Sponsor Reklamlar

Ali'den bile önce Muhammed gelmiyor mu?

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Sorularla Alevi'lik Forumunda Bulunan  Ali'den bile önce Muhammed gelmiyor mu? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 23.01.13   #51
Haydar-ı Kerrar
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: İstanbul
Rep Puani : 60
Standart Cevap: Ali'den bile önce Muhammed gelmiyor mu?

Deniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sevgili can yılardır sizin söylemlerinizi haykırıyoruz.lakin hep ötekiyiz.hep diğeriyiz.
bizimkilerde inadına ömerin yezidin yolunda.yahu adamlar kafalarına göre ayet uyduruyor hala görmüyorlar

İslam'ın tarihi Emevi ve Abbasi dönemlerinde yazıldı, çizildi, değiştirildi.

Bugün bir çok yerde uydurmadan hadisler görmek mümkün. Bunun Ne Allah nede Peygamberimizle bir alakası var. Bunların çoğu uydurma. Biz elbette Allah'ın Hz. Muhammed ve Hz. Ali ile birlikte getirttiği dine inanıyoruz ancak o dönemlerde kur'an sayfalarını mızraklara takarak hilebazlık yapanlar, kur'an in ayetlerini de değiştirecek kadar günahkardırlar. Ve hiç çekinmeden,ayetleri yok edip,yalandan hadis uydurabilirler.
Sponsor Reklamlar

renk ve ByMunzur bunu beğendiler.
Haydar-ı Kerrar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #52
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Güzel bir konu herkes kendince katkı sağlamış...Herkesin kendince haklı söylemleri var... Ben şunu anladım ve hep söylerdim İslam yok oldu Ali ve 12 imamlardan sonra yok oldu sözde islam var öz islam alevilerdir... Kelime anlamında islam ise Yezid oğlu Yezitlerdir... Günümüzdeki YEzitler buna örnekdir.
Sponsor Reklamlar

bilgeyol bunu beğendi.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #53
Aşk
Banned
Banned Users
Rep Puani : 20

Canlar ben bundan bir önceki yazımı yazarken kimseyi eleştiri amacı gütmedim... Hakk biliyor... Dargınlıklar olmasın...
Renk beni düşkün ilan ediyor Canın sağolsun...
Bugün çok keyifliyim
Neyse, Alevi kanaat önderlerinin geneli hiç bir zaman Aleviler İslam değildir, demeyeceği için ve Alevi cemaatinin muhattabı olarak onlar alındığı için bizim burda Aleviler müselman değildir ya da İslam'ın özüdür şeklinde konuyu uzatmamızın bir manası yok...
Kanaat önderlerinin savunduğu ortak gerçekler nasıl olsa hiç değişmeyecek...
Kendini İslam dışı gören canlarda mesajlarından anladığım kadarıyla bunu bireysel olarak ifade ediyor... Ve bunun temelinde de yezit zulümleri yatıyor, yani bir gücenmişlik... Bu bağlamda bu canların bireysel tepkileri anlaşılabilir...

O değil de benim İslam demekle ne kasdettiğim anlaşıldı mı, oradan da pek emin değilim...

Herneyse...
Esenle canlar..

Hu!
Sponsor Reklamlar

renk bunu beğendi.
Aşk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #54
ByMunzur
Banned
Banned Users
Nereden: Müzik Diyarı
Rep Puani : 31

Ben senin islam demendeki amacın ne olduğunu anladım Katılıyorum sana tümc anlarımızın kişisel düşüncesi bu Yezid zulümüne karşı bir gücenmişlik ve nefret Lanet Olsun Yezide
Sponsor Reklamlar

Aşk bunu beğendi.

Konu ByMunzur tarafından (24.01.13 Saat 10:56 ) değiştirilmiştir.
ByMunzur isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #55
renk
renk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıdemli Üye
Üye
Nereden: istanbul
Rep Puani : 80

Aşk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Canlar ben bundan bir önceki yazımı yazarken kimseyi eleştiri amacı gütmedim... Hakk biliyor... Dargınlıklar olmasın...
Renk beni düşkün ilan ediyor Canın sağolsun...
Bugün çok keyifliyim
Neyse, Alevi kanaat önderlerinin geneli hiç bir zaman Aleviler İslam değildir, demeyeceği için ve Alevi cemaatinin muhattabı olarak onlar alındığı için bizim burda Aleviler müselman değildir ya da İslam'ın özüdür şeklinde konuyu uzatmamızın bir manası yok...
Kanaat önderlerinin savunduğu ortak gerçekler nasıl olsa hiç değişmeyecek...
Kendini İslam dışı gören canlarda mesajlarından anladığım kadarıyla bunu bireysel olarak ifade ediyor... Ve bunun temelinde de yezit zulümleri yatıyor, yani bir gücenmişlik... Bu bağlamda bu canların bireysel tepkileri anlaşılabilir...

O değil de benim İslam demekle ne kasdettiğim anlaşıldı mı, oradan da pek emin değilim...

Herneyse...
Esenle canlar..

Hu!

Ben Pir-Ana değilim ki insanları düşkün ilan edeyim, o latifeydi...düşmez kalkmaz bi allah

Biz de kalp kırmaktan imtina ederiz... Kendimizce kendimizi anlatmaya çalışıyoruz...
Her ne kadar bazı söylemlerinize katılmasam da,
Sizin demek istediğinizi gayet iyi anlıyorum...
Sponsor Reklamlar

ByMunzur ve Aşk bunu beğendiler.

Konu renk tarafından (24.01.13 Saat 18:22 ) değiştirilmiştir.
renk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #56
Haydar-ı Kerrar
Kıdemli Üye
Üye
Rep Puani : 60

Aleviliği İslam dışı göstermek, doğru değildir. Eğer öyle olsaydı bizlerin Hz. Muhammed'i anmamıza pekte gerek olmazdı. Bizler sadece Emevi ve Abbasiler'in Dini kullanarak, katliamlar yapması ve onların görüşlerinden, soylarından gelen yaratıkların ( örnek: Ebussud ) gibilerinin bu olayları devam ettirerek,Kızılbaş- Bektaşi- Alevi kısacası inancımıza karşı kin, nefret beslemeleriyle birlikte Osmanlının da verdiği yardımlarla birlikte Pirleri, Ozanları, suçsuz insanları katletmesidir.. Günümüz de bir çok yobaz insanlar hem sunniliği hemde dini kullanarak Aleviliğe iftiralar atıyorlar halen.

Gerçi, Barış içinde yaşamayı öğrenirsek, bir mezhebi bir diğerine karşı büyütmenin de bir anlamı kalmaz. Önemli olan Sunni veya Alevi olmak değildir. İNSAN olabilmektir. Bu toplum 100 bin defa kuran okusa da bunları görebileceğini zannetmiyorum.
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.
Haydar-ı Kerrar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 24.01.13   #57
bilgeyol
bilgeyol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
BİZİM KABEMİZ İNSANDIR...
Yönetici
Nereden: KERBELA-KOBANİ
Rep Puani : 76

ali yolu hak yoludur,

ali yolu mücadeledir,

ali yolu direniştir,

ali yolu hakk ve halk mücadelesidir.
Sponsor Reklamlar

ByMunzur bunu beğendi.

HAYATIN SESİ’Nİ biz kurduk.
Biz susmadıkça
HAYATIN SESİ’de susmayacak.
Ve biz hiç susmayacağız.

EVRENSEL GAZETESİNİ DESTEKLEYELİM.

DERSİMİ UNUTURSAN MARAŞ,
MARAŞI UNUTURSAN SİVAS,
SİVASI UNUTURSAN GAZİ,
GAZİYİ UNUTURSAN SONUN OLUR.

ALEVİLİK YOLDUR...
bilgeyol isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti
Alt 25.01.13   #58
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54

Redsefa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bilgeyol can yazdıklarını ve yaptığın analizleri gerçekten büyük bir keyifle okuyor ve izliyorum. Tesbitlerine kesinlikle katılıyorum. Ama bir ilave yapmak istiyorum.
İnsanlar hala şu iki kavramı birbirinden ayırt edemediler.
1. Yaradan merkezli, akli, ilmi, insani islam
2. Sultanların, padişahların, despotların, zalimlerinde elinde oyuncak olmuş politik islam

Hz.Musanın dini ne halde bir bakın
Hz.İsanın dini ne halde bir bakın
Hz Muhammedin dini nerede bir bakın

Bütün dinler ezilenlerin, mazlumların arasında yeşerdi, onlarla büyüdü. Fakat zalim ne zaman onu eline aldı. Onuda kendine benzetti.
Yavuz İslamın kendisi olan Aleviliği bitirmek için daha önce yapılanların aynısını yaptı. Önce öldürebildiği kadar öldürdü. Geri kalanları asimile edebilmek için mısırdan Eşari imamları toplayıp anadoluya getirdi. Yani sistem hiç değişmedi. önce zulum et sonrada, asimile et.

İsimler değişir, zalimler değişir, yöntem değişmez.

Çakma dernekler kurulur, çakma şeyhler, pirler üretilir, bizleri yolumuzdan döndürmek için her türlü politik, aşağılık oyun üzerimize oynanır.
Bizlerde dönen dönsün biz dönmezek yolumuzdan deriz.
Aşk-ı niyaz ile

Kanımca bu konuyla ilgili en mantıklı ve öz açıklama sevgili Redsefa.

Kim ne derse desin, kim ne yapsa yapsın biz Hak Muhammed Ali'den vazgeçmeyiz.
Sponsor Reklamlar

ByMunzur ve Aşk bunu beğendiler.
İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.

Konu Pir Mehmet tarafından (25.01.13 Saat 14:15 ) değiştirilmiştir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alinti

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...