Sponsor Reklamlar

sadece cevap bekliyorum

Alevilik ve Aleviler /Ana Forum Katagorisinde ve  Sorularla Alevi'lik Forumunda Bulunan  sadece cevap bekliyorum Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

Seçenekler
Alt 05.12.12   #1
samanist degil ALEVI !
Banned
Banned Users
Nereden: uzaklardan
Rep Puani : 10
Standart sadece cevap bekliyorum

ARzu Sari Lacivert
öncelikle nasil alevi sayfasi sizinki ?
$amanist mahzuni $erif'in aleviligimi ?
MÛSLÛMANhünkar hac-i BEKTA$'IN aleviligi mi ?

1ncisiyside zaman kaybetmiyeyimde bo$una ne yazikki sünnilerde nasil alevi öldürmek vacip diyen zalim ve yalanci $eyhulislamlar varsa alevilerdede ayni derecede yalanci ve yobaz dedeler vardir
?

16:38
Alevi Dostlar :
Mahsuni Şerif, Şaman mıydı? Alevilik şamanist Alevilik, müslüman Alevilik diye ayrılıyor muydu? Alevilikte yol bir sürek binbirdir anlayışı vardır, bundan haberdarmısınız? Ayriyetten siz hangi dedenin (sünni ya da başka bir etnisite olsun) kanı, malı, namusu helaldir dediğini duydunuz ya da gördünüz. Böyle olmaz, olamaz. Olması söz konusu değildir. Lütfen bu saçmalıklarla kafanızı yormayın. (Pir Mehmet)

16:45
ARzu Sari Lacivert
evet sünnilikte, alevilikte 2'ye ayrilir müslüman,MÛ'MIN olanlari ve olmayanlari
ben dedenin öldürün dedigini duymadim ama biz ALLAH'a degil ALI'ye ibadet ederiz dedigini duydum!

biz ALLAH'a degil kötülük yapmamak için ibadet ederiz diyenini duydum
hangi ALI'den bahsediyoruz ?

NAMAZ yolunda $EHIT edilenden, içki icmeyen, oruc tutan, hacc'a gidenden mi ?
hangi HÛSEYIN den bahsediyoruz ?

oklarin ortasinda namaz kilandan mi ?

ALI-EHLI beyt yolunda yürüyen içki de içmez zina da etmez, namaz da kilar , zekat da verir, hacc'a da gider

o yüzden bu soruyu soruyorum hangi alevilerden bahsediyoruz MUHAMMED(s.a.v)-ALI(r.a)-EHLI BEYT yolunda yürüyenden mi ? digerlerinden mi

ALI(r.a) ye hem zahir hem batin , hem rahim hem rahman , hem baki hem $afi demek dogru mu ? bunlar ALLAH sifatlari degilmidir ? benim sorum $u hangi alevilerdensiniz ben kendimi alevi olarak g£örüyorum ama benim için MÛ'MÎN alevi olanlardan hisediyorum eger benim dü$üncelerimin payla$ildigi yada inançlarimla ayni veya yakin bir inanc'in oldugu bir siteyse aktif bir üye olmak isterim

dersimde öldür emri veren ataturk'u seven, akpyi seven , siyasetle ugrasan alevi aleviden sayilirmi ? sizce türkiyede ataturk'e hakaretin SUç ! ama MUHAMMED(s.a.v) yada ALI(r.a) ye hakaretin ifade özgürlügü olmasi normalmi ?

islam bir din degil karakterdir bir insan deliyse delidir deli olmayana deli deseniz bile deli degildir (pir sultan abdal örnegi)

islamda böyledir ya MÛ'MINsinizdir yada degil

MUHAMMED(s.a.v) de ALI(r.a) de ezani arapca dinlemi$tir siz türkce bilmiyormusunuz diye alay eden mahsuni $erif müslüman olabilirmi? hümeze uresini bilmiyormuyuz yoksa ?

sadece merak son soruma cevap istiyorum
Sponsor Reklamlar

samanist degil ALEVI ! isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 05.12.12   #2
Pir Mehmet
Co-Admin
Kurucu
Nereden: Şiran
Rep Puani : 54
Standart Cevap: sadece cevap bekliyorum

samanist degil ALEVI ! Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ARzu Sari Lacivert
öncelikle nasil alevi sayfasi sizinki ?
$amanist mahzuni $erif'in aleviligimi ?
MÛSLÛMANhünkar hac-i BEKTA$'IN aleviligi mi ?

1ncisiyside zaman kaybetmiyeyimde bo$una ne yazikki sünnilerde nasil alevi öldürmek vacip diyen zalim ve yalanci $eyhulislamlar varsa alevilerdede ayni derecede yalanci ve yobaz dedeler vardir
?

16:38
Alevi Dostlar :
Mahsuni Şerif, Şaman mıydı? Alevilik şamanist Alevilik, müslüman Alevilik diye ayrılıyor muydu? Alevilikte yol bir sürek binbirdir anlayışı vardır, bundan haberdarmısınız? Ayriyetten siz hangi dedenin (sünni ya da başka bir etnisite olsun) kanı, malı, namusu helaldir dediğini duydunuz ya da gördünüz. Böyle olmaz, olamaz. Olması söz konusu değildir. Lütfen bu saçmalıklarla kafanızı yormayın. (Pir Mehmet)

16:45
ARzu Sari Lacivert
evet sünnilikte, alevilikte 2'ye ayrilir müslüman,MÛ'MIN olanlari ve olmayanlari
ben dedenin öldürün dedigini duymadim ama biz ALLAH'a degil ALI'ye ibadet ederiz dedigini duydum!

biz ALLAH'a degil kötülük yapmamak için ibadet ederiz diyenini duydum
hangi ALI'den bahsediyoruz ?

NAMAZ yolunda $EHIT edilenden, içki icmeyen, oruc tutan, hacc'a gidenden mi ?
hangi HÛSEYIN den bahsediyoruz ?

oklarin ortasinda namaz kilandan mi ?

ALI-EHLI beyt yolunda yürüyen içki de içmez zina da etmez, namaz da kilar , zekat da verir, hacc'a da gider

o yüzden bu soruyu soruyorum hangi alevilerden bahsediyoruz MUHAMMED(s.a.v)-ALI(r.a)-EHLI BEYT yolunda yürüyenden mi ? digerlerinden mi

ALI(r.a) ye hem zahir hem batin , hem rahim hem rahman , hem baki hem $afi demek dogru mu ? bunlar ALLAH sifatlari degilmidir ? benim sorum $u hangi alevilerdensiniz ben kendimi alevi olarak g£örüyorum ama benim için MÛ'MÎN alevi olanlardan hisediyorum eger benim dü$üncelerimin payla$ildigi yada inançlarimla ayni veya yakin bir inanc'in oldugu bir siteyse aktif bir üye olmak isterim

dersimde öldür emri veren ataturk'u seven, akpyi seven , siyasetle ugrasan alevi aleviden sayilirmi ? sizce türkiyede ataturk'e hakaretin SUç ! ama MUHAMMED(s.a.v) yada ALI(r.a) ye hakaretin ifade özgürlügü olmasi normalmi ?

islam bir din degil karakterdir bir insan deliyse delidir deli olmayana deli deseniz bile deli degildir (pir sultan abdal örnegi)

islamda böyledir ya MÛ'MINsinizdir yada degil

MUHAMMED(s.a.v) de ALI(r.a) de ezani arapca dinlemi$tir siz türkce bilmiyormusunuz diye alay eden mahsuni $erif müslüman olabilirmi? hümeze uresini bilmiyormuyuz yoksa ?

sadece merak son soruma cevap istiyorum

Son sorunuza cevap verdim, konu kilit.
Sponsor Reklamlar

İmam-ı Cafer-i Sadık buyurmuştur ki, “Pir ikidir. Piri kamil piri cahil. Piri kamil odur ki, Evladı Resul’den ola. Evladı Resul’den olmakla da olmaz. Çünkü; Evladı Resul’ün bütün güzelliğini, bilgeliğini, turaplığını, sevgisini ve hoş görüsünü üstünde taşıyan o kişi piri kamildir.
Pir Mehmet isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 05.12.12   #3
Alevi
Alevi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Kıbrısl�
Kurucu
Nereden: Schweiz(isvicre)
Rep Puani : 199
Standart Cevap: sadece cevap bekliyorum

konu acmaninda bir sekli semali var can, bu nasil kullanici adi ? ve nasil bir uslup bir alevi olarak yakistiramadm size.. mehmet abi dogrusunu yapmis konuyu kapamakla..
Sponsor Reklamlar

Alevi isimli Üye şimdilik offline konumundadır  

Seçenekler

Bookmarks
    Bu içeriği paylaş --> Facebook Bu içeriği paylaş --> del.icio.us Bu içeriği paylaş --> Myspace Bu içeriği paylaş --> Google Bu içeriği paylaş --> Twitter Bu içeriği paylaş --> MSN Bu içeriği paylaş --> Digg Bu içeriği paylaş --> Yahoo Bu içeriği paylaş --> Linkedin
Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Önceki veya sonraki konu...