hüseyin ve yanındakiler Yezit'in askerleri tarafından burada katledildiler.

Kerbela'da hilafette hak iddia eden Arap ailelerinden biri diğerinini ortadan kaldırdı.
Bu trajik bir olay olmasına trajik bir olaydı ancak hilafet çekişmesinin beklenen sonuçlarından biriydi ve her iktidar savaşında olduğu gibi bir kazananı ve bir de kaybedeni oldu .Bu olaydan sonra Yezit'in adı küfre dönüştü,
Hz.Hüseyin ise 'zalim'e boyun eğmeyen mazlum' olarak efsaneleşti. Kerbela'da taraflardan biri diğerine karşı aşırı orantısız güç kullanmış olsa da; efsanede anlatıldığı gibi ortada bir zalim- mazlum ilişkisi yoktu.
Kerbela vakası nihayetinde bir iktidar savaşıydı. Hz. Hüseyin eğer Kufe'ye ulaşıp yeterli asker toplayabilseydi onun uğradığı sona belki de Yezit uğrayacaktı

Kerbela'da olanlar bunlar .

Soru ise ; Burada yaşanan savaş nasıl oluyor da İslam'ın özünü kaybetmesine neden oluyor ?

İslamın özü ; Tanrı taraından gönderildigine inanaılan AYELTLER , bunlar yerli yerinde duruyor ise ; bu savaş neyi degiştirdi?

Sorulara cevap yazmayabilirsiniz , lütfen yazıyorsanız da benim ne bildigimi ne bilmedigime degil ne söyledigime bakın .Ben siin sorduğunuz sorulara dilimin döndügün ce cevap vermeye çalıyorum .Laf kalablığı yapmıyorum , katagorize etmiyorum , sizden daha fazla biliyorum demiyorum .Sadece ben bunun doğru oluğuna inanıyorum diyorum .

Aşk ile...
Sponsor Reklamlar

Konu BektaşCan tarafından (19.02.13 Saat 16:51 ) değiştirilmiştir.
BektaşCan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 19.02.13   #4
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

konu kapatılmıştır ....

Açıklamalarına delil belge getirmediğin sürece sana ne ben neden bir başkası inanmaz kendi bilgilerinizi kendinize saklayın
Sponsor Reklamlar

Deniz bunu beğendi.

Konu ByMunzur tarafından (19.02.13 Saat 16:54 ) değiştirilmiştir.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...